PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza zima



rutkose
19-11-08, 18:36
Witam. W zwiazku, ze nadciaga zima postanowilem przygotowac w jakis sposob swoja hanie (V). Zimowki sa, akumulator praktycznie nowy, niedlugo smarowanie podwozia bitexem, benzyna ekstrakcyjna do wyczyszczenia uszczelek, aby nastepnie nasmarowac je wazelina techniczna. Mam jeszcze dwa zwiazane z tematem pytanka :D :

1. Mam w domu WD40, wiem, ze uzywa sie go do zamkow, ale czy wpsikac go przez dziurke do klucza, a jak tak to ile?? Czy tez zdjac boczki drzwi i wypsikac nim wszystkie ruchome elementy zamka?? Do czego jeszcze na zime moze sie przydac??

2. Pozostal mi prawie caly pojemnik z silikonem w sprayu. Do czego moge go uzyc i czy lepiej sprawuje sie do uszczelek niz wazelina techniczna??

Czekam na pomoc i pozdrawiam (wiem pytania czysto lakoniczne ):cool:

skolopendra
19-11-08, 18:41
1. Mam w domu WD40, wiem, ze uzywa sie go do zamkow,

nie powinno się go używać do zamków wypłukuje oryginalny smar.i kupa. po pytaj tam gdzie np dorabia się klucze ,mają oni specjalne spreje do zamków


czy lepiej sprawuje sie do uszczelek niz wazelina techniczna??

lepiej

_Anton_
19-11-08, 19:42
Zwróc szczegolna uwagę na tylnie nadkola, nie sa one niczym osłonięte i przez jedną zimę mogą nieźle dostać popalić. Ja swoje oczyscilem z rdzy, zamalowałem Cortanianem i polozylem baranek

rutkose
19-11-08, 19:55
_Anton_ dzieki za wskazowke!!!!! W ogole nie pomyslalem o nadkolach :O Jak je zabezpieczyc?? Bo ten plyn jest na powierzchnie juz dotkniete rdza i co to jest ten baranek ?? pozdrowki

groniu
19-11-08, 20:08
Zwróc szczegolna uwagę na tylnie nadkola, nie sa one niczym osłonięte i przez jedną zimę mogą nieźle dostać popalić. Ja swoje oczyscilem z rdzy, zamalowałem Cortanianem i polozylem baranek

gdzie kupic ten cortanian i ile kosztuje, no i co to ten baranek?

przepity
19-11-08, 20:12
baranek to popularna nazwa na srodek zabezpieczajacy m.in podwozia, nazwa prawdopodonie taka ze wzgledu na strukture, mozesz kupic np app 200 http://mpf.auto.pl/go/_info/reviews.php?id=769&item=4 w spreju troszke moze CI isc zejsc , bardziej wydajny jest taki ktory podpina sie pod pistolet natryskowy na sprezone powietrze, poszukaj i popytaj w sklepie lakierniczym w okolicy


ad problem nr 2
http://www.fototapety.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=715

google nie boli:)

nic nie wiem o skuteczności tego środka odnośnie usuwania rdzy, ale skoro się nadaje do zabezpieczenia to można przed barankiem tym pojechać wczesniej usuwajac rdze papierem lub tarcza

rutkose
19-11-08, 20:48
No tak, ale opis produktu app 200 oznajmia, że zabezpiecza on jedynie przed kamieniami itp. Nic o soli, czy tam o działaniu antykorozyjnym napisanie nie ma. Więc o co come on??

seawater
19-11-08, 21:38
No właśnie o to chodzi, że jak kamienie nie będą walić w blachę bo odbiją się od baranka to będzie cacy bo nie ruszą lakieru i sól nie będzie penetrować. Jak masz czas i garaż to naprawdę warto się do tego przyłożyć i zrobić raz porządnie, żeby potem nie trzeba było tego jeszcze raz zeskrobywać. Odkręć koło, głowę pakujesz w nadkole (radzę w goglach bo syf strasznie w oczy leci) i się fajnie to robi.
Jeszcze warto wymontować plastiki z progów i obejrzeć jak pod nimi wygląda bo tam w okolicy tylniego koła też lubi ruda wejść i to tak, że nic nie widać, a w końcu spinki z progów wylatują.

Skoti
19-11-08, 23:58
Silikon na uszczelki. do zamków już wiesz wiec poszukaj.Ewentulanie nos w kieszeni odmrażacz do zamków Co do Baranka to najlepiej pod pistolet i kompresor te w sprayu daja cieniutka powłokę, która nie jest elastyczna.

coupe 15
20-11-08, 08:42
witam
jedna zasadnicza sprawa cortanin jest produktem wątpliwej jakości ostatnio byłem w farbacolu i znajomy sprzedawca stanowczo odradził zwracając mi uwage na to że jak dobry środek antykorozyjny może mieć w swoim składzie wode:confused: i możę być dobry kosztując coś ok 10 zł za 0.5 litra . polecił środek firmy APP o nazwie R-STOP kosztuje ok 17-20 zł za maleńka puszeczkę 100ml. a co do baranka to popieram również produkt wyżej wymienionej firmy na pistolet do konserwacji a nie jakiś tam spray. ( jestem w trakcie robienia w swojej hani takiego zabiegu zabezpieczającego nadkola i musze dodać od siebie że środek app jest bardzo wydajny tylko podczas jego użycia nie można maczać pedzelka bezpośrednio w puszcze żeby nie dostał sie do niej żaden kawałek rdzy ani inny śmieć bo po paru godzinach z pełnej puszki użytecznego środka zostaje twarda jak kamień powłoka przypominająca lakier- tak więc przelewać po troszku w jakiś słoiczek i działać
powodzonka mam nadzieje że ta rada sie przyda
:)

a tak na marginesie to WD 40 to spray który sie utlenia i jest g....o wart- spróbujcie środków firmy forsch, berner, są troszkę droższe od WD ale przynajmniej działają tak jak powinny działać

[H] Dylu [H]
20-11-08, 08:48
nie przesadzacie z tym zabezpieczaniem samochodów na zimę ?? :D imo przerost formy na treścią...ale co kto lubi...

seawater
20-11-08, 16:59
No raczej nie :D , u mnie (V gen.) z lewej strony zaraz nad plastikiem progu przy tylnim kole jak zacząłem w tym roku skrobać pryszcze na lakierze, to mi ręka wpadła do środka :p , po prawej trochę lepiej bo dziura się zrobiła tylko na dwa palce :D to samo pod listwami przedniej szyby, w miejscach spinek blacha przeżarta na wylot. Z tego co mi wiadomo poza wymienioną maską i zderzakiem Hanula nigdy z boku nie bita, a garażuje pod dachem. Z drugiej strony zimą nigdy jej w chacie nie myję, a na myjnię sępię to sam sobie jestem winien :D

nike69
20-11-08, 18:31
panowie a mieliscie stycznosc ze srodkiem przeciw parowaniu szyb ? zdaje to egzamin ?

rutkose
20-11-08, 19:08
Kurcze chciałbym zabezpieczyć te nadkola barankiem lecz nie mam dostępu do pistoletu natryskowego i tu pytanie, czy pozostaje tylko spray, czy jest tez forma do nakładania pędzlem??

_Anton_
20-11-08, 19:47
Ja miałem coś takiego:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=467347963
i na dwa nadkola spokojnie mi starczył. Zdjąłem też gumy które są normalnie na krawędziach nadkoli, zbierała się tam tylko woda, bród i pojawiały ogniska rdzy. Oczyściłem z luźnej rdzy pokryłem cortanianem gdzie trzeba, następnie baranek, a na powierzchni równoległej do koła dałem jeszcze lakier w kolorze nadwozia (baranek można pokrywać farbami) Co do skutecznosci cortaninianu to od razu bym go nie przekreslal z tego powodu ze w jego sklad wchodzi woda. Dobre kilkanaście lat temu wuja przywiozł bardzo podobny preparat też w formie wodnego roztworu, pomalowalismy tym stara rozsypujaca sie brame.... i brama stoi do dzisiaj :)

@nike69 kupilem ostatnio preparat przeciw parowaniu szyb na statoil, troche pomaga ale szału nie robi

szpaq0
20-11-08, 20:29
jak dobry środek antykorozyjny może mieć w swoim składzie wode:confused:

każdy środek zawiera wodę...

nike69
20-11-08, 22:18
no tak tez myslalem ze szalu nie zrobi, szal robia tylko te opisy na allegro :D ale pare zlotych to kosztuje wiec moze kupie i zobacze co warta

sebush
21-11-08, 20:39
ja do nadkoli uzylem autosmar'u, ktory tez robi gumowa powloke, w puszcze litrowej cena ok 20zl i rozprowadzalem pedzlem :D, a do rdzy uzywam Brunox http://allegro.pl/item481887866_brunox_epoxy_na_rdze_odrdzewiacz_pod _pedzel_100m.html

rutkose
22-11-08, 10:39
Napisałbyś więcej na temat tego autosmar'u??

sebush
22-11-08, 21:08
jutro pojde do garazu i napisze Ci co tam dokladnie pisze na puszcze, bo nie moge tego na necie znalezc, to jest bardzo podobne do tego bitexu, tak mi sie wydaje przynajmniej :p

pirat
23-11-08, 11:33
ja kiedys kupilem taki odrdzewiacz/zabezpieczacz ;) w malej buteleczce z 30ml za 15 czy 20zl.Polecil mi to pan w sklepie gdzie sprzedaja lakiery samochodowe. Dziala on w ten sposob ze na miejsca golej blachy (po wierceniu czy cos) naklada sie to to ( dosyc gestej konsystencji) i pieknie widzimy jak wchodzi w reacje z blacha, najpierw robi sie filetowe, pozniej czarne i twarde jak lakier. albo w miejscu gdzie jest korozja to zdrapujemy rdze i pokrywamy tym, nie trzbea jakos specjalnie die przy tym wysilac i az do golej czystej blachy, poniewaz "zjada" rdze.
O znalazlem jak sie nazywa :D Brunox :) bardzo dobre, polecam :)
http://www.allegro.pl/item478655470_brunox_epoxy_30ml_pod_pedzel_srodek_ na_rdze.html

MrUkAs
23-11-08, 16:20
Przed nalozeniem silikonu w sprayu do uszczelek warto wyczyscic uszczelki benzyna ekstrakcyjna? Czy benzyne ekstrakcyjna moge dostac w motoryzacyjnym?

rutkose
23-11-08, 18:30
Taka benzyne dostaniesz w kazdym supermarkecie typu praktiker i mysle, ze nie zaszkodzi oczyscic nia uszczelek pod silikon ;)