PDA

Zobacz pełną wersję : trzęsie samochodem, dziwne objawy.



aki
02-12-08, 16:30
Witam!
Mam problem z moją Hanka i nie wiem co jest przyczyną.
Otóż kiedyś kiedyś oczywiście było dobrze po tym zaczęło trząść samochodem podczas hamowania.
Kiedy objawy się nasiliły wymieniłem z przodu tarcze wraz z klockami oczywiście. Wszystko się uspokoiło ale nie na długo. Po jakichś 2 tygodniach objawy powróciły, a nawet więcej. Zaczęły dobiegać dziwne dźwięki z tyłu samochodu. Wtedy zacząłem się zastanawiać na tylnymi hamulcami i wymieniłem szczęki. Mechanik powiedział że bębny są w porządku. Problem ustąpił znów tylko na krótki czas. Kolejna teoria nasunęła się taka że jeden z bębnów jest już przegrzany (prawy bo z niego dochodziły dźwięki) więc dziś je wymieniłem. Dźwięki jednak nadal dobiegały z tego samego koła i na dodatek zaczęło trząść samochodem. Myślę sobie musi się wszystko dotrzeć po części miałem racje ponieważ po zrobieni kilkunastu kilometrów dźwięki zmalały do takiego stopnia że prawie wcale ich nie słychać. Pozostał jednak problem że nadal trzęsie samochodem.
Reasumując, wymieniony został cały układ hamulcowy i z przodu i z tyłu a problem pozostał. Żadnych luzów nie ma!! Więc o co chodzi ??

bonku
02-12-08, 18:24
1.sprawdz opony czy nie maja jakiegoś guza
2. zobacz jak tam cukierki w zawieszeniu i simerbloki
3. sprawdz felunek

Trzesienie samochodem moga spowodowac w/w rzeczy. Najlepiej jak bys wywazył sobie koła. Moze któres z nich ma jakies bicie i dlatego tak trzesie. Cukierki tez bym obczajił w jakim stanie są :)

pozdro600.

airman
02-12-08, 18:31
U mnie problemem była skrzywiona felga :mad:

buster_11
02-12-08, 18:33
Dwie sprawy mi sie nasuwaja - albo zle wywazone kola, albo cos z zawiasem. To z hamulcami to byl tylko skutek prawdopodobnie. Najpierw jedz do wulkanizatora - niech Ci wywaza jeszcze raz kola (przypilnuj zeby najpierw wszystko domyli) a jak nie to sprawdzaj w zawieszeniu, Ewentualnie jeszcze podjedz na geometrie chociaz nie sadze zeby to mialo jakis zwiazek, ale tak dla swietego spokoju i tak raz na jakis czas wypada to zrobic

aki
02-12-08, 21:11
Dzięki za podpowiedzi chociaż nie sądze aby to było skutkiem jakiegoś guza ponieważ na letnich jak na zimowych kołach problem jest ten sam. Jeżeli chodzi o felgi to jak wyżej. Sprawdzę te cukierki i simerbloki (cokolwiek to jest ;)) no i zobaczymy z tą geometria.

Aha chciałbym dodać iż do 60 km/h podczas hamowania jest ok jednak powyżej tej prędkości trzęsie się cała Hanka.

flinstoonek
03-12-08, 10:02
a może to jest wyrobionu juz drążek kierownicy ?:rolleyes: lub może coś z wachaczami ?:rolleyes: tez tak kiedys miałem, że jak jechałem to wszystko oki, a podczas hamowania strasznie trzepało mi kierownicą,(zaprzyjaźniony mechanik powiedział mi że to moze być to ale jak sie okazało po wymiania opon problem zniknoł) może nie do końca ale praktycznie jest to nie odczówalne