PDA

Zobacz pełną wersję : chrobotanie przegub/polos/skrzynia?



szpulek
15-12-05, 17:27
Czesc,
mam problem z moim accordem, rozlecial sie przegub, wymienilem, co ciekawe po 60km nowy przegub tez sie rozsypal, stary oddalem na gwarancje, zobaczymy co z nim bedzie..
Polos prosta, przeub wewnetrzny nie ma luzow. Jednak dalej slychac chrobotanie. Takie jakby przegub, ale tylko pod koniec puszczania sprzegla, tylko na jedynce i rzadko na dwojce, jak rusze z wieksza ilsocia gazu to tego nie ma.. Dodatkowo, gdy hamuje silnikiem np na dwojke to jest takie smieszne wycie i nie jest to z ukladu wydechowego.
Co to moze byc? Przegub zewnetrzny jest nowy, brak luzow. Polos prosta. Przegub wewnetrzny nie ma luzow. Cos w skrzyni? Ten dzwiek dochodzi z prawej strony, a tam jest wlasnie skrzynia. Dziwne jest to, ze tylko ruszajac pod koniec puszczaina srpzegla i czasem na dwojce.. To juz jest woogle bardzo dziwne..
Macie jakis pomysl??
pzdr

Swider
15-12-05, 17:33
może poduszka któraś zerwana?

szpulek
15-12-05, 21:55
poduszka? hmm, to chyba by byl ocaly czas slychac? a nie tylko przy ruszaniu? sam nie wiem, poogladam to jakos, tylko na wzrok chyba ciezko bedzie ocenic stan poduszek..
pzdr

Swider
16-12-05, 23:22
poduszka? hmm, to chyba by byl ocaly czas slychac?

ja się sugeruję tym co kiedyś przechodziłem mają cc sporting- zerwaną poduszkę słychać było tylko podczas ruszania/ deptania po gazie- zawsze w momencie kiedy silnik się przechylał słychać było podawane przez ciebie chrobotanie. Przy większych prędkościach jazdy i na wyższych biegach już nie ma takich przechyłów silnika, stąd moja myśl w tym kierunku, ale nie wiem jak to sprawdzić i czy to to, to tylko opcja po objawach które opisałeś

szpulek
17-12-05, 22:20
witam ponownie, dzis badalem ten objaw i powiem szczerze, ze to nie ejst chyba zalezne od sprzegla, jesli auto ma zalozmy 1500obr i na dwojce nacisne na gaz to slychac to chrobotanie.. jak zdiagnozowac cos takeigo? gdzie i do kogo jechac?
pzdr

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 ]
dzis accord jedzie na wyjecie skrzyni, zobaczymy co to jest.. pzdr

[ Dodano: Pią 20 Sty, 2006 ]
Wymienilem sprzeglo, chrobotanie nie sutalo, po ponownym zdjeciu skrzyni okazalo sie, ze winowajca jest mechanizm roznicowy. Wymienilem. W tej chwili w koncu i nareszcie rozkoszuje sie jazda w takim stanie jak byc powinno :)
pzdr