PDA

Zobacz pełn± wersję : Pasy bezpieczenstwa a homologacja



Kobra
27-11-08, 14:58
Witam. nie wiedzialem gdzie to wrzucic wiec wrzucam tutaj. Mam problem szukalem juz wszedzie dzwonilem do wydzialu ruchu ale tam nawet policjant jakis ociemnialy byl :D chodzi o to ze ostatnio przy****a sie do mnie policja o pasy (szelki 4 punktowe z mocowaniem za tylnia kanapa) oczywiscie z ich strony zero kultury tylko z morda wyskoczyli ze mi dowod zabiora i mandat dadza bo moje pasy nie maja homologacji. Po dluzszej gatce mi odpuscili ale mam takie pytanie jak z ta homologacja na takie pasy ?? jakis dokument powinnien byc czy co ?? na pasach znalazlem wytloczony znaczek E1 w kolku i cos po niemiecku, wiem ze w brifie mialem nawet te pasy wpisane ale nic wiecej. Prosze o pomoc czy to E1 jako homologacja jest akceptowane w naszym kraju.

ppm702
27-11-08, 15:21
jest akceptowana w całej UE

Kobra
27-11-08, 15:26
no to mnie pocieszyles :) czyli wystarczy tylko oznaczenie na pasach nie potrzeba zadnego papieru ??. A masz moze jakies zrodlo potwierdzajace to ?? bo szukalem w przepisach i ogolnie w necie i nic niestety nie znalazlem :/

bernyp
28-11-08, 12:01
jeżeli masz na jaki¶ czę¶ciach typu kierownica, pasy wybite E1,E13 to s± normalnie do ruchu dopuszczone na terenie całej unii europejskiej. Jak będziesz miał problem z policja i będ± Ci chcieli dowód zabrać i mandat wlepić to nie przyjmuj mandatu. Ja tak zrobiłem i na rozprawie w sadzie grodzkim wygrałem. Żadnych papierów w aucie nie musisz wozić, ważne żeby na jakim¶ elemencie pasów lub kierownicy było to wybite