PDA

Zobacz pełną wersję : Opuszczone drzwi i jak zdjac blotnik.



tfidos
11-12-05, 13:48
Elo
Mam opuszczone drzwi zarowno po stronie kierowcy jak i pasarzera, z tym ze od strony kierowcy to juz przegiecie jak bardzo jest opuszczone. No i cos znalazlem w manualu ze mozna robic jakas regulacje na zawiasach. Probowal ktos tego? Da rade?
No i zeby dojsc do tych zawiasow to trzeba by zdjac blotnik i wlasnie nie wiem jak to zrobic. Pod maska widzlaem 3 sroby trzymajace go od gory a jak jest od dolu, boje sie ze trzeba bedzie zdejmowac zderzak. W manualu albo nie ma albo ja nie potrzfie znalesc (pewnie to drugie).

Pozdrawiam

wieshaq
11-12-05, 14:06
nie ma takiego problemu jak sie zdaje.
tez sie obawialem ze regulacje bede musial robic na srubach pod blotnikiem ale obeszlo sie bez. sa rozne powody opadnietych drzwi. moze byc wystukany sworzen w zawiasach i przez to maja luz. albo ktos majstrowal i nie potrafil tego zalozyc. u mnie bylo z obu stron klapniete i nie dalo sie lekko zamykac bo lekko blokowaly sie przy tym pierwszym skoku zamka. z tym ze w jednych wstawilem nowe sworznie a drugie udalo sie na lekko zdewastowanym wyregulowac.

zdjalem drzwi przez wykrecenie zawiasow na drzwiach a nie z blotnika bo te z blotnika za !@#$%^ nie chcialy sie wykrecic.
najlepiej jest uzyc podnosnika (taka zaba hydraulichna na 4 koleczkach z pompka)

1. otwierasz drzwi szeroko.
2. podpierasz w polowie dlugosci podnosnikiem tak zeby lekko auto poszlo do gory. wyczujesz moment :-)
3. luzujesz 4 sruby na zawiazach. te na drzwiach a nie pod blotnikiem.
4. zakrecasz sruby. i tu musisz sie spodziewac powtarzania czynnosci 1-4 az do znudzenia :D lepiej bedzie nie zakrecac 2 wewnetrznych srub w zawiasach bo lepiej odkrecac za kazdym razem 2 a nie 4 sruby a na tych dwuch spokojnie regulacje zrobisz. na koncu jak juz bedzie dobrze to srodkowe zakrecisz.
mi zajelo to okolo 30 minut na drzwi. bo zeby idealnie sie zamykaly to nie ma innej metody jak metoda prob i bledow.
jak poruszasz drzwiami na luznych srubach to bedziesz wiedzial o co chodzi :-)

u mnie byl syf. drzwi mialem klapniete i juz mnie w****ialo taranowanie barkiem za kazdym razem jak chcialem sie wydostac a teraz je miodzio. samo sie domyka

EDIT by ppm702
popraw proszę czerwone ;)

hunter
11-12-05, 14:33
możesz troszku podbajerzyć je na zamku tym ryglem na 2 srubach, u mnie to pomoglo (od razu uprzedzam że nie jest tak łatwo je odkręcić :) ) i regulujesz sobie góra, dół, do przodu do tyłu w zależności jak ci sie zachowuja drzwi podczas zamykania i jak wyglądają po zamknięciu. pozdrawiam

tfidos
11-12-05, 14:59
1. otwierasz drzwi szeroko.
2. podpierasz w polowie dlugosci podnosnikiem tak zeby lekko auto poszlo do gory. wyczujesz moment n
3. luzujesz 4 sruby na zawiazach. te na drzwiach a nie podblotnikiem.
4. zakrecasz sruby. i tu musisz sie spodziewac powtarzania czynnosci 1-4 az do za*****ia n lepiej bedzie nie zakrecac 2 wewnetrznych srud w zawiasach bo lepiej odkrecac za kazdym razem 2 a nie 4 sruby a na tych dwuch spokojnie regulacje zrobisz. na koncu jak juz bedzie dobrze to srodkowe zakrecisz.
mi zajelo to okolo 30 minut na drzwi. bo zeby idealnie sie zamykaly to nie ma innej metody jak metoda prob i bledow.
jak poruszasz drzwiamna luznych srubach to bedziesz wiedzial o co chodzi n
dzieki napewno wezme to pod uwage, tylko czy w 4gen bedzie taki dobry dostep to tych srob? kurde nie wiem sam a jest za zimno zeby teraz na parking smigac ;) i problem jest taki ze jest teraz zima zimno i wogole bardzo bardzo be-be i jakbym mial to robic o musze sie gdzies do jakiegos garazu wbic. no i wlasnie tak dla pewnosci wolalbym wiedziec jak ten blotnik sie zdejmuje ;)

EDIT by ppm702
popraw proszę czerwone ;)

wieshaq
11-12-05, 16:02
możesz troszku podbajerzyć je na zamku tym ryglem na 2 srubach
no to tez metoda ale ja chcialem miec rowno linie szyb. bo ja drzwi sa klapniete to widac wyraznie po lini szyb. teraz jest ok



czy w 4gen bedzie taki dobry dostep to tych srob? na pewno tak. ale warunek to zwykly plaski klucz najlepiej z lekko pochylona koncowka bo innym moze byc cizko zlapac



problem jest taki ze jest teraz zima zimno i wogole ******o
....to fakt. nie chce sie w taka pogode

emg
11-12-05, 16:15
jak drzwi są opadniętne to wyregulować je można tylko tymi śrubami na słupku.
Jest jeszcze jeden sposób bardziej chamski: uchylasz drzwi na 20cm, podkładasz lewarek hydrauliczny pod rant drzwi (przez deskę) i pompujesz aż się samochód trochę podniesie. zostawiasz na noc i rano masz podniesione. trzeba to robić z wyczuciem i być może kilka razy.

Ale jak się odkręcą śruby na słupku to lepiej, błotnika nie trzeba ściągać tylko odkręcić ogranicznik.

tfidos
11-12-05, 16:27
Ale jak się odkręcą śruby na słupku to lepiej, błotnika nie trzeba ściągać tylko odkręcić ogranicznik.
jakos nie kumam,pokaz mi na jakims schemacie albo cos bo nie wiem o czym mowisz bejbe ;) jaki kuzwa ogranicznik i wogole o co kaman ;)

siemaR
11-12-05, 19:29
jaki kuzwa ogranicznik i wogole o co kaman
ten, który zabezpiecza żeby drzwi się za mocno nie otworzyły :D jak go zdejmiesz to otworzysz szerzej drzwi i będziesz miał lepszy dostęp do śrub, tylko nie otwórz za bardzo bo wtedy zniszczysz błotnik.

tfidos
11-12-05, 20:07
ten, który zabezpiecza żeby drzwi się za mocno nie otworzyły n jak go zdejmiesz to otworzysz szerzej drzwi i będziesz miał lepszy dostęp do śrub, tylko nie otwórz za bardzo bo wtedy zniszczysz błotnik.
jutro jak bedzie w miare pogoda to zczekdysautuje..bo jak mowie mam auto pod chmurka na strzezonym :/ garazu b(u)rak

emg
11-12-05, 20:41
Ale jak się odkręcą śruby na słupku to lepiej, błotnika nie trzeba ściągać tylko odkręcić ogranicznik.
jakos nie kumam,pokaz mi na jakims schemacie albo cos bo nie wiem o czym mowisz bejbe ;) jaki kuzwa ogranicznik i wogole o co kaman ;)

to się kuźwa nie zabieraj za to jak nie wiesz o co kaman :lol:

wieshaq
11-12-05, 21:03
to się kuźwa nie zabieraj za to jak nie wiesz o co kaman
nie no emg nie tak ostro :P

te dwie regulacje sa do dwuch roznych klapniec drzwi. to co opisal emg podnosi cale drzwi. tak samo z przodu jak i w tylnej czesci przy slupku bocznym

ta ktora ja opisalem nie podnosi drzwi z przody przy zawiasie tylko z tylu. w moim przypadku mialem klapniete z tylu.
musisz obadac jak ty masz u siebie. czy wymaga to podniesienia drzwi z tylu czy z przodu i z tylu

michal750
11-12-05, 21:54
Ja regulowalem u siebie w Coupe drzwi na zawiasach i odkrecalem blotnik. Udalo sie niezle wyregulowac drzwi, nie bylo juz wyczuwalnego progu, ale okazalo sie , ze linia szyb jest nierowna i ramka od drzwi niedokladnie dolega do nadwozia. Nie udalo tez mi sie ustawic malej i rownej szpary miedzy drzwiami i blotnikiem :(

emg
11-12-05, 23:29
nie no emg nie tak ostro
to jest ostro ?? chłopak chce się zabrać za coś a nie wie o czym mówimy to delikatnie napisałem żeby sobie odpuścił :D :D :D

tfidos
11-12-05, 23:32
to jest ostro ?? chłopak chce się zabrać za coś a nie wie o czym mówimy to delikatnie napisałem żeby sobie odpuścił n n n
wyluzuj bejbe! wlasnie po to pytam czy beda jakies komplikacje ze zdjeciem blotnika bo nie chce niespodzianek! logiczne? chyba tak wiec odpusc sobie takie komentarze. jak nie wiem o czyms to pytam i jesli mozna to oczekuje odpowiedzi....btw no ofenz

drzwi mam opuszczone z tylu, przod jest ok

emg
11-12-05, 23:35
to co opisal emg podnosi cale drzwi. tak samo z przodu jak i w tylnej czesci przy slupku bocznym
no nie do końca tak jest. Jak górny zawias, ten przy słupku przesuniesz do przodu to automatycznie tylna część drzwi idzie do góry. Tak samo się dzieje jak dolny zawias przy słupku przesuniesz do tyłu auta. Ta część zawiasów, która jest przykręcona do drzwi odpowiada za dopasowanie drzwi do błotnika w płaszczyźnie pionowej tak aby drzwi nie odstawały od błotnika, ani nie były schowane.

p.s. może przyjechać i wyregulować jescze :D :D :D .

tfidos
11-12-05, 23:42
p.s. może przyjechać i wyregulować jescze n n n .
bende dźwienczny ;) zartuje, chyba sobie poradze co? trzeba sie uczyc ;) a czlowiek uczy sie cale zycie...blablabla

wieshaq
12-12-05, 00:38
no nie do końca tak jest. Jak górny zawias, ten przy słupku przesuniesz do przodu to automatycznie tylna część drzwi idzie do góry
racja...
a te mocowania ktore ty odkrecales maja regulacje a lini pozionej czy pionowej?
bo jesli w poziomej z tego co napisales wnioskuje ze poziomej

emg
12-12-05, 00:50
bo jesli w poziomej z tego co napisales wnioskuje ze poziomej
i w poziomej i pionowej, więc można podnieść i całe drzwi jak i tylko ich tył.

wieshaq
12-12-05, 09:58
no to mamy dwie opcje..

na poczatku tez zabralem sie za te sruby pod blotnikiem ale ani jednej nie udalo mi sie nawet ruszyc. nie wiem kto to zaktecal :roll:

ppm702
12-12-05, 18:53
wieshaq, tfidos, pobawcie się w czerwone :P Z góry dzięki - już wysyłam PW z prośbą :)

A swoją drogą to bardzo ważne informacje dla posiadaczy aut z matami bitumicznymi na drzwiach :P

Lord_ZED
12-12-05, 22:00
Ja jak miałem klapnięte to wyjołem zawiasy i dałem do regeneracji. Zapłaciłem 30 zł i ładnie odnowili. Teraz chodza jak malina. Regulacja to raczej mi się tymczasowa wydaje.
Chyba że niemożesz kolebotać w góre drzwiami to można regulować.
Takie moje zdanie.

tfidos
13-12-05, 14:33
czyli bez zdjecia blotnika nie podniose samego tylu drzwi?

ppm702
25-12-05, 18:59
zgodnie z aktualnym podziałem wątek zmienia miejsce :)

BaldSZN
09-06-06, 22:39
mam podobny problem, mam wyrobione zawiasy, od kierowcy jeszce luz sciagne zawiasy, ale od pasazera prawdopodobnie byly drzwi wyrwane, zawiasy sa przyspawane bez mozliwosci wymiany, a pozatym wszystko zaczyna rudy zjadac... mozna to jakos wymienic dospawac kawalek blachy i zakonserwowac jakos?? ile by to moglo kosztowac... narazie podkrecilem je do gory podkladajac zawiasy miedzy drzwi a zawiasy narazie dziala :D ciekawe jak dlugo...