PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana plynu chlodniczego..



Smolar
23-11-08, 22:46
Witam,jako ze mrozy sie zaczynaja a ja niewiem co mam w chlodnicy postanowilem wymienic,ale tu moje pytanie,jak to zrobic?Auto to Civic Ej9 z silnikiem D14A3,z tego co widzialem pod autem jest taki korek spustowy,i tu moje pytanie,czy wystarczy tylko spuscic stary plyn zakrecic korek od dolu i wlac nowy plyn?Nie chcialbym zeby sie zapowietrzyl uklad czy cos,takze takie pytanie z cyklu ,,laik pruboje zrobic cos sam"..:D
Z gory dzieki za pomoc:)

Frydzio
23-11-08, 23:14
wpisz w wyszukiwarke wymiana plynu, a spotkasz post choćby Lucyfera

Kwiatula
23-11-08, 23:27
wczoraj z ojcem wymieniałem :)
Szybka sprawa w sumie.

Smolar
23-11-08, 23:30
No ale moglbys napisac cos wiecej?Czy ten korek wykrecac do konca czy tylko lekko go wykrecic i wszystko splynie?Po tym jak splynie wystarczy zalac nowy plyn,potem silnik pobudzic do tego by sie wentylator wlaczyl i potem ewentualnie dolac do maxa w chlodnicy?Czy jak ma to wygladac?

Kwiatula
23-11-08, 23:36
Na dole rurę wyciągnęliśmy bezproblemowo i z chłodnicy wyleciała cała zawartość, zbiorniczek opróżniliśmy i następnie zalaliśmy nowym płynem.
Auto odpalone i podbijana temperatura, potem przelecieliśmy się agresywnie trochę bardziej i luz. :)

Smolar
23-11-08, 23:40
Ale na dole jest taki maly koreczek spustowy,za pomoca tego mam spuscic stary plyn?I czy wtedy zleci calutki plyn czy tylko czesciowo?Moglby mi ktos napisac konkretnie co i jak,zeby wszyskto bylo ok i nic sie nie zapowietrzylo?

rutkose
23-11-08, 23:53
Tez podłączam się pod pytania. Wylac płyn z chłodnicy wiadomo nie problem. Wyciaga sie od dołu korek i czeka aż cały zleci. Pytanie jak usunąc płyn ze zbiornika (strzykawką?). Drugi etap wlewanie nowego płynu -> najpierw do zbiornika, czy do chłodnicy (a jak tak to ile?) Ostatnia sprawa jak się ma z odpowietrzaniem?? Czytałem, ze wystrczy dac grzanie i nawiew na maxa i przejechac tak z 10 kilosów.

Smolar
24-11-08, 00:00
O dokladnie jak kolega napisal,niech ktos obeznany napisze jak calkowicie spuscic plyn zeby nie bylo ryzyka zmieszania sie dwoch innych plynow przy wlewaniu nowego,do czego najpierw i ile wlac plynu,jak odpowietrzyc itp:p i jak zakonczyc sprawe:)

przepity
24-11-08, 07:39
w książce Haynes'a jest dokladny opis jak spuscic, przeczyscic,zalac i odpowietrzyc i zdaje mi sie ze chyba gdzies link na forum jest do niej, jak nie to moge zeskanowac pozniej opis

piero77
24-11-08, 10:56
Tez podłączam się pod pytania. Wylac płyn z chłodnicy wiadomo nie problem. Wyciaga sie od dołu korek i czeka aż cały zleci. Pytanie jak usunąc płyn ze zbiornika (strzykawką?). Drugi etap wlewanie nowego płynu -> najpierw do zbiornika, czy do chłodnicy (a jak tak to ile?) Ostatnia sprawa jak się ma z odpowietrzaniem?? Czytałem, ze wystrczy dac grzanie i nawiew na maxa i przejechac tak z 10 kilosów.

Ja jak wymieniałem to odkręciłem opaske od węża na dole chłodnicy i spłynął cały płyn potem w odwrotnej kolejności z tym wężem a zbiorniczek wyrównawczy można sobie wyciągnąć cały pociągając do góry bo jest zamocowany na wsuwce ja tak zrobiłem i przy okazji wyczyściłem dokładnie zbiorniczek później rozgrzewasz brykę do załączenia się wentylatora i powinno być ok.

przepity
24-11-08, 11:31
ściągając ten waz z bloku płyn spłynął?? zaraz dodam skany instrukcji żeby nie było niedomówień

edit: http://images45.fotosik.pl/33/47b57bedb6605a5dmed.jpg

WaSSIL
24-11-08, 11:43
ok dawaj dawaj Przyda się na pewno ;)

Smolar
24-11-08, 14:24
Plyn zmienilem,korkiem spustowym na dole chlodnicy spuscilem stary plyn..nastepnie wylalem reszte ze zbiorniczka..potem zakrecilem korek spustowy,nalalem do pelna do chlodnicy,potem troche do zbiorniczka,zagrzalem do wlaczenia wentylatora i jest si,teraz jak ostygnie uzupelnie w zbiorniczku na odpowiedni stan i bedzie koniec:)..pozdro

przepity
24-11-08, 14:36
Plyn zmienilem,korkiem spustowym na dole chlodnicy spuscilem stary plyn..nastepnie wylalem reszte ze zbiorniczka..potem zakrecilem korek spustowy,nalalem do pelna do chlodnicy,potem troche do zbiorniczka,zagrzalem do wlaczenia wentylatora i jest si,teraz jak ostygnie uzupelnie w zbiorniczku na odpowiedni stan i bedzie koniec:)..pozdro

i ile tego nowego plynu Ci weszlo?? ponad 4 litry?

Smolar
24-11-08, 16:30
Wlalemtyle by starczylo,a banka w aucie lezy,musialbym zerknac ile weszlo,ale z 3l napewno mysle..

kzysiek_23-85
25-11-08, 20:15
Spusciles Z Hlodnicy A Z Bloku Silnika??????????tam Tez Jest Plyn Zamkniety Przez Termostat

Infected
25-11-08, 22:51
Ja robiłem to dokładnie wczoraj. Wymieniałem termostat razem z płynem chłodzącym. Nie odkręcałem korka na bloku. On jest w okolicach termostatu więc na jedno wyszło. Po wyjęciu termostatu wyleciało może z niecałe pół litra jeszcze. Do całego układu chłodzącego w d15z6 wchodzi troszkę ponad 3l czynnika chłodzącego. Polecam wymianę termostatu jeżeli komuś po odkręceniu ogrzewania spada temperatura silnika albo ogólnie słabo grzeje.

Kiedy już napełnimy chłodnicę to odpalamy silnik i czekamy aż się nagrzeje. Wtedy termostat się otwiera i wpuszczany jest płyn z chłodnicy do bloku silnika. Pozna się to po tym że nagrzewa się wąż idący od chłodnicy do termostatu. Potem dolewamy jeszcze płynu do chłodnicy żeby uzupełnić to co upłynęło do małego układu, uzupełniamy zbiornik wyrównawczy wg wskazań i finał.