PDA

Zobacz pełną wersję : jak zdemontować seryjne tarcze zegarów w civicu 94r.VTi???



przemo
08-12-05, 20:28
Mam gorącą prośbe,czy ktoś z Was wie jak zdemontować seryjne tarcze zegarów w civicu 1994 rok VTI sedan? Chodzi mi zwłaszcza o to jak zdjąć żeby nic nie popsuć wskazówki z tarcz.Nigdy tego nie robiłem i niechciałbym narozrabiać a wiem że podobno nie jest to łatwa sprawa? Docelowo chodzi o to żeby zamontować nowe tarcze zegarów które są zamiennikami i konieczny jest właśnie demontaż wskazówek.
Bardzo dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.

Litfos
08-12-05, 21:27
Zeby wskazowki latwo zeszly trzeba rownomiernie podwazac z dwoch stron ta okragla jej czesc na srodku tarczy. Ja robilem to dwoma plaskimi srubokretami ale mozna to zrobic np nozyczkami.

A jestes pewny ze bez ich zdejmowania nie da sie wymienic tarcz? Ja musialem zdjac wskazowke predkosci i pozniej mialem spore problemy z jej ustawieniem. Wiec co bedzie jak zdejmiesz wszystkie?

przemo
08-12-05, 21:51
na 100% trzeba je zdjąć :cry: a dlaczego miałeś spore trudności z ustawieniem wskazówki od prędkości? Możesz napisać coś bliżej? Np.z jakimi trudnościami się spotkałeś? To bardzo ważne bo może sam nie poradze sobie z wymianą tych tarcz.

Litfos
08-12-05, 22:05
Podkreslam ze ja mialem takie problemy ale moze istenieje na to jakis sposob. No wiec na poczatku intuicyjnie na przekreconym zaplonie ustawilem je na rowni czyli wskazywaly 0 km/h. No i jednak nie bylo dobrze musialem na postoju ustawiac je az pod zerem i to kilka razy. A doszedlem do wlasciwego ustawienia jadac do odciecia na drugim biegu bo wiedzialem jaka powinna byc predkosc w tym momencie.

przemo
08-12-05, 22:16
a w jaki sposób ustawia się wskazówki?
...hm ja myślałem że to takie proste i wystarczy zamontować wskazówke w takiej samej pozycji jak była przed wymontowaniem... :oops:

LIO
09-12-05, 00:15
nie bardzo wiem po co taki zabieg
Mam tarcze indiglo juz w drugikm cifie i są one nałożone na oryginalne tarcze zegarów, bez zdejmowania wskazówek.
Zrób tak samo, zaoszczedzi to roboty i późniejszych kłopotów ze zdejmowaniem wskazówek

havok
09-12-05, 00:21
Zabieg jest potrzebny chociażby po to, żeby zmienić redline. Tak, jak np. u mnie, gdzie są zegary z 1.5 i redline od 6500 :). A przydałoby się od 7200, bo po co zmieniać całe zegary.

Stanley
09-12-05, 11:21
Jak nie masz indiglo to lepiej od razu kup sobie dodatkowe zegary. Zdejmowanie wskazówek w Hondach jest to grą wysokiego ryzyka. Może ci się udać ta operacja bezboleśnie (1 raz na 100), ale najczęściej kończy się to zakupem nowego zestawu wskaźników.

Pati
09-12-05, 14:20
stawiam 10 że jak zdejmiesz wskazowki, to któryś zegar nie bedzie już działał :)
Havok - jak chcesz miec inny redline na obrotku, zmien sam zegar obrotomierza.

emg
09-12-05, 14:38
od 5gen wskazówki siedzą na ośkach dosyć ciężko i najczęściej wychodzą z ośkami, a wtedy robi się problem z włożeniem ośki, bo ruchomy magnes w środku wskaźnika bedzie się zacinał. Dzieje się tak dlatego, że ośka utrzymuje jego wysokość w środku pola magnetycznego wskaźniczka. W efekcie będzie wskazywał skokowo, nie będzie wracał lub przestanie pokazywać

LIO
09-12-05, 16:36
Zabieg jest potrzebny chociażby po to, żeby zmienić redline
chyba nie uważasz mnie za tak ograniczonego, że tłumaczysz mi po co się zmienia zegary ? :?

a nawiasem mówiąc, kolega ma VTI i redline jest możliweie najdalej zaznaczone

ja zastanawiałem się co to za zegary, że trzeba wyciągać seryjne tarcze. Zwykle nakłada się jedne na drugie. Ale już mi to zostało wyjaśnione, zegary są z pleksi i byłoby za grubo pod wskazówką.

havok
09-12-05, 16:42
chyba nie uważasz mnie za tak ograniczonego, że tłumaczysz mi po co się zmienia zegary ?

To miało być nawiązanie problemu zakładającego topic do mojej sytuacji.



zmien sam zegar obrotomierza

Czyli i tak trzeba się bawić w zdejmowanie wskazówki :/.
A skoro tak, to może są do dostania podświetlane na czerwono wskazówki do 5 gen - bez całości zegarów?

Pati
09-12-05, 16:44
Havok - nie trzeba zdejmowac wskazowek - kupujesz drugie zegary i wymieniasz sam obrotomierz - on sie trzyma na dwoch srubach.

havok
09-12-05, 16:48
Czyli że jak: jak odkręcę te dwie śruby to mogę zdjąć tarczę obrotomierza "od tyłu"? Czy też przez przełożenie przez wskazówkę? Nie mogę sobie tego wyobrazić, jak podmienić tarcze obrotomierza.

emg
09-12-05, 17:04
Nie mogę sobie tego wyobrazić, jak podmienić tarcze obrotomierza
nie samą tarczę, tylko cały obrotomierz z tarczą :)

Pati
09-12-05, 23:58
cały mechanizm obrotomierza. tarcza, wskazówka, elektronika i reszta pierdów. tak jak Mirek pisze.