PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 pomocy



Skrzati
09-12-08, 23:02
Pomocy..Jezeli poszly panewki i wal jest do szlifu to jak myslicie czy poszlo cos jeszcze silnik jest na kutych czesciach bo bylo turbo..i ile bedzie kosztowal remoncik..

i jeszcze mam pytanie czy mozliwe jest zeby sprzeglo bylo zasilne do silnika bo sprzeglo jest ze stanow dalem za nia 2250zl i jak wciskalem to spadaly obroty prawie do zera nieraz gasl..

Sebek_WWL
09-12-08, 23:43
ciekawe czy pierścienie całe jak cale to pół biedy gorzej jak złapały temperatury i przytarły cylinder ja tak miałem w d16a6 i lipa sie okazała oby tylko panewki jak nie otworzysz silnika to sie nie dowiesz bo to takie gdybanie a z tym sprzęgłem to myślę ze nie może być za silne

Skrzati
10-12-08, 18:28
No wlasnie nie wiem jeszcze otworzylem sam dol silnika ale panewki niezle przetarlo..i narazie tyle wiem jak bede dawal wal do szlifu to wtedy bede wiecej wiedzial..ale oleju bylo ze 3 litry czy powinny sie zatrzec??bo Mi cos nie pasuje..

no wlasnie nie wiem mechanik powiedzial ze sprzeglo moze byc za silne bo to jest kilku spiekowe nie wiem ile w tym prawdy jest..i nawet nie wiem co to moze byc..

Sebek_WWL
10-12-08, 19:11
hmm jak spiek to wiesz nie na codzień a moze smog od pompy oleju ci sie zapchał lub przewody te co doprowadzają olej do panewek itp i dla tegosie przytarło

Skrzati
10-12-08, 19:34
no wlasnie nie mam narazie pojecia zobaczymy jak reszte silnika sie rozkreci bo tez tak wlasnie myslalem z mechanikiem bo bylem przy tym i on sie zdziwil ze az tyle oleju wyszlo z miski a panewki *****czone;/

Sebek_WWL
10-12-08, 19:50
bo wiesz moze ktos na sylikon składał miske olejową i wiesz jakies kawałki smog od oleju wciągnoł i nie było wystarczającego ciśnienia i zatarł sie jatak mialem w d16

Skrzati
10-12-08, 19:55
no wlasnie miska byla klejona chyba na silikon;/ no bo vtec sie nie wlaczal nieraz i kolega mowil ze nie ma cisnienia takiego zeby vtec sie uruchomil..
no i co robiles romont??czy co a co Ci wtedy poszlo??

Sebek_WWL
10-12-08, 20:11
mi w d16a6 posły panewki komplet wal guza dostałpekł pierscień i zarysował gardziel i wymieniłem wał panewki gilzy( gardziele cylindra) i pierscienie ale w d seri to taniej niz w B silnik jezdzi do tej pory ale juz nie ja jestem kierowcąteraz mam tez b16

Skrzati
10-12-08, 20:16
a ile Cie to kosztowalo?? Bo ja ustawiam sie na jakies 1500zl..
no a tym bardziej ze mialem zakuty silnik wsadzilem w niego 10 tys..i teraz takie cos wyszlo..

Sebek_WWL
10-12-08, 20:20
ok 1000zł graty plus 300 blok robocizna gratis tata mechanik

Skrzati
10-12-08, 20:22
blok??
no mysle ze zamkne sie w 2 tysiacach:)

blok?? ja mysle ze zamkne sie w 2 tysiacach:P hehe

Sebek_WWL
10-12-08, 20:25
blok nowe tuleje tz robocizna

Igła
11-12-08, 00:16
kup sobie nowy słupek B16A2 i zbuduj z niego nowy motor uzywajac kutych gratów z poprzedniego silnika... tyle ze najpierw oddaj korby na pomiary czy sie czasem owalne nie zrobily... mysle ze szlifowanie walu to ******y pomysl

Sebek_WWL
11-12-08, 07:29
wiadomo co nominał to nominał ale ciężko jest dostać wał do B serii a jak jakimś cudem się znajdzie to cena jest dość wysoka