PDA

Zobacz pełną wersję : Kręci ale nie odpala



arturoleksik
09-11-08, 11:17
Witam
mam Problem ze swap'owanym B18C4, samochód stał jakieś 3 tygodnie nie jeżdzony, wcześniej było wszystko OK. Wczoraj chciałem się przejechać a Hania nic :confused:. Rozrusznik kręci ale silnik nie chce odpalić. Resetowałem kompa, świece iskre dają, pompa paliwa dział, benzyna jest. Czy moze to byc po prostu zawilgotnięcie jakiś przewodów i dlatego nie odpala, a może jest to mało prawdopodobne. Diś na noc wstawię ją do garażu, jeżeli faktycznie coś zawilgotniało to może pomoże. Ale jeżeli macie jakieś inne sugestie to piszcie.

skolopendra
09-11-08, 11:19
świece iskre dają, pompa paliwa dział, benzyna jest.

to pozostaje jedynie rozrząd :eek:

Skoti
09-11-08, 12:28
jeśli iskra jest. benzyna też, silnik kreci to tylko chyba został rozrząd

yuma
09-11-08, 12:34
mialem podobna akcje w D15B7 stala ze 3 tygodnie i po tym czasie nie chciala odpalic, mimo iz wczesniej palila na dotyk, pomoglo dlugie krecenie, az zal bylo rozrusznika, ale jak zlapala to juz wszystko bylo git, poprobuj moze akurat

Frydzio
09-11-08, 13:02
u mnie bylo podobnie, krecilem kilkanascie razy z przerwami (cos o tym pisza w instrukcji do Civica), az zaczal bulgotac i gasnac, za 3 razem jak zabulgotal, wcisnalem gaz, wskoczyl na obroty, probowal zgasnac, ale mu nie dalem, pozniej stabilizacja :D co za historia

arturoleksik
11-11-08, 09:53
dzieki za pomoc jak odpali to dam znać i napisze co było problemem

headone
31-12-08, 18:26
Trochę odkopie temat, możesz napisać co było z twoim autem... mam taki sam problem silnik d15b2 kręci bardzo powoli, iskra jest, benzyna też, chodził normalnie zgasł i nie odpala.

pwl
01-01-09, 21:59
Jak kręci powoli to słabe aku masz, albo coś z rozrusznikiem. Nie odpala bo rozrusznik za wolno kręci.

headone
01-01-09, 23:04
Tylko że ogólnie jeździłem autem normalnie, następnego dnia idę rano na parking odpalam...odpalił ale nagle zgasł i już nie odpala tylko kręci powoli...jutro zobaczę aku, ale ładowałem go jakoś 2 miechy temu.

pwl
02-01-09, 10:47
Moja mama tak miała w Octavii - przyjechała do pracy, zgasiła, a po 8 godzinach już kaplica - aku leży i kwiczy. Podładuj aku.

headone
02-01-09, 11:59
Aku w domku dziś zabieram sie za ładowanie, jutro zdam relacje czy pomogło :)

headone
03-01-09, 13:59
niestety akumulator naładowany i nic :( Dalej nie odpala tylko kręci powoli :(

pwl
03-01-09, 16:59
No to winy w rozruszniku szukaj. Pożycz od kogoś na chwilę sprawny.

headone
03-01-09, 18:26
No to chyba rozrusznik ...trochę za zimno na podmianke....i nie mam garażu :( Zobacze co powie mechnaik jak oddam może za 2 tygodnie :)

mick-o-why
04-11-09, 22:31
Widzę że nie tylko ja mam problem z 5gen.

Kilka godzin temu po przejechaniu już z grubsza 40km silnik nagle zgasł mi przy wciśnięciu sprzęgła. Widząc co się dzieje szybko puściłem sprzęgło ale silnik zaczął zamulać - spowalniać pomimo dodawania gazu. Akumulator mam sprawny, rozrząd 15000km temu wymieniany. Gdy stanąłem w ciemnym polu to rozrusznik normalnie kręcił, kontrolka od pompy gasła tak jak zawsze... i holowanko...

Pomóżcie co to może być???

piero77
05-11-09, 14:31
U mnie problemem był aparat zapłonowy po wymianie zapala bez problemu ale i tak jej sie zdarza zgasnąć tak zaraz przed osiągnięciem właściwej temperatury.Nie wiem jeszcze co jest przyczyną myślę że czujnik temperatury ale nie jestem pewien

kenny
05-11-09, 14:53
mick... popatrz w jakim stanie jest kopułka i palec

mick-o-why
05-11-09, 20:38
Witam, dziękuję Kenny za wskazówkę.
Niestety moja praca angażuje mnie tak mocno iż nie mogę się samemu zabrać za sprawdzenie właśnie choćby kopułki.

Oddałem samochód do "mechanika" i dowiedziałem się tylko że paluch był cały zardzewiały... tylko że niedawno wymieniałem kopułkę i nie przekazano mi że jest tam coś nie tak... Może WD40 pomoże... i chyba telefon do poprzedniego mechanika że mnie troszkę w balona zrobił... - od wymiany minęły 2 miesiące - chyba nagle nie zardzewiał paluch, jak myślicie?

Jeszcze tylko się obawiam żeby ten "mechanik" mi czegoś nie sknocił... dużo ostatnimi czasy włożyłem w moją Hanię...

Pozdrawiam

Nemereth
09-11-09, 00:39
obstawie ze paski albo rozrzadu albo alternatora.

Czy rozrzad jest bezposrednio na rozruszniku bo juz nie pamietam ? :|

mick-o-why
09-11-09, 19:55
Mam już odpowiedź - to jest cewka. Czekam na odbiór...

Orientujecie się może jaki to może być koszt? Nie ma to dla mnie większego znaczenia bo to i tak musi być zrobione ale jednak ciekawość jest silniejsza :)

Koszt - 300 PLN ale to za aparat zapłonowy + robota... no i od razu można było świece wymienić... najważniejsze że już jeździ... :)

Pozdrawiam wszystkich - jeżeli komuś się przytrafi podobny przypadek to oby trafił do tego tematu.