PDA

Zobacz pełną wersję : brak klaksonu a błąd SRS



rojass
11-11-08, 23:12
Po wymianie kierownicy na inną, po jakimś czasie zapaliła mi się kontrolka SRS ( poducha została, auto nie mialo dzwona) w tym samym czasie przestał też działać klakson. Początkowo myślałem, że może padł sam klakson, ale kupiłem nowy i nadal go nie ma.
Gdzies wyczytałem, że taśma airbagu jest w jakiś sposób powiązana z klaksonem... ? Prawda to ?
Gdzie szukać przczyny i jak ją usunąc ?
Z góry dzięki za wskazówki.
pozdr

skolopendra
12-11-08, 14:24
najprościej przedzwonić miernikiem styki od złącza w kierownicy do klaksonu
jak jest wspólna taśma to pewnie się rozpięła,zrób diagnostykę srs i sprawdź co to za błąd

2fast4you
07-12-08, 10:28
Rojass mam ten sam problem, tyle tylko że ja chciałem założyć nowa kierownicę, założyłem ale zaraz ściągnąłem bo mi się nie podobała. Po założenie standardu pojawił się "twój" problem i mam go do teraz i nie wiem co z tym zrobić. Dziś rano rozebrałem kierownice na nowo doszedłem do taśmy srs i nic, dalej nie działa, posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i dalej nic:( jak ogarniesz swój problem to daj znać jak to rozwiązałeś.:confused:

Gosiak
15-02-10, 19:14
to tasma tak tez niemam klaksonu bo nawalila tasma a poduche ktos kiedys wyjol taka tam historia tez sie z tym nameczylem zeby znalesc gdzie jest awaria klaksonu
ps kabelek klaksonu i dwa kabelki airbagu ida razem jedna tasma zeby ja wyjac nalerzy sciagnoc kierownice

Siwy93
11-11-11, 20:54
Sorry ze odkopuje tak stary temat lecz mam ten sam problem i mam mozliwosc kupienia tasmy srs z civica 5d a tam jest inna kierownica i mam pytanei czy bedzie ona pasowac do ej9 ?

malinkie
11-11-11, 23:10
Sorry ze odkopuje tak stary temat lecz mam ten sam problem i mam mozliwosc kupienia tasmy srs z civica 5d a tam jest inna kierownica i mam pytanei czy bedzie ona pasowac do ej9 ?
Musisz porównać sobie te taśmy, jeżeli są identyczne to będzie pasować.