PDA

Zobacz pełną wersję : problem z civic 1.3 16v



cinekmaj
19-11-08, 20:56
witam serdecznie.
jestem posiadaczem civika 1.3 16v 95 rocznik,wszystko generalnie od roku wszystko było ok,az do wczoraj!!!
autko mi oszalało!!!
objawy sa takie ze ,przy zimnym silniku zachowuje sie tak jakby nie palił na wszystkie garki(i strasznie nierowno pracuje)po jakis paru minutach temat ustaje,ale generalnie jak jest na ssaniu nie idzie nim jechac,pozatym jak prubuje dodac gazu i odpuscic obroty spadaja do jakis 400,a nawet mniej.kolejna sprawa ze na kompie swieci sie KOD 4 .dodam ze sprawdzałem swiece ,kable i filtry.znajomy poradził zeby zrestartowac kompa,takze zdjołem kleme z aku i jakos wczoraj problem znikł,do dzis...dzis jest to samo
Bardzo prosze o jakas podpowiedz,moze ktos miał podobny problem.
pozdrawiam.

gemboj_ILTG
19-11-08, 21:54
Co do obrotów to może to silniczek krokowy , spróbuj go Wymontować i ładnie przeczyścić opis jest tutaj gdzieś na Forum , ja ostatnio się tym zająłem i problem z obrotami znikł :)

cinekmaj
19-11-08, 23:16
co prawda nie znalazłem opisu do silnika 1.3,ale dziki,jutro postaram sie znalesc tego krokowca i przeciscic.

Skoti
19-11-08, 23:41
Krokowiec może nie być powodem problemów. Kod nr 4 to problem czujnika wału korbowego czego w D13b2 nie ma ale w D13b2 ten błąd wskazuje całkiem co innego.Podcisnienie z gaznika, sprawdz wężyk nr 14.Jezeli czyszczenia krokowca nie pomoże to tylko pozostaje regucja gażnika.
i skasuj poprzedni temat ponieważ 2 razy założyłeś

molekss
20-11-08, 00:08
jeśli chodzi oczyszczenie "krokowca" w d13b2 tu tu masz opis co, gdzie i jak.

http://www.civic5g.yoyo.pl/download/EACV.pdf

cinekmaj
20-11-08, 15:43
wielkie dzieki za informacje:) cisne do garage czyscic krokowca...dam znac co z tego wyszło
pozdrawiam.