PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 EG4 - szalejący obrotomierz na wyższych obrotach



Xray
06-12-08, 15:06
Witam,
Chciałbym spytać czy spotkał się ktoś z takim problemem, że kiedy silnik wchodzi na wyższe obroty (od 3500 w górę) wskazówka obrotomierza zaczyna szaleć. Wygląda to tak jakby się zacinała. Staje na chwilę na pewnch obrotach mimo, że słychać jak silnik zwiększa obroty i nagle "strzela" prawie do konca skali, po czym znowu wraca na właściwe miejsce (nie schodzi poniżej właściwych obrotów).
Przy niskich obrotach wskazówka pracuje normalnie (zdażyło mi się ze dwa razy, jak dłużej nie jeździłem i auto stało na mrozie, że obrotomierz zaciął się w granicach 1500 obrotów na jakiś czas i wskazówka się nie ruszała, ale po paru minutach zaczynał chodzić). Dodam, że zaczęło się to dziać po wymianie modułu zapłonowego.

Dzięki z góry za jakieś pomysły co to może być

cimel1111
07-12-08, 12:27
Mogą to być przebicia z kabli zapłonowych lub z modułu, jak dostanie wilgoci to może się tak dziać

Xray
07-12-08, 14:34
Wcześniej miałem problem tego typu, że auto gasło co jakiś czas w trakcie jazdy. Byłem a ASO i po zbadaniu aparatu zapłonowego wymienili łożysko i świece. O kablach nic nie mówili, więc zakładam że są OK ( zresztą sprawdzałem rezystancję i jest zgodna ze specyfikacją, nie są też popękane). Wydawało się, że usterka naprawiona, ale po około miesiącu problem z gasnącym autem powrócił. Pojechałem więc reklamować. Tym razem wymienili moduł.....no i od tamtego czasu wskazówka obrotomierza tak się zachowuje.

Xray
12-12-08, 18:33
No i stało się....Hania zakasłała i juz nie chce odpalić. Uruchomiłem ją dwa dni temu (było dość wilgono i temperatura około 0 stopni). Odpaliła bez problemu, pochodziła z dwie minuty zanim szyb do porządku nie doprowadziłem. Wsiadłem, ruszam i po 50m silnik zgasł. Próbowałem odpalić znowu ale strzeliła tylko z wydechu i amen.

Komputer wskazuje błąd nr 15 (ignition output signal). Co mogło paść i czy objawy, które wcześniej miałem z obrotomierzem są powiązane z tym problemem? Pomóżcie proszę....