PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość oryginalnego zestwawu AUDIO.



szubek
18-11-08, 23:22
Witam, pytanie dotyczy dokładnie jakości zamontowanego oryginalnego radia w aucie. Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek problemy z odbiorem stacji radiowych nawet jeżdząc po mieście, problem polega na słyszalnym jakby zaniku stacji radiowej (nie trzeszczy) efekt jest taki jakby nagle sygnał robił sie mono i powstaje taki efekt studni - wiem, że auto ma antenę radiową w tylnej szybie i zastanawiem sie czy to jest problem tej anteny czy ogólnie ten typ tak ma ( serwis tak wciska). Jestm trochę zdegustowany tym radyjkiem tym bardziej, że w dzisiejszych czasch nie powinno byc problemów z odbirem stacji radiowych.


ps. głośniki wymieniłem na dwa odseparowane zestawy HERTZ, drzwi i bagażnik wyciszone matami dynamata, w przyszłym tygodni montuję wzmacniacz 2 kanały blaupunkta THA 275 na front ( super mały do schowka się mieści). Ogólnie polecam wyciszenie drzwi dobrymi matami efekt audio dużo lepszy i dużo ciszej w aucie teraz tylko słychac sam silnik z grodzi czołowej a drzwi zamykają sie jak w aucie o klasę wyżej.

luckie
18-11-08, 23:39
Mi wszystko gra bez problemu ale Honda wie o problemie i ASO powinny miec dostep do upgradu oprogramowania dla radia ktore eliminuje problemy wystepujace z odbiorem stacji.

bunet
19-11-08, 11:15
Ogólnie polecam wyciszenie drzwi dobrymi matami efekt audio dużo lepszy i dużo ciszej w aucie teraz tylko słychac sam silnik z grodzi czołowej a drzwi zamykają sie jak w aucie o klasę wyżej.

Gdzie można coś takiego zrobić i ile to kosztuje???
Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź

Umberto
19-11-08, 16:47
Gdzie można coś takiego zrobić i ile to kosztuje???
Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź

przyłączam się do pytania
o audio mi nie chodzi, tylko o "dźwięki silnika";)
w poprzednim samochodzie rok bez radia jeździłem-zablokowało się więc to co obecnie jest wystarcza mi w 100%

Zawsze możesz włączyć płytkę i słuchać czego ty chcesz a nie tylko głupich reklam,polityki i dody w radyjku;))
pozdr

Adam79
19-11-08, 16:57
Witam, pytanie dotyczy dokładnie jakości zamontowanego oryginalnego radia w aucie. Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek problemy z odbiorem stacji radiowych nawet jeżdząc po mieście, problem polega na słyszalnym jakby zaniku stacji radiowej (nie trzeszczy) efekt jest taki jakby nagle sygnał robił sie mono i powstaje taki efekt studni - wiem, że auto ma antenę radiową w tylnej szybie i zastanawiem sie czy to jest problem tej anteny czy ogólnie ten typ tak ma ( serwis tak wciska). Jestm trochę zdegustowany tym radyjkiem tym bardziej, że w dzisiejszych czasch nie powinno byc problemów z odbirem stacji radiowych.

Mam tak samo z tym efektem mono/stereo, przez 2 lata jazdy Civem zdążyłem sie przyzwyczaić.

Pabloss
19-11-08, 17:03
u mnie gra ok ... co do dzwieku sie nie wypowiadam bo ucho mam drewniane, ale z gubieniem stacji nie mam problemu
ps
temat byl juz poruszany chyba w wadach civa 2006

browocofil
19-11-08, 17:43
A ja nadal nie wiem, czy ten sprzęt (RDS) powinien skanować zmiany częstotliwości wszystkich stacji - nawet, tych niesłuchanych, gdy gdzieś sobie jedziemy, czy po prostu nie ma takiej funkcji

Co do "przechodzenia" na mono - nie odnotowałem

szubek
19-11-08, 19:38
drzwi wygłuszałem sam matami dynamt extreme, ale można to zrobić w każdej profesjonalnej firmie zajmującej się systemami car audio. Zużyłem około 10 mat 80 x 40, wyciszałem 5D, jedna mata to koszt najtaniej około 75-80 zł.
Moge polecić tańsze maty równie dobre firmy STP - Standartplast są dużo tańsze.

manticore
23-04-09, 08:37
z radiem co prawda nie mam problemow, ale zaczely sie z CD - bardzo czesto laser sie "gubi" - utwory przeskakuja, nie wazne czy Cd oryginalne i nowe, czy skopiowana plyta audio (nagrana najwolniej jak sie da na porzadnym nosniku, absolutnie nowka sztuka, zadnych rys). Co ciekawe raz potrafi mi ta sama plyte odtworzyc w calosci bez problemow, a innym razem w randomie sie tnie
mial ktos cos podobnego?

Artur S.
23-04-09, 09:03
Witam!
Bardzo rzadko, ale jednak od czasu do czasu mam efekt "mono". Tak samo jednak było w obydwu szczawiach 6gen - w jednej grał Blaupunkt w drugiej Pioneer, więc IMHO jeśli problem występuje sporadycznie, nie winiłbym tutaj tunera a po prostu jakość sygnału (słaba propagacja , odbicia, interferencje etc..)
Co do CD: niespecjalnie przywiązuję wagę ani do szybkości nagrywania ani jakości płytki (ostatnio używam CD-RW które co jakiś czas "przegrywam"), i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Może soczewka lasera jest zakurzona? Są płyty czyszczące do napędów CD-ROM (np: http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01173), więc być może nadaje się też i do samochodowego audio.
Pzdr - Artur S.

manticore
23-04-09, 09:52
no wlasnie tez myslalem o zanieczyszczeniu soczewki... zakupie plyte czyszcza i zobaczymy czy pomoze

kvas
23-04-09, 12:11
Hej a moze ktos wie gdzie w Wawie robia takie rzeczy? W sensie profesjonalnego wygluszenia samochodu...

kubzach
23-04-09, 23:37
wiem ze na chlodnej ma warsztat typek i zaklada dynamaty:)

buri
24-04-09, 00:57
ja robilem w barbusie w michalowicach. wygluszyli dynamatem i stp
warsztat na chlodnej tez sprawia wrazenie solidnego i maja dobre ceny na glosniki np. morel tempo 6 kosztuje u nich 550plnow
poza tym moge ci polecic bariere dzwieku i galerie tonow. jest troche dobrych warsztatow w tej branzy w wwa

browocofil
24-04-09, 21:59
no wlasnie tez myslalem o zanieczyszczeniu soczewki... zakupie plyte czyszcza i zobaczymy czy pomoze

słyszałem opinie, że płyty czyszczące rysują soczewkę. jak masz auto na gwarancji to może lepiej zgłoś to w ASO

Qrczak86
25-04-09, 10:32
Manticore, miałem takie same objawy, wymienili mi całe radio na gwarancji, a usterka wystąpiła po zaledwie kilku tys. kilometrów. Idź z tym do ASO

manticore
16-06-09, 18:37
no wlasnie musze pojsc, ustawilem sie na czwartek... po czyszczeniu soczewki niby bylo lepiej (albo sobie wmawialem haha) a teraz znow to samo: jednego dnia swiezo wypalony cdrw kreci sie az milo, zeby po 2 dniach (plyta bez ryski) nie dalo sie jej sluchac :/

no i wrocilem, wywalczylem tylko to, ze beda dzwonic do warszawy. Bo oczywiscie teraz nie skacze i oni nic nie sa w stanie stwierdzic. Sprzetu diagnostycznego zadnego nie maja. Probowali mi wcisnac ze nie powinienem odtwarzac plyt CD-R bo wtedy moze skakac... oczywiscie powiedzialem ze gdyby w instrukcji nie bylo napisane ze ten odtwarzacz obsluguje CD-R to bym nie robil problemow... na co zamilkli

no nic zobaczymy co honda poland na to...

EDIT: otrzymałem dziś telefon że szef serwisu zadecydował o wymianie - bez konsultacji z Honda Polska. Jestem miło zaskoczony :)