PDA

Zobacz pełną wersję : Podnośnik szyby



sz3rsz3ń
09-12-08, 23:15
Witam kolegów i koleżanki i o pomoc proszę.
Problem mój jest taki, że nie mogę domknąć szyby kierowcy. Silnik działa, szyba unosi się i opuszcza, natomiast nie domyka się. na 5mm przed końcem zaczyna podskakiwać i słychać tylko klekotanie/grzechotanie/trykanie (cholera wie jak to nazwać). Zdjąłem boczek i zauważyłem, że na tej zębatce w kształcie półksiężyca wyszlifowały się 3 zęby.
Teraz pytania.
Czy dobrze wnioskuję, że to te "ubytki" są przyczyną mojej bidy? Czy mogę wymienić tylko tą przekładnię czy muszę szukać całego podnośnika? Czy podpasuje mi podnośnik z 3d albo 4d a może z anglika?

Wiem, że powinienem sprawdzić sam czy podnośnik jest rozbieralny, ale auta używam na co dzień (dość intensywnie) i po prostu nie mam takiej możliwości.

Z góry dzięki za wszelkie dobre słowo.
PZDR

skolopendra
10-12-08, 10:05
"ubytki" są przyczyną mojej bidy?

zapewne tak

inferno66
19-12-08, 12:51
tez mam taki asm problem.....chyba muslimy zainwestowac w nowy mechanizm:D

sz3rsz3ń
27-12-08, 10:07
Załatwiłem temat więc się wypowiem (dla potomności)
Wymieniłem cały podnośnik (bez silnika) bo niestety jest nierozbieralny.
Udało mi się kupić podnośnik od coupe VI gen, ale myślę że z V qp, htb i VI htb też będzie pasował (na oko są identyczne). Na pewno nie podejdzie od żadnego sedana a tym bardziej z anglika (czyt. 5d)
Ni i tradycyjnie największy problem to spasowanie z powrotem boczka (czy boczku?? :) )
PZDR

Shad
17-06-09, 11:46
Nie chciałem zakładać nowego tematu, to podepnę się tutaj z pytaniem czysto teoretycznym

Czy podnośnik z sedana 98' podejdzie do coupe 98' ?

obie mają elektryczne szybki =]

siemens_15
18-06-09, 01:54
Nie chciałem zakładać nowego tematu, to podepnę się tutaj z pytaniem czysto teoretycznym

Czy podnośnik z sedana 98' podejdzie do coupe 98' ?

obie mają elektryczne szybki =]

czytaj post wyżej

artek0210
10-04-14, 16:58
Pobawiłem się w archeologa i stwierdziłem, że wykorzystam ten temat. Otóż mnie również dopadł problem wybrakowanych zębów. Moje zęby mają się dobrze, ale kiepsko z tymi w podnośniku. Co prawda nie wyciągnąłem go, ale dokładnie obmacałem. Na co dzień korzystam z auta i nie chciałbym go unieruchomić. No i nie znalazłem informacji - albo kiepsko szukałem - czy da radę zrobić podmiankę. Zakupić podnośnik od szyb manualnych i zamontować/przełożyć jakoś silniczek, czy muszę cały od elektrycznych szyb zakupić?