PDA

Zobacz pełną wersję : Urwana śruba w zacisku hamulca



Dudek80
12-12-08, 20:15
Chodzi o śrubę którą trzeba odkręcić żeby zacisk "otworzył" się do wymiany klocków.
Jaka jest długość tej śruby? Tzn. Jak daleko ona wchodzi do zacisku? Ukręciła się na pierwszym zwoju gwintu i zastanawiam się czy da się tak przejechać ostrożnie powiedzmy ze 40km?
Z góry dzięki za pomoc.

patyk_lks
12-12-08, 20:17
Na gorze z tego co pamiętam jest taka sama. Wykręć i pomierz.

Dudek80
12-12-08, 20:29
Na gorze z tego co pamiętam jest taka sama. Wykręć i pomierz.

Wolałbym tego nie robić bo może się okazać że będzie to samo co z tą i wtedy to już nawet z garażu nie wyjadę.
Niestety nie mam warunków u siebie żeby rozebrać zacisk i rozwiercić tą śrubę.

patyk_lks
12-12-08, 20:34
Bys mial wielkiego pecha. Jak odkrecisz druga to zdejmiesz zacisk i odsloni Ci sie reszta tej urwanej sruby wtedy jakos mozna ja wykrecic. NAjlatwiej byloby cos do niej dospawac.

Dudek80
12-12-08, 20:50
Bys mial wielkiego pecha. Jak odkrecisz druga to zdejmiesz zacisk i odsloni Ci sie reszta tej urwanej sruby wtedy jakos mozna ja wykrecic. NAjlatwiej byloby cos do niej dospawac.

Problem w tym że nie mam możliwości wykręcenia takiej śruby u siebie nawet jak zdejmę zacisk. A czy do tej górnej nie jest przypadkiem podłączony przewód hamulcowy?
Nie chce aż tak tego rozbebeszać nie mając warunków ani narzędzi.
Dlatego pytam o tą śrubę żeby ocenić czy da się w miarę bezpiecznie przejechać taki kawałek.

patyk_lks
12-12-08, 20:52
Mowa o 2 srubach od prowadnic tak? Jak nie masz zdolnosci manualnych to sie nie bierz za takie rzeczy bo zawsze jest mozliwosc,ze cos sie zwali.

Dudek80
12-12-08, 21:34
Mowa o 2 srubach od prowadnic tak? Jak nie masz zdolnosci manualnych to sie nie bierz za takie rzeczy bo zawsze jest mozliwosc,ze cos sie zwali.

No tak, z tym przewodem to mnie poniosło ;)
Ale ta śruba od góry jest inna. Na dole jest na nasadkową 12, a na górze na jakiś wpustowy, tylko nie wiem jaki bo ktoś chyba wkleił tą gumkę zabezpieczającą.
Na zdjęciach widać jak daleko ta śruba się urwała? Czy w takim układzie zacisk nie powinien się jednak otworzyć?
Na pierwszym zdjęciu widok z góry.
Druga śruba to ta na przedłużeniu której jest literka L na zacisku? żebyśmy się już teraz dobrze rozumieli :)
http://img214.imageshack.us/img214/4303/zacisk001ac6.th.jpg (http://img214.imageshack.us/my.php?image=zacisk001ac6.jpg)
http://img254.imageshack.us/img254/5641/zacisk002hx9.th.jpg (http://img254.imageshack.us/my.php?image=zacisk002hx9.jpg)

patyk_lks
12-12-08, 22:17
Nie jechalbym na tym. Zdemontuj caly zacisk i niech ktos to naprawi.

Dudek80
12-12-08, 22:25
Nie jechalbym na tym. Zdemontuj caly zacisk i niech ktos to naprawi.

A czy zacisk nie powinien się teraz otworzyć? Przecież ta resztka śruby go chyba teraz nie trzyma.
Bo nie wiem czy mogę go otwierać teraz na siłe?

muzammil
13-12-08, 18:29
po pierwsze: ta sruba siedzi w jarzmie a nie w zacisku. Mozesz sprobowac to podwazyc i zobaczysz czy otworzysz zacisk czy nie-tak czy siak trzeba to jak najszybciej naprawci(nie musz echyba tlumaczyc co sie moze stac jak zacisk sie otworzy sam podczas jazdy).
po drugie: nie probuj czasem odkrecac gornej "sruby" bo jej po porstu tam nie ma! jest to wersja USA i tam jest bolec(ktory jest czescia zacisku) a nie tak jak w wersji na europe 2 takie same sruby.
Pozostaje podjechac do jakiegos slusarza/tokarza i Ci to wykreci bez problemu i nawet wkreci taka srube.

Dudek80
13-12-08, 18:42
po pierwsze: ta sruba siedzi w jarzmie a nie w zacisku. Mozesz sprobowac to podwazyc i zobaczysz czy otworzysz zacisk czy nie-tak czy siak trzeba to jak najszybciej naprawci(nie musz echyba tlumaczyc co sie moze stac jak zacisk sie otworzy sam podczas jazdy).

Zacisku nie da się otworzyć, siłowałem się z nim trochę. Próbowałem też hamować, najpierw delikatnie potem dość energicznie przy jeździe do przodu i do tyłu (pod garażem z małą prędkością). Zacisk dalej nie da się otworzyć.
Myślę że dam radę ostrożnie przejechać te 40km wcześnie rano zanim ruch się zacznie.



po drugie: nie probuj czasem odkrecac gornej "sruby" bo jej po porstu tam nie ma! jest to wersja USA i tam jest bolec(ktory jest czescia zacisku) a nie tak jak w wersji na europe 2 takie same sruby.
Pozostaje podjechac do jakiegos slusarza/tokarza i Ci to wykreci bez problemu i nawet wkreci taka srube.
No właśnie chce podjechać ten kawałek żeby wszystko zrobić z tym jak trzeba (i jeszcze kilka innych rzeczy).

Dzięki wielkie za szczegółową odpowiedź :)