PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z odpalanie d15b2



palermo444
03-12-08, 17:55
Witam w mojej hanie wystepuje problem tego typu iz gdy bym chcial z 2-4 razy pod rzad odpalic to za 3 i dalej juz nie odpala dopiero bo chwili przerwy (4 min około) i co za tym idzie dłuzej kreci zeby odpalic
czego to moze byc przyczyna poniewaz chcialbym to usunać strasznie to uciazliwe np podczas tankowania na stacji nie raz sie tak dzieje ze musze dluzej pooczekac a nie odpalac odrazu :(
prosze o pomoc

Sławek
03-12-08, 21:18
Przekaźnik pompy paliwa np.

palermo444
04-12-08, 06:45
a gdzie znajduje sie u mnie ten przekaźnik pompy paliwa ?? sprawdze go jak tylko mi ktos napisze gdzie go szukać:)
z góry dzieki

BARTEK
04-12-08, 08:55
Od strony kierowcy niedaleko dźwigni od otwierania maski (brązowy kolor), trzyma się chyba na dwóch śrubach ale nie za łatwo się do niego dostać. Trzeba leżeć prawie na pedałach. Sprawdzić trzeba czy nie ma "zimnych" lutów.
Powodzenia:rolleyes:

Piotrek_krak
07-12-08, 17:53
To jest taki dlulgi przekaznik(ok7cmdlulgosc i 3szerokosci) i zlokalizowany jest na lewym slupku po lewej stronie skrzynki bezpiecznikowej(obok niej) trzeba go rozebrac i przelutowac z dodatkiem nowej cyny kazde polaczenie na plytce drukowanej i bedzie ok.pozdro.

i nie chodzi o zimne luty tylko spekania na polaczeniach z cyny spowodowane sa wysoka temperatura i drganiami.

młody_łobuz
07-12-08, 18:58
mam podobny problem. jak sie nagrzeje silnik to zaraz po zgaszeniu nie uruchomie go. Gdy kręce zapala się check i musi postac z minute i wtedy załapie no i pali dużo (lpg). wymieniłem wtryskiwacze nic nie pomogło:( czy to może też być wina przekaźnika paliwa? prosze o pomoc

Sławek
07-12-08, 19:11
Tak, może.

młody_łobuz
08-12-08, 07:00
będę sprawdzał ten przekaźnik, ale czy niesprawny przekaźnik ma wpływ na duże spalanie? reset kopma był, wszystkie płyny filtry (prócz paliwowego) wymienione. Z góry dziękuje za odp pozdro

palermo444
09-12-08, 11:34
wyjołem przekaźnik facet w elektronicznym powiedzial ze nie ma zimnych lutów .... co dalej mam robic ..... na zimnym pali od kopa na ciepłym juz nie i trzeba dłuzej krecic .... czy to dalej moze byc przekażnik ?? ..... bo ja juz nie mam pomysłu gdzie dalej szukac przczyny


mam podobny problem. jak sie nagrzeje silnik to zaraz po zgaszeniu nie uruchomie go. Gdy kręce zapala się check i musi postac z minute i wtedy załapie no i pali dużo (lpg). wymieniłem wtryskiwacze nic nie pomogło czy to może też być wina przekaźnika paliwa? prosze o pomoc


mam dikladnie taki sam problem

Siny26
09-12-08, 13:35
weś lutownice cyne i popoprawiaj te wszystkie luty "nie ufaj elektryką" ;) na pewno to był przekaźnik? na forum jest gdzieś fotostory jak to zrobić krok po kroku

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=5520&highlight=przeka%BCnik+pompy+paliwa

dEboo
09-12-08, 18:37
nie chce nic mówić ale przekaźnik paliwa guzik się ma do dużo większego spalania.

młody_łobuz
11-12-08, 20:44
przelutowanie przekaźnika pomogło odpala za każdym razem:) tylko jeszcze nie wiem co z tym dużym spalaniem:confused: palermo swój problem rozwiązałeś? co było pozdro i dzięki

Szperacz.Kr
12-12-08, 18:02
Panowie ja mam podobny problem na zimno czasem odpali i zaraz gaśnie a czasem odpali zrobie ze 3 km i gasnie potem juz dupa jak odpali to ładnie idzie wprost rewelacja tyle ze daleko nie dojade moduł powinien byc ok jest nowy iskra raczej jest wyjąłęm przekaznik przelutowałem tyle ze nie wiem czy to pomoze jakies pomysły czy moze cos miec wpływ na to oprócz tego przekaznika ??

acha co wy na to moze jakiś czujnik ciśnienia od paliwa zamałe albo za duze