PDA

Zobacz pełną wersję : chlup chlup chlup...



cosmonauth
27-11-08, 21:15
witam
mam dziwny problem, jak ruszam ostro i skrecam w dowolną strone cos chlupie mi w samochodzie, więc jest to albo zbierająca się gdzieś woda, albo plyn do spryskiwaczy (czego raczej nie powinno slychac w kabinie) albo paliwo w baku... mieliscie juz z takim problemem do czynienia?

zieloo007
27-11-08, 21:30
raczej paliwo, choć u mnie nic takiego nie występuje

kaktusr
27-11-08, 22:11
Hmm dziwne nie wiem czy w cifie może się zebrać woda gdzieś w nadkolu, ale przytoczę jeden przypadek z innego samochodu. Moja matula miała firmową Corse C serwisowaną w ASO i przez długi czas miała właśnie taki dźwięk dochodzący z tyłu samochodu. Jeździła tak myśląc że to właśnie może z przodu a może to bańka z płynem do sprysiwaczy w bagażniku którego of course nie miała lol. Po mojej namowie pojechała do ASO Opla w którym to panowie nic niepokojącego nie zauważyli i nie mieli bladego pojęcia co to :) Pewnego pięknego dnia podczas ostrej jesiennej ulewy wszystko to co się zebrało w nadkolach wlało do środka zalewając całe auto od tyłu do przodu aż po przednie wycieraczki :eek: Zamoczona cała wykłądzina jednym słowem bajzel jak ta lala. Po tym fakcie pojechaliśmy do ASO aby coś z tym zrobili jednak odesłali nas z kwitem żeby wrócić za 3 dni i do tego czasu kazali nam wyłożyć samochód gazetami ROTFL. Jesień brak garażu i sam se pan susz auto. Mineły 3 dni i samochód pojechał nadal mokry do ASO gdzie stał 3 dni bo 3 dni panowie szukali przyczyny takiej sytuacji aż w końcu po 3 dniach doszli do tego że coś tam gdzieś pękło przy nadkolu i tylne koło zbierało wodę wlewając ją gdzieś do nadkola gdzie woda nie miała jak odlecieć. Myślicie że jakoś podsuszyli auto ? Gdzie tam ! kazali dużo jeździć a ogrzewaniem :D Podsumowujać to wszystko powiem jedno "Niemiecka Technologia" buhaha i super "ASO" A jeżeli chodzi o twoją Hańke to nie wiem może przezornie rozbierz tynie boczki i zobacz nie jest z tym dożo roboty :)

cosmonauth
27-11-08, 22:38
hehe niezla draka z tym oplem :P
z tylu nie ma seryjnie zdaje się nadkoli więc może gdzieś tam cos sie zbiera, ale wlasnie nie zawsze to slychać, więc nadzieja że pierw się zbiera a potem samo wylewa : P

stashek
27-11-08, 23:25
Kiedys w Daihatsu miałem wode w progach, korki byly zamulone i nie odchodziła, ale w Hondach tego problemu nie ma. Moze masz w drzwiach wode, sprawdz odpłwywy. Z nadkoli w hondzie tez sa odpływy, wiec raczej nie ma opcji zeby sie tam zbierala, ale zobacz, sciagnij boczki

cosmonauth
27-11-08, 23:30
a gdzie w drzwiach są odplywy jeśli mogę wiedzieć ? :D

kenny
28-11-08, 02:05
na dole :D

purol 1.3
28-11-08, 08:30
jak odnawiałem swoją hankę to zauważyłem coś co może być Twoją przyzczyna chlupania .

Mianowicie : po prawej stronie z tyłu , w bagażniku pod boczkiem ( mnie j więcej tam gdzie są wtyczki do świateł ) ( nie w klapie tylko w budzie ) jest sobie taki węzyk gumowy o średnicy koło 2 cm i on powinien być wtyknięty w taki otwór przez który woda tylatuje sobie na zewnątrz , moglo to Ci się wysmyknąć i woda leje się do środka gdyż jest to odpływ wody z samochodu .
Ja bym to sprawdził . Powodzenia.

icmen
28-11-08, 12:57
jest sobie taki węzyk gumowy o średnicy koło 2 cm i on powinien być wtyknięty w taki otwór przez który woda tylatuje sobie na zewnątrz

To sa wezyki do odprowadzania wody z szyberdachu.

Jakby tam woda sie wylewala to mialbys wode w bagazniku, w miejscu kola na przyklad

purol 1.3
28-11-08, 13:25
z jednej strony tak , ale jak ten węzyk jest wygięty w strone karoserji to może cieknąć po budzie i tamtędy w nadkola itd . no ale nie będe sie spierał bo możliwe że się myle

Rodman
28-11-08, 14:53
A może woda z podszybia dostaje się do nadmuchu? :confused: Ja miałem podobną sytuacje - woda mi chlupała we wnętrzu, zwłaszca przy ruszaniu... Warto sprawdzić...

cosmonauth
28-11-08, 20:42
nie mam pojecia, w drzwiach sprawdzalem...w miare sucho, w srodku ogolnie sucho, a jest taka mozliwosc ze chlupie w dachu i nie wlewa sie do srodka (mam szyber) ? :P

icmen
28-11-08, 23:04
purol 1.3
Przerabialem temat wody w bagazniku i te wężyki byly takze na celowniku. miałem wodę w nadkolach ale po czasie wszystko sciekalo do wgłębienia na zapas. Jak masz sucho to raczej musi być coś innego co powoduje chlup chlup . Sam jestem ciekaw.

Powodzenia