PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1.5 - automat (prosze o opinie)



esco
21-12-05, 23:03
Witam

Jako nowy, chciałem sie przywitać i przedstawić na początku :)

Jestem z Poznania, i jak dotąd nie miałem Hondy.

Ostatnio sprzedałem Calibre, która do tej pory sie poruszałem, i powaznie rozważam zakup hondy Civic.

Pisze bo interesują mnie wasze opinie, nie tyle na temat samego Civica, bo to w koncu forum H, i napewno nikt zlego słowa tu na ten temat nie powie ..... chodzi głowie o AUTOMAT....

Jak to sie sprawuje ? Czy jest awaryjne ? Jak sie tym jezdzi ? Na co trzeba zwracać uwage przy kupine ? W koncu ... ile pali wersja 90KM 1.5 w automacie ? A moze wybraz silniejsza wersje ? NA co zwrocic szczegolna uwage ogladajac takiego automata, pod kątem zakupu ?

Wiem ze były dwa rodzaje skrzyni automatycznej, 3 i 4-ro biegowa ... w zwiazku z tym pytanie, jak nie znajac sie na oznaczeniach , najprosciej poznac jaki w danym aucie jest model, i jakie sa + i - obu z nich ?

Za wszelkie uwagi i sugestie, bede ogromnie wdzieczny :)

LIO
22-12-05, 17:10
Ostatnio sprzedałem Calibre

dobry krok :-)
do witania sie masz odpowiedni watek, tak na marginesie

o automatach za duzo na forum nie bylo, wiec moze teraz bedzie
tiesto ma 1.5 automat niech sie wypowie
ja polecil bym sohc vtec i do tego automat jesli z góry zalozenie ze ma byc
wiecej nie pisze, bo nie wiem nic o automatach

michal750
22-12-05, 22:49
Witam

Jak to sie sprawuje ? Czy jest awaryjne ? Jak sie tym jezdzi ? Na co trzeba zwracać uwage przy kupine ? W koncu ... ile pali wersja 90KM 1.5 w automacie ? A moze wybraz silniejsza wersje ? NA co zwrocic szczegolna uwage ogladajac takiego automata, pod kątem zakupu ?

:)
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2089&start=0

esco
22-12-05, 23:14
Widze ze styl "użyj opcji SZUKAJ" i serwowanie nieprzydatnych linków, to juz norma na polskich dorach dyskusyjnych :)

Zanim zapytałem, szukałem, nijak znaleść nie moge rzeczowych informacji, na temat:
CIVIC + AUTOMAT

Nie interesuje mnie przekomarzanie sie zwolenników i przeciwników tej opcji, tylko konkretne wypowiedzi osób które znaja lub praktykują takie rozwiązanie (mowa o automatycznej skrzyni bieów)

Kolega wyżej napisał że dobrze że sprzedałem Calibre, może i tak, ale powiem wam szczerze że na forum calibry własnie, jak zadacie pytanie, to otrzymujecie rzeczową odpowiedz, albo nikt nic nie pisze :)

Rikoo
22-12-05, 23:15
Moze tak tylko zauwaz tez ina rzecz ze nas jest tu troche i po co mamy dublowac wypowiedzi innych jak wystarczy uzyc opcji szukaj i wszystko albo co nieco juz wiesz a tego co niewiesz to pytasz :)

Bono
23-12-05, 08:52
no dobra, wczoraj potestowałem trochę d15b2 aut., do setki wyszło 10,8 sek. na stoperze, spalanie wg. właściciela to min. 10l /100km w mieście, a jak sie depnie to pali więcej:) ogólnie jazda przyjemna, zmienia biegi miękko, całkiem dobry kickdown. W zasadzie można pokuśic się o vtec sohc, bo jednak nadmiaru mocy nigdy za wiele...z drugiej strony palą one trochę więcej....ogólnie dobre auto na miasto, szczególnie w korki:)

Leon.
27-12-05, 21:58
... ile pali wersja 90KM 1.5 w automacie ? A moze wybraz silniejsza wersje ? moja wersja civka z silnikiem 1,6 pali 9-10 l/100 km (niedawno kupione, nie robiliśmy jeszcze żadnych przeglądów, autko z 1996 r.) Zdecydowanie polecam właśnie taką Hondę jak automat 1,6, rusza się bosko szybko i fajnie się wyprzedza. No i na liczniku ponad 200km/h, przez co oponki zakładamy te droższe (słabiej się zdzierają, co ma znaczenie - autko szybko rusza). Koszty benzyny są koszmarne, za to przyjemność jazdy nieziemska. Sprawdź, czy auto nie było uderzone: czy szyba przednia niepopękana, zresztą - jedź z dobrym negocjatorem, może coś utargujesz, i ze specjalistą, może czegoś nie przeoczysz. Automat = auto bezpieczniejsze (nie odwracasz uwagi na zbędne manipulacje i łatwo przyśpieszasz również w trakcie wyprzedzania). Sorki nie wiem ile ten model ma palić, może mój pije na zapas. Jak na mnie, autko Honda Civic 1,6 to automat ideał bez wad. Naprawisz wszędzie, zawsze znajdziesz części. Oryginalne drogie ale są zamienniki, są fachowcy, wszystko jest.

siemaR
28-12-05, 06:45
Automat = auto bezpieczniejsze (nie odwracasz uwagi na zbędne manipulacje i łatwo przyśpieszasz również w trakcie wyprzedzania)
te zbędne manipulacje to redukcja i but? :D Automaty są fajne w korkach, poza tym odbierają sporo przyjemności w prowadzeniu samochodu z manualną skrzynią, ale co kto lubi. Goblin72 też ma AT, niech coś napisze :)

kaczes
06-01-06, 19:12
witam

kupilem we wrzesniu civica 96r 1.5 vtec w automacie. Zaznaczam ze wsiadam w wawie a wysiadam w szczecinie czyli dlugie trasy zero krecenia po miescie.A wiec spalanie benzyny 6.5 litra przy prawie ciaglej lapmce eco czyli predkosc okolo 120-125km/h natomiast na gazie na butli 37l przelatuje 440km.Co do jazdy to milutko troszke przy ruszaniu szarpnie przy 1 zmianie ale potem jest plynnie.Dynamiczny i energiczny nawet na gazie. skrzynia 3.

makinen_rally
07-01-06, 16:06
mam 1.4 automat i na miasto nie ma szybszej i wygodniejszej bryki ,, działa idealnie ;)
jezeli masz sportowe zaciecie zapomnij o tym automacie, bedzie ci przeskzadzac to ze rozlaccza naped albo wrzuca inny bieg

Ralf
08-01-06, 10:42
zmiana biegów odwraca uwage ? :lol: chyba "zielonym" którzy pierwszy raz za kierownicą siedzą.

Moje zdanie jest takie:
-jeśli jezdzisz duzo w korkach to jest to dobrze rozwiązanie

-jeśli masz zacięcie sportowe i lubisz pojezdzic to jest to tragiczne rozwiązanie !! denerwuje na maxa i zjada osiągi.

p.s. oczywiście nie mowie na pusto bo mam Civica w manualu i jak róniez aut.

mateufek6
16-04-13, 14:16
uuuu