PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań o dziwne zachowanie d15b2



djhubertusss
18-11-08, 01:49
Witam. od ok 4 miesięcy jestem właścicielem civiczka z silnikiem d15b2 i mam w związku z tym kilka pytań.

1 Obroty - auto chodzi normalnie ale obroty na biegu jałowym schodzą czasem do samego zera czasem do ok 500obr/min a ostatnio ok 900obr/min. co to może być?? zegary czy przepustnica i silniczek krokowy?? mam zamiar je przeczyścić w niedługim czasie. silnik niby równo pracuje i nie gaśnie tylko wpada w delikatny rezonans.

2 dziwne pyrchanie z wydechu - dziś wróciłem z popołudniówki z pracy i zaparkowałem na podwórku i słysze ze co jakiś czas tak cicho pyrchnie więc wysiadłem z auta i stwierdziłem ze to z rury wydechowej. czy to może mieć związek z świecami? właśnie zabieram się za wymianę ich

3 dziwne mulenie- zwłaszcza gdy silnik nie jest rozgrzany to jak by go trochę muliło na 2 biegu na rozgrzanym czasem. olej bierze tak jak każda.od wymiany zrobiłem 4tyś. i jest trochę mniej niż połowa na bagnecie między min a max.

4 skrzynia biegów - czy jak kupię skrzynie od d13b2 to istnieje możliwość bym w niej zostawił biegi nr 1, 2, 3 a 4, 5 wsadził od tej co mam teraz?

z góry dzięki za odpowiedzi

Skoti
18-11-08, 10:18
AD1 Silnik krokowy przeczyść. jest od utrzymania obrotów na biegu jałowym
AD3 jak ci zamula to było milion razy wystarczy poszukac, Mogą być świece kable,filtry, katalizator...
AD4 Skrzenia z D13b2(lata 94-95) Ma min lepsze przełozenia niż twoja.