PDA

Zobacz pełną wersję : Stożek



raziel
09-12-04, 11:01
Witam!!!
Jestem posiadaczem hondy civic 1,3 16V z 94r, i chcialbym założyć do niej filtr stożkowy :grin: i poszukuje jakiejs osoby ktorej to sie udało, bo chciałbym sie dowiedzieć czy są jakiej efekty i czy wogole się opłaca zakładać, bo mam okazyjnie do kupienia taki filtr. Czy nie lepiej założyć wkładkę sportową.
Tylko prosiłbym te osoby które mają stożek założony o zamieszczenie jakiegoś zdjęcia komory silnika, bo przeglądając forum każdy pisze że ma ale nikt nie chce wrzucić zdjęciówki :wink: .Chciałbym zobaczyć jak taki stożek można zamontować.
Z góry dziękuję!!!!!!!

ALOHA :D

miskuamakus
09-12-04, 12:24
stożka nie mam ale montuje się go na końcu metalowej rury (obudowa filtru powietrza) po ściągnięciu gumowej rury (trza też wyjąć filtr oryginalny z puchy) z opini użytkownika niby ma kopa ok. 5 KM więcej (leciał 2 złote) ciekawę czy wyjął tą przegródkę z obudowy filtra.

4est
09-12-04, 15:08
o ile wiem stożek w tym silniku (gaźnik) to nie jest najlepsze rozwiązanie...

hosi
09-12-04, 15:24
Do twojego modelu (EG3) nie montuje sie stozka (gaznik).

miskuamakus
09-12-04, 15:29
Do twojego modelu (EG3) nie montuje sie stozka (gaznik).
Panowie to co ja widziałem na końcu obudowy fitra (nałożony na metalowy kroćciec obudowy) w HC EG3 latający spodek? wyglądał jak filtr stożkowy :lol:

LIO
09-12-04, 15:30
Pogadaj z SAJENSem

miskuamakus
09-12-04, 15:33
Do twojego modelu (EG3) nie montuje sie stozka (gaznik).
Panowie to co ja widziałem na końcu obudowy fitra (nałożony na metalowy kroćciec obudowy) w HC EG3 latający spodek? wyglądał jak filtr stożkowy :lol:
teraz trochę pokorniej, dlaczego nie montować tego filtra
Pozdrawiam

raziel
09-12-04, 16:05
No wlasnie, czy sa jakies przeciwskazania aby do EG3 zalozyc stozek.Bede wdzieczny jesli ktos mi to wytlumaczy. Nie chodzi mi o to aby poprawic moc ale slyszalem ze na stozku auto pieknie pracuje.
Prosba do miskuamakusa!!!! :wink:
Gdzie widziales taka honde ze stozkiem 8)
Pozdrawiam!!!!

4est
09-12-04, 22:26
No wlasnie, czy sa jakies przeciwskazania aby do EG3 zalozyc stozek.Bede wdzieczny jesli ktos mi to wytlumaczy. Nie chodzi mi o to aby poprawic moc ale slyszalem ze na stozku auto pieknie pracuje.
Prosba do miskuamakusa!!!! :wink:
Gdzie widziales taka honde ze stozkiem 8)
Pozdrawiam!!!!

pogadaj z Boskiem - www.bosek.tk ma u siebie stożek i dobrze zna ten motorek (d13b2)

miskuamakus
10-12-04, 08:51
No wlasnie, czy sa jakies przeciwskazania aby do EG3 zalozyc stozek.Bede wdzieczny jesli ktos mi to wytlumaczy. Nie chodzi mi o to aby poprawic moc ale slyszalem ze na stozku auto pieknie pracuje.
Prosba do miskuamakusa!!!! :wink:
Gdzie widziales taka honde ze stozkiem 8)
Pozdrawiam!!!!
Koleżka z Łeby ma takie coś (nadwozie EG3, silnik D13B2), chwali sobie więc o co chodzi z tymi przestrogami? Odnośnie Boska, to w porzo gość może ci pomóc w wielu kwestiach. W miarę możliwości też pomogę.
Pozdrawiam

maciek
10-12-04, 09:42
Czy w ogole taki stozek zalozony na serie daje cos? Nie lepiej wklad? (Nie mam doswiadczenia)

hosi
10-12-04, 10:29
Czy w ogole taki stozek zalozony na serie daje cos? Nie lepiej wklad? (Nie mam doswiadczenia)
Oj, daje. U mnie na D15B2 przybyło 5 kucy.

maciek
10-12-04, 10:43
Czy w ogole taki stozek zalozony na serie daje cos? Nie lepiej wklad? (Nie mam doswiadczenia)
Oj, daje. U mnie na D15B2 przybyło 5 kucy.
A osiagi? bo hamownia to dla mnie drugorzedny wyznacznik.

raziel
11-12-04, 09:17
Dzieki wielkie wszystkim za rady.Dzis prowdopodobnie bede mial stożke i zaczne montaz.Jak zaloze i doprowadze dolot to opisze efekty ten operacji :D
:wink:
ALOHA
Pozdrawiam!!!!

hosi
11-12-04, 09:33
A osiagi? bo hamownia to dla mnie drugorzedny wyznacznik.

W calym zakresie bardziej ochoczo sie zrywa (odniesiony moment o 10Nm).

mufaz
14-12-04, 17:20
Mialem stozek w silniku 1.3,fajnie buuuuczy,autko napewno lepiej startowalo z nizszych obr. niz na zwyklym "jajku",ale poniewaz kupilem caly ukl.wydechowy nowy,wymienilem na zwykly filtr,jest ciszej.Ogolnie polecam,fajny efekt za male pieniadze.

itr
14-12-04, 18:26
proponuje lepsza wkladke a nie stozek, ktory wymaga bardzo dobrze rozwiazanego dolotu by cokolwiek dal, a to z kolei wymaga troche glowkowania i wiedzy.

Serio! Do stockowego civa 1.3 wkladka KN da wiecej za mniej niz stozek!

Warson
15-01-08, 00:39
a czy do Civica 93r 1.5 16V moe założyć stożek, opłaca się itp?

Sławek
15-01-08, 07:40
Odkopałeś temat z 2004 roku :d
Tutaj masz wszystko na temat stożka, i tam zadawaj takie pytania: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=18819

Lcfr
15-01-08, 16:27
jakas moda na odkopy nastała w 2008roku ;)

Odkopałeś temat z 2004 roku :d
Tutaj masz wszystko na temat stożka, i tam zadawaj takie pytania: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=18819
i w tym temacie piszemy dalej....