PDA

Zobacz pełną wersję : check engine



nightcrawler
08-12-04, 17:46
Witam
jestem nowym uzytkownikiem :)
Dzis ogladałem honde civic 5gen sedan VTI z silniczkiem 1.6 vtec (full wypas brak tylko klimy)
autko mi sie spodobało jednynie mnie zastanawia ta kontrolka - wiadomo swieci jak sie cos zrypało, jednak gosc pokazał jakas kontrolke po lewej stronie silnika, poruszał i kontrolka zgasła. Mówi ze to kwestja wymiany tego czujnika. Czy to prawda ? Autko zbiera sie super 160km/h w kilkanascie sek vtec załancza sie super. Spytam jeszcze ile realnie pali taki vtec ? na koniec czy cena 14.500zł jest odpowiednia :> Dzieki za info jesli zbiore szybko sumke to stane sie włascicielem pieknej hondzi :D

Furious
08-12-04, 18:33
A ktory rok he? :>

hosi
08-12-04, 18:45
Jak na EG9 to cena niezla, nawet za 92 rocznik. Tylko kwestia z ta kontrolka. Jesli jestes powaznie zainteresowany, sprawdz bledy na kompie, jesli nie wiesz jak to podjedz do dealera niech to zrobi. Mysle ze to fortuny nie kosztuje, a bedziesz mial glowe spokojna.

nightcrawler
08-12-04, 19:20
sorrki zapomniałem dodac rocznik 93.

nightcrawler
08-12-04, 19:27
a normalne jest to ze licznik ma tylko 220km/h na predkościomierzu - koles twierdzi ze bezproblemu zamyka licznik (wszystkie modele maja 220km/h max ?)

kosiniak
08-12-04, 19:41
nie wiem jak 5g w 6g VTI jest wyskalowany do 230

LIO
08-12-04, 19:46
cyfry sa do 220, a nastepna kreska jest na 230 i koniec.

kosiniak
08-12-04, 19:55
cyfry sa do 220, a nastepna kreska jest na 230 i koniec.
dokładnie, wlasnie o to mi chodziło

nightcrawler
08-12-04, 21:52
Jeszcze zapytam jakie sa znaki szczególne vteców wporównaniu do normalnych wersji. Bo ta miała dzielona kanape tylnią łokietnikiem sportowe ospojlerowanie no i moc. Jakie sa jeszcze różnic i jaki powinien byc nr silnika i gdzie go szukac ?

LIO
08-12-04, 21:58
proponowalbym lekture na www.hondapl.org
silnik ma oznaczenie B16A2, znajdziesz go w dowodzie rejestracyjnym, oraz na silniku z przodu, zaraz przy skrzyni biegów. Ma glowice dwuwalkowa DOHC VTEC, bedzie napisane na niej jak mache podniesiesz. Tarcze z tylu i przodu....

Pancin
08-12-04, 22:06
Znaki szczególne to:
- tarcze z tyłu,
- ABS (nie jestem pewny, ale chyba tylko w VTi był),
- "red line" na obrotomierzu od 8krpm,
- obszywana skórą kierownica,
- dokładka pod przednim zderzakiem większa niż w innych wersjach,
- w sedanie fotele z tyłu takie jak napisałeś, czyli dzielona podłokietnikiem.

Więcej jakoś nie przychodzi mi do głowy.

Numer silnika powinien zaczynać się "B16A2" i znajduje się przy łączeniu bloku ze skrzynią biegów. Obok kolektora wydechowego i widać go bez problemu. Jak masz VTi z tego roku za takie pieniądze, to albo ktoś nie wie co ma, albo wie, że ma zajeżdżone auto. Cena jest bardzo dobra. Ja swojego bym za tyle nie oddal na pewno.

nightcrawler
08-12-04, 22:27
dzieki
czyli to faktycznie vtec, wybiore sie jeszcze na kanał zeby zobaczyc co sie pod autkiem dzieje, wycieki itp
Cena moze dlatego niska bo gosc chce szybko sprzdac - ma upatrzoną Audi S2 Quatro. :lol:

hubiii
08-12-04, 23:29
cholera wysyp ..
jak szukalem vti to nie bylo zadnego :( a teraz co drugi do sprzedania to dohc

powodzenia :)) heh

GTBart
08-12-04, 23:39
Nawieżli tego troche, ale w dobrym stanie kupić to już wyczyn :D

nightcrawler
09-12-04, 08:42
powiedzcie mi na co zwrócic uwage przy ogladaniu.
Była by to moja pierwsza Honda, co sprawdzic zeby miec pewnosc ze bedzie jezdzic długo długo :)

miskuamakus
09-12-04, 08:56
Jak sprzedawca będzie kumaty wykasuje usterki, trza by się powozić troszkę, mankamenty wyjdą (jaki czujnik do wymiany?, najlepiej od razu wiedzieć jakie koszta) trzeba uważać bo wiem że magicy potrafią kontrolkę check engine podłączyć pod kontrolkę ładowania (wszystko wygląda ok.) potrafią też wyłupać kontrolki poduszki żeby nie świeciła, przy takiej kasce warto zaiwestować w solidny przegląd.
Pozdrawiam

nightcrawler
09-12-04, 08:56
http://ya154.internetdsl.tpnet.pl/~neo/test/civic_lsvtecswap1.JPG

tym czyms gostek pogrzebał na zgaszonym silniku i przestało swiecic, komp nie wywala zadnych błedów.

Pati
09-12-04, 09:24
a to nie jest czasem elektrozawór od vteca?

Pancin
09-12-04, 10:02
Jeżeli to jest fotka tego konkretnego samochodu, to wygląda na jakąś rzeźbę. Pokrywa zaworów od B16A1 (pewnie caly silnik), brak ABS'u, rozpórki kielichów. To co jest na fotce to jakiś swap a nie orginalne VTi. Chyba, że poglądowo zapodaleś inna fotkę. A te przewody, które zaznaczyleś na zdjęciu dochodzą do zaworu Vtec.

EDIT:
Zaćma na oczach. Rzeźba to jest na pewno, ale już wiem, że to nie auto, które oglądaleś. To jest fotka 6gen. Dzięki ARTX. :wink:

nightcrawler
09-12-04, 11:55
fotka poglądowa :)
gosc mówi ze wymieni ten czujnik, czy to moze byc cos powaznego i drogiego ? wymieni jeszcze "gumki" mysle ze mówił o gumkach amortyzatorów.

nightcrawler
09-12-04, 12:05
Czy przejscie z normalnej fazy na zmienne (vtec) jest zauwazalne - głos silnika ?

" Warto dodać, że przejście z jednego trybu pracy rozrządu w drugi jest praktycznie nie do zauważenia dla kierowcy." tekst z http://www.hondapl.org/tech/vtec.html bo w tym civicu owiele głosniej (robi wrazenie) silnik pracuje po przejsci na vtec dostaje mocnego buta. Czy to normalne ?

miskuamakus
09-12-04, 12:17
"gumki"? w głowicy może? to silniczek podjechany może być jak w głowicy, przebieg oryginalny?

nightcrawler
09-12-04, 12:40
licznik podaje 182tys km kto wie czy było cos dłubane czy nie gosc nie wie. Mozna sprawdzic oryginalny przebieg ? chyba w kompie sa te dane ?

Pati
09-12-04, 12:52
baby - jakie gumki w głowicy???

miskuamakus
09-12-04, 12:58
o kompie nic nie wiem, wiem że w oplu coś tam komp notuje bo jak mi padał czujnik od prękościomierza to było check engine, co do przebiegu to jak zakupywałem hondzię z 92 ze 135 tys km to było mi dziwnie jednak zużycie kierownicy i manetek (wł. światel itd,) , dźwigni zmiany biegów było żadne czyli wszystko wygląda jak nufka to też bierz pod uwagę kierownica nie kłamie (i reszta ) chyba że gościu wszystko zmienił ale to koszta, pochodź po giełdzie i zobaczysz że samochodów z takim przebiegiem jest wiele ale stopnie zużycia różne (kiedyś porównałem) niewiele jest bez cofniętych liczników, chyba że gościu ma wydruki z serwisu ze stanami licznika ja takie mam. Nie straszę tylko dziele się dośw. żeby kichy nie było. Wiadomo zdrowo wyglądające autko budzi emocję. Życzę udanych zakupów.
Pozdrawiam

miskuamakus
09-12-04, 13:00
Pod zaworkami-man
Pozdrawiam

Pati
09-12-04, 13:06
to są uszczelniacze.
edytuj posty

miskuamakus
09-12-04, 13:56
"gumki" w slangu mechaniorów baby :grin: Pozdrawiam oczywiście!

ARTX
09-12-04, 14:47
jak nie zaczniesz edytowac postow to dostaniesz red card na techniczne :twisted:

miskuamakus
09-12-04, 15:14
jak nie zaczniesz edytowac postow to dostaniesz red card na techniczne :twisted:
Przepraszam moda, admina i innych.
Redem straszą :cry:
Pozdrawiam

nightcrawler
09-12-04, 15:17
Czy przejscie z normalnej fazy na zmienne (vtec) jest zauwazalne - głos silnika ?

" Warto dodać, że przejście z jednego trybu pracy rozrządu w drugi jest praktycznie nie do zauważenia dla kierowcy." tekst z http://www.hondapl.org/tech/vtec.html bo w tym civicu owiele głosniej (robi wrazenie) silnik pracuje po przejsci na vtec dostaje mocnego buta. Czy to normalne ?

nadal czekam na odpowiedz :)

ARTX
09-12-04, 15:38
Czy przejscie z normalnej fazy na zmienne (vtec) jest zauwazalne - głos silnika ?
tak, od ok 5,5rpm wlancza sie VTEC i jest to odczuwalne i warkot tez slychac :wink:


po przejsci na vtec dostaje mocnego buta. Czy to normalne ?
nawet bardzo

Pancin
09-12-04, 16:41
Na stronie piszą, że jest prawie niezauważalne, ale to chyba w nowszych z systemem i-Vtec. Tam jest bardziej plynnep rzejście ponoć. W silniku, który cię interesuje dźwięk silnika zmienia się znacznie i czuć wyraźną poprawę "ciągu". Ale najfajniej czuć w okolicach maks. mocy i momentu, czyli ok. 7000rpm.

nightcrawler
09-12-04, 17:38
aha to fajnie
powiedzcie mi jeszcze:
seria vti ile wazy i przyspieszenia moze jakas strona z danymi nie koniecznie po polsku był bym bardzo wdzieczny.
Załatwiam kredyt i jade na diagnostyke tego VTi :twisted:

Nero
09-12-04, 17:45
http://www.hondapl.org/civic/danetech/sedan92-95.html

nightcrawler
09-12-04, 20:42
jeszcze Was pomęcze :)
nadal mam dylemat, kumpel mi odradza :roll:
jak to jest z awaryjnoscia tego autka, podobno jak padnie faza to mało kto to umi zrobic - mieszkam na podkarpaciu. Podajcie ekonomiczne argumenty dla których warto kupic VTi bo argumenty zwiazane z przyspiecha/trakcja itp znam :lol:

LIO
09-12-04, 20:52
VTI to najbardziej unikalna wersja, kazdy chce ja miec, przy sprzedazy nie bedziesz mial problemów z klientem.
Jak padnie faza w elektrowni, to u mnie nikt nie potrafi tego zrobic, i trzeba czekac, zeby komputer wlaczyc :D
Pasc co najwyzej moze czujnik (do wymiany), albo komp, a to sie moze zdarzyc i w innnych...

ARTX
09-12-04, 21:14
stary ty chyba nie wiesz co mowisz :wink:
jechałes juz tym VTi i nadal masz dylemat :roll:

Ja raz tylko miałem - jak mnie kumpel posadzil w Clio Williams :D ale jego jest szybsze niż VTi i zbiera sie od 2k rpm wiec rozumiesz :wink:

Pancin
09-12-04, 21:54
Te auta sie nie psuja. Ja jeżdżę swoim od prawie roku i poza częściami eksploatacyjnymi i kilkoma drobnymi "pierdółkami" nic nie robiłem. Są w zasadzie bezawaryjne. A dylemat moim zdaniem niezrozumiały. Przecież to auto to poezja. :grin:

mighty
09-12-04, 22:38
mnie jak sie trafila okazja to od razu brałem :D mimo tego, ze auto stoi 4tyg z rozkraczonym aparatem zaplonowym to i tak uwazam, ze lepiej wybrac nie moglem 8)

sc0rpion
09-12-04, 22:46
mnie jak sie trafila okazja to od razu brałem :D mimo tego, ze auto stoi 4tyg z rozkraczonym aparatem zaplonowym to i tak uwazam, ze lepiej wybrac nie moglem 8)

witam widze ze kolega z moich okolic, moje vti robi sie wlasnie w koscianie wiec moze jakis spontan po swietach?? :)
ogolnie w koscianie jest troche klubowiczow

jak buda prosta i silnik trzyma kompresje to bierz to auto, reszta to pikus

izzy_rajder
09-12-04, 22:52
Wszytko zalezy od stanu tego konkretnego VTI. Wez go na badanie komputerowe podwozia. Kosztuje ok 150 PLN, a ci powiedza jak i ile razy byl walony. Oprocz tego tak jak przedmowcy wspomnieli sprawdz bledy kompa koniecznie. Jak nie umiesz sam, to pojedz do serwisu. Moze to byc *******a, moze byc cos ciezszego. Przebieg 180 tys na ten rok jest zupelnie normalny, wiec nie sadze zeby byl krecony.
Podsumowujac, najwazniejsze jest w jakim jest stanie technicznym - mechanicznym i blacharskim. Jak nie byl walony to bym bral. A najlepiej jakbys tu wrzucil fotki, moze moglibysmy cos wiecej powiedziec.

pozdro

LIO
09-12-04, 22:54
Jak kolega bedzie sie tyle zastanawial, to zaraz ktos sprzed nosa go kupi, okazje szybko znikaja.

tomi
09-12-04, 23:27
dokadnie brac nie marudzic :wink:

mighty
10-12-04, 10:56
mnie jak sie trafila okazja to od razu brałem :D mimo tego, ze auto stoi 4tyg z rozkraczonym aparatem zaplonowym to i tak uwazam, ze lepiej wybrac nie moglem 8)

witam widze ze kolega z moich okolic, moje vti robi sie wlasnie w koscianie wiec moze jakis spontan po swietach?? :)
ogolnie w koscianie jest troche klubowiczow

jak buda prosta i silnik trzyma kompresje to bierz to auto, reszta to pikus


do kosciana mam jakies 40km wiec no problemo :)

nightcrawler
10-12-04, 14:06
decyzja podieta, własnie nią jezdziłem :D
łancuszek miała wymieniny nie dawno
czeka mnie wymiana hamulców tylnich a w przodzie sa jakies z byt słabe jak na VTi wiec pewnie komplet, do tego płyn chłodnicy, olej filtr wymieniac cos jeszcze ? Krydycik dostane nie długo wiec nie długo bedzie :) Juz sie nie moge doczekac :twisted:

ARTX
10-12-04, 14:16
decyzja podieta, własnie nią jezdziłem
GTATULUJE słusznego wyboru :grin:

a w przodzie sa jakies z byt słabe jak na VTi wiec pewnie komplet
niestety VTi ma słabe hamulce :sad:

FOTY FOTY FOTY bo Cie juz tu zjedza jak niezapodasz :twisted:

Tomo
10-12-04, 14:19
masz 12h na zrobienie zdjec i wstawienie ich na forum po tym czasie BAN

nightcrawler
10-12-04, 14:21
własnie pozyczyłem cyfraka a miałem dzis porobic i kumpel nie oddał SZLAK ! ale blacha jest git jedyne wgniecenie to po poprzednim włascicielu który maske zamykał dogniatajac :shock:
była raz bita i poszła tylko lampka zderzak (lewa strona)
przedłoznice nie naruszone, przy duzej predkosci po puszczeniu kiery nic nie znosi itp. Jednak wezme go jeszcze na kanał bo troszke cieknie prawdopodobnie spod korka wiec to by zrobił przy wymiane oleju. Jakies rady ??

Tomo
błagam o litosc :)
jest podobna do twojej kolorem, ma oryginalne felgi w kolorze białym przyciemnione szyby dosyc profesjonalnie z atestem, na nakładki pod zderzakami i progami - bardzo gustownie zrobiona. Fotki mam tylko w nocy zaraz umieszcze :)

nightcrawler
10-12-04, 14:28
http://ya154.internetdsl.tpnet.pl/~neo/test/civ1.jpg
http://ya154.internetdsl.tpnet.pl/~neo/test/civ2.jpg

to jak ja pierwszy raz zobaczyłem z 2 fotki wyczytałem nr i dzwonie :D
sorrki za jakosc ale tylko takie mam, bedzie u mnie to zrobie pozadna sesje

izzy_rajder
10-12-04, 14:37
a sprawdziles co z tym check enginem??

nightcrawler
10-12-04, 14:39
wiec był uszkodzony drucik w tym czujniku i raz był styk a raz nie, gostek podlutował i kontrolka nie swieci błedów brak czyli wszystko dobrze

nightcrawler
10-12-04, 17:38
kto mi powie jaka jest chłodnica i jaki do niej płyn kupic ?
jaki olej do silnika i filtr ?
jakie szczeki hamulcowe (jakies konkretniejsze od standardowych) ?
jaki płyn hamulcowy ?
cos jeszcze wymienic ?

hosi
pasek był wymieniany nie dawno :)
omineła mnie ta najdrozsza wymiana

hosi
10-12-04, 17:39
Pasek rozrzadu.

ps.
Edytuj posty :roll:

izzy_rajder
10-12-04, 17:53
Jezli kupiles VTI, to tam nie ma szczek, tylko tarcze i klocki (przod i tyl).
Zanim zaczniesz cokolwiek dlubac proponuje doprowadzic auto do stanu super serii i dopiero potem kombinowac.
Jezeli chodzi o olej to ja jezdze na mobilu i sobie chwale, plyn hamulcowy DOT 5.1
Ja wymienialem po kupnie olej w skrzyni (na oryginalny hondowski).
Aha i pierwsze co bym zrobil (i co zrobilem w swoim przypadku) to pojechal na hamownie.

pozdro

nightcrawler
10-12-04, 18:01
znalazłem link z fotkami
dokłądnie tego chce kupic (prawie kupiłem)

http://www.auto.pl/gielda/offer.php?id=284d20d6c14ec83dd736a2e8ecb6757716172 1

troche stare te fotki - teraz nie ma tych lampek w zderzaku przednim

LIO
10-12-04, 18:04
no dobra, ale nadal zwlekasz, a dla mnie cena jest okazyjna, wiec albo autko jest podejrzane, albo zaraz zamiast ciebie kto inny je kupi i twoja radosc sie skonczy.

nightcrawler
10-12-04, 18:06
autko juz ma sciagniete ogłoszenia i czeka tylko na mnie wiec nie martwie sie o to

izzy_rajder
10-12-04, 18:09
hmmmm...wyglada jakby byl caly malowany...
ale moze to tylko moja schiza. Na pewno ma domalowane lusterka, listwy i felgi (lusterka i listwy powinny byc czarne a felgi srebrne), ale wydaje mi sie ze nie tylko to....

sc0rpion
10-12-04, 18:12
nie wiem ale cos mi sie w tym aucie nie widzi

nightcrawler
10-12-04, 18:18
sc0rpion a mozesz uogólnic swoje spostrzezenia

sc0rpion
10-12-04, 18:23
sc0rpion a mozesz uogólnic swoje spostrzezenia

no wlasnie nie da sie tego wytlumaczyc
to taka moja kobieca intuicja :)
ja bym przytargal cos od sasiadow

hosi
10-12-04, 18:29
ja bym przytargal cos od sasiadow

Poki tu temu okazja :wink:

Nevada
10-12-04, 18:34
dość rzeźnicko malowany, tak po całości (przedni zderzak)

1. Sprawdź bude na ramie czy jest prosta.
2. Sprawdż kompresje.

Jeśli oba testy wypadną pozytywnie- BIERZ

sc0rpion
10-12-04, 19:00
ja bym przytargal cos od sasiadow

Poki tu temu okazja :wink:


jest fajna okazja na mobile ale cos czuje w kosciach ze jeden handlarz z forum juz po nia pojechal :lol:

zadzwon moze jeszcze jest CIVIC B16A2 (http://www.mobile.de/SID7y1NsmqZ-LQPNBVrNa-.Pw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ11027088 91A1LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B15%81D-t-vCaMkPOVb_X_Y_x_yposO~BSRA6D1100E11000C147HinPubli cA0A0A2A0C111A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&top=2&id=11111111150192272&)

hosi
10-12-04, 19:11
jest fajna okazja na mobile ale cos czuje w kosciach ze jeden handlarz z forum juz po nia pojechal

zadzwon moze jeszcze jest CIVIC B16A2

Rzeczywiscie, to sie nazywa OKAZJA! :grin:
1390 EUR do tego za grosze sie go zrobi w Polsce.

sc0rpion
10-12-04, 19:15
hehe gdybym nie mial zamrozonej gotowki juz by sie za mna ciagnal na lawecie :grin: :D

na gotowo wyjdzie cos z 9tysi

Nevada
10-12-04, 19:18
oooo fak!
dobra cena i uszkodzenia powierzchowne

co tam ze wspomaganiem kaputt? pompa?

sc0rpion
10-12-04, 19:25
no pisze ze pompa padla ale to pikus

hosi
10-12-04, 19:36
Nawet nie pompa tylko zbiorniczek od wpomagania :wink:

sc0rpion
10-12-04, 19:41
Nawet nie pompa tylko zbiorniczek od wpomagania :wink:

masz racje, nie doczytalem, chodzi o zbiorniczek, w takim razie jeszcze wiekszy pikus :)

ARTX
10-12-04, 22:29
ale cos czuje w kosciach ze jeden handlarz z forum juz po nia pojechal
nie, nie pojechalem.... jeszcze nie :wink: