PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wam dziala klima



semri
28-11-08, 09:40
Opisze działanie klimy w trybie auto u mnie. Wsiadam rano do auta, przejażdżka 150km, temp na zew 5, odpalam samochód i klimę na auto 22oC. Po paru minutach zaczyna grzać i tak grzeje ok 25 min. Po tym czasie zaczyna chłodzić, ale już tak schładza że na pewno nie ma 22oC w samochodzie i jest mi zimno. To zmieniam nastawę na 25oC, zaczyna grzać ale tylko na kilkanaście minut, potem znów schładza że trzęsę się ze zimna.

Tak mnie to wkurzyło, że w drodze powrotnej kupiłem w norauto jakichś termometr in/out. Termometr in położyłem przy dźwigni zmiany biegów, a czujnik out przykleiłem na tą kratkę przy kolumnie kierownicy gdzie znajduje się czujnik temperatury "pomieszczeniowej" samochodu.

Więc odpalam furę, tzewn 5oC, nastawa 22oC auto i jadę. Zaczyna grzać, poczucie wspaniałe, ale po ok 20 min zaczyna chłodzić, patrze na Temp in i wskazanie wynosi 19, zaś out 29oC. Patrząc na out nie dziwie się że klima chce schładzać środek fury skoro ma odniesienie względem czujnika "pomieszczeniowego" ustawiać temp zadaną.
Dotykam okolice czujnika pom i czuje ciepło, również deska w okolicy prawej nogi ciepła, jak i ta podpórka ze skaju czy czegoś tam na kolano. Chyba z kanałów ciepło przechodzi na deskę i czujnik wariuje.

Po mieście nie da się tego aż tak wyczuć ze względu na małe przebiegi, chyba że się stoi w korkach długi czas.

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że się podepną kompem i zczytają dokładne wskazanie czujnika przy okazji II przeglądu, który mam we wtorek.

Ktoś ma podobnie?

Maro2004
28-11-08, 12:52
U mnie jest podobnie. Sprawa chyba znana w angielskiej Hondzie. Było to już gdzieś poruszane na naszym forum i na civinfo. Oczywiście w polskich serwisach robią wielkie oczy i stała odzywka, że pierwszy raz o tym słyszą. Nie wiem czy komputer cokolwiek tu da, gdyż IMHO czujnik dziala dobrze tylko, że mierzy temperaturę nie tego co potrzeba, a co za tym idzie steruje klimą niezgodnie z temperaturą wnętrza tylko okolic czujnika. Ja już myślałem o tym jakby podłączyć jakiś niezależny czujnik do komputera (laptop) i zrobić wykres temperatury wnętrza pojazdu w funkcji czasu przy stałym ustawieniu temperatury (np 22 stopnie) Auto na klimie.

Maciek CIVIC SPORT
28-11-08, 14:26
Ja od dwoch lat jeżdże na klimie włączonej w tryb auto i niczego takiego nie zauważyłem.

semri
02-12-08, 12:58
Po wizycie w serwisie - skasowali jakies bledy kompa odnosnie dzialania klimy. Chyba zapomnieli po tym jak miesiac temu wymieniali mi parownik.
Przy najbliższej dłuższej trasie sprawdzę czy to pomogło.

Pabloss
02-12-08, 19:16
u mnie nic takiego nie zauwazylem ale napisz koniecznie czy po skasowaniu kompa pomoglo czy nie

noso
02-12-08, 21:56
Opisze działanie klimy w trybie auto u mnie. Wsiadam rano do auta, przejażdżka 150km, temp na zew 5, odpalam samochód i klimę na auto 22oC. Po paru minutach zaczyna grzać i tak grzeje ok 25 min. Po tym czasie zaczyna chłodzić, ale już tak schładza że na pewno nie ma 22oC w samochodzie i jest mi zimno. To zmieniam nastawę na 25oC, zaczyna grzać ale tylko na kilkanaście minut, potem znów schładza że trzęsę się ze zimna.

Tak mnie to wkurzyło, że w drodze powrotnej kupiłem w norauto jakichś termometr in/out. Termometr in położyłem przy dźwigni zmiany biegów, a czujnik out przykleiłem na tą kratkę przy kolumnie kierownicy gdzie znajduje się czujnik temperatury "pomieszczeniowej" samochodu.

Więc odpalam furę, tzewn 5oC, nastawa 22oC auto i jadę. Zaczyna grzać, poczucie wspaniałe, ale po ok 20 min zaczyna chłodzić, patrze na Temp in i wskazanie wynosi 19, zaś out 29oC. Patrząc na out nie dziwie się że klima chce schładzać środek fury skoro ma odniesienie względem czujnika "pomieszczeniowego" ustawiać temp zadaną.
Dotykam okolice czujnika pom i czuje ciepło, również deska w okolicy prawej nogi ciepła, jak i ta podpórka ze skaju czy czegoś tam na kolano. Chyba z kanałów ciepło przechodzi na deskę i czujnik wariuje.

Po mieście nie da się tego aż tak wyczuć ze względu na małe przebiegi, chyba że się stoi w korkach długi czas.

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że się podepną kompem i zczytają dokładne wskazanie czujnika przy okazji II przeglądu, który mam we wtorek.

Ktoś ma podobnie?


u mnie chodzi ok

semri
06-12-08, 18:46
no cóż, skasowanie błędów nic nie pomogło. W tygodniu się znów przejadę do serwisu.
Temp czujnika "pomieszczeniowego" dochodzi do 35oC

asta
28-12-08, 09:32
latem przy długich trasach jest to samo. Deska przez słońce nagrzana, wew jest już chłodno a on wali zimnym po głowie z nawiewu na środku, którego nie można zamknąć jak to ma miejsce we wszystkich innych markach. Ogólnie biorąc to tryb AUTO jest do d..., większy komfort jest przy ustawieniach manualnych.

zyga502
28-12-08, 09:56
a on wali zimnym po głowie z nawiewu na środku, którego nie można zamknąć jak to ma miejsce we wszystkich innych markach

zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o mozliwość zamkniecia środkowego nawiewu ,z tym ,ze w wersji 4d jest jeszcze gorzej ,bo na środku są dwa nawiewy ,których nie mozna zamknąć:(