PDA

Zobacz pełną wersję : Engine Torque Damper Brace



AndMal100
10-12-05, 18:55
Witam !!!
Panowie co to daje?:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-Civic-Si-EK9-99-00-Engine-Torque-Damper-Brace_W0QQitemZ8020884737QQcategoryZ33591QQrdZ1QQc mdZViewItem

rem36
10-12-05, 19:00
pewnie tlumi drgania silnika...

AndMal100
10-12-05, 19:02
Też tak myslę....ale co to daje...to tłumienie..:-)

cobra333
10-12-05, 19:11
To tłumienie daje większą energię z ruchu tłoków Ponieważ tłoki pracując wytwazają drgania, a to jest pewna strata jezeli zapobiegniesz drganią teoretycznie zyskasz coś ale czy to będzie moc czy moment ? A jest to w formie amorka po to aby nie wyrwało tego z mocowań przy wkręcaniu na obroy.

AndMal100
10-12-05, 19:16
a to jest pewna strata jezeli zapobiegniesz drganią teoretycznie zyskasz coś ale czy to będzie moc czy moment ?

Dzieki za informację. Czy ktoś sie orientuje o jakim rzędzie wzrostu maocy/mometu mówimy ?

rem36
10-12-05, 19:19
To tłumienie daje większą energię z ruchu tłoków

:shock:

troche sie chyab zagalopowales... chyab ze mozesz to jakos sensownie rozwiac to chetnie sie dowiem w jaki sposob ma to zwiekszac energie tlokow...

Ten diwajs ma na moje oko albo powodowac mniejsze drgania silniak na biegu jalowym albo powodowac mniejsze przekrecanie sie podczas naglego przyspieszania.

Seryjnie silniki zaweszone sa na gumach, czyli tlumienie jest bardzo male co zapewnia spadek amplutudy drgani przy wysokich czestotliwosciach, dodanie tlumikow spowoduje zmiane krzywej rezonansowej przezco drganai przy niskich czestosciach sie zmniejsza a przy wyzszych zwieksza...

no i oczywiscie lansss

cobra333
10-12-05, 20:37
Ja to sobie tak wyobraziłem Jak wkręcasz na obroty dośc ostro to silnik się przechyla to ta energia koła zamachowego i siła odśrodkowa wału zostaje stłumiona przez seryjne gumy a ten dynks powoduje że zamiast sie przekęcać energia ta zostaje przekazana na wałek skrzyni reakcja na wciśnięcie pedału gazu jest przez to szybsza i przenosi się bez przekręcenia silnika na koła przy wysprzęglonym silniku. Czy ta wersja Cię przekonuje??? Moim zdaniem są to wartości minimalne ale jakić początkowy moment zadziała szybciej

[ Dodano: Sob 10 Gru, 2005 ]
to tak samo jak z pistoletem pneumatycznym do odkręcania kół trzymasz go w rękach włączasz i tracisz energię bo nie trzymasz go sztywno jak byś go przymocował do sztywnego stojaka to siła odkręcania była by większa --ot takie porównanie :grin:

rem36
10-12-05, 23:24
aha czyli chodzi Ci o to


albo powodowac mniejsze przekrecanie sie podczas naglego przyspieszania.

no to luz malina, nie ogarnolem jakos bo to chyba nie ma zawiele wspolnego z drganiami ukladu korbowego, lecz raczej wynika ze zwyklego prawa akcji i reakcji, silnik dziala na kola jakims tam momentem a kola dzialaja tym samym momentem na silnik i on sie obraca a kiedy zablokuje sie na poduchach obracaja sie kola :) chyba lepszym rozwiazaniem beda twardsze poduchy, ale ja tam nie wiem nie sprawdzalem.



Dzieki za informację. Czy ktoś sie orientuje o jakim rzędzie wzrostu maocy/mometu mówimy ?

moim zdaniem beda oscylowac w przedziale 0,274KM - 0,849KM .....

pirus
10-12-05, 23:43
moim zdaniem beda oscylowac w przedziale 0,274KM - 0,849KM .....
widze ze calkowales po tym samym obszarze 8)

cobra333
10-12-05, 23:47
tak twardsze poduchy zgadzam się a ten dynks trzyma silniczek od góry za głowicę chłopaki z USA każde pół konia liczą :grin:

itr
11-12-05, 01:53
gowno to daje, lepiej kupic twarde poduchy

AndMal100
11-12-05, 11:56
AndMal100 napisał/a:
Dzieki za informację. Czy ktoś sie orientuje o jakim rzędzie wzrostu maocy/mometu mówimy ?


moim zdaniem beda oscylowac w przedziale 0,274KM - 0,849KM .....

Dzięki.....byłem od początku przekonany, że warto na to wydać kaskę.... :lol: :lol: :lol:

Misiek
11-12-05, 14:45
twardsze poduchy przenoszą drgania na karoserie,
kierowca się czuje jakby jechał traktorem,
mam z tym doświaczenie bo jak zerwały mi się dwie poduchy to sam zrobiłem nowe
wzorując się na tych z A grupowych autek.
polega to na układaniu w seryjnej obejmie pasków gumy, aż do wypełnienia,
wracając do tematy to taki amorek tłumi drgania i w minimalnym stopnu przenosi je na nadwozie.

cobra333
11-12-05, 15:33
a po co dodatkowe tłumienie drgań skoro na fabrycznych gumach i tak ich nie czuć a na twardych już nic nie pomoże. Traktor i tyle

Tomo
11-12-05, 17:12
Nie chce mnie się tłumaczyć...



Benefits:

Greatly improved off-the-line acceleration
Reduced wheel hop
Improved vehicle stability
Reduced shock loads on driveline components
Smoother shifting
Reduced wear on exhaust system joints
Less vibration transmission to the driver compared to polyurethane motor mounts.
Less shock load, compared to torque straps and chains.
Drifting – helps reduce shock loads when wheels gain traction.
Reduces motor movement – decreases the chance of motor parts rubbing against
the hood and frame.

itr
11-12-05, 22:41
twardsze poduchy przenoszą drgania na karoserie,
kierowca się czuje jakby jechał traktorem,
mam z tym doświaczenie bo jak zerwały mi się dwie poduchy to sam zrobiłem nowe
wzorując się na tych z A grupowych autek.
polega to na układaniu w seryjnej obejmie pasków gumy, aż do wypełnienia,
wracając do tematy to taki amorek tłumi drgania i w minimalnym stopnu przenosi je na nadwozie.

mnie to akurat nie przeszkadza :)

Matey
11-12-05, 23:55
Witam !!!
Panowie co to daje?:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-Civic-Si-EK9-99-00-Engine-Torque-Damper-Brace_W0QQitemZ8020884737QQcategoryZ33591QQrdZ1QQc mdZViewItem

LanS przez duze eS... To tez jedna z funkcji :)

Gr00bY
13-12-05, 03:30
Greatly improved off-the-line acceleration
Reduced wheel hop

I imo to są nawet ważne sprawy :D

Banzai
14-12-05, 18:17
twardsze poduchy przenoszą drgania na karoserie,
kierowca się czuje jakby jechał traktorem,
mam z tym doświaczenie bo jak zerwały mi się dwie poduchy to sam zrobiłem nowe
wzorując się na tych z A grupowych autek.

Co??? :roll: Między seryjnymi poduszkami, a tymi z "A grupowych autek" jest jeszcze kilka poziomów twardości i tłumienia drgań :roll: I nie musi się jechać jak traktorem a może być jednocześnie znacznie lepiej niż w serii, wiem bo wywaliłem seryjne poduszki, zastąpiłem je Nismo i choćby mnie kroili to już bym nie oddał. Nie wiem jakie są ich zalety w samochodach jeżdżacych tylko po prostej, w każdym razie ja je wymieniłem z tego względu że przy dodawaniu gazu w ostrym skręcie myszkował mi przód (mimo tylnego napędu) na skutek przestawiania się na boki centalnej masy którą u mnie stanowi silnik ze skrzynią. Po wymianie poduszek problem zniknął.

Tomo
14-12-05, 18:31
W FWD będzie HOPSANIE po asfalcie przodem... :arrow: Zerwanie przyczepności :arrow: Pogorszenie trakcji :idea:

itr
14-12-05, 19:02
w przypadku twardych poduch? ja mam i nie widze problemu

SCKAPE
04-02-12, 03:48
W FWD będzie HOPSANIE po asfalcie przodem... :arrow: Zerwanie przyczepności :arrow: Pogorszenie trakcji :idea:
odkopane z przed 100 lat ale nie chce zakladac nowego tematu...
znaczy sie kiedy trakcja w FWD sie pogorszy? jak damy twardsze poduchy?? czy jak damy ten Engine Damper?? czy o co chodzi? bo czytajac to ukladalo mi sie cos w glowie ale przedostatni post mi namieszł...
To w sumie co daje ten Engine Damper? jakie plusy jakie minusy?

Gorliś
04-02-12, 15:05
Plusy sa chyba z grubsza takie same jak z twardszych poduszek (szczegolnie tak zwanych torque mounts, czyli po polskiemu dolnych przednich;)) Ma to zredukowac ruch silnika przod-tyl przy przyspieszaniu/gwaltownym ruszaniu.
W efekcie ma byc zredukowany wheel-hop (mysle ze wiele osob to zna, jak chcieli ruszyc z piskiem, a zamiast tego samochod zaczal skakac;))
Co mial na mysli Tomo nie do konca wiem, takie zachowanie jest seryjnie, a twarde poduchy czy amortyzator drgan silnika maja temu przeciwdzialac (z lepszym badz gorszym skutkiem).