Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : skora w samochodzie



krabol
11-12-05, 10:16
Witam,mam taka dylemat,chciałem sie dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy posiadania skory w samochodzie? Czy to prawda, że w lecie to jest jakaś żeżnia?? A zimą jak by sie na lodzie siedzialo??Może ktoś z was ma i by sie wypowiedział??

Javo
11-12-05, 10:44
Jak masz klime to spoko. A jak masz jeszcze podgrzewane fotele to juz w ogole wypas :D

GENO
11-12-05, 11:06
Zalety:
- wygląd
- brak plam
- trwalsza

Wady:
- nie stawiać fury w słońcu

Inne:
- przyciemnić szyby 8)

Pozdo :!:

Mariusz19b
11-12-05, 16:28
Zalety:
- wygląd
- brak plam
- trwalsza

Wady:
- nie stawiać fury w słońcu

Inne:
- przyciemnić szyby 8)

Pozdo :!:

z ta trwaloscia sie nie zgodze za bardzo bo do jakiegos czasu rzeczywiscie ale po 10 latach mniej wiecej zaczyna pekac :wink:

AndMal100
11-12-05, 18:44
W dupe goraco Ci bedzie:)

kijas jr.
11-12-05, 19:08
ja mam skóre, i nie mam podgrzewanych foteli i nie jest wcale tak źle, latem nie wiem jeszcze nie testowałem ;). Pulsem może być wygląd, minus bradzo duzo trzeba o nia dbać zeby wyglądała ładnie.

kosiniak
11-12-05, 20:53
ja właśnie sprzdałem swoja, ale bylo ok, latem czasem sie nagrzewała dosyć mocno jak stała w szczerym słoncu ale zimą nic się nie działo!!

woodie
12-12-05, 00:13
Mam skore nie mam klimy.
Nagrzewane zalezy od koloru skory i wnetrza auta, dobrze przyciemnic szyby jak nie masz klimy.
ZA:
wyglad
IMO Fajniej sie siedzi
Prostsze w konserwacji
trwalsze
Przeciw
Troche sie grzeja
O skore trzeba dbac (jak o swoja) - wtedy nic pekac nie bedzie (ale prachochlonne)
Cena
Ogolnie jak masz kase to polecam

Wombat
12-12-05, 11:41
na minus skóry jest jeszcze waga takiej tapicerki
Przednie fotele accorda w wersji full elektryka+ grzanie tyłka+ skóra to jakieś 40-50kg/sztuka. Jakbym miał poduchy boczne to by było jeszcze więcej. Generalnie standardowy fotel nosiłem sam jak torbe cukru a taki skórzany z serwami to w zasadzie we dwu i lekko stękając.

Naprawy skóry są drogie. Wymiana jednego elementu w fotelu to 150-250zł w wawie. Możesz sobie darować od razu wożenie na siedzeniach elementów z "krawędziami". Chyba że zaczniesz podkładac koce.. itd
Ja kiedyś otwierałem przednie drzwi i na siedzenie pasażera rzucałem torbe i radio w kopercie. Teraz torbe rzucam ale radio delikatnie kłade bo jakbym rzucił to bym porysował.

Skóry są twardsze niż siedzenia welurowe. W moim przypadku są też minimalnie wyższe choć rekompensują to lepszym wyprofilowaniem.
Tapicerka skórzana jest na ogół szyta "ładniej". Ale trzeba sie z nią bardziej obczajać.
Ja nie jestem fanem skóry i alcantary. No ale tak wyszło że mam.

Skóra jest super ale jak jest miękka i na kierownicy.

ppm702
12-12-05, 18:34
ja na skórę pod d... bym się nie zdecydował ;) Półskóry i owszem :) Do wad powyższsych dodałbym, że skóra jest bardziej śliska i na zakrętach łatwiej wyjechać z fotela :) A wogóle przeniósłbym to na styling ;)

Mystek
12-12-05, 18:54
nie mialem zle nie bylo, mam polskore i jest calkiem fajnie ;)

Yenny
12-12-05, 23:48
Byc mzoe skora wyglada elegancko, ale wedlug mojej oceny jest niepraktyczna: trzeba bardzo o nia dbac, zeby cały czas ladnie wygladała, poza tym w lecie siedzenia "poca sie", co czasem moze konczyc sie niemilymi plamami (niektore ubrania nie wytrzymuja testu pod tytulem "kontakt ze skora w samochodzie", usuwanie takich plam nie nalezy do najprzyjemniejszych). W zimie jak zasiadziesz, to musisz byc mocno zahartowany, zeby wytrzymac pierwszych kilka minut.

Jesli o mnie chodzi, to przy zmianie samochodu doradzalam rodzinie rezygnacje ze skory i moge smialo powiedziec, ze wszyscy z ulga powrocili na materialowe obicia.

Co prawda lans nie ten, ale za to jak dla mnie przyjemniej sie jezdzi.

Wombat
13-12-05, 00:29
W zimie jak zasiadziesz, to musisz byc mocno zahartowany, zeby wytrzymac pierwszych kilka minut.
Nie przesadzaj. Wyziebiony do -20 welur jest tak samo zimny jak wyziębiona do -20 skóra.
W zime masa ludzi w komunikacji miejskiej siada na skóropodbnych lub plastikowych siedzeniach autobusów i nie płaczą. Welur sie rozgrzewa równie wolno. Nie dramatyzował bym.

w upalne lato na welurowych kanapch też miałem mokry tyłek i mokre plecy. tutaj akurat tapicerka bez przewiatrzania tak zadziała bez wzgęldu na to czy to skóra czy to welur lub acantara. Róznica może być przy próbie wejścia w bardzo krótkich spodenkach.
Poza tym do ogrzewanej tapicerki tez sie trzeba przywyczaic. Piersze wrażenia jest takie jakby sie popusciło w spodnie.
Nie jestem fanem skóry. Szukałem do siebie welurowych, kubełkowych siedzeń od prelude bo z oryginalnych kanap sie wypada - ale po kilku miechach jedyne co mogłem kupić to była skóra od accorda. I tak trzyma lepiej niż welury bo jest głebsza. Zakres regulacji tez jest większy.
Ale jak pisałem:
- waży swoje
- trzeba uważać bo łatwo sie rysuje - zwłaszcza na ciemnych , gładkich powierzchniach widac

Yenny
13-12-05, 01:02
W zime masa ludzi w komunikacji miejskiej siada na skóropodbnych lub plastikowych siedzeniach autobusów i nie płaczą.

i dlatego zawsze stoje ;)

Ja tylko wyrazilam swoja opinie, by moze jestem z tych mniej zahartowanych ;)

Najlepiej przejechac sie samemu pojazdem ze skorzana tapicerkai ocenic w praktyce podczas jazdy.
Za praktyka dlugoterminowa (utrzymanie etc.) raczej sa zdania podobne.

woodie
13-12-05, 12:46
to 'zimno zima parzy latem' tyczy chyba siadania w aucie w neglizu lub bardzo lekkim odzieniu. Inaczej sie tego nie odczuwa za bardzo. Wazny jest tez kolor, wiadomo ze czarny nagrzeje sie szybciej niz bezowy. Jednak jasne kolory sa trudniejsze do utrzymania w czystosci. Co do slizgania sie w zakretach to raczej kwestia profilu siedzenia niz materialu. I tak jak pisze Yenny - siadz w takiej tapicerce, przejedz sie, porownaj i zdecyduj.

boomer
13-12-05, 13:53
Mam u siebie, zostawilem czarna seryjna a srodek i boczki obszylem czerwona. W lato goraco na sloncu ale klima szybko zalatwia sprawe. W zime zimno ale ogrzewanie szybko zalatwia sprawe. Dbac trzeba jak o kazde siedzenia, tak samo dbam o materialowe i tak samo o skore. Czysci sie specjalnym sprayem raz na jakis czas. Co do farbowania, plam itp to zalezy od gatunku skory. Dobrze sprawdza sie perforowana (taka dziurkowana), mniej sie tylek poci w lato. Generalnie jestem zadowolony, poza tym wnetrze nabiera innego wygladu jak sie zapoda skorke
EDIT: przenioslem na styling

RDK
13-12-05, 14:14
co to jesta ta alkantra? praktyczne to?

boomer
13-12-05, 14:29
Alkantra jest imitacja zamszu. Moim zdaniem niepraktyczna bo sie wyciera ale moge sie mylic. Teraz gdybym mial obszywac fotele to tylko skora (nie skaj, nie zamsz, nie alkantra) i to dobrej jakosci perforowana. tutaj niestety jakosc idzie w parze z cena ale jesli ktos sie decyduje to lepiej odlozyc kase na dobra skore odporna na zmienne temperatury, promienie slonczeczne, ktora nie farbuje, nie rozciagnie sie czyli dobrej jakosci. Ja po przejazdzce Kojotowym Cifem wiem ze w nastepnym aucie bede wstawial kubly i porzadne szelki. Skora jest sliska a spodobalo mi sie porzadne trzymanie ciala w siedzeniu.

RDK
13-12-05, 22:05
dziekuje za odpowiedz :)

Banzai
13-12-05, 22:23
Mam skórę, klimatyzację i podgrzewane fotele, a to i tak nie zmienia faktu że to pierwsza rzecz z wnętrza która zostanie przeznaczona do odstrzału. Zimą siada się jak na śniegu, a nagrzewnice w fotelach działają po 10 minutach. Latem klimatyzacja nie daje nic bo i tak własną skórą jesteś oparty o skórę (a jak wiele osób już wie kontakt dwóch skór wywołuje pocenie :D chyba że tylko u mnie ale ja to jestem brzydki i śmierdzę rybimi trupkami) przez co potem wstyd jest wysiąść z samochodu bo całe plecy masz mokre. Zresztą efekt jest dokładnie taki sam w zimie po włączeniu ogrzewania foteli.

EDIT by ppm702
Popraw proszę czerwone, zaraz wysyłam PW do Ciebie ;)

EDIT Poprawione Panie Moderatorze i przepraszam za swoje impertynenckie zachowanie.

Tian
16-01-08, 12:12
Witam
Miałem czarną skórę - brak klimy dawął sie we znaki latem mozna było nie zapinac pasów jak sie stanęło w słońcu, człowiek sie od razu przyklejał :)

jak nie było słońca to przy ostrej jeżdzie latałem po samochodzie trzymajac sie kurczowo kierownicy :)

zimą dupa od mrozu odpadała...

Teraz mam fotele od preludki - rewelacujnie trzymaja na zakrętach, z tyłu ładna skórzana kanapa

Salam
12-05-08, 09:46
Witam!

Przymierzam się do przekładki foteli, boczków i tylnej kanapy. Znalazłem coś takiego co będzie pasowało do mojego Civica:

http://allegro.pl/item357895506_fotele_skora_kompletne_honda_civic.h tml

O ile co do tylnej kanapy i boczków mam pewność, że wszystko będzie pasowało to niestety mam wątpliwości co do przednich foteli i proszę Was o pomoc. Fotele pochodzą z modelu z kierownicą po prawej stronie, a zatem fotel kierowcy to fotel prawy. Posiada on regulacje z jego prawej strony, więc jak go wsadzę na miejsce to te wszystkie pokrętła będą przy środkowym tunelu. I teraz pytanie:

Czy da się go w ogóle wsadzić, tak żeby był dostęp do pokręteł?

Może ktoś z Was robił taką przekładkę i nabył doświadczenie, którym się podzieli?

Pzdr.

Marcin

Salam
15-07-08, 10:04
Witam ponownie. Czy używacie jakiś godnych polecenia preparatów do regeneracji skóry (kierownica) ???

ppm702
16-07-08, 17:09
skórę się pielęgnuje, a nie regeneruje. Niestety nic Ci nie polecę. Do pielęgnacji krem nivea