PDA

Zobacz pełną wersję : Rozrząd - PROBLEM !!!



Piter
05-11-08, 09:04
Witam - niedawno wymieniłem kompletny rozrząd w D15Z6 - czyli nowy pasek contitech, pompa GMB, napinacz koyo - przed wymianą było wszystko ok. Po wymianie na zimnym silniku wszystko ok lecz po rozgrzaniu zaczyna coś piszczeć tak około 1500 rpm, na wolnych nic nie słychać - czy ktoś z was miał podobny przypadek lub wie co to może być - podejrzewam pasek - ponieważ odnoszę wrażenie że, przy wyższej temp. "kurczy się" i w związku z tym bardziej napina - jeżeli macie jakieś rady proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Rikoo
05-11-08, 09:05
sprawdz pasek czy nie zabardzo napiety jest

Piter
05-11-08, 09:43
Pasek jest napięty zgodnie z manualem - czyli zluzowany napinacz, obrót wałem około 3 zęby przeciwnie do wskazówek zegara, dokręcenie napinacza - chyba że contitech wymaga innej metody napinania?

ELMO666
05-11-08, 14:40
Czy to na 100% pasek rozrzadu a nie pasek od alternatora ?

Piter
05-11-08, 15:20
na 100% - piszczy przy ściągniętych paskach osprzętu typu alternator, wspomaganie

tomek
06-11-08, 00:01
hmm.. skoro wymieniłeś kompletny rozrząd nie powinno być takich teledysków, ale skoro na rozgrzanym silniku coś piszczy to ja bym zastanowił się czy czasami z pompą jest coś nie tak.

Piter
06-11-08, 08:44
Hmm - pompa nowa - może inaczej zna ktoś może jakiegoś dobrego mechanika z okolic Krakowa który ewentualnie mógłby posłuchać i postawić jednoznaczną diagnozę?

tomek
06-11-08, 18:15
mechanika żadnego nie polecę ale nie sądzę żeby w jakimkolwiek zakładzie mieli problem z diagnozą jeśli oczywiście jest to jakiś charakterystyczny pisk.
Na forum niestety trudno opisać coś co się słyszy. Jeśli to Ci coś pomoże to dodam, że ja osobiście nigdy się nie spotkałem z piszczącym paskiem rozrządu. Skoro zaczyna piszczeć na rozgrzanym silniku czyli jak płyn chłodzący jest gorący to powiązałbym to jednoznacznie z pompą. Jeżeli piszczenie pojawia się po jakiejś chwili od uruchomienia silnika i jest on jeszcze zimny to zwróciłbym uwagę na napinacz /może jednak pasek jest za mocno naciągnięty/ wtedy napinacz powinien być bardzo ciepły lub nawet gorący.