PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kołami



QrakPL
23-12-05, 15:30
Witam
Mam pytanie.
Od jakiegoś czasu mam mały problem z moją Hanką. Gdzieś tydzień temu na bardzo śliskiej drodze uderzyłem w krawężnik przednimi kołami (samochód wpadł w mały poślizg i nie wyhamowałem wcześniej) które były zablokowane (tzn.nie kręciły się - wciśnięty hamulec nożny).
Jak sobie dalej pojechałem to zauważyłem że kierownica nie jest prosto ustawiona do toru jazdy i że są jakieś malutkie drgania kierownicy.
Pojechałem na ustawienie zbieżności (przód). Gdy wyjechałem z warsztatu było prawie to samo a więc wróciłem się tam i po oględzinach powiedzieli mi że ustawienie zbieżności nic nie pomoże, że jest to wina jakiegoś kąta (?wyprzedzenia?).
Wczoraj pojechałem na przegląd (inne miejsce niż tamten warsztat) która wykazała sprawność pojazdu (oprócz osłon przegubu). Dzisiaj byłem na ich wymianie i dopytałem się fachowca jaka może być usterka w mojej Hanii. On natomiast obalił teze tego mechanika który zrobił zbieżność i powiedzieł że w mojej Hondzie nie ustawia się żadnych kątów i że powinno się zrobić zbieżność na 4 koła.
Nie wiem co o tym myśleć.
Wiecie co należałoby zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
Pozdr :D

ANTEK
23-12-05, 15:54
podlacze sie... mam dokladnie to samo po takich samych perypetiach :x

Hycelius
23-12-05, 16:22
Hmmm.Skrzywiłeś mcpherson?

LIO
23-12-05, 16:28
kątów seryjnie się nie ustawia
jak walnąłeś przodem, to tyłu nie ruszyłeś, więc zbieżności tyłu raczej nie powinieneś robić
geometria zaś powinna wykazać, czy np amor jest skrzywiony, czy coś innego (tzn po zczytaniu wartości wyjdzie, czy kąt jedne się rozchodzi, czy coś innego :roll: )

hunter
23-12-05, 19:59
felga nie uległa uszczodzeniu ( nie jest zgęta lekko ) ? i niech ci drążki sprawdzą po tej stronie na której miałeś to zdarzenie...

cobra333
23-12-05, 23:52
CZe Qrak nie tzreba było tak piłowac hani na łuczniczce - wysokie krawęzniki :D,
Sprawdż najpierw u wulkanizatora prostość felgi, jak wymieniali gumy to pewnie oblukali wahacze i końcówki A to że kiera jest nierówno to lipny mechanior jak robił zbieżność to mógł przestawić na koncówkach zeby ją wyprostować lub nawet odkręcić ja i ustawic prosto. A to też mnie dziwiło zawsze ze kiera sie przestawia po dzwonku- moze cosik na listwie sie przemieszcza Jeszcze tego nie rozbierałem :D PS ile płaciłeś za wymianę osłon i jakie osłony.

QrakPL
23-12-05, 23:59
To nie bylo na Łuczniczce :wink:
Był to poślizg niecelowy (na ulicy usiedlowej) - na Łuczniczce jako tako kontrolę nad autem mam :wink:
Za wymianę osłon płaciłem 50 zł od stronu a za osłone 24. Czyli miałem taki niemiły prezencik w kwocie 148zł :(
Do tego pewnie dojdzie naprawa tego czegoś o czym pisałem na początku tematu.

Ile może u nas kosztować sprawdzenie felg ("prostości") - stalówek ?

redrac
24-12-05, 00:07
Troche zapozno :) ale jeden gej mowil a inny potwierdzal :) ze jak widzimy ze juz piepszniem yw kraweznik :) to puszczamy hamulec :) przed uderzeniem :P

QrakPL
24-12-05, 00:10
Wiem o tym :)
Ale to był moment, nie pomyślałem o tym jak już tak się sunął na chodnik :sad:

cobra333
24-12-05, 00:15
sprawdzenie 1 feli? hmm z 5-8 zł sciąga koło i zakłada na wyważarkę I tyle. jedż do chłopaków do honda wach przed Coca-cola na toruńskiej - cięzko trafić taki szyld hyundai i mniejszy honda wach i pogadaj co i za ile samą robote mają w miarę dobeych cenach ale częsci już nie lepiej zakupić na Kujawskiej w Delta lub Euro tim Inowrocławska

ANTEK
24-12-05, 13:49
w moim przypadku opcja przywych felg odpada, walnalem w kraweznik na alusach a teraz jezdze na zimowkach naciagnietych na stalówki;/ kiera dalej krzywa;/

lakazs
24-12-05, 15:05
moze wachacze?? chyba musisz zrobic geometrie :/