PDA

Zobacz pełną wersję : Tylne postojówki europa->usa



trovao
12-12-04, 22:58
1. Witam :)
2. Jak w najprostszy sposób przerobić tylne światła pozycyjne ? Chodzi mi konkretnie o coś na wzór wersji amerykańskich , tzn. świecące lampy na odchylanej klapie cifa.
Wiem ze bede potrzebował dwóch oprawek na żarówki 5/21 ( podlacze tylko linie 5w bo chyba stopy nie powinny sie świecić ? ) ... no właśnie i co dalej ? gdzie to podpiąć ... może pod oświetlenie tablicy lub ciagnac kable szeregowo z oryginalnymi pozycyjkami tylnymi ? czy ktoś robił już cosik takiego ?

Pozdrawiam
Trovao

Javo
12-12-04, 23:29
ogolnie rzecz biorac to ja ci nei pomoge ale mysle ze jakbys napisal o jaki samochod chodzi to moze ktos by cos napisal.

trovao
12-12-04, 23:35
eh , wydawało mi sie to oczywiste :oops:

Civic 3D 5G ... taki jak Twój ;)


chodzi dokładnie o coś takiego ...
http://www.icpnet.pl/~niemiec/!FB/randee2.jpg

Javo
12-12-04, 23:48
tez nad tym myslalem. Glownie majac na mysli zeby przy hamowaniu zapalaly sie te "przeciwmgielne". Podjade jutro do znajomego elektryka. Moze cos wymysli to jutro sie wypowiem.

Furious
13-12-04, 01:10
Nie ma to jak wersja kanada :D

http://img95.exs.cx/img95/8125/cifnight5ia.jpg

Ale nie powiem wam jak to jest rozwiązane bo sie nie znam na elektryce, ewentualnie na jakims spocie sami sobie zobaczycie jak wkoncu sie pojawie :D

TENCIO
13-12-04, 03:22
ja tak mialem jak jeszcze jazdzilem na lexusach.dzialalo to tak ze swiatelka sie swiecily normalnie a jak hamowalem to swiecily mocniej.robil mi to kolega, nie bylo z tym za duzo klopotu.teraz mam serie, ale tez chce by swiecily tak jak w wersji usa.mysle ze znowu udam sie do kolegi by troche pokopal w kabelkach.postaram sie dac znac co i jak...

Pati
13-12-04, 12:05
Furious - rozumiem, ze stop jest zewnętrzny, a wewnętrzne to p.mgielne?

jamal
13-12-04, 12:17
trovao
wiec jest tak ja tez mam civica 3d 5g i tez nadtym myslalem :D no widze chyba jak kazdy oczywiscie jeszcze tego niezrobilem ale juz jest w planach bo ino mi brakuje tych oprawek :( ale kabelki sa poprowadzone kiedys sie wkuzylem i poszlem do garazu i bylem ciekaw bo jak kanadyjsie maja to przeciesz instalke elektryczna musza miec prawie identyczna wiec wziolem probnik i sie zaczlem bawic:D no i tam jak odchylisz tylna klape i sciagniesz ta klapke pod ktora znajduje sie lampa to zobaczysz takie plaskie zlacze i tam jest przychodzacych 4 lub 5 a wychodzacych 3lub 4 juz dobrze niepamieta ale tam jest 1 kabel wolny i co najciekawsze ten kabelek zalacza sie dopiero po przekreceniu stacyjki wiec bez kluczyka to ci ino by swiecily te normalne a jak przekrecisz to by ci sie zalaczyly te na ruchomej czesci wiec jak by ino podlaczyc te kabelki do lampek to bedzie super wyglad:]

Furious
13-12-04, 13:12
Furious - rozumiem, ze stop jest zewnętrzny, a wewnętrzne to p.mgielne?
Tak, zewnetrzne to stop, a przeciwmgielnychnie to ja nie mam :]

trovao
13-12-04, 13:36
@jamal : dziś bede troche przy furce grzebał bo kierownice zmieniam , wiec zajrze do tych lamp i poszukam tego "magicznego" kalbelka :wink:
Coprawda też jeszcze nie mam oprawek no ale bede wiedział na czym stoje ...


najciekawsze ten kabelek zalacza sie dopiero po przekreceniu stacyjki wiec bez kluczyka to ci ino by swiecily te normalne a jak przekrecisz to by ci sie zalaczyly te na ruchomej czesci wiec jak by ino podlaczyc te kabelki do lampek to bedzie super wyglad:]
czyli efekt uzyskuje sie dopiero z wlozonym kluczykiem, jak walne postojowki bez kluczyka to bedzie normalnie czyli standart ... ?? Wie ktoś jak zrobić tak żeby te "przeciwmnielne" były sprzężone z tymi normalnymi (zewnętrznymi) chodzi tylko o "postój" , stop mają się świecić tylko te zewnętrzne.

ARTX
13-12-04, 14:50
moja coupe, zreszta jak wszystkie sa na kanade a chyba nie mam takich :roll:

jamal
13-12-04, 15:01
hehe nad tym tez juz rozmyslalem :D i jak bys jedna wtyczke do zarowki mial taka co masz postojowe i chamulec czyli na 2 funkcje to jedna podlanczasz jako postojowe a 2 jako przeciwmgielne:D

trovao
13-12-04, 16:09
Właśnie :grin:

Tylko zastanawiam się pod co podłączyć te dodatkowe postoje ... :? Czy moge np. pod oświetlenie tablicy ( bo najmniejszy kłopot z kablami ) czy musze podciągnąć je do oprawek standartowych świateł ... a jeśli nie to jak, gdzie ... ?

jamal
13-12-04, 16:18
postoje to ci pisalem ze w tej plaskiej wtyczce masz jeden dodatkowy przewod kup probowke kwestia 2zl :| w motoryzacyjnym i sprawdz czy to ten jak zalaczysz stacyjke to powinna sie zapalic lampka i z tamtad pociagnij bo to masz najprosciej bo potrzebujes zino 2x5cm kabelka :] i bedzie prawie jak orginal <mruga>

TOMI 3D
13-12-04, 16:57
Ja tak sobie już przerobiłem :D na wersję USA.
Zero problemów i kombinowania. Z przeciwmgielnego całkiem zrezygnowałem. Tak jak napisał Jamal , jak zdejmiesz zaślepki w klapie to w owych wtyczkach jest dodatkowy kabelek ( bodajże czerwono - jakiś tam :? ) , ten kabelek jest właśnie do postojówek tak jak w wersji USA. Włącz sobie postojówki i już powinno być w tym kabelku napięcie , bez załączania stacyjki. W lampie z prawej strony musiałem wyciąć kawałek plastiku tak , aby weszła mi oprawka z żarówką. Po zamontowaniu wszystkiego zwróć uwagę jak świeci lampa z lewej strony ( ta w której seryjnie jest przeciwmgielne ) bo może będziesz musiał przyciemnić lekko żarówkę z tego względu , że w owej lampie jest odbłyśnik , a w prawej go nie ma.

Fotki przeróbki bym zamieścił ale nie umiem :(

jamal
13-12-04, 17:15
tomi to przeslij na meila jamal2@op.pl

Javo
13-12-04, 19:40
aby weszła mi oprawka z żarówką

o co chodzi z ta oprawka?

hosi
13-12-04, 19:48
o co chodzi z ta oprawka?
Pewnie chodzi o oprawe na zarowke "2-fazowa".

BTW, co jesli koles na przegladzie każe zapalic swiatlo przeciwmgielne :?:

michal750
13-12-04, 20:04
Ja tez robilem u siebie ten patent, ale szybko sie zniechecilem. W lampie przeciwmgielnej mialem takie plastikowe lustro, ktore ladnie rozpraszalo cale swiatlo. Natomiast w lampie po prawej stronie takiego lustra nie mam i swiecilo tylko wlokno z zarowki (nie bylo odbicia od lustra i rozprzestrzenienia swiatla) . Efekt byl raczej lipny :(

Javo
13-12-04, 20:11
Ja bede pewnie zmienial lampy na te czerwono biale, a tam chyba beda lustra z obydwu stron jakos ze sa one chyba przystosowane na ruch prawostronny jak i lewostronny. Chyba :!: :roll:

adamez
13-12-04, 20:27
Cześć,

A ja właśnie zmieniłem na te czerwono białe i też chce pełne oświetlenie.

W coupe 5gen sprawa wygląda prosto bo kabelki od postojówek (zewnętrzne lampy) są podciągnięte do wewnętrznych lamp.

W lewej jest przeciwmgielna którą przerabia się na zwykłą. Do prawej zakłada się żarówkę. Mocowania mam oryginalne z wersji EURO, zmieniałem tylko klosze.

Javo
13-12-04, 20:39
a prawa lampa byla przygotowana na przeciwmgielne swiatlo czy tylko lewa byla?

adamez
14-12-04, 19:58
Wnętrze lampy pozostaje takie samo jak w oryginale i ma miejsce na żarówkę przeciwmgielną ale trzeba kupić metalowe mocowanie. Wymienia się tylko klosze.

Schumacher
14-12-04, 23:35
o co chodzi z ta oprawka?
Pewnie chodzi o oprawe na zarowke "2-fazowa".

BTW, co jesli koles na przegladzie każe zapalic swiatlo przeciwmgielne :?:

ja mam u siebie zrobione na wersje usa co prawda mam concerto ale wszystko wyglada podobnie, u siebie zrobilem w klapie pozycje i stop. zrezygnowalem z przeciwmgielnych ale jest to do zrobienie ze jak wlaczam stop swieca sie 4 stopy a jak wlacze przeciwmgielne to przy wlaczeniu swieca tylko przeciwmgielne(tam gdzies sa w serii), sprawa rozchodzi sie tylko o wlutowanie jakies diody juz rozmawialem z jednym elektrykiem i mial mi dokladnie powiedziec jaka qpic i jak ja wlutowac.
Dla niewtajemniczonych chodzi o to gdybym teraz podpial kabel od przeciwmgielnych tam gdzie mam stop zrobiony to by mi sie swiecily 4 przeciwmgielne.... hmm troche to zakrecone mam nadzieje ze wszyscy zrozumieli ;)
P.S a swoja drogą lampy swieca teraz tak ze nie potrzebowalbym raczej przeciwmgilnych bo widac wszystkie 4 ladnie i z daleka
pozdro