PDA

Zobacz pełną wersję : Suwak ogrzewania, linka, problem..



piotrek-mi
22-11-08, 15:21
Problem jak w temacie, a dokładniej:
Jak kupowałem Hankę (było jeszcze cieplutko) to miałem problemy od początku z suwakiem od regulacji zimnego/ciepłego powietrza, dokładniej mówiąc, zaczep nad radiem który trzyma pancerz linki jest rozwalony i cała linka lata (nie wiem jak to dokładnie opisać), zrobiłem to wtedy na patencie (przymocowałem opaską zaciskową pancerz do rozwalonego mocowania) i miałem regulację od zimnego do letniego powietrza, na lato i jesień było ok, ale zimą jest kiepsko...
Mam pytanie co to jest za element do którego zamocowana jest ta linka (jest to coś dużego i za cholere nie wiem, jak to wyjąć/wymienić? Dodam, że ten zaczep jest nad radiem). Wiem, że jeśli nie kupię nowej linki i nie wymienie tego elementu (dla samego zaczepu) to będę marzł w Hance :(.
Moje tłumaczenie jest mało precyzyjne, ale nie przychodzi mi do głowy inny sposób w jaki mógłbym to opisać. Z góry dzięki za wszelkie informację i pomoc.
PS. Może ktoś ma z używek element o który mi chodzi i mógłby się podzielić informacjami co to wogóle jest i jak się zabrać do usunięcia mojego problemu.....
Pozdrawiam

skolopendra
22-11-08, 15:32
jeśli nie kupię nowej linki i nie wymienie tego elementu (dla samego zaczepu)

poszukaj w dziale giełda i na allegro

piotrek-mi
22-11-08, 22:38
Tyle to wiem, ale powiedz mi czego mam szukać? Jak ten element się nazywa?

FullMaverick
22-11-08, 23:46
Panel kontroli nawiewu/klimatyzacji

piotrek-mi
23-11-08, 08:31
No właśnie nie chodzi o to. Panel sterowania mam dobry, jak idzie linka to ma później mocowanie gdzieś daleko nad radiem i chodzi mi o ten element?

pirat
23-11-08, 10:59
mialem to samo, urwal sie jeden z tych zabkow co trzymaja linke na samym koncu, na poczatku zakleilem to klejem na goraco, ale bardzo szybk osie rozwalilo. drugim razem przykleilem na klej w stylu kropelka, z tym ze jest on w zelu i do miekkich/ruchomych polaczen, nazywa sie toto bodajze "super gel" czy jakos tak, kupilem w castoramie. musisz wyjac panel, wlozyc linke tak jak powinna byc, majac na wierzchu polozyc pierwsza warstwe kleju z ulozona linka pod takim katem mniejwiecej w jakim idzie w samochodzie. jak wyschnie/przeschnie pierwsza warstwa, dzejsz duuuuzo drugiej warstwy wszedzie gdzie sie da wokol zaczepu/linki i wkladasz panel do samochodu, linka sie uzloz tak jak trzeba i wszystko przeschnie do konca w samochodzie pod odpowiednim katem. jak narazie 4 miesiace sie trzyma. ten klej na goraco nie wytrzymal tygodnia..

piotrek-mi
24-11-08, 18:08
No dzięki, będę próbował to jeszcze skleić. Po wyjęciu panela jest lepszy dostęp niż po wyjęciu radia? Przez dziurę od radia nie wiele można zrobić :/

FullMaverick
24-11-08, 20:03
Jest lepszy dostęp, mimo tego i tak musisz wyciągnąć radio bo panel jest przykręcony na 3 wkręty z czego dwa centralnie nad kieszenią radia. Miałem podobny problem, niestety nie da się kupić samej części która trzyma linkę - trzeba cały panel. Ja wyrzeźbiłem rowek w pancerzu i przymocowałem go na pasek zaciskowy, trzyma tak już pół roku i nie ma zamiaru się zerwać.

piotrstrojek
25-11-08, 10:25
Tu masz jak wymontować ten panel:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=9080

Z tym mocowaniem rzeczywście jest problem, ale jeśli wyjmiesz już panel to możesz rzeźbić do woli... ja nie miałem połamanych tych ząbków, ale były porozginane - pomogła kropelka :) Ja bym kombinował na Twoim miejscu z poxiliną - może uda Ci się zrobić jakieś sensowne mocowanie :)

piotrek-mi
25-11-08, 18:04
dzieki serdeczne koledzy, jutro biore sie za robote, zrobie zdjecia i opisze pozniej wszystko. pozdrawiam.