PDA

Zobacz pełną wersję : Amortyzator?



mule
11-12-04, 14:33
Czesc, mozecie mi podsunac pomysl co moze stukac w civie w okolicy prawego tylniego amortyzatora?
Na poczatku stukalo tylko jak silnik wpadal w wibracje mocniejsze(rowniez podczas stania w miejscu), teraz sie odzywa czasem w czasie jazdy. myslalem ze to cos z mocowaniem wydechu,ale sprawdzilem i to nie to.

Wiem ze sie nie da stwierdzic dokladnei ale moze ktos mial cos podobnego?

LIO
11-12-04, 14:36
no od wibracji na wolnych obrotach, to raczej nie wala amortyzatory :?

mule
11-12-04, 14:43
no wlasnie tyle to wiem,ale jak staralem sie lokalizowac to w tamtych okolicach sie wydobywa,dlatego napisalem

rem36
11-12-04, 14:44
na wolnych obrotach to w zawiesznieu nie ma prawa nic stukac no bo jak?? Sprawdz dokłądniej ten wydech , tam jest jeszcze osłona od storny podłogi, moze ona sie poluzowała moze ci sie gdzies rura podgieła od jakiegos uderzenia tłumikiem! Odpal bestje i słuchaj :D

siemaR
11-12-04, 22:40
stukalo tylko jak silnik wpadal w wibracje mocniejsze(rowniez podczas stania w miejscu),
jak to silnik wpadał w wibracje?? tak sam z siebie? stawiam na poduchy do wymiany - jak szarpie całym silnikiem to ma prawo ruszać się wydech - i pewnie on gdzieś z tylu czasami stuka.

boomer
12-12-04, 19:47
Podzielam zdanie siemara, silnik nie moze wpadac w wibracje, wiec poduchy

rem36
12-12-04, 22:22
silnik podczas pracy na biegu jałowym lekko sie trzensie co jest nie uniknione ( niestety civic to nie porsche), pozatym poczas zmian predkości obrotowej sie przemiszcza co tez jest normalne i wcale nie oznacza ze poduchy sa do wymiany.

boomer
13-12-04, 10:33
rem36 mialem u siebie do wymiany poduchy i wiem czym rozni sie normalnie pracujacy silnik na sprawnych poduchach od walnietych poduch. odczujesz kiedy sa do wymiany...

Cobweb
13-12-04, 10:52
myslalem ze to cos z mocowaniem wydechu,ale sprawdzilem i to nie to.


ja bym jeszcze raz wjechal na kanal i "poruszal" koncem wydechu - w poprzednim sprzecie mialem takie wlasnie stuki - i to byla kwestia wydechu a raczej oslony z tylu ktora sie troszeczke poluzowala i jak wychech "chodzil" to postukiwal ... :roll: