PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie felg Lakierem w spreju.



szarpin
11-12-05, 13:10
Czesc che pomalowac moje felgi na czarnno ale mam problem zamiezam malowac je gdy sa wraz z oponami i załozone na aucie. Wiem ze musze opleic opone i wyszliwowac felge naco jescze powinnienem uwazac???

pirus
11-12-05, 13:14
to sobie zaslon tez tarcze hamulcowe, zeby nie usyfic
a poza tym to wydaje mi sie takie malowanie nie bedzie dlugo wygladac ladnie :roll:

szarpin
11-12-05, 13:20
No wiem ale mam takie pordzewiale felgi takze musze je przejechac lakierkiem a kołpaków czarnych nigdzie nie moge dostac a zwykłych srebnych niechce a masz jakis pomyśł jak zzrobic zeby tarcz nie upaprac???

hunter
11-12-05, 13:22
a mnie sie wydaje że ten temat powinien być w dziale styling ;) a tak poza tym to zgodze sie z pirusem nie wiem czy uda ci się tak to ladnie doczyscic i odtłuścić nie zdejmując kół z auta :? no ale skoro dasz rade to ok :) proponuje malowac jakimś lepszym i trwalszym sprayem jesli nie chcesz żeby cała praca nie poszła na marne. pozdrawiam

Zasłoń może kawałkiem kartonu albo owiń szmata i nie pochlapiesz tarcz :)

siemaR
11-12-05, 18:38
maluj pędzlem i hammeritem ;) moim skromnym zdaniem rzeźba w brązie, zrób to tak jak się powinno zrobić, albo zostaw tak jak jest. Na samochodzie i z oponą nie doczyścisz tych felg, pomalujesz oprócz felgi jeszcze coś, a lakier i tak pewnie będzie szybko schodził.

makinen_rally
11-12-05, 22:45
z tarcz to przecie farba zejdzie ino ras,, pierwszy hebel i po,,,

ppm702
12-12-05, 17:39
tarczami się nie przejmuj - można po nich mazać i po hamowaniu wszystko zejdzie :) Felg nie maluj na aucie, bo upaprzesz lakierem piastę. Jak już to zdejmij koła z auta, maluj pojedynczo i daj im czas na wyschnięcie. Do tego koniecznie odtłuszczacz/odrdzewiacz w płynie (np. fosol). Jak na czarno to możesz też śmiało malować po oponach, ale zdejmij koła z auta :!: Jak Ci zawieje wiatr i odkusz pójdzie na lakier to będziesz miał małe problemo i auto do polerki. Z kolei jak lakier na świerzo dostanie wody to też pozamiatane. Ze stylingiem ten watek ma niewiele wspólnego, ale więcej niż z technicznym, więc przenoszę :)

Gr00bY
15-12-05, 17:03
Ja malowałem MOTIPem do felg po oczyszczeniu koncówką drucianą na wiertarce i papierem. Opony oczywiście zdjęte bo jak niby na założony oponach doczyścić rant felgi? :lol: