PDA

Zobacz pełną wersję : Silniczek tylnego spryskiwacza szyby



uniu1
10-11-08, 11:32
Witam

Ostatnio chciałem uzyć spryskiwacza tylnej szyby a tu cisza - nic nie leci. Pamiętam ze jak kupowałem auto to działało to urządzonko. Postanowiłem sprawdzic drożność przewodu. Rozpiełem rurkę od wody w przedziale silnikowym. PO dmuchnięciu w strone zbiorniczka usłyszałem bulgotanie czyli wszystko OK. Potem dmuchałem w drugi koniec rurki czyli ten który idzie w strone tylnej szyby i nic gdy prubowałem zassać to troszke poszło ale potem staneło. Postanowiłem rozpiąć jeszcze ruke która jest pomiędzy tylną klapą a budą i zaczełem dmuchac w koniec który idzie dozbiorniczka i też nic ale gry zassałem to poszło i było słychac taki dziwny odgłos buczenia mruczenia czegoś.

Mam pytanko czy da radę dostać sie do silniczka od spryskiwaczy bez demontowania przedniego zderzaka?

Dodam jeszcze ze przedni spryskiwacz działa ale nie od razu musze przytrzymac włącznik lub nacisnąć klilkanaście razy aby poszedł płyn. Płynu jest połowa wadług wskaźnika na tym niebieskim korku.

Moje auto to civic 3d 99r d14z1

skolopendra
10-11-08, 12:16
Mam pytanko czy da radę dostać sie do silniczka od spryskiwaczy bez demontowania przedniego zderzaka?
nie da

zdemontowanie zderzaka to 5 min roboty ,nie wiem czego tu się bać ;)

uniu1
10-11-08, 16:55
podobno zeby zdjąć zderzak trzeba poodkręcać nadkola przednie

skolopendra
10-11-08, 17:10
nie wiem jak to rozwiązali po lifcie ,ale przed nie trzeba

szybciej było by Ci podejść do auta, i sprawdzić niż pytać na forum :rolleyes:

e1b3k
24-11-08, 16:41
Czy pompka przednia i tylna są kompatybilne z sobą? Można zamienić je miejscami?
Przestała mi działac przednia, stąd pytanie :)

uniu1
24-11-08, 17:47
Czy pomka spryskiwacza przedniego ma inny bezpiecznik niz tylnego ? Czy może jest jeden bezpiecznik od obu pompek spryskiwaczy?

piotrek-mi
25-11-08, 20:55
Z tego co wiem, to pompka jest jedna, tylko, że działa o obie strony, jedna strona - przód, druga - tył (poprawcie mnie jeśli się mylę....?).
"skolopendra" Jak zawszw Twoje uwagi nie są zupełnie pomocne. Po pierwsze to trzeba odkręcić przednie nadkola plastikowe (zwykle jest problem z ruszeniem śrub). Po drugie, nie ma szans, żeby zdjąć zderzak w 5 minut! Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz i wtedy napisz!

Adrian
01-01-11, 15:34
Czy może ktoś wie który bezpiecznik odpowiada za spryskiwacz tylnej szyby??

spychu
01-01-11, 16:00
Z tego co wiem, to pompka jest jedna, tylko, że działa o obie strony, jedna strona - przód, druga - tył (poprawcie mnie jeśli się mylę....?).
"skolopendra" Jak zawszw Twoje uwagi nie są zupełnie pomocne. Po pierwsze to trzeba odkręcić przednie nadkola plastikowe (zwykle jest problem z ruszeniem śrub). Po drugie, nie ma szans, żeby zdjąć zderzak w 5 minut! Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz i wtedy napisz!
Pompki są dwie jedna na przód, druga na tył.

Zdjęcie zderzaka to może nie 5 minut ale 10 to max. Nadkoli nie musisz odkręcać, wystarczy deliaktnie odgiąć aby dostać się do śrubek na krzyżaka, które wkręca się w plastikowe kostki przy błotnikach, nastepnie śrubki do pasa przeniego od góry i dwie śruby do pasa od dołu to dla 5gena

Takie same wkręty na krzyżak przy błotnikach, dwie plastikowe spinki trzymające zderzak do pasa przedniego, 5 plastikowych spinek trzymających grill i dwie śruby od spodu do pasa przedniego to dla 6gena.

Jeśli nie było żadnych cudownych kombinacji z jakimiś śrubami i nakrętkami przy błotnikach to zdjęcie zderzaka to 10 minut.