PDA

Zobacz pełną wersję : Prawie zerowa reakcja na krecenie śrubką przepustnicy



kaktusr
11-11-08, 17:59
Cześć

Mam taki mały problem. Ogólnie jestem po swapie z D14A4 na D16Y2 OBD1 i po swapie mam parę problemów. Ostatnio zostały wymienione wtryski które były podejrzane o błąd 43 Jednak jak się okazuje są sprawne i ECU jest kopnięty (ma źle wgrane mapy) Zmieniłem też silniczek krokowy ponieważ dolegały mojej H falujące obroty które przynajmniej w tej chwili się trochę uspokoiły lecz nie do końca. Gdy już wszystko podłączyliśmy po zmianie krokowego na jałowym miałem troszkę za małe obroty szczególnie przy obciążeniu światła itp więc postanowiliśmy troszkę podkręcić obroty śrubka na przepustnicy. Duże zdziwienie nas ogarnęło gdy po całkowitym rozkręceniu śrubki praktycznie nie podwyższyły się obroty a co najgorsza po całkowitym dokręceniu samochód chodził normalnie nawet się nie przyduszał a powinien przecież zgasnąć :/ Z czego co tu czytałem wskazywać to by mogło na lewe powietrze z tym że nie wiem od czego mam zacząć aby zlokalizować przedmuch. W tej chwili np jak stoję na skrzyżowaniu obrotki sobie lubią spaść poniżej 800 i krokowy sobie co jakiś tam czas podbija je do poprawnych. Jednak lubią też zafalować w taki sposób że obroty spadają prawie do zera na sekundę i z powrotem wracają do 800 W dodatku przez błąd ECU w tej chwili po zmianie krokowego na inny właśnie przy błędzie obroty zaczynają falować 1000-1500, przy starym krokowym nie zależnie od tego czy błąd 43 wyskoczył lub nie falowały cały czas i też spadały prawie do 0 na sekundę. Czy możliwe jest to że przy źle wgranych mapach wtrysków dokręcenie śrubki i ogólna jej regulacja nie ma żadnego wpływu na prace silnika ? czy też mam gdzieś tzw lewizne...:(

skolopendra
11-11-08, 19:35
przyduszał a powinien przecież zgasnąć :/

zgasnąć raczej nie, jak odkręcasz śrubkę to obroty wzrastają ,więc daleka droga do gaśnięcia.śrubka reguluje dopływ tlenu w niewielkim zakresie ,więc nie wykluczone ze jest lewizna ,najprościej to rozkręcić przepustnice,kolektor ,wyczyścić wszystko i poskładać od nowa na nowych uszczelkach
co zaś się tyczy złych map to swoje na pewno robią ,podlewają za bardzo zwłaszcza na wolnych obrotach i z stąd to szarpnięcie
bliskie zeru zanim krokowy zareaguje to silnik prawie gaśnie