PDA

Zobacz pełną wersję : d16z6 rozrzad kolo pasowe



redrac
12-12-05, 22:29
Chcialem sobie wymienic pasek, no i rozebralem cala gore :) zdejmuje kolo chce odkrecic kolo pasowe(dobrze mowie) ktore jest powinno byc przykrecona sila 185NM, odkrecam kluczem ktory dysponuje 5krotnie wikeksza i nic.. ani drgnie :(.. mechanik powiedzial ze ta sruba jest przykrecana czasem na taka paste, co ja zaschnie to jest jak spaw..tam jest takii 6kat jakby o wymiarachokolo 48-50mm, w ktory chyba sie wklada wlasnei taki 6kontny klucza w tym kluczu jest nasadka (17nastka) i tak to sie chyba odkreca bo innej mozliwosci nie widze?? poradzcie :) jesli dobrze gadam to dac mi piwo :) i doradzic skad taki klucz dorwac..

rAku*
12-12-05, 22:40
U mnie tez byl problem z odreceniem, ale po wielkich bojach poszlo z metrowa dzwignia i nic sie nie urwalo :)
Podobno z ta sroba to zawsze problemy :)

pozdro.

redrac
12-12-05, 22:49
no wlasnie nie.. bo dzien wczesniej odkrecalismy to kolo w d16z2.. i poszlo za drugim psykiem :) tylko ze w d16z2 jest ciensze.. bo jest miejsce tylko na rozrzad i alternator,a w d16z6 jeszcze klima dochodzi(miejsce,bo nie mam)i jest szersze to kolo choc nie wiem czy to ma jakies znaczenie

MacK
12-12-05, 23:18
mechanik powiedzial ze ta sruba jest przykrecana czasem na taka paste
żadnej pasty sie nie stosuje

skad taki klucz dorwac..
ja bym poszukał po mechanikach (od sam. ciężarowych) lub dorobił


jest szersze to kolo choc nie wiem czy to ma jakies znaczenie
w odkręcaniu żadnego

rAku*
12-12-05, 23:19
No ja tez mam to szersze kolo, na pasek od klimy. A czy przypadkiem tam nie jest lewy gwint ?

pozdr.

MacK
12-12-05, 23:27
A czy przypadkiem tam nie jest lewy gwint ?
nie jest bo gdy przy regulacji zaworów kręci się kluczem za tą śrubę w lewo to czasem się lubi odkręcić czyli ma prawy gwint

redrac
12-12-05, 23:29
A czy przypadkiem tam nie jest lewy gwint ?

????Ktos odpowie????

Skydiverek
12-12-05, 23:49
chyba jest normalny
a co do odkrecania to u mnie pomoglo troche brutalne uderzenie młotkiem w klucz i puscilo

wieshaq
13-12-05, 00:27
żadnej pasty sie nie stosuje
sie nie sotsuje ale wszyscy stosuja. kleje do gwintow

z ta sruba zawsze tak jest. duza dzwignia i pojdzie na hama tak jak ktos wyjez pisal

F-I-F-E-R
13-12-05, 00:34
żadnej pasty sie nie stosuje
sie nie sotsuje ale wszyscy stosuja. kleje do gwintow

z ta sruba zawsze tak jest. duza dzwignia i pojdzie na hama tak jak ktos wyjez pisal

Dokładnie duuuza dźwignia i napewno pujdzie ;) tylko prosto klucz trzymaj zeby nie zepsuc sruby... A ta śruba to z tego co wiem jest najmocniej przykręconą śruba w cifie...

gregorb
13-12-05, 08:18
redrac: mialem to samo pare miesiecy temu i moj mechanik zrobil tak: popsikal jakims specyfikiem i pozniej przez pelna przedluzke (pret o grubosc gdzies 20mm i dlugosci takiej zeby wystawal poza obrys auta, zeby czasem przy okazji nie zalatwic sobie nadkola) uderzal mocno i jednostajnie w leb sroby. Nie mozna nacinac sruby przecinakiem czy uderzac lba z boku, bo to moze zle sie skonczyc. Po prostu, przedluzke przkladasz do lba sruby jakbys chcial ja przedluzyc i np. uderzasz miarowo 10 razy. Po takich dawkach sprobuj odkrecac. Przy odkrecaniu nie ciagnij na sile tylko sprobuj czyms zadzialac co daje efekt jak udar, duzy mlot na przyklad, bo inaczej moze w jakims mikropeknieciu sruby nastapic zerwanie wiazan stali i to bedzie problem dopiero jak sruba zostanie w wale.

Powodzenia.

Dominik_bb
13-12-05, 12:06
Powiem tak musisz sciagnąc osłonke koła zamoachwego ( ta na łaczeniu silnka ze skrzynią)
zablokowac koło zamoachowe jakims duzym srbuokretem lub łyżką najlepiej poprosci kolege niech blokuje te koło a ty sobie załatw mocne pokretło+klucz nasadowy 17mm i jakas rurke i odkrecisz bez problemu !! tam jest zwyły gwint odkrecasz normalnie !!!!!! PS i jeszcze chyba se nie zdarzyła historia zeby sie nie dało jej odkrecic !! a na pewno sie nie urwie jak bedziesz odkrecał w dobra strone :!: :!:

sajmon1100
13-12-05, 16:51
Powiem tak musisz sciagnąc osłonke koła zamoachwego ( ta na łaczeniu silnka ze skrzynią)
zablokowac koło zamoachowe jakims duzym srbuokretem lub łyżką najlepiej poprosci kolege niech blokuje te koło a ty sobie załatw mocne pokretło+klucz nasadowy 17mm i jakas rurke i odkrecisz bez problemu !! tam jest zwyły gwint odkrecasz normalnie !!!!!! PS i jeszcze chyba se nie zdarzyła historia zeby sie nie dało jej odkrecic !! a na pewno sie nie urwie jak bedziesz odkrecał w dobra strone :!: :!:
piwa mu nalać-dobrze gada :o

wieshaq
13-12-05, 18:10
....czy ja wiem.... takie manewry zeby zdjac kolo

Sławek
13-12-05, 19:02
U mnie w d16z6 cyło to samo. Klucz z długą dzwignią pomógł.
A co do lewego gwintu: silniki hondy są lewoobrotowe, więc powinno się wykręcać w drugą stronę niż w innych autach. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :lol:

redrac
13-12-05, 19:07
U mnie w d16z6 cyło to samo. Klucz z długą dzwignią pomógł.
A co do lewego gwintu: silniki hondy są lewoobrotowe, więc powinno się wykręcać w drugą stronę niż w innych autach. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi


Prawda to???

tfidos
13-12-05, 19:09
jak zmienialem rozrzad to mechanik sie o to tez obawial ale jednak odkreca sie w "normalna" strone ;)

redrac
13-12-05, 19:12
To co slawek robisz zament...chcesz zebym osiwial na mlode lata ??

Sławek
13-12-05, 21:15
Silniki w hondach są lewoobrotowe, a w innych autach prawoobrotowe i to jest PRAWDA :!:

[ Dodano: Wto 13 Gru, 2005 ]
W hondach śrubę koła pasowego odkręca się PRZECIWNIE DO KIERUNKU RUCHU WSKAZÓWEK ZEGARA- cytat z książki "Honda Civic- sam naprawiam"

F-I-F-E-R
13-12-05, 21:46
....czy ja wiem.... takie manewry zeby zdjac kolo

Hmm akurat tak sie składa ze ten manewr który opisał dominikbb jest manewrem ksiązkowym tak sie zaleca odkręcanie koła pasowego...

wieshaq
13-12-05, 22:10
Hmm akurat tak sie składa ze ten manewr który opisał dominikbb jest manewrem ksiązkowym tak sie zaleca odkręcanie koła pasowego...
o kurka wodna ale manewry :P

LIO
13-12-05, 22:37
W hondach śrubę koła pasowego odkręca się PRZECIWNIE DO KIERUNKU RUCHU WSKAZÓWEK ZEGARA- cytat z książki "Honda Civic- sam naprawiam

jednymi słowy NORMALNIE :!:

redrac
13-12-05, 22:54
jednymi słowy NORMALNIE

Czyli sie odkreca jak kazda inna sruba czyli w lewo przeciwnie do wskazowek zegara..wez Cie mnie nie straszcie bo myslalem ze przez 10 minut ja jeszcze dokrecalem..Czyli podsumujmy, odkrecamy w lewo :) robiac jakies przedluzenie..to juz wiemy, teraz pytanie czy ktos odkrecal to przez ten 6kat?

rAku*
14-12-05, 01:11
jednymi słowy NORMALNIE :!:

i z sila :)

pozdro.

siemaR
14-12-05, 03:28
powtórzę po Dominiku_bb, klucz do kół, a na nim przynajmniej metrowa rura, zablokowane koło zamachowe i nie ma bata, musi się odkręcić. Gwint na 100% "prawy", odkręcamy odwrotnie do wzkazówek zegara. poza tym nie chce mi się szukać, ale już gdzieś było ;)