PDA

Zobacz pełną wersję : czujniki drzwi i klap



MaQ
12-12-05, 18:42
Cześć,

Słuchajcie, kupiłem niedawno alarm Freeway na allegro. Napewno kojarzycie była taka duża promocja. Podłączyłem mu zasilanie, centralny, syrenke, czujnik wstrząsu, kierunki. Ale nie moge znaleźć kabli od czujników drzwi i klapy tylniej. Jest to Civic 5g Coupe. Przy nogach kierowcy znalazłem zielony przewód czujnika drzwi kierowcy, ale w tym problem że to jest tylko od drzwi kierowcy. Gdzie te czujniki sie stykają, aby współpracował jeszcze z drzwiami pasażera? Gdzie jest kabel od czujnika bagażnika? I jak mam podłączyć czujnik od pokrywy silnika? Przy czym w alarmie jest tylko jedno wejście do klap (na minus).

Dzieki!
Pozdrawiam.

ppm702
12-12-05, 18:45
i to wejście wystarczy. Resztę rozprowadzasz po aucie i izolujesz diodami zaporowymi :)

MaQ
12-12-05, 19:57
Może źle sie odrobine wyraziłem z tym wejściem do klap. Rozumiem że tobie chodziło o to że do wszystkiego jest tylko jedno wejście, otóż nie. W alarmie są 3 wejścia do czujników drzwi i klap. Dwa są na czujniki drzwi, z tym że na plus i drugie na minus, w civicu o ile sie orientuje jest tylko minus do drzwi (jak sie myle to mnie popraw), wieć plus odcinam bo jest niepotrzebny, a do klap jest oddzielne minusowe. Jako klape rozumiem bagażnik i maske. Do bagażnika jest chyba przewód idący od zamka z tyłu?ale nie jestem pewien, a do maski dostałem stycznik który zwiera przy otwieraniu maski zdaje sie tylko jak te dwa czujniki podłączyć do tego jednego wejścia? może jakiś mały schemacik, bo lepiej widać. A zresztą cały czas nie wiem w jakich okolicach idą te przewody?? Prosze o dalszą pomoc.

Dzieki

emg
12-12-05, 20:14
1. bagażnik - zobacz przy tylnym zamku, bo tam dochodzi przewód sygnalizujący otwarcie klapy i możesz się wpiąć w niego w okolicach tylnego nadkola bo łatwo go zlokalizujesz. Musi to być przewód, na którym pojawia się masa po otwarciu bagażnika.

2. na diodzie jest biały albo czarny pasek. łączysz diody ze sobą tymi nóżkami, gdzie jest pasek i te połączone nóżki łączysz do alarmu (we "-"). Pozostałe końce łączysz z czujnikiem drzwiowym (lub dwoma) i bagażnikiem.

3. kabla od wyłącznika pasażera spróbuj poszukać pod tylną kanapą lub wykładziną podłogową w okolicach tylnej kanapy.

MaQ
12-12-05, 20:42
okej, to już połowa sukcesu :D rozumiem że szukać trzeba ale jak ktoś byłby miły i podał kolorki tych kabli to byłbym w 7-mym niebie. Wiem że do czujników drzwi są zielone, a do reszty? tzn. bagażnik

I jeszcze mam pytanie z zupełnie innej beczki. Nie wiem czy nie założyć oddzielnego tematu. Ale napisze już tutaj.
Otóż chodzi o przeprowadzenie kabli do drzwi z samochodu. Ponieważ w Civicu Coupe są kostki między drzwiami a kabiną to nie ma za bardzo jak ich puścić. Może macie na to jakieś patenty sprawdzone żeby woda nie wlatywała do środka i żeby to jakoś wyglądało.

Dzieki Wielkie za dotychczasową pomoc.
Pozdrawiam.

ppm702
13-12-05, 11:33
kolorki kabli to już właściwie masz :) Emg Ci wszystko podał :) Do klapy sprawdzisz przy wyłączniku przy zamku :) Ja z 5g nie mam pojęcia jak jest jeśli chodzi o kolory...

Co do przejścia kabli do drzwi już pisałem o tym -> KLIK (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8991&highlight=kable++drzwi) Wystarczyło poszukać ;) Sposób jest identyczny

MaQ
13-12-05, 13:25
okej no to wszystko jasne. Dzieki Wielkie za fachową pomoc. Wasze rady napewno mi sie przydadzą.
A tego tematu nie mogłem znaleźć bo szukałem pod zupełnie innymi hasłami.

Jeszcze raz Dzieki!!

mountez
13-12-05, 15:57
dodam jeszcze ze u mnie kolor krańcowki drzwi kierowcy jest inny niz pasazera.
polecam przegladnac schematy elektryczne z ogolnie dostepnego manuala (np. klik klik (http://www.hondatech.pl/viewtopic.php?p=5954#5954)),
gdyz wszystkie kable (krancowki drzwi, klapy bagaznika) prędzej czy pozniej "spotykaja" sie pod deska, wiec nie trzeba ich ciagnac przez cale auto.
co do kostki w drzwiach - sa w nich wolne piny. polecam przebic sie przez nie. troche pracy jest ale za to nic nie widac i wszystko idzie oryginalna wiązką.
aha, polecam od razu polozyc kabel dla silownika do otwierania klapy bagaznika z pilota. jesli twoj alarm obsluguje ta fukcje, to polecam zalozyc. 10zł za silownik, a uprzyjemnia zycie.

Szczypior
03-08-06, 22:08
Witam
Mam ten sam alarm co MaQ. Czytam wasze wskazowki o diodach i jak sie maja stykac nozkami ale moze mi ktos powiedziec czy mozna polaczyc wszystkich drzwi (u mnie az 4)do tego jednego kabelka wychodzacego z alarmu(o ile dobrze przeczytalem w innym poscie ma to byc "-"). Czy mozna tez tak zrobic z klapa bagaznika i maska silnika?
Moglby mnie ktos poinstruowac jak podlaczyc taki alarm pod stacyjke?

Szczypior
03-08-06, 22:08
Witam
Mam ten sam alarm co MaQ. Czytam wasze wskazowki o diodach i jak sie maja stykac nozkami ale moze mi ktos powiedziec czy mozna polaczyc wszystkich drzwi (u mnie az 4)do tego jednego kabelka wychodzacego z alarmu(o ile dobrze przeczytalem w innym poscie ma to byc "-"). Czy mozna tez tak zrobic z klapa bagaznika i maska silnika?
Moglby mnie ktos poinstruowac jak podlaczyc taki alarm pod stacyjke?

keraj9
18-09-09, 20:57
Witam
Podłącze się do tematu. Mam pytanie czy kontrolka otwartych drzwi na tablicy rozdzielczej powinna się zapalać po otwarciu wszystkich drzwi, czy tylko po otwarciu przednich drzwi?