PDA

Zobacz pełną wersję : Civic Coupe 92-95 - rodzaje silnika



Horzy
25-12-05, 20:34
Prosze o pomoc - podobno kto pyta nie błądzi. Przymierzam się do zakupi w/w autka ale mam problem z wyborem silniczka. Od razu prosze nie odsyłać mnie do "szukaj" - bo szukałem.. znalazłem kilka postów ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - było tam kilka tabelek z silnikami ale z jednej wynikało ze Coupe ma tylko 2 wersje silników.. w drugiej nie było wersji nadwozia. Na googlach było jeszcze bardziej nieciekawie.. bo 90% co sie znalazło to allegro :neutral: Ale do pytania..

Na początek chodzi mi o wszystkie dostępne wersje silników w Coupetkach z lat 1992-1995.. jesli komuś chciało by się podsumować to z góry bardzo dziękuje. Głównie raczej interesowało by mnie 1.5 - 1.6. Jesli mógłby się wypowiedzieć ktoś obeznany z tymi silnikami.. które z nich są oszczędniejsze. Ma to dla mnie znaczenie. Jak wygląda spalanie w takich silniczkach.. szukałem po forum.. znalazłem kilka opcji.. ale widziałem na allegro ze kolesie wypisują po 4,5L na trasie :shock: czy to jest możliwe :shock: :shock: :shock:

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź,
Horzy

PS. Geje które będą chciały pisać ze mam szukac.. dajcie sobie spokój.. szukałem.. i naprawde nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

hcc
25-12-05, 20:39
silniki jakie wystepowaly:

1.5 D15B7 - 102KM
1.6 D16Z6, D16Z9 - 125KM

mam qpetke zarowno z jednym jak i drugim silnikiem. spalanie na poziomie 4,5 L nie jest mozliwe. realne dla 1.5 to 7-8 w miescie i 1.6 to 7.5-9 w miescie,
polecam zakup 1.6 ale to bardzo chodliwe sztuki wiec bardzo ciezko bedzie znalezc....

Horzy
25-12-05, 20:56
Wow.. dzieki za tak szybki odzew.. czyli mówimy o czymś takim

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=78570078

Jaka jest przewaga tego 1.6 nad 1.5 nie licząc tych 24 kucyków bo to oczywisty atut. Wiesz moze jak zachowują sie te silniczki jak zagazować "małą japonkę" ??

redrac
25-12-05, 21:04
zagazuj d16z6 lub d16z9 a bedziesz tego zalowal(efektow i tego co powiem jak zagazujesz)

Horzy
25-12-05, 21:09
zagazuj d16z6 lub d16z9 a bedziesz tego zalowal(efektow i tego co powiem jak zagazujesz)
Nie boje sie tego co powiesz.. raczej bardziej efektów.. ale jakie one mogą być ?? Bo powiedziałes ze efekty.. ale nie powiedziałeś jakie.

Wiesz dla mnie jednak są ważne też względy ekonomiczne :roll:

Dobra.. żeby mi ktoś nie zarzucił leniuchowania.. zabieram sie za szukanie info o "gazowaniu japonki 1.6" ;) ;) ;)

redrac
25-12-05, 21:47
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=128 i tyle :)

Dzida
25-12-05, 21:55
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=128 i tyle :)

No i??

Tylko konie są ważne??

Horzy
25-12-05, 22:10
Hmmm.. konie końmi.. ale jednak przy dużej ilości jazdy ekonomia robi swoje ;) Z tego co wyczytałem w tematach o LGP to przy instalacji sekwencyjnej nie ma tak źle.

redrac
25-12-05, 22:13
a po co sie kupuje vtec'a?? zeby mial ladny napis na deklu zaworow?? zeby nie odbiegac, w innym poscie jest napisane ze dobrze zestrojony gaz, dziala dobrze, tylko nie wiem jak to sie ma np do krecenia samochodu na gazie do 7500obrotow??

Dzida
25-12-05, 22:15
a po co sie kupuje vtec'a?? zeby mial ladny napis na deklu zaworow?? zeby nie odbiegac, w innym poscie jest napisane ze dobrze zestrojony gaz, dziala dobrze, tylko nie wiem jak to sie ma np do krecenia samochodu na gazie do 7500obrotow??

Po co się kupuje VTEC'a??

Po to, żeby jeździć. Lepiej gazować żwawego VTEC'a niż jeszcze bardziej mulić muła...

Co do kręcenia -> kręci się. A poza tym nikt kto zakłada LPG z myślą o ekonomice nie ściga się na codzień, i zawsze ma możliwość pstryknięcia spowrotem na Pb...

mighty
25-12-05, 22:24
albo ktoś chce jezdzic szybko, albo oszczędnie. Gaz w VTECU? :503:

redrac
25-12-05, 22:28
wiesz dzida sa zwolennicy przeciwnicy, ja jestem przeciwnikiem,pozatym przy obecnych cenach gazu, ja np potrzebuje okolo poltora roku na zwrot pieniedzy wlozonych w instalacje,pozatym po to kupowalem d16z6 zeby wiedziec ze mam cos pod noga, mysle ze alternatywa dla gazu jest 1,5 vtec-e, i nie mysl ze jestem bogatym synkiem tatusia ktory dostaje na paliwo i dlatego tak gada, bo sam utrzymuje swoja H.Pozatym Dzida prosze nie rob mi wykladow na temat ekonomi i jazdy, do kiedy sam nie zasiadziesz za sterami H i bedziesz jezdzil nia na codzien.

Horzy
25-12-05, 22:29
Hehe.. idałem (przynajmniej dla mnie) było by silnik z czegos takiego

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=77738082

w budzie z coupe. Coupe poprostu mi sie podoba.. dużo bardziej jak sedan.. i o niebo bardziej jak hatchback. Ale jednak te 2 silniczki montowane w coupe troche zjadają :roll:

------EDIT


1,5 vtec-e
No chyba własnie cos takiego siedzi w tym sedanie. Ale skąd wytrzasnąć Coupe z takim silniczkiem :P Albo rybki albo akwariu

Dzida
25-12-05, 22:38
wiesz dzida sa zwolennicy przeciwnicy, ja jestem przeciwnikiem,pozatym przy obecnych cenach gazu, ja np potrzebuje okolo poltora roku na zwrot pieniedzy wlozonych w instalacje,pozatym po to kupowalem d16z6 zeby wiedziec ze mam cos pod noga, mysle ze alternatywa dla gazu jest 1,5 vtec-e, i nie mysl ze jestem bogatym synkiem tatusia ktory dostaje na paliwo i dlatego tak gada, bo sam utrzymuje swoja H.Pozatym Dzida prosze nie rob mi wykladow na temat ekonomi i jazdy, do kiedy sam nie zasiadziesz za sterami H i bedziesz jezdzil nia na codzien.

Ja też jestem przeciwnikiem, ale staram się zrozumieć ludzi, którzy nie mają kasy...

I niektórzy tłuką dobrze ponad 25000 km rocznie więc sie opłaca...

I wcale nie myśle, że srasz flotą, ale po co kupować fure i sie ograniczać w kilometrach??

I wcale nie chce Ci robić wykładów, bo sam wiem że na gazie nie ma NIC poza toczeniem się i przemieszczaniem z punktu A do punktu B, ale możesz mi wierzyć, są tacy, którym to wystarcza...

VTEC-E jako alternatywa jak najbardziej... :)

ppm702
25-12-05, 22:55
w temacie wyboru silnika nie pomogę, bo nie miałem z nimi doczynienia. Jeśli chodzi o LPG to sekwencję można montować zarówno w N/A jak i Turbo, więc i w tym przypadku nie będzie problemu. Przy dobrym zestrojeniu map na gazie przy sekwencji będzie OK. Ona bierze sygnał z wtryskiwaczy benzynowych, więc z mieszanką nie będzie problemu.

Instalację ze zwężką do tych silników odradzam...

Horzy
25-12-05, 22:59
Instalację ze zwężką do tych silników odradzam...
No własnie czyli do silnków w coupe pozostaje tylko sekwencja.. na którą trzeba liczyć najmarniej 3,5k..

Teraz pozostaje mi pytanie czy miłość do wyglądu coupe i 125 kuców ale za najmarniej 10k za coupe + 3,5k za sekwencje.. lub brzedszy i mułowaty ale za to dużo bardziej ekonomiczny sedan

Swider
25-12-05, 23:04
Ja Ci powiem w sprawie gazu.

Gaz się opłacał jak jego cena była w stosunku 1 do 3 do benzyny. Wychodziło że koszt przejechania tego co na benzynie to około połowy. Teraz mamy sytuację taką że gaz po 2,10 a benzynę po 3,50 (średnio w kraju, choć bywa i że gaz jest po 2.25 a benzyna po 3,35) Jaka jest tego opłacalność przy cenie instalacji 2000 zł zwykłej z kompem lub 3500 zł? Taka, że przy statystycznych przebiegach 12000 km rocznie będzie Ci się to zwracać (przy tych cenach) dla instalacji za 2000 conajmniej 2 lata a dla instalacji za 3500 ponad 3 lata. ZWRACAĆ, a nie przynosić oszczędnośći. A co będzie z cenami w przyszłośći?

Pamiętać należy o tym, że z lpg może być wszystko ok, a może być coś nie tak od samego początku. Kwestie regulacji czasem są darmowe, a czasem trzeba za to płacić. Częstsza wymiana filtrów czy świec przy hondzie raczej odpada bo te auta nie strzelają a metalowy kolektor nie każe się martwić że go coś rozerwie.

Jeśli chcemy jeździć dynamiczniej nie wystarczy przełączyć na benzynkę, mikser w dolocie (a czasami i dodatkowa zwężka jak gazownicy nie potrafią lub nie chcą stroić instalacji) skutecznie ograniczy dopływ powietrza.

Poza tym, honda civic coupe 5 generacji to nie jest auto młode, i silniki już niejedno przeszły, a dodatkowe gazowanie może wykazać, że źle zamontowana instalacja, awaria niemłodego już czujnika spowodują ubogą mieszanka i wysoka temperatura (spowodowana chociażby awarią termostatu) która przy benzynce jeszcze by nie była zabójcza, przy gazie wykończy głowicę lub uszczelkę pod nią wykrzywiając przy okazji aluminiowy i podatny na takie akcjie blok silnika hondy. Na gazie często nie ma odcięcia i niektórzy zapominają że wysoka temperatura na wysokich obrotach będzie powoli wykańczać zaworki. Na co pójdą oszczędności na gazie? na naprawy!! Mając prawie 3 lata zagazowane d15b7 ostatni rok to naprawy uszczelki pod głowicą.

Daj se chłopie spokój z gazem przy tych cenach. Fajnie jest zatankować za 50 zł i przejechać 220 km po mieście, ale za tyle samo na benzynie przejedziesz jakieś 180 km. 4 zł na 3 dni to dla domowego budżetu nie takie duże obciążenie. Chyba, że ktoś będzie tym autem jeździł po polsce i tłókł kilometry.

Czy warto ponosić ryzyko napraw i rezygnować z osiągów przy takich cenach? Moja odpowiedź brzmi nie. I po tym, jak padł mi jeden silnik do nowego instalacji już nie podłączyłem. Mimo, że nie musiałem jej zakładać i za to płacić.

Dzida
25-12-05, 23:12
Dobra...

To nie te temat...

Jak ktoś kiedyś założy topic "bena vs. gaz" to będziemy gadać, bo to już któryś wątek z rzędu gdzie się kłócimy... Sporo tego w archiwum i zawsze jedni są za a drudzy przeciw i tak sobie gadamy...

EOT proponuje...

Horzy
25-12-05, 23:17
Oooo.. dziękuje za naprawde obszerną odpowiedź w kwesti gazowania. Więc pozostaje mi kwestia Copue vs. Sedan (Vtec-E).

Zgadzam sie co do EOT. Bo zawsze i jedni i drudzy będą mieli swoje racje. Jednak w mojej sytuacji przy zakupie coupe ciężko było by mi wystrugać jeszce 3,5-4k na sekwencyjną instalacje.

Więc kwestią jest.. ile spali realnie taki 1.6 V-Tec w Coupe, a na ile prawdą jest podawane na Allegro 5L w Vtec-E ??

Mystek
25-12-05, 23:19
benzyna po 3.35 no to ciekawa kwestia ....

Horzy
25-12-05, 23:22
benzyna po 3.35
Hehe... no ceny są różne.. niestety tak nisko jeszce nie widziałe.. to racja :)



realne dla 1.5 to 7-8 w miescie i 1.6 to 7.5-9 w miescie
A jak sprawa sie ma przy szaleństwach :twisted: :twisted: :twisted: oraz przy muleniu go koło 90-100 na trasie ??

Mystek
25-12-05, 23:26
mialem w 1.5 mimo zwezki na benzynie bylo 100ps a na gazie 92 chcesz szalec jedziesz na benie chcesz oszczedzis jedziesz na gazie, i takie gadki ze gaz drozeje to glupota bo niby co benzyna stoji w miejscu ? zakladajac gaz benzyna byla po 3.20 pamietam na Neste ale qtwa dwa lata temu i jakbym wtedy se mowil ze gas sie nie opyla to bym po roku tankowal bene po 4zl a teraz prawie po 5 a gaz nie drozeje po zlotowce lecz groszami ... To tylko moja osobista uwaga wiadomo kazdy zrobi to co za sluszne uwaza.

redrac
25-12-05, 23:37
a teraz prawie po 5

bez przesady.. po 10 moze?
.. u mnie w woj jedna z drozszych benzynek w PL , i np na NESTE 3,84

Mystek
25-12-05, 23:42
no niewiem dawno w kraju nie bylem ale w pazdzerniku tankowalem za 4.30 wiec wszystko mozliwe ...

Swider
25-12-05, 23:48
Jak ktoś kiedyś założy topic "bena vs. gaz" to będziemy gadać, bo to już któryś wątek z rzędu gdzie się kłócimy

Nie chcę się kłócić, starałem się wykazać że obecnie nie KAŻDEMU opłaca się zakładać gaz, myślę, że Horzy'emu takie informacje się przydadzą bo podkreślając prawie w każdym swoim poście kwestie spalania ewidentnie liczył się z tym, że chce gazować.

benzyna po 3.35 no to ciekawa kwestia ....

Jak się nie jeździ wyłącznie na benzynie to się nie zwraca uwagi na ceny benzyny (która też drożeje co grosze a nie złotówkami) Ale zaręczam, że są w Polsce stacje w których można było 95 za tyle dorwać przed świetami. Niektórzy mają możliwość kupowania i za 3 zeta za litr, ale to już nie całkiem legalnie :D

Nie chcę nikogo urazić, dobra, dobrze założona i zestrojona instalacja gazowa w aucie dla świadomego użytkownika, to CZYSTA OSZCZĘDNOŚĆ i uczucie swobody że można jeździć wszędzie bo gaz jest tańszy. Jednak ktoś kto kupuje auto i chce je zagazować musi mieć świadomość, że będzie jeździć dużo i parę lat a auto jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym, co w przypadku omawianego tu coupe 92-95 nie koniecznie może być takie pewne. Dlatego też cena NOWEJ instalacji może się zwracać latami, ZWRACAĆ.

Horzy
26-12-05, 00:06
ażdym swoim poście kwestie spalania ewidentnie liczył się z tym, że chce gazować.

Tak prawde powiedziawszy to kwesia wyglądała troche inaczej.. wydawało mi sie że w coupe były montowane tez silniki Vtec-e. Naprawde sie zdziwiłem ze tak na serio to są tylko te 2 rodzaje silniczków. Będe musiał przysiąść i wszystko dokładnie poprzeliczac uwzględniając ile bede jeździł.. ile kosztuje sedan a ile coupe, ile kosztuje dokładnie instalacja, i czy wygra miłość do kuców/coupe czy ekonomia.

Nadal jednak nurtuje mnie pytanie.. skoro te silniczki w coupe spalają 7-9 w mieście to jakie bedzie spalanie przy muleniu sie na trasie 90-100 km/h.. a jakie przy prawdziwych szaleństwach na takich 125 kucach ;) ;) ;)

jaqb
26-12-05, 00:18
dolacze sie do konkursu...jezdzilem 3 lata civem coupe d15b7 i trafilem na bardzo oszczedna wersje bo na baku przejezdzalem srednio okolo 700 kilometrow a rekordowo przejechalem 746 km na 42 litrach b e n z y n y , nie oszczedzajac auta 90-150km/h...wiec ekonomia OK

teraz jezdze tez d15b7 lecz rok mlodszym i narazie jest okolo litr wiecej miedzy 6.2 a 7.3 (moze zima) ale widac roznice golym okiem choc wydaje mi sie ze kazde auto przyzwyczaja sie po jakims czasie do stylu jazdy i takie tam..

a o LPG slyszalem ze jest calkiem ok w accordach gdzie niema przeplywomierza i tam dziala ponoc rewelacyjnie - bez strzalow - i auto jest dynamiczne jak na benie ;)

osobiscie nie zalozyl bym sobie gazu do hondy :evil:

dynamika w jezdzie codziennej 1.6 do 1.5 seria oczywiscie , roznica nie jest taka wielka choc wiadomo przy roszaniu i wyprzedzaniu na 1.6 masz nieco latwiej co jest okupione spalaniem 1-2 litry wiecej

sedan to nie coupe ;)

[ Dodano: Nie 25 Gru, 2005 ]


ażdym swoim poście kwestie spalania ewidentnie liczył się z tym, że chce gazować.

Tak prawde powiedziawszy to kwesia wyglądała troche inaczej.. wydawało mi sie że w coupe były montowane tez silniki Vtec-e. Naprawde sie zdziwiłem ze tak na serio to są tylko te 2 rodzaje silniczków. Będe musiał przysiąść i wszystko dokładnie poprzeliczac uwzględniając ile bede jeździł.. ile kosztuje sedan a ile coupe, ile kosztuje dokładnie instalacja, i czy wygra miłość do kuców/coupe czy ekonomia.

Nadal jednak nurtuje mnie pytanie.. skoro te silniczki w coupe spalają 7-9 w mieście to jakie bedzie spalanie przy muleniu sie na trasie 90-100 km/h.. a jakie przy prawdziwych szaleństwach na takich 125 kucach ;) ;) ;)

przy muleniu mysle ze 5 litrow na 100 w d15b7 powinienes miec :P

redrac
26-12-05, 00:31
przy muleniu ostatnio na trasie 60km/h droga tor saneczkowy deszcz zapiepszal jak glupi moja d16z6 wziela 6,7 :) sorki za OT a i vtec-e byl jeszcze w 3D

KoniQ
26-12-05, 03:16
kup 1,5 i do gazu jak tak bardzo chcesz
1,6 jest za mało żeby jeszcze je bezcześcić :roll:

albo 1,5 e-vtec 3d <- też fajne :)

Horzy
26-12-05, 11:33
przy muleniu ostatnio na trasie 60km/h droga tor saneczkowy deszcz zapiepszal jak glupi moja d16z6 wziela 6,7
Hehe.. ale mając na myśli mulenie.. myslałem o "ekonomicznej jeździe" .. 90-100 km/h. Bo wydaje mi sie ze przy 60 to ona łyknie jeszcze wiecej. Jeśli sie myle to poprawcie.



albo 1,5 e-vtec 3d też fajne
Jeśli miałbym kupowac to juz wolałbym tego Vtec-e w sedanie niz w 3d. Dupa 3d jest dla mnie jakas odpychająca. Ale to kwesita gustu.

PS. Kto powiedział że "tak bardzo chce do gazu" - chce cos ekonomicznego.

Cairo
26-12-05, 14:20
Nie wiem ile dokładnie chcesz przeznaczyć kasiorki na to autko, ale kumple kupił w Luxemburgu Civica 3D z 96' z 1.5 Vtec-e i dał za nią 800E . Z przejazdem, opłatami i naprawą (samochód średnio uderzony w prawy tylny róg) autko wyjdzie ok 8k. Myśle, że czegoś takiego powinieneś poszukać jeśli zależy Ci na ekonomii. Nie podoba Ci się 3D to suzkaj w sedanie. Lepiej kupić Vtec-e niż gazować D16Z6.

Pati
26-12-05, 15:16
koszty jazdy zagazowanym d16z6 beda nizsze niz evteciem, a i tak go wciagnie. gazowac tak - ale z glową.

Swider
26-12-05, 15:33
koszty jazdy zagazowanym d16z6 beda nizsze niz evteciem, a i tak go wciagnie. gazowac tak - ale z glową.

zgadzam się w 100 % :580:

Ale dopiero, jak się zwróci koszt instalacji. I zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Więc odpowiedzieć sobie musi sam zainteresowany, czy tego chce przy dzisiejszych cenach. Bo takie mądrze zainwestowane 3500 spokojnie może przynieść 5 stówek zwrotu rocznie 8)

Co innego jak kupi d16z6 z sekwencją :P :)

Horzy
26-12-05, 15:38
e wiem ile dokładnie chcesz przeznaczyć kasiorki na to autko
Na auto chciałbym przeznaczyć 10-11k. Nic więcej. Do czasu planowanego zakupu mam jeszcze troche czasu ale tak jak pisałem.. wole zbierać informacje szybciej.

Mam też troche czasu na przelicznie wszystkiego. Na dzień dzisiejszy na "gazowanie z głową" D15Z6 nie będzie mnie stać bo równa sie ono instalacji sekwencyjnej. Więc pozostaje D15z6 lub D15B7 w Coupe w czystej bęzynie lub jeśli nad walorami estetycznymi i przezyciami związanymi z takim silnikiem wygra ekonomia to sedan 1.5 V-tecE ;)

EDIT


Co innego jak kupi d16z6 z sekwencją n n

Załatw mi taką na koniec marca za 11k a Cię ozłoce :lol: :lol: :lol:

PS. Co myślicie o takim maleństwie - 1.6 i w "jedynym słusznym kolorze"
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C741453

Pati
26-12-05, 16:28
1,5, fatalne zdjęcia i nic nie widać

LIO
26-12-05, 16:31
1,5, fatalne zdjęcia i nic nie widać

to jest 1.6 :!:
świece z przodu, korek na górze po prawej
w 1.5 świece są na górze i korek z lewej na dole

Pati
26-12-05, 16:37
racja. czemu wiec na deklu nie ma vtec'a?

Rikoo
26-12-05, 16:39
u mnie na deklu tez niema vteca z tego co pamietam

LIO
26-12-05, 17:07
mnie bardziej martwi brak tabliczki znamionowej nad akumulatorem

Caingorn
26-12-05, 18:38
mnie bardziej martwi brak tabliczki znamionowej nad akumulatorem
OT: A może wersja USA :?: One nia mają tabliczki za akusiem. Tylko znowu tablica z tyłu nie pasi :?
PS. Horzy co ty masz do sedanów :roll:

Dzida
26-12-05, 18:54
mnie bardziej martwi brak tabliczki znamionowej nad akumulatorem
OT: A może wersja USA :?: One nia mają tabliczki za akusiem. Tylko znowu tablica z tyłu nie pasi :?
PS. Horzy co ty masz do sedanów :roll:

Nie napisał, że ma coś do sedanów, tylko że mu się 3d nie podobają...

emg
26-12-05, 19:24
to jakaś hamerykancka wersja, a zaworek vtec widać

jaqb
26-12-05, 19:59
zaloze sie ze ta fura byla malowana :[ to widac na tych fotkach i tabliczka chyba zamalowana jest...

KoniQ
26-12-05, 23:59
Taka jak moja tylko w negatywie (czarna)
też nie mam napisu na deklu (zero lansu :( )... ;)

i tablice z tyłu ma europejską bo zapewne ktoś jej wjechał...
w ogóle wnętrze ma takie jak ja, czyli chyba usa, z tymi śmiesznymi zagłówkami i brązowa tapicera
ale lampy przód i tył europa - nie ma postojówek pomarańczowych z przodu a z tyłu świeci się tylko zewnętrzna część lampy



gaz tak, ale w 1,5 bo tego pełno
1,6 VTEC nie, bo mało

oczywiście BLOS albo sekwencja - oba zakładane w profi gazowniach

Horzy
27-12-05, 00:01
mnie bardziej martwi brak tabliczki znamionowej nad akumulatorem
OT: A może wersja USA :?: One nia mają tabliczki za akusiem. Tylko znowu tablica z tyłu nie pasi :?
PS. Horzy co ty masz do sedanów :roll:

Nie napisał, że ma coś do sedanów, tylko że mu się 3d nie podobają...

Jak wiadomo są gusta i guściki. Każdy ma swoje.. a o nich sie nie rozmawia. Ale skoro juz mam pisać.. proste.. Coupe poprostu mi sie podoba.. sportowa sylwetka.. miodzio.. sedan.. troche rozwleczony :P ale jest fajny.. nie tak fajny jak coupe ale tez niezły. Sedan jak dla mnie nadrabia silnikami.. jak pisałem wczśniej. A co do 3D.. poprostu nie podoba mi sie ten tył.. jeszcze raz powiem.. każdy ma swoje gusta.

KoniQ
27-12-05, 00:10
5gen jest ładny w każdej budzie :D
bierz coupe 1,5 bo jest ich więcej jak 1,6 i do tego blosa
powinieneś się zmieścić w 11k

Dzida
27-12-05, 00:11
5gen jest ładny w każdej budzie :D
bierz coupe 1,5 bo jest ich więcej jak 1,6 i do tego blosa
powinieneś się zmieścić w 11k

Po co chlopakowi wmawiac??

Sedany są ładniejsze i tyle :P

Horzy
27-12-05, 00:15
Żeby nie być leniwy nie zapytam co to BLOS :) Lamuch ze mnie.. ale to nic.. nikt uczony sie nie urodził.. szukajka i jade :twisted:

PS. A moze BOLS ?? Łódka BOLS ??

KoniQ
27-12-05, 00:17
najładniejsze to jest 3d :P
potem długo nic
potem kupe
potem sedan

:P :P :P :P


BOLS to po zakupie, najlepiej cała skrzynka ;)
wklep BLOS w szukajce i masz lekturę na cały wieczór

[ Dodano: Pon 26 Gru, 2005 ]
tu masz conieco:
http://www.mkh.strefa.pl/forum/viewtopic.php?t=744&highlight=gaz

Horzy
27-12-05, 00:33
A dla ludzi którzy nie mają pojęcie co to jes BLOS (bynajmniej to nie ja - ja wiem) http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=5828

Tylko pytanko.. albo nie doczytałem albo nie ma.. Jak by tak kupić D15B7 z gaze (da sie takie znaleść) to moge mu potem dorzucić BLOSa ?? Chyba tak.. no nie ?? ;) ;) ;) I ile taki BLOS moze kosztować ??

EDIT
Jednak nie doczytałem - 400 zeta + chamownia :)

[ Dodano: Pon 26 Gru, 2005 ]
OK. Rozumiem że BLOS zmniejszy spadek mocy na gazie.. i nie bedzie mulił na benzynie (brak zwęrzki - dostanie powietrza ile potrzebuje) ale to jednak nie sekwencja. Czy nie będą występowały jakieś inne problemy ?? Bo jak by nie patrzeć.. to dalej zwykła instalacja z komputerem.

ppm702
27-12-05, 12:43
prosze na razie grzecznie wszystkich o odpuszczenie sobie offtopickowych dyskusji :?

Horzy
27-12-05, 15:50
ppm702 - OK.. koniec OT. Ale mam pytanie związane z gazem - wydaje mi się że Ty chyba sie na tym znasz ?? Czy BLOS poprawi w jakimś większym stopniu działanie zwykłej instalacji w takim D15B7 czy jednak instalacja sekwencyjna jest wymagana aby nie mieć z nią żadnych problemów??

ppm702
27-12-05, 15:51
niestety o BLOSie wiem tyle, co przeczytałem na forach, także niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie :(

esco
07-02-06, 19:16
mnie bardziej martwi brak tabliczki znamionowej nad akumulatorem
OT: A może wersja USA :?: One nia mają tabliczki za akusiem. Tylko znowu tablica z tyłu nie pasi :?
PS. Horzy co ty masz do sedanów :roll:

Wersje USA też mają tabliczke za aku, z tego co widze ;)


http://www.pit-bull.be/CIFX/PIC03036.jpg
http://www.pit-bull.be/CIFX/PIC03033.jpg

Piotrek Klag
08-02-06, 14:09
Witam!

Tylko w kwetstii bezyny.

Mój pali 7-8 litrów benzynki. Jeżdżę conajmnieij 60 km dziennie.

Pali więcdej jak klima na maxa i 45 stopnina dworze ;-)

Co do gazu.... - EOT i bez kitu szkoda gadać ;)

Red9
09-02-06, 23:22
Hej ja mam podobne pytanie co autor postu tylko wersja Civic 92-95 Hatchback.

Na innym forum doradzano mi wersję 1.5 lub 1.6 bo 1.3 po prostu za słaba.
I teraz znalazłem taki wykres, na allegro też widziałem, że niektóre wersje palą 7 a niektóre 5 litrów benzyny. Doradzono mi, że jest wersja 1.5 City Edition która pali 5 litrów i ma 90KM. Takie coś by mnie interesowało.

http://www.mistrzostwa-swiata.pl/honda-civic/dane-techniczne.jpg

Wg tej tabeli ta wersja to 1.5 VEi tak? Nie znam się za bardzo a na wakacje kupuję to autko. Na wykresach ta wersja ma dużo mniejsze spalanie od reszty, jak się fachowo nazywa wersja auta z tym silnikiem? Bo widziałem na forum numeracje DB coś tam itp. Proszę o opinie co do silników do hatchbacka.

Rida
09-02-06, 23:44
Wg tej tabeli ta wersja to 1.5 VEi tak? Nie znam się za bardzo a na wakacje kupuję to autko. Na wykresach ta wersja ma dużo mniejsze spalanie od reszty, jak się fachowo nazywa wersja auta z tym silnikiem? Bo widziałem na forum numeracje DB coś tam itp. Proszę o opinie co do silników do hatchbacka.

Ja mam wlasnie taki silniczek... Oznaczenie ma D15Z1 ale powiem ze te 5l/100km to bardzo optymistyczna wersja, mi przynajmniej w miescie tyle sie ni udalo osiagnac, w trasie owszem :) ale generalnie polecam :)

Red9
10-02-06, 09:42
jeszcze ktoś może coś powiedzieć o silnikach do Civica 92-95 hatchback?

hcc
10-02-06, 10:13
Honda Civic 1.5 City Edition nie ma nic wsptlnego z silnikiem, to tylko rodzaj wyposazenia... wiem bo mialem taka i to jest zwykly silnik D15B2 i 90 KM.... z ekonomicznych to tylko 1.5 VEi i one moga palic cos okolo 6 litrow w miescie....

Red9
10-02-06, 14:33
czyli Honda z silnikiem 1.5 VEi to wersja silnika D15Z1. W wielu ogłoszeniach nie podają takich szczegółów, praktycznie na allegro nie spotkałem się z podobnymi oznaczeniami piszą tylko moc i pojemność np 1.5 90KM. Jest jakaś specyficzna nazwa Civic'a z tym silnikiem? Jak rozpoznać, że auto ma ten silnik?

Pati
11-02-06, 00:04
tak. silnik ma na pokrywie napisane E VTEC.

RDK
11-02-06, 02:15
najczesciej jest tak ze na allegro niemają pojecia o tym do konca co sprzedają, dlatego pros o zdjeica silnika, najlepiej jak bedzie widoczny wybity typ silnika na nim, chyba sie da :roll: jak chcesz kupic z allegro to jest odpowiedni dzial, moze ktos zna auto badz byl je ogladac ;)

Octane
12-02-06, 11:39
PS. Co myślicie o takim maleństwie - 1.6 i w "jedynym słusznym kolorze"
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C741453

Ja bym ja odpuscil, jak dobrze pamietam to byla do sprzedania jak swojej szukalem czyli juz ponad 1,5 roku

clash
21-02-06, 12:44
PS. Co myślicie o takim maleństwie - 1.6 i w "jedynym słusznym kolorze"
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C741453

Ja bym ja odpuscil, jak dobrze pamietam to byla do sprzedania jak swojej szukalem czyli juz ponad 1,5 roku
tak jak pisze Octane stoi sporo bo tez pamietam ja z okresu gdy szukalem swojej ale prawda taka ze jak nie obejrzysz osobiscie to nie bedziesz mial pewnosci co do stanu

tu masz temat w ktorym mozesz poznac opinie odtyczace takich ogloszen:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7720
wrzuc tam, zapewne ktos ja ogladal i cos doradzi