PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik prędkości,czy da rade bez tego jeździć automatem?



sky83
16-11-08, 18:44
Witam.Mam pytanko,zakupiłem niestety niepasujący czujnik predkości do mojej skrzyni(M4VA CVT w civie 6 gen).Problem w tym,że minie troche czasu zanim uda mi sie zdobyc nowy(transport z USA).Czy poza niedziałającym prędkościomierzem i palącym się checkiem mogą się zdarzyć jakies inne niespodzianki?W manualu przy usterce VSS pisze,że nie ma objawów negatywnych w pracy skrzyni(a o to mi najbardziej chodzi,żeby skrzynia działała).Ale czy poza tym cos innego może sie dziać tak jak nie powinno,czy coś przeoczyłem??

skolopendra
17-11-08, 10:01
palącym się checkiem

nie powinno się nic stać,komp dobiera wartości domyślne

gfy
17-11-08, 21:46
Ale jak skoro nie dostaje informacji od czujnika..? Moim zdaniem bedziesz mial tylko jeden bieg do dyspozycji..

karpik85
17-11-08, 22:54
a on nie zmienia biegów na podstawie obrotów silnika ?

gfy
17-11-08, 23:25
hmmm moze i tak.. w wiekszosci sprzetu z jakim sie spotkalem do tej pory biegi byly zmieniane poprzez info z czyjnika predkosci ojazdu.. lecz w Hani w automacie moze byc inaczej. Jesli jest tak jak mowisz-mozesz spokojnie jezdzic i nic poza padnietym budzikiem owej jazdy nie zakloci;)

sky83
18-11-08, 13:19
Ta skrzynia nie zmienia biegów,to jest cvt.Raczej oprócz braku predkościomierza nie powinno sie dziac nic strasznego....No i kotrolka econo może nie działac.

jero11
18-11-08, 14:20
mam taki sam problem
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=30011
tylko że czujnik został już zmieniony a problem pozostał, do tego podobno zaczyna coś się dziać ze skrzynią

skolopendra
18-11-08, 15:24
Ale jak skoro nie dostaje informacji od czujnika..?

a czy rozumiesz słowo "wartości domyślne"? są to ustawienia awaryjne komputera, w przypadku uszkodzenia któregoś z czujników

gfy
18-11-08, 17:23
a czy rozumiesz słowo "wartości domyślne"? są to ustawienia awaryjne komputera, w przypadku uszkodzenia któregoś z czujników

okej, zalapalem. lepiej pozno niz wcale :confused: