PDA

Zobacz pełną wersję : przewiercenie pedałów



zyzy
09-12-04, 10:43
kupiłem juz rok temu nakładki na pedały ale jakos nie było czasu ani chęci ich montować ale mam sie zamir teara za to wziąc.
tylko mam dyemat
-czy je przewircac co bedzie dosc ciezkie i niewygodne
-czy zdemontowac pedały i doopiero przewircic
co łatwej zrobić? i jak ewntulnie zdjac pedały

maciek
09-12-04, 10:50
kupiłem juz rok temu nakładki na pedały ale jakos nie było czasu ani chęci ich montować ale mam sie zamir teara za to wziąc.
tylko mam dyemat
-czy je przewircac co bedzie dosc ciezkie i niewygodne
-czy zdemontowac pedały i doopiero przewircic
co łatwej zrobić? i jak ewntulnie zdjac pedały
Pedał (jak to brzmi :) ) Jest chyba jedna czescia z dzwignia i imho nie da sie odkrecic (nie powinno) - bezpieczenstwo (teoretyzuje)
Ja bym wiercil i nakladal na juz istniejace. Nic nie tracisz, potem mozesz odkrecic przeciez. Tylko mysle czy lepiej wkrecac czy nitowac :|

Pati
09-12-04, 11:23
przyklej na poxipol

itr
09-12-04, 11:32
kup porzadne pedaly a nie wierc do gum

zyzy
09-12-04, 11:54
kup porzadne pedaly a nie wierc do gum
gumy zdejmuje spoko luzik podkładki mam tez dobre a nie jacky
wiec jak odkrecic całosć z tego co sie domyslam sprzegło i hamulec jast zamontownae na jednym lemncie ruchomym a gaz osobno

ma moze ktos kiegos manuala i wrzuci obracek z tymi elemntami

Ps poksipol odpada niebede drutował

Nevada
09-12-04, 13:57
zapodaj jakiś drewniany klocek pod pedały by je zablokować i napieraj z wiertarką

LIO
09-12-04, 15:52
Jesli na nakladkach masz na rogach otwory (cztery), proponuje dobrac 4 elementy metalowe (w formie blaszki, tylko nie z blachy, zeby sie nie wyginaly), i przykrecic do tych nakladek. Te "blaszki" beda podtrzymywaly fabryczny pedal :D od spodu i beda dociskaly do niego nakladke.

http://img21.exs.cx/img21/6455/schemat4wu.png

ale jestem zdolny :D

Pati
09-12-04, 17:09
totalnie ******e rozwiązanie, bo od klepania w pedała blaszki się luzują i nakładka spada.
albo jak pisze Nevada - deska pod pedał i wiercisz na wylot i przykręcasz, albo przyklejasz na poxipol - brzmi druciarsko, ale dobrze sie trzyma.

Tomo
09-12-04, 17:51
Wiercenie jest dosc trudne i czasochłonne ale jak chcesz miec to dobrze zrobione to jest to jedyna opcja.

LIO
09-12-04, 18:20
totalnie ******e rozwiązanie, bo od klepania w pedała blaszki się luzują i nakładka spada.
mam tak od 1,5 roku w fioletowej i jest spoko, nic jeszcze nie spadlo.

Sebek
09-12-04, 18:22
Jutro będę montował dla Fasola pedały, właściwie gazu bo reszta juz siedzi-tylko z tym jest problem! Więc co: blaszki, wiercenie, czy poxipol ??

LIO-troche nie kumam twojego schematu- chyba "cos nie ten teges" jestem :roll: :?

LIO
09-12-04, 18:25
Jutro będę montował dla Fasola pedały, właściwie gazu bo reszta juz siedzi-tylko z tym jest problem! Więc co: blaszki, wiercenie, czy poxipol ??

LIO-troche nie kumam twojego schematu- chyba "cos nie ten teges" jestem :roll: :?
pedal musi wejsc miedzy nakladke, a przykrecone do niej "blaszki" i zostac mocno skrecony.

Tomo
09-12-04, 18:26
ja miałem blaszki i ciągle sie urywały i spadały... Ale ja brutal jestem :roll:

LIO
09-12-04, 18:29
ja miałem blaszki i ciągle sie urywały i spadały... Ale ja brutal jestem :roll:
bo ty zawsze brutalnie padaly traktujesz ;)

havok
09-12-04, 18:56
Ja w poprzednim aucie po przykręceniu tych z blaszkami już ich nie odkręcę, chyba że śruby połamię - pozacierały się "krzyżaki" w śrubach i nie idzie ich wykręcić. A chciałem mamie stockowe auto oddać ;). Inna sprawa, że jeśli w Hondzie będę chciał zamontować inne pedały, to raczej się skuszę na podmiankę, czyli ani nawiercanie ani nakładki...

Sebek
09-12-04, 19:42
że jeśli w Hondzie będę chciał zamontować inne pedały, to raczej się skuszę na podmiankę, czyli ani nawiercanie ani nakładki...e...marudzisz! :P

Nevada
09-12-04, 20:04
pedały sa z kurewsko twardej blachy więc lepiej zaopatrz się w jakieś wypasione wiertła (najlepiej tytanowe od Arissa z Mango :razz: )

Mystek
10-12-04, 00:27
hmm no ja sie w to bawilem na poczatku kupilem alu nakladki ktore mialy dwie dziury ale w cifach jest tak smiesznie zmotnowanty pedal ze dalo sie nawiercic tylko jedna dziure i kazda z nakaldek trzyma sie na jednej srubie.

Kojot
10-12-04, 05:52
pedały sa z kurewsko twardej blachy więc lepiej zaopatrz się w jakieś wypasione wiertła (najlepiej tytanowe od Arissa z Mango :razz: )

ja wywiercilem z tesciem otrwory w pedalach normalnym wiertlem do metalu - wchodzi jak w maslo - nawet nie trzeba klocka podkladac.

Sebek
10-12-04, 20:20
No i założone! GAZ- na śrubki- wywiercilismy dziurki w pedale i został zamontowany! Dodam iz zerwaliśmy TEN plastyk z pedału gazu- nakładke montowalismy na "blaszce"! Troche czasu zajęło ale efekt OK! :wink:

badyl
10-12-04, 22:39
ja tam wierciłem zawsze i wszedzie :D i sie dawało,,było oki.

Octane
12-12-04, 11:19
Ja tez polecam wiercenie :wink: , nie jest tak ciężko!!

Maro
13-12-04, 22:16
A ja miałem u siebie na blaszkach i było ok. Tylko, że czasami trzeba było je dokręcać. :)