PDA

Zobacz pełną wersję : Które ASO wybrać do pierwszego przeglądu(Warszawa)?



bunet
01-12-08, 12:01
Witam,
Kupiłem auto(Civic VIII hatchback sport) prawie rok temu w hondaplaza(Warszawa).
Wielkimi krokami nadchodzi termin pierwszego przeglądu.
Słyszałem, że najlepszym serwisem hondy jest autowest.
Dużo dobrego słyszałem zwłaszcza też o hondzie wyszomirski(Siedlce)
Wszystkich obecnych Warszawiaków chciałem się spytać, z którego serwisu korzystacie.
Słyszałem złe opinie na temat hondyplaza-nawet gdzieś na forum jest temat niepochlebnie opisujący hondęplaza.

Proszę o radę:
- które ASO?
- jaki jest koszt pierwszego przeglądu?
- Może jakiś konkretny mechanik?
-Na co zwrócić szczególną uwagę?
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam

Artur S.
01-12-08, 15:12
Ale trafiłeś z tematem - swojego szczawia kupiłem w styczniu, ale chciałbym mu zrobić przegląd jeszcze przed świętami i też oczywiście szukam odpowiedniego ASO.
IMHO tak naprawdę w grę wchodzi albo AWest albo Hplaza. Dzwoniłem i tu i tu - w AW koszt to ok 700PLN, w tym dolewki różnych płynów, rozbieranie i czyszczenie hamulców, no i oczywiście olej (Mobil)+filtr oleju. Nie jestem pewien, ale chyba serwisant też mówił o filtrze przeciwpyłkowym w ww cenie - jeśli go trzeba będzie wymienić of course.
W HPlaza koszt podobny bo 695PLN, ale tam nie było mowy o dolewce płynów i filtrze p-pyłkowym. Będę się musiał upewnić czy w cenie AW jest on uwzględniony i jeśli tak, to wybór będzie raczej oczywisty bo wg mnie oba ASO oferują podobną jakość przeglądów (nie mówię tu o naprawach). Dodatkowo na korzyść AW przemawia możliwość patrzenia mechanikom na ręce przez panoramiczną szybę- w HP takiej opcji nie ma...
BTW - gdzieś jest też osobny wątek poświęcony przeglądom.
Pzdr - Artur S.

Maro2004
01-12-08, 15:13
Nie wiem jak w innych serwisach ale ja korzystałem tylko z Wyszomirski (Siedlce) i jestem bardziej niż zadowolony. Miło, szybko a ceny brane z cennika (podejrzewam, że wszędzie mniej więcej jednakowe). Robiłem u nich przegląd, naprawę gwarancyjną, wymianę hamulca ręcznego, montaż automatu włączającego światła i kilka innych zakupów akcesoriów wraz z montażem. Zawsze 100% satysfakcji.
Edit: Koszt I przeglądu 680zł (wymiana oleju 5W30 Shell Helix Ultra AX, filtr oleju, filtr kabinowy, diagnostyka komputerowa, dolewki płynów, mycie karoserii i sprzątanie wnętrza).

zyga502
01-12-08, 16:22
ja polecam AutoWest i pisałem o tym wcześniej,obsługa b. miła i niedość ,że mozna patrzeć przez szybę na warsztat to nie ma tez problemu by wejść na halę i pogadać z mechanikiem o swoim aucie , ja wręcz prawie uczestniczyłem w przeglądzie swego auta :)

alphaOne
01-12-08, 21:16
polecam AutoWest, zdecydowanie nie polecam HPlaza

bunet
02-12-08, 07:06
Czytałem także inne stronki internetowe: i chyba wybiorę Autowest-dobre opinie.
W hondzie autoplaza, nie możesz patrzeć na naprawę swojej fury-chodzi podobno o BHP.
A teraz drugie pytanie czy mogę też w Autowest zgłosić usterki gwarancyjne, czy lepiej udać się do hondyplaza-tam gdzie kupiłem.

zyga502
02-12-08, 07:14
możesz zgłosić ,przecież to nie salon jest gwarantem tylko Honda Poland,więc każdy salon może usunąć usterkę,ja zgłosiłem usterkę w Autowest ,choć auto kupiłem w Plazie i usuneli ja bez problemów

bunet
06-12-08, 09:13
polecam AutoWest, zdecydowanie nie polecam HPlaza

Możesz powiedzieć dlaczego ???
Planuję i ubezpieczenie i samochód oddać w ręce Autowest.
Ale cały czas się zastanawiam.

silverniak
26-12-08, 19:00
Witam,wydaje mi się,że czy to będzie Auto West czy Plaza poziom usług będzie na podobnym poziomie.
nie wiem czy patrzenie na ręce mechanikowi coś Ci da,To już nie te czasy,że mechanik może coś podmienić klientowi lub coś w tym stylu.
musisz pamiętać,że powinieneś mieć 100% zaufanie do kogoś kto zajmuje się twoim samochodem

Jeżeli będziesz miał jakieś usterki do zgłoszenia w ramach gwarancji,to najlepiej poproś o uwzględnienie czasu w grafiku mechanika.tylko w tedy masz pewność,że twoje usterki będą sprawdzone przy pierwszej wizycie.
Wiem,że w plazie poważnie podchodzą do klienta.

zyga502
26-12-08, 19:16
w Plazie powaznie podchodzą do klienta do chwili ,gdy wpłaci pieniadze za nowe auto ,a później jest juz z tym gorzej,wiem o tym ,bo kupiłem u nich auto ,bo mieli najszybciej ,a potem bylo już gorzej i z obsługą i odbiorem auta,reklamacją,montażem dodatkowych zamówionych 2 miesiące wczesniej części,kierownik serwisu jest arogancki i mylisz się,AutoWest jako serwis i podejście do klienta kladzie Plazę na łopatki i nikt nie twierdził ,że chodzi tu o to ,że mechanik Ci coś podmieni ,ale o całość obsługi,a wg mnie mozliwość "spojrzenia" mechanikowi na ręce i zamienienie z nim kilku słów na temat swojego auta, jest podstawą w dobrym serwisie bez względu na marke jaka reprezentuje

piotrekk
29-12-08, 11:42
Witam,
Kupiłem auto(Civic VIII hatchback sport) prawie rok temu w hondaplaza(Warszawa).
Wielkimi krokami nadchodzi termin pierwszego przeglądu.
Słyszałem, że najlepszym serwisem hondy jest autowest.
Dużo dobrego słyszałem zwłaszcza też o hondzie wyszomirski(Siedlce)
Wszystkich obecnych Warszawiaków chciałem się spytać, z którego serwisu korzystacie.
Słyszałem złe opinie na temat hondyplaza-nawet gdzieś na forum jest temat niepochlebnie opisujący hondęplaza.

Proszę o radę:
- które ASO?
- jaki jest koszt pierwszego przeglądu?
- Może jakiś konkretny mechanik?
-Na co zwrócić szczególną uwagę?
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam

Witam.


Z czystym sumieniem polecam Honda Wyszomirski Siedlce (100 km od Wawy) super obsługa, niskie ceny robocizny, profesjonalizm. Poprzednio serwisowałem u nich moje dwie Hondy a teraz kupiłem u nich nowe auto i naprawdę jestem pod wrażeniem obsługi.


Pozdrawiam.



Piotrek

sw_kamil
26-01-09, 20:31
Również polecam ten serwis. Pełen profesjonalizm i atrakcyjne ceny!!!

bart97
14-11-09, 16:22
Czesc

Ja wlasnie kupilem Civic 1.8 Exe za posrednictwem Hondy Wyszomirski. Dostalem jako dodatek znizke w wysokosci 15% na czesci i robocizne to wydaje mi sie nie malo (pomijajac pozostale gratisy). Pan poinformowal mnie o tym, ze przeglady serwisowe moge wykonywac w warszawie przy ul Parowcowej. Tam jest niby tylko blacharka ale maja przeszkolony personel i niezbedne wyposazenie do wykonywania takich prac, a jesli zdarzy sie cos wymagajacego wiekszej naprawy pakuja autko na lawete i wioza do siedlec...
Oczywiscie nie wspomne o bardzo milej i kulturalnej obsludze

Edit:
Zapomnialem dopisac boczne listwy odbojowe, listwy progowe, kuwete do bagaznika...