PDA

Zobacz pełną wersję : Malutki problem z cieplym silnikiem



kelly bundy
22-12-05, 16:28
Witam,gdy silnik jest cieply przy zapalaniu obroty na moment bardzo spadaja,silnik prawie przygasa.Ale po chwili jest wszystko wporzadku i silnik pracuje rowno.Okolo 1000 obr/min.Jest to civic 1.4 z 1998 roku 5d. dzieje sie to tylko przy rozgrzanym silniku.

prz3mo
22-12-05, 16:35
1000 orb/min to troche za duzo... Tez mam 1.4i , on na biegu jalowym powiniem miec +/- 750 obr/min.

Furious
22-12-05, 17:30
Proponuje przeczyscic silniczek krokowy + regulacja wolnych obrotów

hunter
23-12-05, 00:48
Proponuje przeczyscic silniczek krokowy + regulacja wolnych obrotów
tak jak koleg powiedział i przy okazaji określ czy na gazie ci sie tak robi czy na benzynie?

lakazs
24-12-05, 15:18
mysle ze wszystko jest ok jak tylko nie gasnie to nie masz sie co przejmowac ja mam 1.4 3D i na cieplym jest podobnie tyle ze na jalowym mam ok 900orb/min

Waski
20-01-06, 23:40
Tez mam problem na cieplym silniku tylko ze znacznie powazniejszy. Problem polega na tym ze na cieplym silniku nie moge w ogole odpalic. Musze poczekac ok.3-5min. Jesli byl juz ten temat to sorry widocznie musialem przeoczyc. Dzieki z gory za rady.
Pozdrawiam

vtecmatti
21-01-06, 01:21
mi spadaja obroty jak wlacze swiatla i ogrzewanie tylnej szyby :sad: , ale po chwili wracaja na normalne (ok. 700-800 obr.). niewiem czym to moze isc, moze wiecie co na to poradzic?


dosc duzo tych pytan w tym jednym temacie ale niechce zakladac nowego :)

siemaR
21-01-06, 02:28
Kelly bundy i Lakazs czyszcząi krokowy, przepustnicę i regulują obroty, Vtecmatti to samo bez regulacji obrotów, a Wąski szuka przekaźnika pompy paliwowej i wymienia albo poprawia luty ;)

Waski
21-01-06, 08:02
Wąski szuka przekaźnika pompy paliwowej i wymienia albo poprawia luty lol, to juz kolejna czesc jaka mam wymienic. slyszalem juz o module, wiazce elektrycznej, impulsatorze oraz jakiejs czujce :grin: chyba zaczne losowac.
siemaR wyjasnij mi pojecie "luty" :P od kilkunastu tygodni mam Hanie i jeszcze nie opanowalem skrotow :P ale z czasem sie naucze ;). Dzieki

redrac
21-01-06, 10:25
Luty- cos do czegos jest przylutowane np kabelek do plytki zeby sie trzymal jest przylutowany, a to miejsce gdzie jest przylutowany to LUT,vtecmatti u mnie jest identycznie tyle ze obroty spadaja na hmm sekunde po czym wracaja do normy bo komputer sam zwieksza obroty gdy wie ze dostal obciazenie wieksze..

siemaR
21-01-06, 10:44
siemaR wyjasnij mi pojecie "luty"
Luty - drugi miesiąc w roku wg kalendarza gregoriańskiego, ma 28, a w latach przestępnych 29 dni.

vtecmatti
21-01-06, 18:22
Kelly bundy i Lakazs czyszcząi krokowy, przepustnicę i regulują obroty, Vtecmatti to samo bez regulacji obrotów, a Wąski szuka przekaźnika pompy paliwowej i wymienia albo poprawia luty ;)

Dzieki :!:
zrobie tak jak mowisz, mam nadzieje ze pomoze :)

Waski
21-01-06, 20:35
Wąski szuka przekaźnika pompy paliwowej i wymienia albo poprawia luty

siemaR moze jednak chodzi o sonde ?? zdaje sobie sprawe ze to moze byc kilka przyczyn ale ja juz uslyszalem o kilku czesciach ktore musze wymienic wiec wole dowiedziec sie czegos wiecej na forum. a taki przekaznik pompy ile moze kosztowac z robocizną :?:

siemaR
21-01-06, 20:41
Wąski, podpowiedziałem że to może być przekaźnik, a czy napewno jest tego nie wiem. Dostałeś jakiś trop, więc go sprawdź i wykorzystaj. Jakby Ci się chciało to w 2 min. znalazłbyś conajmniej te dwa topiki wpisujac w szukaj w/w przekaźnik, tam masz odpowiedzi co z tym dalej zrobić. Nie będzie kosztowało to prawie nic, więc spróbuj zanim będziesz kombinował dalej. Proszę na tacy:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=5909
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7358

Waski
21-01-06, 22:10
dzieki wielkie siemaR. tak myslalem ze przeoczylem temat. jeszcze raz podziekowania.

siwas
22-01-06, 13:28
Witam,jestem nowy świerzym nabywca Hondzi civic 91 d15b2:)
Problem jaki zauwazylem to taki ze po nagrzaniu silnika(podczas dluzszej jazdy) po wcisnieciu sprzegla lub wrzuceniu na bieg jalowy obroty spadaja za nisko,ok 500 obr i utrzymuja sie na tym poziomie.Powoduje to specyficzny odglos.Sytuacja ta nie wystepuyje jesli odpale(zimny motor) i pochodzi sobie chwilke,wtedy obr sa na prawidlowym poziomie.
Jak temu zaradzic?
pozdrawiam

kelly bundy
22-02-06, 13:22
[quote=siemaR]Kelly bundy i Lakazs czyszcząi krokowy, przepustnicę i regulują obroty, Vtecmatti to samo bez regulacji obrotów, a Wąski szuka przekaźnika pompy paliwowej i wymienia albo poprawia luty ;)

Dzieki tez tak zrobie tylko czekam na wiosne i musze kupic nowa uszczelke co jest miedzy przepustnica a kolektorem ssącym.