PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Civica na co zwrócić uwagę?



filet487
05-11-08, 17:08
Witam

Jako ,że mam zamiar zmienić markę na Hondę, zastanawiam się nad kupnem Civica 3d VI gen z silnikiem 1,4 90km.Pytanie ,przy oględzinach na co zwrócić uwagę, jakie słabe punkty Civica można sprawdzić gołym okiem i na miejscu?Co drodzy koledzy wychodziło Wam po czasie jak zakupiliścię Hondę?
Drugie moje pytanie czy warto kupic taką hodnę (96 rok) w automacie?Czy te skrzynie są wytrzymałe?
Słyszałem ,że koszty napraw zawieszenia są spore - prosze o przybliżene kosztów ewentualnych wymian konkretnych podzespołów zawieszenia i nie tylko.
No i spalanie - słyszę ,że 7 w mieście ,ale nie bardzo wierzę, jak to jest w rzeczywistości?

Za wszelkie inormację dziękuje.

Paweł

skolopendra
05-11-08, 17:11
temat często wałkowany ,wysil się i poszukaj

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

neo6969
05-11-08, 18:57
1,4 silnik i rzeczywiście 7L w mieście przy niezłej dynamice...żadnych napraw..polecam

damios
05-11-08, 18:58
1.4 w automacie 7l w miescie watpie

fachowiec83
05-11-08, 21:18
Ja kupilem Hoonde w automacie, rok 93, silnik 1.5 D15B2

Spalanie
miasto (Wrocław) ok 8,3 l/100km przy normalnej jezdzie.
trasa (autostrada) predkosci 140 - 160 km/h - ok 8.5l/100km natomiast przy stalej 120lm/h 7,5 l/100km

Po zakupie wymienić trzeba było
chłodnice (nowka 190zl) + płyn
tarcze, klocki, szczeki, płyn
uszczelkę pokrywy zaworów
osłonę przegubu
a dziś sie dowiedziałem, że jeszcze tuleje wahacza przedniego mam do wymiany...


automat to wygoda - idealny do miasta - pali ciut wiecej ale radocha spora (przynajmniej dla mnie)

pozdrawiam

koberone
06-11-08, 00:11
jak chcesz miec ladne auto to sprawdz nadkola i wogole bleche... jak są bomble to od kopa masz do wspawania reperatury + malowanie.. przy kozak znajomaosciach ktos ci to zrobi za 1000 (z kupnem reperaturek), obadaj kolor spalin, obadaj spaliny przy otwartym koru silnikowym, zbierzosc, uklad kierowniczy, chlodnica, tarcze, klocki, zawieszenie!!!!! jak to bedziesz wiedzial to git:) pamietaj ze takie glupoty podnosza koszta.. np tarcze do wymiany + plyny + filtry + klocki + cos tam wyniesie cie pewnie ok 1500zl...

ahhh no i wycieki...

purol 1.3
06-11-08, 07:44
Koniecznie , ale to koniecznie musisz zobaczyć jak wyglądają progi pod listwami , nadkola tylne bo tam się gromadzi woda , koło wlewu paliwa , bo tam tez lubią rdzewieć , i tylna klapa , tam też się pojawia ruda .
Musisz obadac zawieszenie czy nic nie skrzypi i nie puka bo wymiana sworzni ( po 2 szt na koło ) i wahaczy jest nieco kosztowna , koło 350 zł za strone!!! zobacz czy silnik nie jest mokry i czy pracuje równo , i zobacz podwozie , też lubią rdzewiec . Można jeszcze tak na oko sprawdzić szczelinyn między elementami ( dzrzwi , maska , nadkole itp) jak coś jest nie halo to mogła być bita .


Ja kupiłem ładnie wyglądającą hanie , nie sprawdziłem jej tak jak Tobie to doradzam i wyszło , kur... wyszło wsio co w niej było , ale chociaż to tylko 1.3 i 75 km , i nic nie kombinopwane z gażnikiem , przepustnicą i filtrem ( czyściutka seria ) to zapitala niesamowicie , silniczek żyletka taka mała żyletka .

Zobacz jak wyglądała po 2 mc użytkowania jak to wyszło , dlatego lepiej sprawdzić dobrze autko . Pozdrawiam .
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=28834

koberone
06-11-08, 13:01
oo kur$%^ ale miales pożartą rdza.. dramat:/ powodzenia w odnawianiu:) no i tak jak ci mowimy strzez sie tych babli bo reperatury plus ich lakierowanie nie sa tanie...