PDA

Zobacz pełną wersję : D14a4 bieże olej + słaba komprecha



qbaneo
10-12-08, 21:13
Witam byłem dziś na wymianie oleju ponieważ kupiłem niedawno to auto a także bagnet nie pokazywał za wiele. Przy wymianie oleju mechanik sprawdził mi kompresje 1-11 2-11 3-10.5 4-10 lecz nie wyjaśnił mi czy to dobrze czy to źle. Oprocz tego koledzy mówią ze zostawiam niebieskie spaliny wiec łyka mi olej choć nie wiem jeszcze ile ale będe to sprawdzał. Stan płynu chłodniczego przez miesiac opadł o 1cm w zbiorniuczku. Wlałem poł syntetyk i jeśli nie zobacze żadnej poprawy czeka mnie remont ale chciałbym wiedzieć co sie wymienia w takich sytuacjach aby mechanik mnie nie oszukał. Jeszcze może ktoś mi podpowie co wróży moja kompresja w tłokach. Z góry dziekuje za pomoc


PS. Civic ma przejechane niby 153 tys lecz pewnośći nie mam... rocznik 96'

jero11
10-12-08, 21:35
wygląda na to że czeka Ciebie remont silnika :/
poszukaj na forum o tym, bo jest dużo informacji;)

a dobre ciśnienie to 14-15 Bar.

qbaneo
10-12-08, 21:49
Narazie planuje obserwować ile tego oleju ubywa ale jeśli remont to może ktoś mi przybliży cene takiego remontu oczywiście mniejwiecej...

TENCIO
11-12-08, 13:58
jezeli same pierscienie, uszczelniacze, honowanie, palnowanie glowicy, uszczelka glowicy, miski olejowej, kolektora ssacego, olej, to kolice 1200-1500zl w zaleznosci od mechanika i czesci

pietras007
11-12-08, 15:20
Nominalne ciśnienie sprężania to 13,5 a ciśnienie minimalne (do remontu) to 9,5 wiec chyba nie jest jeszcze tak żle, w końcu auto ma ponad 150kkm przelotu:)

kaktusr
11-12-08, 15:30
Trafiłeś na takie samo D14 jak ja :) z tym że ja nie bawiłem się w remont D14 i swapnołem D16 z wujkiem Vitkiem :D Źle zrobiłeś zalewając pol-syntetyka jak łyka trzeba było lać minerala. Pomierz ile bierze tego oleju bo moja przy spokojnej jeździe do 4tysięcy obrotów brała litr na 500km :rolleyes:

TENCIO
11-12-08, 15:57
mineral wcale nie ogranicza brania oliwy, jest poprostu tanszy co jest wazne w przypadku czestych dolewek. istnieja oleje 15w50 polsyntetyki, ktore czesto w porownaiu z mineralem ograniczaja apetyt na pobor.

qbaneo
11-12-08, 16:26
Dzieki panowie za informacje bede sprawdzał stan oleju i napisze raport z frontu.

qbaneo
17-12-08, 19:11
Witam ponownie. Jestem tydzień po wymianie oleju na pół syntetyczny. Mechanik zalał mi olej równo pomiędzy maks a minimum. Po 500km stan oleju poniżej minimum... Jak na moje nie znające się oko to dość dużo ale prosze o wypowiedzenie się na ten temat. Czeka mnie remont to chyba już jest faktem. Do wymiany tak jak wyżej pisaliście uszczelki, uszczelniacze, pierśćienie, rozrząd, szlif głowicy. Zastanawiam sie tylko nad honowaniem czy jest to konieczne i da jakiś efekt? Jeśli jeszcze coś do tego warto było by wymienic to prosze pisać.

kaktusr
18-12-08, 01:17
Witam ponownie. Jestem tydzień po wymianie oleju na pół syntetyczny. Mechanik zalał mi olej równo pomiędzy maks a minimum. Po 500km stan oleju poniżej minimum... Jak na moje nie znające się oko to dość dużo ale prosze o wypowiedzenie się na ten temat. Czeka mnie remont to chyba już jest faktem. Do wymiany tak jak wyżej pisaliście uszczelki, uszczelniacze, pierśćienie, rozrząd, szlif głowicy. Zastanawiam sie tylko nad honowaniem czy jest to konieczne i da jakiś efekt? Jeśli jeszcze coś do tego warto było by wymienic to prosze pisać.

Łooo panie to tak samo jak u mnie :) 500km i znikał olej :/ Pierwsze co to dolej oleju. W kwestii remontu to ja radził bym zorientować się dokładnie w kosztach i zastanowić się czy nie warto by było swapnąc przy okazji na coś mocniejszego :cool:

kenny
18-12-08, 01:20
honowanie nie jest konieczne o ile cylindry w miarę proste, za cenę dobrego remontu mozna zrobić swapa na D16

jero11
18-12-08, 01:32
lepiej zrobić honowanie, wtedy pierścienie lepiej się spasują z cylindrem;) było już coś na forum, że ktoś zrobił remont silnika bez honowania i dalej silnik brał sporą ilość oliwy.

kenny
18-12-08, 02:40
dlatego najpierw pomierzyć cylindry i wtedy podejmować decyzję czy honować :)

kaktusr
18-12-08, 10:50
Wszystko fajnie ale właśnie ja powiem wam tak : Jak u mnie d14 brało litr oliwy na 500km w jeździe do 3500rmp stwierdziłem że bez sensu jest to w ogóle remontować. Przy takich ilościach oliwy raczej dużo trzeba zrobić i dużo wymienić aby doprowadzić ten silnik do stanu użyteczności a jak wiadomo koszty wtedy rosną. Bez obrazy dla użytkowników D14 ale sam po sobie wiem że nie warto inwestować w ten silnik. Za kasę za która można by zrobić porządny remont tej jednostki warto zastanowić się np nad D16Z6/Y2/Z9 który w stocku w porównaniu z d14 w stocku daje o wiele więcej frajdy i w moich odczuciach po prostu *******ziela :) bo moje d14 nie jeździło wcale. Za 2500zł można trafić kompletny Swap w dobrym stanie. Tyle ode mnie.

qbaneo
18-12-08, 11:55
Witam ponownie... Nie wiem czy mam płakać czy sie smiać... Jade dziś a tu nagle silnik złapał dziwne wibracje, stracił strasznie na mocy. Nie wiem co to może być. Silnik chodzi nierówno teraz i jest głosniejszy... Prosze o jakieś porady...

kaktusr
18-12-08, 13:26
A dolałeś oleju ? :)

qbaneo
18-12-08, 16:33
Wczoraj wlałem 0.7l dzis jest mniejwiecej na minium ale nie chce nia jezdzic. Co do swapa to nie stac mnie na leprzy silnik wolal bym ten co mam czyli d14a3. Może ktoś mi poleci który z d14 był najleprzy

kaktusr
18-12-08, 18:32
Wczoraj wlałem 0.7l dzis jest mniejwiecej na minium ale nie chce nia jezdzic. Co do swapa to nie stac mnie na leprzy silnik wolal bym ten co mam czyli d14a3. Może ktoś mi poleci który z d14 był najleprzy

Kurcze jesteś pewien że ten olej Ci gdzieś nie wycieka tylko całośc przepala ? Sprawdz dobrze auto na kanale. Druga sprawa jest taka że dobry remont Cie wyniesie 2500zł jeżeli nie będziesz robił tego sam(czytaj dobry w sensie taki po którym nie będzie kopcił już oleju). Trzecia sprawa jest taka że w 6 genach były tylko jedne i te same D14 :
A3 75KM ze zwęrzką
A4 90KM bez zwęrzki
Z2 90KM z dwoma sondami lambda
Mam nadzieje że żadnego nie pominołem i nie pomyliłem się w sprawie Z2 którego mało znam więc kąbinowanie z innym D14 wyszło by na to samo co Swap na np D16Z6 itp. ale to już twoja decyzja. Prawda jest taka że na remoncie nie ma co oszczędzać bo albo zaraz po nim będzie podobnie lub "po krótkim kilometrze" znowu poleci. Jeszcze pozostaje inna kwestia : Co powie mechanik rozkręcając ten silnik, bez dramaturgi ale może się okazać że jego remont będzie bez sensowny skoro jara aż tyle oliwy.

PeJot
18-12-08, 21:32
Kurcze jesteś pewien że ten olej Ci gdzieś nie wycieka tylko całośc przepala ? Sprawdz dobrze auto na kanale. Druga sprawa jest taka że dobry remont Cie wyniesie 2500zł jeżeli nie będziesz robił tego sam(czytaj dobry w sensie taki po którym nie będzie kopcił już oleju). Trzecia sprawa jest taka że w 6 genach były tylko jedne i te same D14 :
A3 75KM ze zwęrzką
A4 90KM bez zwęrzki
Z2 90KM z dwoma sondami lambda
.

A może orientujesz się bo z wysp handlarze targają jeszcze D14A8 z 5D, będą do niego pasować kolektory, osprzęt, skrzynia i komputer D14A3/4 ?

mackovv
18-12-08, 21:39
jak chcesz ciąć koszty to spróbuj zdobyć sam silnik D14A4 w dobrym stanie bedzie kosztował mniej niż 1000zl (osprzęt przecież bedzie ten sam co masz).
Remont jest raczej nieoplacalny.

PeJot
18-12-08, 21:53
jak chcesz ciąć koszty to spróbuj zdobyć sam silnik D14A4 w dobrym stanie bedzie kosztował mniej niż 1000zl (osprzęt przecież bedzie ten sam co masz).
Remont jest raczej nieoplacalny.

A goły D14A8 z anglika można kupić za 600-700 zł, ma ktoś doświadczenia z takim swap'em ?

kaktusr
18-12-08, 23:19
A może orientujesz się bo z wysp handlarze targają jeszcze D14A8 z 5D, będą do niego pasować kolektory, osprzęt, skrzynia i komputer D14A3/4 ?

Wszystko będzie pasować :) Kupujesz sam goły silnik a reszta idzie od twojego tj skrzynia komputer itp Nie wiem czy tak na prawdę różni się A8 o którym właśnie zapomniałem moj qumpel go ma w 5D i z jedynych zmian tylko ma inną przepustnice.

kzysiek_23-85
18-12-08, 23:36
witam tez mam podobny problem w d15b2 a wiec ubywa mi troszke plynu chlodniczego i troche oleju zakladam ze to uszczelka pod glowica bo plyn ubywa i tu moje pyt;-czy wlasnie przezta uszczelke moze dlatego brac tez olej???????????


Ps, przy zimnym silniku troche dymi a gdy sie nagrzeje to to juz mniej
coto moze byc??????????????????????????????

dominik_n
19-12-08, 12:40
Cześć.

Może wcześniej autko jeździło na moto doktorze i po wymianie oleju zaczęły się cyrki.

na początek przeczytaj >> LINK (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10625&page=2) mi pomogło przejechałem już ponad 4,5k km i zjadł 0.5 litra.
Silnik D15B2, na liczniku ponad 210k.


Wcześniej zalewałem magnateca 10w/40 półsyntetyka ale gdzieś wyczytałem, że ten olej wcale nie jest taki dobry i zalałem mobil1 10w/40 i powiem wam, że jest różnica.
Mój kolega w probe tez jeździł na magnatecu i mu znikał olej zmienił na mobila i mówi, że nic teraz nie ubywa.
Ciekawostka jest taka, że ten olej jest do wszystkiego ten sam. Do warsztatów przyjeżdża w 1 beczce i leją go do benzyny jak i do dezeli :D

qbaneo
19-12-08, 12:47
Witam ponownie zakupiłem d14a4 60 tyś przebiegu z anglika. Myśle ze to dorby zakup z uwagi na to że każdy mechanik mi radził tą opcje. Jak myślicie ten mój stary silnik sprzedać na częśći czy w całośći i za jakie pieniądze wogóle??

kaktusr
19-12-08, 13:09
Witam ponownie zakupiłem d14a4 60 tyś przebiegu z anglika. Myśle ze to dorby zakup z uwagi na to że każdy mechanik mi radził tą opcje. Jak myślicie ten mój stary silnik sprzedać na częśći czy w całośći i za jakie pieniądze wogóle??

I dobrze zrobiłeś w sumie to najlepsze rozwiązanie po najniższych kosztach. Masz jakąś gwarancje na ten silnik, odpalałeś go może ? Co do starego silnika to radze zrobić tak jak ja SILNIK==> ZŁOM :) Ewentualnie możesz się pobawić w rozkręcanie i zostawić od niego : Pokrywę zaworów, miskę olejową, bagnet, korek to ci się przydać może lub możesz sprzedać a reszta na złom na piwo będzie :) Zostaw sobie pokrywę zaworów kup farbę VHT i na spokojnie możesz sobie ładnie pokrywę pomalować i potem podmienić np :)

PeJot
19-12-08, 13:12
Witam ponownie zakupiłem d14a4 60 tyś przebiegu z anglika. Myśle ze to dorby zakup z uwagi na to że każdy mechanik mi radził tą opcje. Jak myślicie ten mój stary silnik sprzedać na częśći czy w całośći i za jakie pieniądze wogóle??

Jak z anglika to D14A2 albo A8.
Sam nie wiem czym się różnią te silniki od A4, świece, przepustnicę i dolot mają inne ale reszta podobno pasuje.

Oryginalna skrzynia w 5D ma też trochę inne przełożenia ale tutaj oczywiście to nie ma znaczenia
bo kupujesz goły silnik do swojej starej skrzyni.

qbaneo
19-12-08, 14:30
Przy okazji ile taki swap może kosztować? Jest to napewno d14a4 z 3D

PeJot
19-12-08, 16:48
Przy okazji ile taki swap może kosztować? Jest to napewno d14a4 z 3D

Od 400 zł no chyba, że masz po znajomości ...
Ale nie trudno sobie wyobrazić że jest sporo roboty.

A ile dałeś za D14A4 ?

kzysiek_23-85
19-12-08, 16:50
to ciekawe bo akurat mam zalanego castrola magnatek i lyka mi olej rozumiem ze mobil 10 w40 poprawil by ta sytuacje?????/ ztego co twierdzi ''DOMINIK_N to ujego zioma pomoglo czy mogl by ktos potwierdzic to info??????????????????????
dodam ze to auto jest od dwuch miesiecy w kraju i niewiedzialem jakim olejem bylo zalane a mechanior polecal castrola wiec go zalalem i LYKA OLEJ.CZY MOBIL 10W40 POMOZE?????????????

PTANIE DO DOMINIKA ile ziomkowi ciagla tego oleju?

skolopendra
19-12-08, 16:53
rozumiem ze mobil 10 w40 poprawil by ta sytuacje??

nie sądzę

kzysiek_23-85
19-12-08, 17:29
a jednak u kolegi dominika podobno pomogl wiec pytam czy faktycznie jest ses prubowac z mobilem 10w40 bo slysze ze castrol niejest rewelwcja WIEC JAK TO JEST???????????????? PROSZE O CIEKAWE WYPOWIEDZI

skolopendra
19-12-08, 18:11
a jednak u kolegi dominika podobno pomogl wiec pytam czy faktycznie jest ses prubowac z mobilem 10w40 bo slysze ze castrol niejest rewelwcja WIEC JAK TO JEST???????????????? PROSZE O CIEKAWE WYPOWIEDZI

po pierwsze nie krzycz

dwa nie zadawaj ponownie głupawych pytań skoro dostałeś odpowiedz

3 poszukaj
, poczytaj wypowiedzi i tematy odnośnie olei i ich konsumpcji
4
jak zalałeś gównianym olejem typu castrol& jego podróby to się nie dziw że bierze
5
nie pytaj jaki olej polecacie gdyż było to już 985677777 razy :rolleyes:
6
czytaj wszystko ze zrozumieniem
:cool:

kzysiek_23-85
19-12-08, 18:43
po pierwsze nie krzycze bo niema sesu lecz zadaje pytania na kture chcialbym znac odpowiedz, a wedlug mnie niesa wcale glupsze od twoich odpowiedzi !

qbaneo
19-12-08, 19:25
krzysiek piszesz jak dziecko neostrady jeden znak zapytania wystarczy a pisanie dużymi literami uwarza sie za krzyk. 1000 zł dałem za ten silnik.

TENCIO
19-12-08, 20:09
taka plukanka pomoze w przypadku przypieczonych-przyblokowanych pierscieni, lub nagromadzeniu nagaru na sciankach przez co rowneiz pierscien nie moze zbierac dokladnie oliwy olejowych. jezeli jednak wina tkwi w ich zuzyciu ,to sytuacji to niestety nie porawi. ja mialem 3 przypadki , ze po przeplukaniu silnika (motul engine clean) pobor oliwy ustal, lub znacznie sie zmniejszyl, ale mowie jeszcze raz....jezeli silnik sam w sobie juz ma dosc, to zaden super olej (wliczajac w to motula ;) ) niestety go nie naprawi.
pozdrawiam.

kzysiek_23-85
19-12-08, 21:04
no tak ale moj na mocy wcale niestracił (bynajmniej nieodczuwam tego) wiec czym mogl bym go przeplukac?nigdy tego nierobilem wiec niewiem czy odrazu zalac nowy olej?
i jakli polecasz?

PeJot
19-12-08, 22:50
no tak ale moj na mocy wcale niestracił (bynajmniej nieodczuwam tego) wiec czym mogl bym go przeplukac?nigdy tego nierobilem wiec niewiem czy odrazu zalac nowy olej?
i jakli polecasz?

Na stacji lub w hipermarkecie znajdziesz płukankę np. STP, na etykiecie masz napisane jak to używać.
W każdym razie od razu po płukaniu zmieniasz olej tak więc musisz się umówić z mechanikiem na płukanie silnika i wymianę oleju.

BTW. Ile Ci popija oleju i jaki masz zalany w tym momencie olej ?

teg
20-12-08, 13:28
Ps, przy zimnym silniku troche dymi a gdy sie nagrzeje to to juz mniej
coto moze byc??????????????????????????????

Ja bym wymienił uszczelniacze zaworowe, bo na to mi to wygląda.

kzysiek_23-85
20-12-08, 14:27
wzielo mi 500ml na 1000km po zmianie na castrol niewiem jaki byl wczesniej bo auto jest 2 miechy w kraju i czy wczesniej tez bralo wiem ze to duzo i zastanawiam sie czy ta plukanka cos da ale czytalem troche i wyczytalem ze w niekturych przypadkach to pomoglo.

prosze o dobre rady (moze obejdzie sie bez zmiany pierscieni itd)

PeJot
20-12-08, 14:45
wzielo mi 500ml na 1000km po zmianie na castrol niewiem jaki byl wczesniej bo auto jest 2 miechy w kraju i czy wczesniej tez bralo wiem ze to duzo i zastanawiam sie czy ta plukanka cos da ale czytalem troche i wyczytalem ze w niekturych przypadkach to pomoglo.

prosze o dobre rady (moze obejdzie sie bez zmiany pierscieni itd)

Ty wogóle pisałeś, że ubywa Ci tez płynu chłodniczego, jeżeli nie ma wycieków na wężach lub z chłodnicy (poszukaj białego nalotu) to trzeba będzie zrobić uszczelkę pod głowicą a przy okazji wymienisz uszczelniacze zaworowe i zużycie oleju spadnie (płukankę zrób swoją drogą).

Uszczelka pod głowicę i uszczelniacze tylko oryginalne z ASO (uszczelniacze z ASO można tez kupić w dziale giełda na forum)

kzysiek_23-85
20-12-08, 19:49
ok dzieki twierdzisz ze spadnie apetyt mojej hanki potej wymianie tylko w jakim stopniu?i czy wymiana samych uszczelniaczy wystarczy? aha jaki olej polecal bys potej plukance motul czy mobil10w40?

aha jaki jest koszt uszczelniaczy z ASO?

teg
21-12-08, 11:05
Jak już Ci wyżej napisano, sprawdź uszczelkę pod głowicą. Jeśli jest uszkodzona, to przy okazji wymiany niech mechanik wymieni uszczelniacze, bo to w zasadzie jedna robota. Jeśli uszczelka ok - nie wiem, czy w tym silniku można wymienić uszczelniacze bez zdejmowania głowicy?

kzysiek_23-85
21-12-08, 19:44
tak czy tak uszczelniacze wymienie i uszczelke tez i licze nato ze apetyt mojej hanki spadni.Pomozcie w wyborze oleju tylko nie castrol bo ten raczej odpada a wiec ktury leprzy MOTUL czy MOBIL?

PeJot
23-12-08, 21:14
ok dzieki twierdzisz ze spadnie apetyt mojej hanki potej wymianie tylko w jakim stopniu?i czy wymiana samych uszczelniaczy wystarczy? aha jaki olej polecal bys potej plukance motul czy mobil10w40?

aha jaki jest koszt uszczelniaczy z ASO?

W Aso uszczelka ok.150 zł a uszczelniacze 250-300 zł (mi się skończyły, kolejna dostawa w Styczniu ;)

Co do oleju zalej Motul 6100 10W40 - sam dodatkowo zredukuje spalanie oleju (poszukaj w dziale giełda, mamy dwóch dealerów :D

dominik_n
24-12-08, 09:49
taka plukanka pomoze w przypadku przypieczonych-przyblokowanych pierscieni, lub nagromadzeniu nagaru na sciankach przez co rowneiz pierscien nie moze zbierac dokladnie oliwy olejowych. jezeli jednak wina tkwi w ich zuzyciu ,to sytuacji to niestety nie porawi.........

Z tym się zgodzę. ale jeszcze jest jedna opcja ;) mianowicie zapchana dolna odma czego wynikiem jest wyrzucanie oleju przez górną odmę do dolotu. Ja tak miałem. Od przepłukania silnika problem oleju w dolocie zniknął. U mnie w konsekwencji zapchał się katalizator.
Z tego co pisałem u kumpla w probe dodatkowo jest sprężarka. Nie wiem czy dodatkowym skutkiem ubywania oleju było jego wypalanie. Spalił mu 1l oleju na 10k. Przy mobilu nie miało to miejsca.
Nie jestem żadnym sprzedawcą ani handlowcem firmy mobil. Ale jak zobaczyłem jak klient z jednej beczki leje olej do dezela a później do benzyny to stwierdziłem, że tego oleju już nie będę stosował.
Takie są moje odczucia ja wam go nie każe używać ;P
U mnie przed przepłukaniem silnika spalił mi kolo 2l oleju 10k.
Po przepłukaniu 0.5 litra na 5k. Rożnica jest więc się nią podzieliłem.

Może dodam jeszcze odnośnie smarowania, że w solce mam zalany 5w40 shella na liczniku 180k a spala go minimalne ilości. z tego co wiem silnik nie był nigdy remontowany.


Pozdrawiam.