PDA

Zobacz pełną wersję : troche za glosny



pecek
06-11-08, 20:40
Witam. Ogolnie jestem zadowolony ze swojej coupe tylko matwi mnie jedna dolegliwosc. Samochod na zimnym silniku z oporem wkreca sie na obroty i do tego dosyc glosno. Po rozgrzaniu go jes troche lepiej ale dalej jakby cos go blokowalo i troche za glosno (oczywiscie podczas jazdy). Te odglosy to jakby chrobotanie gdzies spod maski, ktore wplywaja na osiagi silnika . Nie wiem czy moze to byc sprzeglo bo pracuje cicho na wcisnietym i na puszczonym pedale. Dodam ze wymienilem swiece kopulke palec , tylko nie przewody. Acha... napewno nie jest to wydech bo sprawdzalem i jest szczelny. Sprobujcie mi cos doradzic bede wdzieczny.

Skoti
06-11-08, 23:25
Najlepiej bedzie jak sprawdzisz czy wystepuje to samo w innym aucie przy tym samym silniku i tej samej budzie. Ciezko pomóc, sprawdz rozrząd

***Marco***
06-11-08, 23:28
a jak autko stoi na luzie to tez jest to chrobotanie?

karpik85
06-11-08, 23:38
może masz zbyt duże luzy zaworowe, które potem po rozgrzaniu trochę się kasują. Albo przestawiony rozrząd. Bo rozumiem, że olej masz w silniku :D

pecek
07-11-08, 22:39
może masz zbyt duże luzy zaworowe, które potem po rozgrzaniu trochę się kasują. Albo przestawiony rozrząd. Bo rozumiem, że olej masz w silniku :D

Co prawda luzow zaworowych nie regulowalem. Na postoju jak przygazuje to tez sie objawia ale na wolnych jest normalnie. Takie rzeczy jak olej to sprawdzam .Nie wiem moze faktycznie zawory albo rozrzad.A moze ktos ma jakis filmik z dzwiekiem niewyregulowanych zaworow to bym porownal z moim najlepiej od jakiegos civica ?

kaktusr
08-11-08, 11:40
Klekoczące zwory to charakterystyczny dźwięk tak jakby starego diesla w sensie klekocze, na zimnym najbardziej słychać. U mnie po regulacji zaworów tez je słychać z tym ze z minute po odpaleniu jak silnik się rozgrzewa dźwięk ustępuje. Jedna rzecz jeszcze, mówisz ze na zimnym słabo się wkręca, chciał bym zaznaczyć ze na zimnym to jeździ się spokojnie dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury. Jeżeli palujesz do odcięcia na zimnym to życzę powodzenia w użytkowniku auta.

pecek
08-11-08, 14:02
[QUOTE=kaktusr;524104]Klekoczące zwory to charakterystyczny dźwięk tak jakby starego diesla w sensie klekocze, na zimnym najbardziej słychać. U mnie po regulacji zaworów tez je słychać z tym ze z minute po odpaleniu jak silnik się rozgrzewa dźwięk ustępuje. Jedna rzecz jeszcze, mówisz ze na zimnym słabo się wkręca, chciał bym zaznaczyć ze na zimnym to jeździ się spokojnie dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury. Jeżeli palujesz do odcięcia na zimnym to życzę powodzenia w użytkowniku auta.[/QUOT

Co ty nie paluje go na zimnym , mialem na mysli normalne obroty do 3-3.5 tys. Ogolnie dbam o auto. Sprobuje wyregulowac zawory jak sie poprawi to napisze.

skolopendra
08-11-08, 14:05
Sprobuje wyregulowac zawory jak sie poprawi to napisze.

i ustaw zapłon

pecek
08-11-08, 14:36
i ustaw zapłon

A co ma zaplon wspolnego ?

karpik85
08-11-08, 14:43
Jak to co ma... Może masz przestawiony i Ci spala stukowo co by mogło tłumaczyć klekotanie i osłabienie silnika. Tylko żeby Ci mechanior to dobrze ustawił to trzeba zewrzeć gniazdo serwisowe, żeby kompa w tryb serwisowy, przynajmniej w moim V gen tak jest, w Twoim zapewne też.

pecek
08-11-08, 15:08
Jak to co ma... Może masz przestawiony i Ci spala stukowo co by mogło tłumaczyć klekotanie i osłabienie silnika. Tylko żeby Ci mechanior to dobrze ustawił to trzeba zewrzeć gniazdo serwisowe, żeby kompa w tryb serwisowy, przynajmniej w moim V gen tak jest, w Twoim zapewne też.

ok dzieki kolego napewno powiem zeby to zobaczyli. A te zwarcie gniazda to tak jak w przypadku sprawdzania usterek czyli wyjscie dwupinowe ?

dEboo
08-11-08, 18:00
spalanie stukowe to raczej gdy ma przestawiony rozrząd a nie zapłon....... ja jakoś probowałem na maxa opoznic czy przyspieszyc to nie bylo tego. Za to jak kupilem hanie to też miała dzwiek przy przyspieszeniu jakby śrubki latały gdzieś pod maską okazało si.ę że rozrząd był przestawiony o 3 ząbki po ustawieniu na normalny problem ustał. To że źle wkręca się na obroty może świadczyć o złym ustawieniu rozrządu lub o źle ustawionym zapłonie.....

skolopendra
08-11-08, 18:22
spalanie stukowe to raczej gdy ma przestawiony rozrząd a nie zapłon..

sam to wymyśliłeś :rolleyes:

ale nie na pewno :cool:

dEboo
08-11-08, 22:06
tak tak wiem bo forum jest pełne mechaników którzy nawet na oczy nie widzieli rozebranego silnika a mówią co usłyszeli od jakiegoś ryśka bo u niego było tak i tak...sugerując sie radami danymi na forum szukałem usterki przez 1,5 miesiąca i nic a sugestie były banalne. Pomógł mi kolega który rozkręca i składa silniki jak klocki lego

skolopendra
08-11-08, 22:35
tak tak wiem bo forum jest pełne mechaników którzy nawet na oczy nie widzieli rozebranego silnika a mówią co usłyszeli od jakiegoś ryśka bo u niego było tak i

w takim razie nie wiem co tu robisz na forum skoro tak na prawdę mało kto tu widział silnik na oczy :rolleyes:
a sugestie kolegów z forum są dla Ciebie banalne
pozdrowienia dla kolegi od klocków lego

co zaś się tyczy teorii spalania stukowego to polecam google
np
http://archiwum.automotoserwis.com.pl/artyk/2003/2003-01/analiza.htm

tylko nie jestem pewien czy autor tematu tak naprawdę kiedykolwiek widział goły silnik na oczy

dEboo
08-11-08, 23:09
z tego tak wychodzi bo szanowni koledzy na forum pierdzielili mi nawet żebym przeczyścił silniczek krokowy który nic nie ma do wyższych obrotów.... ten kolega od klocków lego mi pomógł w przeciwieństwie do forum.

karpik85
09-11-08, 20:15
spalanie stukowe to raczej gdy ma przestawiony rozrząd a nie zapłon....... ja jakoś probowałem na maxa opoznic czy przyspieszyc to nie bylo tego. Za to jak kupilem hanie to też miała dzwiek przy przyspieszeniu jakby śrubki latały gdzieś pod maską okazało si.ę że rozrząd był przestawiony o 3 ząbki po ustawieniu na normalny problem ustał. To że źle wkręca się na obroty może świadczyć o złym ustawieniu rozrządu lub o źle ustawionym zapłonie.....

Nie wiesz o czym piszesz...
Spalanie stukowe może być wynikiem przestawionego rozrządu jak w Twoim przypadku, ale najczęściej jest spowodowane źle ustawionym zapłonem, zbyt wyprzedzonym tym bardziej jak sie zaleje marną wache 95 oktanową.


z tego tak wychodzi bo szanowni koledzy na forum pierdzielili mi nawet żebym przeczyścił silniczek krokowy który nic nie ma do wyższych obrotów.... ten kolega od klocków lego mi pomógł w przeciwieństwie do forum.

Oczywiste chyba jest, że na forum spotkasz osoby, które znaja się na rzeczy oraz takich, którzy nie mają pojęcia o o czym piszą, a tym wprowadzają innych w błąd. Czasem jak widze niektóre wypowiedzi to się nóz w kieszeni otwiera.

pecek
21-11-08, 22:07
powiem tak , zawory nie stukaja rozrzad nie halasuje. Mechanior powiedzial ze nic tu nie slyszy tylko sprzeglo niebawem do wymiany. I gdzie dalej szukac dziury ?

PeJot
21-11-08, 22:53
powiem tak , zawory nie stukaja rozrzad nie halasuje. Mechanior powiedzial ze nic tu nie slyszy tylko sprzeglo niebawem do wymiany. I gdzie dalej szukac dziury ?

Jak odpalasz go na zimno i staniesz koło auta bez otwierania maski to na pewno nie ma hałasu
z lewego przodu ? (rozrząd / rolki osprzętu itd.)

pecek
10-12-08, 20:45
Jak odpalasz go na zimno i staniesz koło auta bez otwierania maski to na pewno nie ma hałasu
z lewego przodu ? (rozrząd / rolki osprzętu itd.)

rozrzad nie halasuje na bank , w tych okolicach jest wszystko ok. Wydaje mi sie ze to sprzeglo (fuck) bo innej opcji nie widze ale moge sie mylic... A i jeszce na wolnych tez slabo sie wkreca z takim halasem