PDA

Zobacz pełną wersję : Deska z itr'a do cifa



Hook
08-12-04, 10:04
Po temacie Martina o kanapie bodajze scorpion nasunal tekst o montowaniu deski od itra w civicu.
Konkretny przyklad tego widzial ktos moze?
W sumei mialem wymieniac deske ale teraz mysle czy by nei pokombinowac i nie sprobowac zamontowac od itra.
Trzeba tylko jeszcze taka znalezc a to tez nie musi byc latwe :roll:

Tomo
08-12-04, 10:13
główny problem to cena moim zdaniem bo czesci do ITRa są kosmicznie drogie...

Co do podpasowania to powinno wszystko wchodzić po lekkich modach bo bazą do budowy budy integry był 5gen civic.

Hook
08-12-04, 10:25
hmmm no to chyba zaczne sie zaraz rozgladac za deska i sie odezwe.
czy we wszystkich wersjach silnikowych byla ta sama decha?

Tomo
08-12-04, 10:28
nie...

najładniejsza była w type-r carbon look reszta to standardowe kolory z lepszych lub gorszych materiałów. Zreszta jak przelecisz ebaya to zobaczysz.

sc0rpion
08-12-04, 10:28
z deska od ITR w 5g jest duzo rzezby, a do tego trzeba zmienic tez boczki drzwiowe
w 6g jest latwiej

moim zdaniem odpusc sobie

Tomo
08-12-04, 10:30
z deska od ITR w 5g jest duzo rzezby, a do tego trzeba zmienic tez boczki drzwiowe
w 6g jest latwiej


Czemu łatwiej do 6gen? Przecież wszystkie mocowania są jak w 5gen od Foteli które pasuja idealnie w seryjne mocowania po rozpórki kielichów. Masz jakiś link?


__________________________________________________ _______

hook moze pomysl na deska z delsola :idea:

Hook
08-12-04, 10:40
mozna zapomniec zeby znalezc deske u nas bo na gieldach netowych nic nei ma.

No wlasnei sie przygladalem desce z del sola tyle ze tam procz rzezb zegarow (w sumie bez tragedii) to trzeba jeszcze z boczkami kombinowac. A na szerokosc to wszystko to samo?

sc0rpion
08-12-04, 10:43
ja bym zapodal deske od 6gena

Hook
08-12-04, 10:55
tylko jesli mam byc szczery to 6gen nei ma powalajacej deski a ta z del sola chyba ladniejsza. Przy zapodaniu deski z 6gen to boczki i tak bede musial poddac modyfikacji
No i sie teraz zastanawiam. Bo faktem jest ze deske musze kupic nowa to moze by odrazu cos zmienic. A czy rozmiarami deska z delsola podejdzie bez wiekszych problemow do 5gen?

Tomo
08-12-04, 11:01
najłatwiej będzie podjechać delsolem i pomierzyć wszystko... sprawdzić w EPC mocowania gdzie sa. Ale tak samo jak integra, delsol jest zbudowany na civicu 5gen :roll:

Hook
08-12-04, 11:09
dobra wiem ze marudze ale mimo wszystko itr ma piekniejsza deske.
Czy zegary z itra da sie podlaczyc w moim cifie czy mozna zapomniec o tym wogole?

szukalem zastosowania tej deski w civicu na honda-tech ale nei znalazlem. Ma moze ktos jakies fotki czy opis takiego projektu?

Tomo
08-12-04, 11:24
widziałęm taką deskę z itra w delsolu na jakimś filmiku z usa

Hook
08-12-04, 11:33
dobra poszukam moze znajde.
Za ile mneij wiecej chodza deski z itr'a? Wiem ze sie czesto nei trafiaja bo teraz zadnej oferty nie widze

Pati
08-12-04, 11:37
której deski byś nie wsadził - z delsola, 6g czy też itra bedziesz rzeźbił w boczkach. nie badałem tematu deski itra w 5g i 6g ale do 4g wchodzi całkiem sprawnie.

Hook
08-12-04, 11:45
ale jesli jzu mam rzezbic boczki to wole to zrobic zeby zmiescic deske z itra niz z 6g

gucior
08-12-04, 11:57
moze to glupie pytanie ale po co wogole chcesz zmieniac deske w aucie ? :)

woalalbym zaplal i srodki zainwestowac w ciekawsza modyfikacje !

pzdr

Hook
08-12-04, 11:59
Po co chce zmieniac? Bardzo chetnie ci odpowiem.
Poniewaz moja ... no jakby to powiedziec.... troche sie polamala.
Tak wie musze kupic deske oryginalna napewno ale pojawia sie inna alternatywa wiec co nowe bardziej ciagnie ;)

gucior
08-12-04, 13:15
Po co chce zmieniac? Bardzo chetnie ci odpowiem.
Poniewaz moja ... no jakby to powiedziec.... troche sie polamala.
Tak wie musze kupic deske oryginalna napewno ale pojawia sie inna alternatywa wiec co nowe bardziej ciagnie ;)

spoko , w takiej sytuacji rozumiem :)

zamiesc zdjecia z przerobki jezeli pojawila by sie jakas z innego modelu !
pzdr

Hook
08-12-04, 13:19
szperajac po zagranicznych forach trafilem narazie na sama konsole srodkowa z itra ale deski znalezc jeszcze nei moge.
Jezeli to zrobie to oczywiscie foty beda zamieszczone z opisem wszystkich prac.
Tylko znalezc jeszcze taka deske jest problem. Ma ktos propozycje gdzie szukac?

EDIT: Znalazlem! :grin: http://www.honda-tech.com/zerothread?id=285567 i jzu teraz widze ze jest cholernie duzo grzebania! Nie zapominajac o tym ze musze meic wszystkie *******niki jak sterowanie nawiewem, zapalniczka, awaryjne, sterowanie szyberdachem, czy wkoncu same zegary! Myslalem ze nei bedzie to az tak kosztowne ale teraz liczac to moze wyjsc spora sumka.
Mimo wszystko jakby ktos mial namiar na deske z zegarami (jak je podlaczyc by dzialaly dobrze?) to bede wdzieczny. Moze nei spadne z fotela jak uslysze cene ;)

havok
08-12-04, 13:35
Jakieś 1,5 miesiąca temu była na ebayu do sprzedania konsola z ITR, już przystosowana do założenia do Civica 5 gen.
W tej chwili jest coś takiego, pasuje? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7938414954&category=40017&sspagename=WDVW

Hook
08-12-04, 13:42
łeee no bajer cena tez przyzwoita!
Tyle ze to sama obudowa a brakuej wszystkich bzdetow i szukanie tego osobno moze byc ciezkie. Ale dzieki za info bo zapomnailem wogole o ebay'u zeby stamtad ciagnac
havok a masz moze gdzies zapisana tamta aukcje juz z dostosowana deska? Moze gosc nei sprzedal :)

havok
08-12-04, 14:00
Tamtej aukcji nie mam :(, ale tu masz bezpośredni link do 77 aukcji z częściami do integry na ebay'u. Powinieneś dać radę to skompletować, za w sumie nizłe pieniądze: http://search-desc.ebay.com/integra_Dash-Parts_W0QQcatrefZC12QQcoactionZcompareQQcoentrypag eZsearchQQcopagenumZ1QQfromZR10QQsacategoryZ40017Q QsosortorderZ1QQsosortpropertyZ3QQsotextsearchedZ2 QQsotrtypeZ1QQsotrvalueZ1

Hook
08-12-04, 14:13
Tak wlasnie przegladalem i to jest wykonalne. Tylko jeszcze musze sie dowiedziec o koszta transportu tego do nas.
Przegladajac link z honda-tech okazuje sie ze jest to calkiem popularna przerobka za wielka woda i tak jak Tomo wspominal najlepiej spisuje sie w civicach 5gen.

SAJENS
08-12-04, 19:43
Hook wal na priv.
SAJENS

LIO
08-12-04, 19:49
a potem wszystko bedzie ci fajnie trzeszczalo ;)
ale takie mody napewno sa ciekawe.

ARTX
08-12-04, 23:47
Hook gdzie ty szukasz :shock: ja mam taka jakiej ci trzeba :wink: :lol:

Salve
09-12-04, 00:06
To jak masz cos rzezbic to moze wlasnie konsole ....?
http://ecominet2.alpine-usa.com/html/adc/images/03_civic_install/860civic_lg.jpg
http://ecominet2.alpine-usa.com/html/adc/images/03_civic_finish/044civic_lg.jpg
Chociaz stronka bardziej pasuje do dzialu Car-Audio to polecam www.alpine-usa.com
na japonskiej stronie alpiny tez mozna cos ciekawego zobaczyc

Pati
09-12-04, 09:27
spadłeś z wysoka czy Cię przy porodzie upuścili?

Hook
09-12-04, 09:49
Moze na festiwal do Opola takie wnetrze by spasowalo ale ja chce od ITRa :D
LIO jak dobrze wszystko spasuej i podloze guma na laczeniach dodatkowo to nic nei bedzie trzeszczec :)
ARTX widzisz miales szanse chcialem twoja ale za duzo chciales i tak sie stalo ze inny pomysl mi wpadl do glowy, moze tak mialo byc :D
SAJENS juz ci pisze.

Tak wiec o wynikach poszukiwan dam znac a jak znajde to oczywiscie bede gadal :)

Cobweb
09-12-04, 10:09
Po co chce zmieniac? Bardzo chetnie ci odpowiem.
Poniewaz moja ... no jakby to powiedziec.... troche sie polamala.
Tak wie musze kupic deske oryginalna napewno ale pojawia sie inna alternatywa wiec co nowe bardziej ciagnie ;)

oczywiscie deseczka od ITR bedzie wygladala odpowiednio lepiej :twisted: natomiast jest jeszcze jedno wyjscie z sytuacji - dodam taniej i chyba prosciej... nie wiem jak mocno masz polamana deske ale moze warto ja posklejac a potem dac do flockowania (kiedys temat byl na sr) ... bedzie napewno latwiej...

Hook
09-12-04, 10:15
nie nada sie

itr
09-12-04, 11:47
kupic deske od cifa, kupic deske od ITR, pociac, posklejac, obic... i nawet jesli sie uda to napewno sie spierniczy szybko... eee to chyba za duzo zachodu

Hook
09-12-04, 12:07
to chyba dlatego chce cala a nei kliec z 2 jedna bo to sie mija z celem

ARTX
09-12-04, 14:17
ARTX widzisz miales szanse chcialem twoja ale za duzo chciales
wybacz ale moja deska (czarna) jest wiecej warta niz 150zł :roll:

czy nie mam racji :?

LIO
09-12-04, 15:40
ARTX widzisz miales szanse chcialem twoja ale za duzo chciales
wybacz ale moja deska (czarna) jest wiecej warta niz 150zł :roll:

czy nie mam racji :?
Cos czuje, ze ze swoimi cenami, to ty nic, nikomu nie sprzedasz ;)

ARTX
09-12-04, 15:48
grubo sie mylisz :!: nie ma juz 1/4 auta :D

ty tez masz gorycz ze ci po mega niskiej cenie nie sprzedalem srodka calego :lol:

mam swoje ceny i mnie to rybka czy sprzedam to teraz czy za rok czy dwa :)

LIO
09-12-04, 15:54
Po wypadku i wyjeciu silnika ze skrzynia, kompem, elektryka i tylnim zawieszeniem, to mysle ze nie ma wiecej niz 1/4 auta ;)
Sorry, ale 2000zl za fotele i kanape to troszke przesada.

ARTX
09-12-04, 15:56
2000zł za fotele, kanape, deske, konsole, podłokietnik i boczki - tyle ci powiedzialem za kpl, a ty ze 500zeta mozesz dac, wiec dzieki :lol:
i nie pisz, ze 2tysie za kanape i fotele :!:

a za ile sprzedam i ile mi zostanie to moja sprawa :twisted:

KONIEC OT

Mystek
10-12-04, 00:22
znof ktos tu cos kasuje ... :evil:

Hook
10-12-04, 10:38
Wiele osob sciagalo juz z US cos do nas wiec mam takie pytanko. Czy ja moge jakos zamowic stad wysylke? Bo mam goscia ktory ma dla mnei deske :D ale nie ma pojecia ile bedzie ksoztowac wysylka itd i zebym ja sie dowiedzial wrrr.
Zalezy mi bo cene ladna wytargowalem.
Poradzcie co zrobic :)

Pati
10-12-04, 10:45
poszukaj cennika na stronie US Postal Service, ewentualnie na stronie Wombata był chyba cennik za wysyłki międzynarodowe EMSem.

Hook
17-12-04, 10:13
Dobra namierzone co trzeba. Dzis wysylka do mnie.
Tylko jedna sprawa.
Czy zegary z wersji automat sa takie same jak do manuala? W civicu byly oznaczenia biegow na zegarach z tego co kajrze a jak jest w itrze?
Bo jesli sa dodatkowe ustrojstwa to nei wezne zegarow po prostu i poszukam pozniej.

Prosilbym o szybka pomoc

Pati
17-12-04, 10:17
w integrze tez masz na zegarze (chyba na obrotku) schodki z biegami automata. poszukaj zegarów od manuala.

Vassago
18-12-04, 00:49
udało ci się dostać deche z ITRa? Napisz dokładnie skad i za ile.
...a i nie chce cie martiwic ale po zalozeniu moze ci sie nie schodzic z boczkami drzwi. Są one tak wyprofilaowane ze po zamknieciu tworza jedną całość...

elmer
18-12-04, 01:00
ITR automat? To chyba zwykla integra, nie R.

Nevada
18-12-04, 11:20
IMO to są dobre ceny za przesyłki http://www.polamerusa.com/cennik.asp

sc0rpion
18-12-04, 11:27
bez boczkow nie podejdzie, obym byl zlym prorokiem, ale wydaje mi sie ze nie rozpracowales tematu i pchasz sie na mine...

lukiasz
18-12-04, 11:53
kurde mialem kiedys taka stronke gdzie kolo wlasnie do 5gen wsadzil deske od ITRA z tego co pamietam to na dlugosc itp pasowala tylko przerabial boczki drzwi bo nie pasowaly :lol:

wieczorkiem poszukam i sprobuje wkleic ale nie obiecuje

generalnie pomysl fajny i zycze powodzenia a spelnieniu tych planow :)

sc0rpion
18-12-04, 12:03
tutaj masz http://www.honda-tech.com/zerothread?id=285567
decha pasuje ladnie ale boczki wygladaja tragicznie, chociaz ten koles to jakis brudas, wiec nie wiem czy to poprostu z niedbalstwa o szczegoly

Pati
18-12-04, 12:23
boczki sie da spasować. albo dobry tapicer, albo fachury od zabudowy car-audio.
zegary z automatem sa albo od LS albo od GSR. skala nie jest do 10k.

lukiasz
18-12-04, 12:31
tutaj masz http://www.honda-tech.com/zerothread?id=285567
decha pasuje ladnie ale boczki wygladaja tragicznie, chociaz ten koles to jakis brudas, wiec nie wiem czy to poprostu z niedbalstwa o szczegoly

to ja widzialem co innego znaczy inne auto ale w takim razie szukac nie bede bo o to chodzilo! tamten kolo mial te boczki wyrzniete i napisal ze juz oddaje auto do tapicera na przerobke ja mysle ze nie ma problemy tak jak pisaliscie dobra firma car audio lub tapicer zalatwi sprawe ... czekamy na rezultaty

Hook
18-12-04, 17:00
Nic nei jest proste. Decha z typer'a rozni sie od LSa?
Wiem ze boczki musze robic, czytalem na honda-tech. Troche ciecia i klejenia i tapicer i bedzie ok

Pati
18-12-04, 17:07
ksztal dechy jest taki sam. decha z itra miala wstawki z karbonu i byla czarna. deska z lsa jest zwykla - kolory sa rozne - bywaly czarne, bezowe, brazowe i inne pewnie jeszcze. nie ma wstawek z włókna. pewnie jeszcze rozni sie detalami zwiazanymi z rozmieszczeniem guzikow na panelu centralnym, ale to w sumie zalezy od poziomu wypasu.
a zegary z itra i nie-itra to dwie rozne bajki. poza tym tez zalezy z jakiego rynku bys mial zegary, bo szybkosciomierze byly roznie wyskalowane (kmh/mph, od 180 kmh do 260 kmh). obrotek zawsze byl do 10kobr.

Hook
18-12-04, 17:11
tak w zegarach jzu zdarzylem sie zorientowac.
Deche bede mial czarna bez wstawek karbonowych neistety no ale gdybym powiedzial publiczie za jaka kwote zalatwilem to byscie zrozumieli ze nie bylo sensu marudzic. Publicznie ceny nei chce podawac bo wszyscy padna :D

Pati
18-12-04, 17:23
no trudno. to sobie wyjmiesz i dorobisz z prawdziwego wlokna ;)
zreszta tak jak widac na fotach z linku honda-techowego - tam deska jest z itra.
powodzenia w przekładce - daj znac jak sie uda 8)

Hook
18-12-04, 17:25
bede na biezaco informowal :wink:

Hook
23-12-04, 12:15
No i mam deske od integry ;)

Zdjecia na swiezo robione
http://www.motofan.net/upload/up/pliki/1i.jpg
http://www.motofan.net/upload/up/pliki/2i.jpg
http://www.motofan.net/upload/up/pliki/3i.jpg
http://www.motofan.net/upload/up/pliki/4i.jpg

czeka mnei teraz wiele pracy

Rikoo
23-12-04, 12:20
No troche rzezby bedzie ale sadze ze jak skonczysz pokazesz jak wyszlo :D

Pati
23-12-04, 12:27
pamietaj, zeby dopasowac kolor reszty plastikow (boczki na drzwiach i z tylu) do koloru deski. ma jaśka pasażera, czy tylko zaślepkę?
ładna. powodzenia :!:
załóż osobny topic w ktorym każdego wieczora po pracach dawałbyś opis i wklejał foty ;)

boomer
23-12-04, 12:28
Hook mozesz podac koszty + prace zwiazane z wymiana takiej deski, moze sie przydac na pozniej :)

Tomo
23-12-04, 12:31
sweet

Hook
23-12-04, 14:37
Koszt takiej deski to uwaga 300zł (wszystko co na fotach) :lol:
Dla mnie to mega okazja bo mi proponowali za 1200zl
Brakuje mi tylko zegarow jeszcze
W miejsce na radio jest tylko dziura jakby jakiegos plastiku pasowalo. Ma ktos fotke co tam powinno byc?
W trakcie roboty pewnei wyjda jakies klopoty i sie z tym licze.
Rusze z tym od nowego roku to moge pozniej na biezaco zdawac relacje :wink:

LIO
23-12-04, 16:13
Ladna cena, to mimo klopotów jakie napotkasz, lepsze to i tak niz jak miales kupic deche od civica.

Pietja
23-12-04, 16:41
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7941307057&category=33675

Tu masz ładne zegary do ITR :D

W to miejsce z dziurą wchodzi taka kieszeń dziwna na 1 din i radio lub taka zaślepka a-la karbon oryginalna na 2 din, Witek taką miał. Da się je kupić.

Do tego widzę że nie masz tabliczki z nr seryjnym integry, powinna być pod drążkiem hamulca ręcznego

Pati
23-12-04, 17:15
to deska z LSa lub GSRa a nie ITR. nie ma tabliczki.

Pietja
23-12-04, 18:46
aaahhh... no tak, nie pomyślałem... w tytule wątku jest ITR i stąd to skojarzenie...

Tomo
23-12-04, 18:51
Ls mam w kolorze bordo więc myśle że to GSR albo Gs

itr
23-12-04, 19:08
to deska z LSa lub GSRa a nie ITR. nie ma tabliczki.

Ja bym predzej powiedzial ze nie od ITR bo nie ma "karbonu".
Widac ze tabliczka gdyby byla to wyjeta jest (pod nia 2 srubki 3majace plastik od recznego), wiec na tym bym sie nie opieral.

Vassago
23-12-04, 19:13
ITR nie mial podlokietnika z tego co wiem...

itr
23-12-04, 19:28
mogl dokupic, tak samo jak plastik rekawa, gdzie jest emblemat. Ale wiadomo ze to nie type r

Pietja
23-12-04, 19:36
to deska z LSa lub GSRa a nie ITR. nie ma tabliczki.

Ja bym predzej powiedzial ze nie od ITR bo nie ma "karbonu".
Widac ze tabliczka gdyby byla to wyjeta jest (pod nia 2 srubki 3majace plastik od recznego), wiec na tym bym sie nie opieral.

nie mędrkuj, imitacji karbonu nie widać i nie wiadomo czy jest czy nie bo zdjęcia niewyraźne i z daleka. A co do tabliczki to muszę się domyślać że jest odręcona czy coś, gość napisał że wszystko co kupił jest na zdjęciu.

SAJENS
23-12-04, 19:45
Tam jest poduszka z tego co widze. No no Hook deska *****ista. Wyciagnoles sasiadowi w nocy :). Teraz tylko to zamontowac i *****iscie furka sie prezentuje. Takie drobne plastiki to z biegiem czasu mozna sobie dokupywac.

Z instalacja bedziesz mial troche zabawy i z dopasowaniem szczelin kolega w USA robil cos takiego ale nie robil fotorealacji. Te oryginalne blaszki co trzymaja deske z cifa bedziesz musial troche poprzerabiac. Tak naprawde to duzo roboty nie jest oni to zalozyli w 2 dni tylko kwestia jeszcze jest puzniejszego skrzypienia. Jak ja masz na zewnatrz to kup sobie taki specjalny material do wygluszania plastikow w jakims Audio-Shop i wyklej ja od spodu i na stykach z innymi elementami. Koles mowil ze jak wjedzie w dziure to uszy pekaja bo wszystko ma luzy.

Jak zalozysz deske to zarzuc skore do autka :) bedzie wypas :).
Mam dojscie do oryginalnej z Type R i innych hondowskich w dobrych cenach lacznie z wykonaniem jak cos to na priv.

No oczywiscie rob bardzo szczegolowa fotorelacje przyda sie dla innych (ktos musi przecierac szlaki) :). Mysle o sobie moze w przyszlosci :)

Pozdrawiam SAJENS

sc0rpion
23-12-04, 19:51
Jak zalozysz deske to zarzuc skore do autka, Mam dojscie do oryginalnej z Type R

:? a od kiedy i w jakim typeR jest montowana skora :?:

Pietja
23-12-04, 19:54
właśnie to samo pytanie chciałem zadać ale uznałem że się nie będę czepiał już :lol:

SAJENS
23-12-04, 20:20
Oj nie czepiac sie w Type R masz taki specjalny material nie znam sie nie wiem jak sie nazywa i ten material jest no i oczywiscie oryginalna skora do Cifa i innych. OJ OJ OJ
SAJENS

Pati
23-12-04, 23:52
sa LSy z czarna deska. juz wczesniej pisal Hook ze nie ma imitacji karbonu.

Hook
27-12-04, 12:08
nie ma karbonu bo to nei od typer jednak. chodzilo mi o deske cala i ten ksztalt to ze nei ma dodatku karbonu to mnie to w sumie rybka.
Troche pracy i wszystko bedzie dobrze wygladac. Kilku plastikow nei ma ale je dokupie mam nadzieje bez wiekszych problemow :wink:
Zdjecia robione komorka wiec jakosc nei jest najlepsza ale chcialem dac znac ze temat nei umarl i powroci po nowym roku jak sie rozpocznie montaz