PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 kopci



olszes
11-12-08, 22:09
Witam!
Pomnieważ od niedawna dopiero jestem użytkownikiem silnika z b serii, mam takie nurtujace mnie pytanie:
(szukałem na forum ale nie mogłem nic znaleźć)

silnik ma 129 tys. przejechane i przy załaczeniu sie v-teca zaczyna kopcic :confused: czy to zjawisko jest normalne ? prosze o konkretne odp. lub o link do takiego tematu o ile był.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam !

kaktusr
11-12-08, 22:13
Słabo opisałeś problem.
1. Na jaki kolor kopci, niebieski czy biały ?
2. Jesteś pewien że tylko przy VTECU i nie jest to biały dym ? O tej porze roku prawie każda honda puszcza białego dymka.
3. Czy sprawdzałeś czy nie ubywa Ci oleju, płynu chłodniczego, jeśli tak to ile ?

olszes
11-12-08, 22:24
ad 1. kopci na jasny niebieski
ad 2. tylko przy v-tecu
ad3. olej ubywa moze nie duzo ale ubywa, płyn chłodniczy w normie.

tgame
11-12-08, 22:52
urok hond,a przedewszystkim b seri, pierscienie do wymiany, bo uszczelniacze raczej po takim pzrebiegu beda dobre. Ja sie juz do tego przyzwyczailem i wlasnie jak go vtecuje to dopiero zadymi, a tak to wporzadku to w mieszanej jezdzie okolo litr oleju na 3 tys, przynajmiej lepsze smarowanie :D

olszes
11-12-08, 22:55
No to ja właśnie mam podobnie:) a jakie polecacie pierscienie? OEM-owe czy inne ?

skobel
12-12-08, 11:28
Polecam ASO lub firmy Rikken - podobno ta firma produkuje pierścienie dla ASO.

kenny
12-12-08, 13:31
1l/3000km to dużo nawet jak na b serię.

olszes, sprawdź najpierw ile Ci tego oleju spala. Poza tym to trochę dziwne że przy takim przebiegu już żre olej. Jesteś pewien tego przebiegu?

W razie remontu rób od razy pierścienie z uszczelniaczami. Pierścienie Riken lub Teikoku, a uszczelniacze oryg z ASO (czasem ktoś na forum sprzedaje nowe z ASO po dobrej cenie)

Hikiel
12-12-08, 14:42
Podlacze sie na chamca ;) U mnie w C4 tez troche dymka pusci i pali olej (mniej bo ok 1l na 4-4,5tys km) no ale pali. Pierscienie i uszczelniacze wystarcza? Zalecacie zrobic cos jeszcze? Przebieg to niby okolice 165k. Aha i mam pytanie.. jak rozpoznac sypiace sie LMA? Silnik dosc glosno pracuje, poczatkowo myslalem, ze to zawory albo wtryski ale to moze te kasowniki?

patyk_lks
12-12-08, 19:22
Coś chyba zaniżone te przebiegi lub ktoś nie dbał.Najlepiej jeszcze honować cylindry.

olszes
12-12-08, 19:58
Coś chyba zaniżone te przebiegi lub ktoś nie dbał.Najlepiej jeszcze honować cylindry.


a co to jest to honowanie ?

juz znalazłem:D

TENCIO
13-12-08, 03:52
bez honowania to najczesciej trzeba sie przygotowac na kolejna rozbiorke motoru

olszes
13-12-08, 14:01
a jakie sa koszta takie honowania ? chodzi mi o ceny w przybliżeniu.
pierscienie- ?
robocizna- ?
honowanie- ?

kzysiek_23-85
13-12-08, 14:57
to coto jest to honowanie????i dlaczego bedzie trzeba pojakims czasie dalej rozbierac silnik nawet po wymianie pierscieni i uszczelniaczy??

olszes
13-12-08, 17:45
Zapożyczone z wikipedii :

Honowanie (gładzenie) - obróbka wykańczająca bardzo dokładnych otworów walcowych, zwłaszcza cylindrów.

Narzędzie jest wyposażone w kilka lub kilkanaście osełek i wykonuje ruch obrotowy i posuwisto-zwrotny. Gładzenie umożliwia uzyskanie dużej dokładności wymiarowej i chropowatości Ra=0,32-0,04µm.

Narzędziem stosowanym do gładzenia otworów jest głowica wyposażona na obwodzie w trzy do dwanaście pilników ściernych. Podczas gładzenia głowica połączona przegubowo z wrzecionem obrabiarki wykonuje ruch obrotowy oraz posuwisto-zwrotny. Skojarzenie tych ruchów powoduje, że każde ziarno pilnika zakreśla linie śrubową. Prędkość obrotowa głowicy nie powinna być wielokrotnością podwójnych suwów głowicy mamy wtedy pewność, że każde ziarno pilnika nie trafi na te same tory obróbki.

Wynik gładzenia zależy od:

* materiału pilników ściernych
* kąta przecięcia śladów
* rodzaju cieczy chłodząco-smarującej
* nacisku powierzchniowego.

Kąt skrzyżowania śladów obróbki zależy od prędkości posuwisto-zwrotnej głowicy i przyjmuje się dla żeliwa α= 45°, a dla stali α= 40°

Jako cieczy chłodząco-smarującej używa się:

* do żeliwa nafty + 10-20 oleju
* do stali nafty + 20-30 oleju

Ciecze chłodząco-smarujące mają za zadanie obniżenie temperatury obrabianego cylindra oraz usunięcie z powierzchni resztek zeszlifowanego materiału i wykruszonych ziaren ściernych.

tgame
14-12-08, 00:11
bez przesady kto honuje silnik przy 120 tys km przebiegu co innego 250 tys, moj silnik jak remontowalem glowice mial 150 tys i gladz cylindra byla jak nowa, a pierscienie niestety do wymiany... Honowac mozna jak sie przygotowuje silnik do duzych mocy lub przy duzych przebiegach, bo tak to jest zupelnie nie oplacalne i kupuj do tego nowe tloki z pierscieniami..

coupe 15
17-12-08, 16:49
witam
honowanie tobardzo porzyteczna sprawa i proponuję to zastosować przy ew. remonciku, wcale nie trzeba zmieniać tłoków !!!!!!!!!!!! wystarczą dobrze dobrane pierścienie i bedzie świetnie chodzić ( pod warunkiem że silnik będzie składał ktoś kto sie na tym zna a nie "pan kowalski" za stodołą) jak bys zdecydował sie na remont to lepiej wymienić terz uszczelniacze zaworowe żeby mieć pewność że jak beda nowe piercionki i one na pewno nie bedą puszczały kompresji to że ci góra wytrzyma a to zagwarantują nowe uszczelniacze (aso-tylko) powodzonka

olszes
18-12-08, 01:01
1l/3000km to dużo nawet jak na b serię.

. Poza tym to trochę dziwne że przy takim przebiegu już żre olej. Jesteś pewien tego przebiegu?



pomyłka 88000 mil, czyli 141 622 km.

kenny
18-12-08, 01:39
pomyłka 88000 mil, czyli 141 622 km.

O ile ten przebieg jest realny to ktoś nieźle skatował ten silnik.
Przy normalnym użytkowaniu takie spalanie oleju to jak jest grubo ponad 200k km

podlez
18-12-08, 10:05
z mojego doświadczenia furka 94r b16a2 167tyś i spala ok 0,5litra na 9000tyś.
litr na 3tyś? To jest bardzo duzo.

dEboo
18-12-08, 13:04
kenny tylko powiedz mi kto w waszych hondach ma realny przebieg zawsze dziwnym trafem wszystkie hondy mają przebieg poniżej 200tyś. mój kolega ma 4gen silnik ma przejechane 360tyś. i jak go rozebrał był jak nowy a nie był remontowany. Spalała mu olej cały olej uciekał przez uszczelniacze zaworowe nie doceniacie ich panowie. jeżeli wynik kompresji jest pozytywny i ktoś dalej pier..... o konieczności wymiany pierścieni to ja po prostu wymiękam.

Wielu na pewno by się zdziwiło ile tak naprawdę ich auta mają przebiegu.
Jezeli silnik kopci olejem przy 130tyś przebiegu to albo ma przejechane 500tyś skręcane 4 razy albo auto stało przez długi długi długi czas i uszczelniacze zaworowe sie wysrały. Po co ładować się w koszty najpierw robi sie pomiar kom-presji jak jest dobra to po co wymieniać pierścienie ?? wytłumaczy mi to ktoś ?? Czy może powie jak mój były znajomy mechanik że kompresja jest dobra ale olej ucieka przez pierścień olejowy. Który nie zgarnia oleju jak 2 górne pierścienie tylko go natryskuje to ja czegoś nie rozumiem.

ygor
18-12-08, 13:28
no wlasnie sam sobie wytlumaczyles - jesli tylko pierscienie olejowe sa zuzyte kompresja bedzie dobra a olej bedzie plonal nawet taki laik jak ja to wie :D

dEboo
18-12-08, 13:30
właśnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu że jesteś laikiem.

ygor
18-12-08, 13:36
Wcale się z tym nie kryję ;) - powiedz w takim razie czemu się mylę - w końcu człowiek uczy się całe życie

jero11
18-12-08, 13:38
ygor dobrze pisze
silnik może mieć dobre ciśnienie na tłokach bo pierścienie uszczelniające są w dobrym stanie, mało tego sam olej działa też jako uszczelniacz, więc jeśli pierścień olejowy puszcza olej, to pierścień uszczelniający też go puści bo spełnia on inne zadanie niż pierścień olejowy;)

dodam jeszcze że leży u mnie silnik który miał w miarę dobrą kompresję 13,5-14 i wpierdzielał tyle oleju ile wlałeś:D po rozebraniu okazało się że pierścienie olejowe były w okropnym stanie i uszczelniacze zaworowe też były padnięte

dEboo
18-12-08, 13:44
jero11 a powiedz mi skoro nie od tego są 2 górne pierścienie to z kąd ich nazwa ?? pierścienie zgarniające ?? od zagarniania paliwa czy żwiru ?? ten przykład co podałeś był akurat doby mogłeś wymienić same uszczelniacze i by był ten sam efekt. Po czym poznałeś że pierścień olejowy był zły ??. Chodzi mi o to że najczęściej winą są uszczelniacze a ludzie robią od razu remont kapitalny za 2000zł zamiast wymienic same uszczelniacze.

Gdy auto często ma długie przestoje lub po prostu przejechane swoje kilometrów powyżej 200tyś to uszczelniacze zaworowe są takie że je ściśniesz lekko i sie rozsypią.

jero11
18-12-08, 13:51
sorry ale pierścień zgarniający to pierścień olejowy, a te 2 górne pierścienie są pierścieniami uszczelniającymi mylisz pojęcia kolego;)
a jego stan poznałem po zużyciu powierzchni pracującej na powierzchni cylindra, był sporo wytarty i ostry

dEboo
18-12-08, 13:52
aha jero dobrze to ja się już nie odzywam. Ale powiem tyle że fajne teorie powstają na tym forum. Ludzie tutaj tworzą nową mechanikę chyba kwantową :P

co do pierścieni uszczelniających zgarniających bez kitu sie mi popieprzyło sorka. Co nie zmienia faktu że zasady mechaniki na forum a w rzeczywistości są zupełnie inne

ygor
18-12-08, 13:53
wiem nie z wlasnego doswiadczenia , ale są historie kiedy ludzie wymienili same uszczelniacze zeby oszczedzic ... i jakby to pwoiedziec rozbierali silniki dwa razy - nawet na tym forum byly takie historie ... o czyms to musi swiadczyc ...

jero11
18-12-08, 13:58
wiem nie z wlasnego doswiadczenia , ale są historie kiedy ludzie wymienili same uszczelniacze zeby oszczedzic ... i jakby to pwoiedziec rozbierali silniki dwa razy - nawet na tym forum byly takie historie ... o czyms to musi swiadczyc ...
mało tego, nawet zmieniają pierścienie a olej nadal ubywa w sporych ilościach:D tylko że w takich przypadkach nie było robione honowanie cylindra i przez to prawdopodobnie wciąga olej;)

dEboo
18-12-08, 14:00
a wystarczy zrobić prostą próbę olejową o której wszyscy zapominają.... no i mierzeniu kompresji na ciepłym silniku rzecz jasna. Kiedyś przyszedł do mnie kolega załamany i mówi że silnik do remontu bo kompresji nie trzyma. Powiedziałem mu że jak mierzone na zimnym to sobie wyniki może wsadzić. Zmierzył na ciepłym i kompresja byłą dobra. Większość oleju który silnik spala jest spalana podczas pracy zimnego silnika.

jero11
18-12-08, 14:07
próbę olejową robi się w celu sprawdzenia co puszcza kompresję a nie olej;) jeśli kompresja podczas takiego zabiegu znacznie wzrośnie to oznacza że pierścienie uszczelniające i cylinder są już wypracowane, a jeśli nie będzie dużej różnicy to oznacza że zawory nie trzymają szczelności.
To że silnik spala większą ilość oliwy na zimnym silniku to masz racje:)

dEboo
18-12-08, 15:46
próbę olejową robi się w celu sprawdzenia co puszcza kompresję a nie olej;) jeśli kompresja podczas takiego zabiegu znacznie wzrośnie to oznacza że pierścienie uszczelniające i cylinder są już wypracowane, a jeśli nie będzie dużej różnicy to oznacza że zawory nie trzymają szczelności.
To że silnik spala większą ilość oliwy na zimnym silniku to masz racje:)

tylko jest jedno ale....widziałeś kiedyś nowy pierścien olejowy i uszczelniający ?? uszczelniające wywierają większy nacisk na ścianę cylindra i pracują w cięższych warunkach niż olejowy(spaliny większa różnica ciśnień, mniej smarowania)....jak to możliwe że uszczelniające są jak nowe a olejowy jest do wymiany ??

PeJot
18-12-08, 20:38
1l/3000km to dużo nawet jak na b serię.
W razie remontu rób od razy pierścienie z uszczelniaczami. Pierścienie Riken lub Teikoku, a uszczelniacze oryg z ASO (czasem ktoś na forum sprzedaje nowe z ASO po dobrej cenie)

Ano czasami sprzedaję :)

tgame
18-12-08, 23:50
litr na 3000 jak go prawie caly czas piluje, przy normalnej jezdzie to jak teraz jezdze to ubytek oleju jest nie zauwazalny. Komprecha w moim silniku to 15-14-13-15 wiec bdb, kolega ma tez b18c4 z malym przebiegiem i tez mu troche dymi, najwieksza wada hond to te cieniutkie pierscienie olejowe...

barytosz
20-12-08, 20:05
Moje B16A2 przy 250.000 przebiegu spala litr oleju (Wymiana co 8000km) . Jeżdzę na Motulu 8100 X-Cess 5W40. Samochód sprowadzony ze Szwajcarii, gdzie naprawdę dba się o samochody i nie oszczędza na olejach!!!

patyk_lks
20-12-08, 23:53
mam tak samo jak Ty :D

teg
21-12-08, 09:58
Komprecha w moim silniku to 15-14-13-15 wiec bdb

NIestety, ale z tym bdb to bym się kłócił. 14% różnicy to już sporo.

feedback
26-12-08, 00:57
tylko dlaczego obstawiacie pierscienie jak pisze ze przykapca na vtecu?? i jeszcze jedno ktos napisał ze pierwsze leca pierscienie i chyba nikt nie skorygował, z tego co wiem pierwszy poleci usczelniacz zaworowy a efekt jest taki ze najpierw kopci przy redukcjach itp..

PeJot
26-12-08, 19:48
tylko dlaczego obstawiacie pierscienie jak pisze ze przykapca na vtecu?? i jeszcze jedno ktos napisał ze pierwsze leca pierscienie i chyba nikt nie skorygował, z tego co wiem pierwszy poleci usczelniacz zaworowy a efekt jest taki ze najpierw kopci przy redukcjach itp..

Pierścienie puszczają olej na wysokich obrotach (VTEC jest tu przy okazji ;), no i wykończone pierścienie powodują naprawdę duże zużycie oleju, rzędu nawet litr i więcej na 1000 km.

Uszczelniacze zaworowe przepuszczają góra kilka setek na 1000km., dlatego jeżeli auto popija 2 litry oleju to nie ma się co łudzić, że ich wymiana rozwiąże problem w 100%.

Ale zawsze można próbować robić płukankę silnika (+ na noc po 100ml nafty do cylindrów) żeby odblokować ew. zapieczone pierścienie plus wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy.

dEboo
26-12-08, 22:38
PeJot powtarzasz niezly pseudo-warsztatowy belkot. Zapewniam cie ze przez uszczelniacze moze uciec litr oleju na 1000Km a nie jakieś tam setki ml jak napisales smiechu warte. Widać doświadczenie..... a

PeJot
27-12-08, 14:45
PeJot powtarzasz niezly pseudo-warsztatowy belkot. Zapewniam cie ze przez uszczelniacze moze uciec litr oleju na 1000Km a nie jakieś tam setki ml jak napisales smiechu warte. Widać doświadczenie..... a

Zamiast wypisywać herezje przeczytaj najpierw w wątku jakie ludzie mają objawy a później dopiero się wymądrzaj ... LOL!


aha jero dobrze to ja się już nie odzywam. Ale powiem tyle że fajne teorie powstają na tym forum. Ludzie tutaj tworzą nową mechanikę chyba kwantową :P

co do pierścieni uszczelniających zgarniających bez kitu sie mi popieprzyło sorka. Co nie zmienia faktu że zasady mechaniki na forum a w rzeczywistości są zupełnie inne

Akurat z tego co widzę to Ty jesteś wiodącym teoretykiem tego forum, najpierw zasięgnij trochę wiedzy a później diagnozuj problemy ;)

Na początek polecam doświadczenia Civicolsztyn'a (i innych - opcja "szukaj" :)
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=25437

Żeby było śmieszniej to sam handluję oem'owymi uszczelniaczami i nikomu ze zużyciem oleju litr i więcej na 1000km nie wciskałem ciemnoty, że to "tylko uszczelniacze - pikuś".
Sorry ale bez przynajmniej "małego remontu" w takiej sytuacji się nie obejdzie ...

EDIT:
Jeszcze trochę info dla Deboo:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10625&page=3

Dlaczego takie patenty działają ?
Bo nie tylko Mazdy mają problemy z pierścieniami ...


a wystarczy zrobić prostą próbę olejową o której wszyscy zapominają.... no i mierzeniu kompresji na ciepłym silniku rzecz jasna. Kiedyś przyszedł do mnie kolega załamany i mówi że silnik do remontu bo kompresji nie trzyma. Powiedziałem mu że jak mierzone na zimnym to sobie wyniki może wsadzić. Zmierzył na ciepłym i kompresja byłą dobra. Większość oleju który silnik spala jest spalana podczas pracy zimnego silnika.

Fajnie byłoby gdyby silniki spalały olej tylko na zimnym silniku ;)

Tylko dlaczego w zimie, gdy auto długo się rozgrzewa, akurat mamy niższe zużycie oleju ?

patyk_lks
27-12-08, 15:50
bo mniej pałujemy i olej sie robi gęstszy :D

dEboo
28-12-08, 11:40
Kolego pejot nie będę czyta internetowych bzdur ani linków które mo wysylasz bo szkoda mi czasu na czytanie jakis artykulow od takich czeskow jak ty. Mechanik spec od hondy jak mu powiedzialem co ludzie pisza na forum i czy to prawda to mnie wysmial. Ale ok jedna jest tylko racja "krzysia" racja. Pelno jest tutaj tworzycieli nowych teori jak ciebie czy innych co sprzedaja i promuja oleje do hondy tylko po to mówia akie bzdety żeby mieć gdzie opchnac rzeczy i zarobic padnie mnóstwo zaprzeczeń ale taka jest prawda każdy chce zarobić.

Czyli rozumiem że wedlug ciebie na zimnym silniku następuje uszczelnienia a na cieplym rozszczelnienie silnika ?? kolejna nowa teoria "krzysia" z forum bo wychodzi na to że pod wplywem zimna metal się rozszerza a ciepla kurczy.....hmmmmm bardzo bardzo fajnie. Niższe spalanie oleju podczas zimy wynika z tego iż ludzie nie paluja tak silników bo dlużej sie dogrzewają.

Wytlumacz mi tylko na jakiej zasadzie nie może uciec 1l oleju przez uszczelniacze ?? tylko to jedno chce wiedzieć.

PeJot
28-12-08, 16:53
Kolego pejot nie będę czyta internetowych bzdur ani linków które mo wysylasz bo szkoda mi czasu na czytanie jakis artykulow od takich czeskow jak ty. Mechanik spec od hondy jak mu powiedzialem co ludzie pisza na forum i czy to prawda to mnie wysmial. Ale ok jedna jest tylko racja "krzysia" racja. Pelno jest tutaj tworzycieli nowych teori jak ciebie czy innych co sprzedaja i promuja oleje do hondy tylko po to mówia akie bzdety żeby mieć gdzie opchnac rzeczy i zarobic padnie mnóstwo zaprzeczeń ale taka jest prawda każdy chce zarobić.

Czyli rozumiem że wedlug ciebie na zimnym silniku następuje uszczelnienia a na cieplym rozszczelnienie silnika ?? kolejna nowa teoria "krzysia" z forum bo wychodzi na to że pod wplywem zimna metal się rozszerza a ciepla kurczy.....hmmmmm bardzo bardzo fajnie. Niższe spalanie oleju podczas zimy wynika z tego iż ludzie nie paluja tak silników bo dlużej sie dogrzewają.

Wytlumacz mi tylko na jakiej zasadzie nie może uciec 1l oleju przez uszczelniacze ?? tylko to jedno chce wiedzieć.

Olejów nie sprzedaję i nie mam zamiaru oszukiwać kupujących uszczelniacze, że nowe wyeliminują spalanie oleju rzędu 3 litry oleju na 1000km ... bo tak pokazują dziesiątki przypadków użytkowników Hond.

Zanim strzelisz kolejne teorie to przeczytaj jakie problemy maja piszący w wątku !
Autor wątku pisze, że na wysokich obrotach ma niebieską chmurę za autem a ty pieprzysz o uszczelniaczach zaworowych, które w takiej sytuacji nie są winne.

O spalaniu w zimie napisałem trochę zaczepnie bo niezły Zadzior jesteś :D
Wiadomo, że niższe obroty to mniej pierścionki przepuszczają ...

TENCIO
28-12-08, 17:02
Pelno jest tutaj tworzycieli nowych teori jak ciebie czy innych co sprzedaja i promuja oleje do hondy tylko po to mówia akie bzdety żeby mieć gdzie opchnac rzeczy i zarobic

czy masz na mysli mnie? handluje olejem i wypowiadam sie rowniez w tym watku, wiec taka mysl przyszla mi do glowy.

dEboo
29-12-08, 12:05
PeJot a czemu uszczelniacze zaworowe nie mogą puszczać także tylko przy wyższych obrotach ??

jestem zadzior bo mnie boli :P kierując się forum nigdy bym tego nie naprawil co mialem u siebie a kolega mi naprawil auto w 2 minuty. Od tego czasu zrazilem sie trochę do forumowych teorii.

co do tych linków co podwaleś to koleś też przy mnie robil coś takiego tylko i wiem ze to dziala lecz nie w każdych przypadkach.

TENCIO
29-12-08, 14:00
mozesz sie odniesc do mojego pytania powyzej?

olszes
29-12-08, 16:06
Panowie, bo sie zaraz pozabijacie:o Założyłem ten ten wątek nie celem wzajemnych wojen tylko chciałem sie dowiedziec co sie dzieje. także odpuśćcie sobie te wzajemne żale, bo to nie ma sensu. Teorii było, jest i bedzie coraz wiecej... tak to juz jest :) Uczymy się na błedach, własnych doświadczeniach więc szanujmy sie nawzajem i szanujmy te forum, bo nie jednemu juz pomogło ;)

Ps: PeJot, po ile masz te uszczelniacze to wezmę może komplecik :D

dEboo
29-12-08, 19:26
tak TENCIO jeżeli tak bardzo tego chcesz to chodzi mi również o ciebie !!

TENCIO
29-12-08, 22:55
ok, to juz wiem, a teraz chcialbym sie dowiedziec dlaczegotak myslisz/piszesz ,bo generalnie nigdy nikomu nie napisalem ze nawet najlepszy olej , czy to motul , czy inny,naprawi mu silnik skoro jest on na wykonczeniu.

Arturvf500
30-12-08, 09:10
Zapewniam cie ze przez uszczelniacze moze uciec litr oleju na 1000Km a nie jakieś tam setki ml jak napisales smiechu warte. Widać doświadczenie..... a

troche przesadzasz; jeszcze nie spotkalem sie z silnikiem ktory mial by iealny dol a oliwe puszczal tylko przez uszczelniacze; no chyba ze ktos zalozyl styrana czapke do nowego dolu, ale to tez litra nie bedzie; ostatnio nawet macalem fordowska glowice w ktorej uszczelniacze wprost sie porozpadaly - po zalozeniu nowych zuzycie spadlo z 1.5 do ok 1l/1kkm... poza tym zapominasz o waznej sprawie - prowadnice - one tez maja wplyw na zuzycie oleju; i jeszcze jedna kwestia - owalizacja; znam nie jeden silnik ktory po wymienia uszczlniaczy i pierscieni dalej bierze olej, bo komus nie chcialo sie honowac tulei...

pozdrawiam
Artur

olszes
02-01-09, 19:29
Sprawdziłem dzisiaj stan oleju, i jest na polowie :) Czyli tyle ile wlałem i jezdzilem bardzo spokojnie i oleju nie ubyło więc czy to aby napewno pierscienie :confused: zawsze myslalem, ze jak pierscienie strzelą to niewazne czy sie paluje czy nie olej i tak ubywa, wiec co myslicie. zostawic to tak jak jest narazie ? sprawdze jeszcze czy przy zalaczeniu sie v-teca bedzie kopcic czy nie.

PeJot
02-01-09, 19:38
Sprawdziłem dzisiaj stan oleju, i jest na polowie :) Czyli tyle ile wlałem i jezdzilem bardzo spokojnie i oleju nie ubyło więc czy to aby napewno pierscienie :confused: zawsze myslalem, ze jak pierscienie strzelą to niewazne czy sie paluje czy nie olej i tak ubywa, wiec co myslicie. zostawic to tak jak jest narazie ? sprawdze jeszcze czy przy zalaczeniu sie v-teca bedzie kopcic czy nie.

W zimie wszyscy mamy mniejsze zużycie oleju, wysokie obroty i duży moment nie są wskazane na śniegu :p

olszes
02-01-09, 19:43
W zimie wszyscy mamy mniejsze zużycie oleju, wysokie obroty i duży moment nie są wskazane na śniegu :p

u nas zimy nie ma :P

olszes
04-01-09, 18:49
no co myslicie o tym co napisałem wczesniej, dlaczego ten olej tylko spala na v-tecu ?

camil
05-01-09, 00:07
może pierścienie się wytarły. może uszczelniacze masz do wymiany. musisz rozebrać i zobaczyć:P

olszes
28-03-09, 16:09
troche odswieze temat ;) dzisiaj odłaczyłem vteca i pojechałem zeby zobaczyc czy nadal bedzie kopcił. wiec wstawilem mu dosc ostro i nic, nawet dymka nie puscil. i teraz mam pytanie czy moze on palic olej na vtecu spowodu złych map ? kompa mam od ek SiR z 1999 a silnik jest od eg6 92 . i jeszcz po odlaczeniu v-teca odcinke mam przy 6400 czy to normalne ?

:confused::confused::confused: