PDA

Zobacz pełną wersję : przygasające światła w d13b2



Thomas
30-11-08, 15:02
witam
mam mały problem z moja Hanką... a mianowicie od jakiegoś czasu zauważyłem że na wolnych obrotach przygasają mi światła jak dodam gazu to wszystko jest Ok,światła świecą tak jak powinny ale bez gazu znów przygasają. gdy auto chodzi na ssaniu problemu tego niema. nie mam obrotomierza i nie jestem w stanie stwierdzić czy obroty są w porządku jednak za każdym razem kiedy auto zejdzie już ze ssania zaczyna się całe trząść więc tak jakby były za małe, silniczek krokowy czyściłem już dwukrotnie i później reset ECU ale to nic nie dało... jechać do gaźnikowca? wina obrotów czy może regulator napięcia w alternatorze? ktoś miał podobny przypadek? bo szukałem ale nie znalazłem

Manies
30-11-08, 15:35
Obstawiał bym raczej jakieś problemy z elektryką. może masz za niskie ładowanie na alternatorze i brakuje prądu.

pedros
30-11-08, 16:06
Obstawiał bym raczej jakieś problemy z elektryką. może masz za niskie ładowanie na alternatorze i brakuje prądu.

to nie jest żaden problem z elektryką . Jest to całkiem normalne i się tym nie przejmuj ;)

Thomas
30-11-08, 17:33
to nie jest żaden problem z elektryką . Jest to całkiem normalne i się tym nie przejmuj ;)

no nie wiem wcześniej tak nie miałem to to nie bardzo jest normalne... ;(

Dario
30-11-08, 17:41
Jak mówisz że ci telepie silnikiem na wolnych obrotach to proponował bym zwiększyć troszkę obroty, od razu zwiększy ci się prąd ładowania i problem powinien ustąpić, ale niech się jeszcze wypowie ktoś kto się bardziej zna, bo może dostajesz jakiegoś lewego powietrza to też może być przyczyna.

tomek
30-11-08, 18:19
Podkręć sobie obroty przy gaźniku - jak Ci telepie autem i światłą przygasają na biegu jałowym to 99% gaźnik Ci się troszku rozregulował tj. obroty zmalały. Telepanie silnika jest poprostu spowodowane tym, że motor z uwagi na małe obroty jest na krawędzi pomiędzy pracą a gaśnięciem. Jak się silnik rozgrzeje i ssanie wyłączy podkręć troszku gaźnik.
Przy dobrze wyregulowanym gaźniku zawsze światła troszku przygasają na wolnych obrotach

Thomas
30-11-08, 20:05
Jak mówisz że ci telepie silnikiem na wolnych obrotach to proponował bym zwiększyć troszkę obroty, od razu zwiększy ci się prąd ładowania i problem powinien ustąpić, ale niech się jeszcze wypowie ktoś kto się bardziej zna, bo może dostajesz jakiegoś lewego powietrza to też może być przyczyna.

skąd może zabierać lewe powietrze? kiedyś zmuszony byłem odkręcić kolektor wylotowy, uszczelki nie zmieniłem na nową...może być to? i jak wyregulować te obroty nie mając obrotomierza?

Dario
30-11-08, 20:49
Lewe powietrze może ci pobrać z układu dolotowego coś możesz mieć nieszczelnego i dlatego ci obroty się zmniejszyły i szarpie i przygasa na włączonych światłach, co do kolektora wylotowego to chyba nie jest tego wina ale mogę się mylić, a co do regulacji to ja bym osobiście zwiększył na tyle żeby nie szarpało silnikiem ale też żeby nie były za duże, powinieneś słyszeć jak ci będzie chodził, takie jest moje zdanie chyba że ktoś z silnikowców co się bardziej zna ode mnie powie jak jest najlepiej ustawić obroty bez obrotka.

Skoti
30-11-08, 21:35
Zacznij od sprawdzenia napięcia na akumulatorze na załączonym silniku przy zapalonych oraz zgaszonych lampach.

Thomas
02-12-08, 13:54
Zacznij od sprawdzenia napięcia na akumulatorze na załączonym silniku przy zapalonych oraz zgaszonych lampach.
ile powinno wynosić dziś sprawdzę

pedros
02-12-08, 14:55
nie sprawdzaj akku to nie wina akku !!

Manies
02-12-08, 17:17
nie sprawdzaj akku to nie wina akku !!

Ja bym sprawdził nic to nie kosztuje a dzięki temu jak bedzie ok to bedzie mógł już jedną przypuszczalną przyczyne wykluczyć. Napięcie powinno sie wachać pomiędzy 10 a 14 V wszystko zależy od stopnia naładowania akumulatora.

Ps. Pedros piszesz że przygasanie świateł to normalka tak? dziwne bo u mnie nic nie przygasa jedyna zauważalna różnica w świeceniu jest po wyłączeniu silnika, po drugie skąd wiesz w jakim stopniu chłopakowi przygasają te światła?

Skoti
02-12-08, 17:21
To nie jest normalne. światła mają mieć stałe napięcie a nie zależne od obrotów.
Ale AKU można sprawdzić.

Thomas
03-12-08, 00:38
sprawdzone, jak silnik jest rozgrzany, nie jest na ssaniu i wtedy najbardziej widać przygasanie świateł (święcą dużo dużo słabiej niż przy przegazowaniu)to napięcie wynosi:
14,5V przy wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu
14,5V przy załączonych światłach, reszta wyłączona
13,1V przy włączonych/wyłączonych światłach dmuchawa na 4biegu
akumulator po wyłączeniu silnika wskazał 13V
co z tego można wywnioskować?

Manies
03-12-08, 00:49
Czyli napięcie według mnie jest ok. Gdy silnik jest rozgrzany powinieneś mieć obroty na poziomie 850-900 przy takich wartościach silnik powinien pracować równo nie kołysząc sie bo z tego co pamietam nie masz obrotka. Jeśli tak nie jest to z tyłu gażnika masz śrube do regulacji obrotów pobaw się nią i obserwuj zmiany, jeśli to nic nie da to nie mam pomysłu.

Ps. Bardzo Ci te światła przygasaja czy Ci sie tylko coś wkręciło? :D

Thomas
03-12-08, 13:05
Czyli napięcie według mnie jest ok. Gdy silnik jest rozgrzany powinieneś mieć obroty na poziomie 850-900 przy takich wartościach silnik powinien pracować równo nie kołysząc sie bo z tego co pamietam nie masz obrotka. Jeśli tak nie jest to z tyłu gażnika masz śrube do regulacji obrotów pobaw się nią i obserwuj zmiany, jeśli to nic nie da to nie mam pomysłu.

Ps. Bardzo Ci te światła przygasaja czy Ci sie tylko coś wkręciło? :D
hehe nie wkręciło mi się ;) mam świeczki jak schodzi z obrotów, w trabancie jaśniej świeciło...,
a ten spadek przy włączeniu dmuchawy nie jest za duży? gdzieś czytałem że maxymalny spadek to 0,3V przy dużym obciążeniu

EltorroOK
03-12-08, 16:37
Ja do niedawna miałem podobny efekt - tzn światła przygasały gdy nie dodawałem gazu. Dodatkowo, ładowanie miałem i mam b.dobre (sprawdzone u fachowca).

Ponieważ niedawno zacząłem doświadczać problemów z akumulatorem (brakowało mu dość dużo płynów, dolanie nie polepszyło sprawy - płyty się zasiarczyły) postanowiłem go wymienić. Teraz ze światłami wszystko jest ok.

Proponuje podjechać i sprawdzić stan akumulatora, a dokładnie jego płyt.

Thomas
04-12-08, 12:58
Ja do niedawna miałem podobny efekt - tzn światła przygasały gdy nie dodawałem gazu. Dodatkowo, ładowanie miałem i mam b.dobre (sprawdzone u fachowca).

Ponieważ niedawno zacząłem doświadczać problemów z akumulatorem (brakowało mu dość dużo płynów, dolanie nie polepszyło sprawy - płyty się zasiarczyły) postanowiłem go wymienić. Teraz ze światłami wszystko jest ok.

Proponuje podjechać i sprawdzić stan akumulatora, a dokładnie jego płyt.

akumulator jest nie rozbieralny wiec raczej żaden fachowiec tu nie pomoże fakt że ma już co najmniej 3lata bo tyle mam auto a nie wymieniałem go, ale jak narazie nie mam z nim problemów, wydaje mi się że to nie to. spróbuję podkręcić mu obroty jak znajdę chwilkę i zobaczymy co będzie...

kubala
06-12-08, 23:39
Panowie, efekt jest jak najbardziej normalny! Każdy szanujący się elektryk wie iż w momencie dodania gazu zwiększa się minimalnie napięcie w obwodzie, co za tym idzie światła będą się rozjaśniać. I nikt nie powie że tak nie jest, a jak powie to niech najpierw dokładnie sprawdzi. Paradoksem jest tutaj iż własnie tak najprościej sprawdzić czy alternator pracuje. Jeśli jednak różnica miedzy wolnymi obrotami a powiedzmy 2,5 tys jest widoczna dość dokładnie z kabiny samochodu to masz uszkodzony regulator napięcia (przy alternatorze) lub słaby akumulator.


sprawdzone, jak silnik jest rozgrzany, nie jest na ssaniu i wtedy najbardziej widać przygasanie świateł (święcą dużo dużo słabiej niż przy przegazowaniu)to napięcie wynosi:
14,5V przy wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu
14,5V przy załączonych światłach, reszta wyłączona
13,1V przy włączonych/wyłączonych światłach dmuchawa na 4biegu
akumulator po wyłączeniu silnika wskazał 13V
co z tego można wywnioskować?

Twój post wskazuje jednak że wszystko jest w miare ok /dmuchawa bierze dość dużo/ i co najważniejsze masz napięcie okolo 14,5 V / w skrajnych przypadkach gdy są źle umasowione lub jakieś zaśniedziałe kostki może być problem z prądem/ No ale jeszcze ten regulator. Ważna sprawa sprawdź ile masz przy przygazowaniu jeżeli ponad 14,8 V to prawdobodobnie masz uszkodzony regulator ponieważ przepuszcza zbyt duże napięcie czego efektem są jaśniejsze światła.
Zaczął bym od sprawdzenia stanu akumulatora. Jeżeli to nie akumulator to bez obrotościomierza za dużo dokładnych pomiarów nie zrobisz ale cos tam sie zrobić da zawsze.