PDA

Zobacz pełną wersję : Korek chlodnicy..



marcii1
04-11-08, 18:41
Witam.. kupilaem taka chlodnice...http://www.allegro.pl/item455561642_chlodnica_wody_honda_civic_1991_2001 _nowa.html.. i potrzebuje korek do niej... bo ten co mam srednio do niej pasuje.. wiem ze sa 2 rodzaje korkow.. ktory bedzie pasowal do tej chlodnicy?? dodam ze ta chlodnica oryginalna nie jest.. to jakis tani zamiennik...

skolopendra
04-11-08, 19:04
co to znaczy średnio? korek utrzymuje pewne ciśniecie w układzie i powinieneś mieć taki sam jak przewidziany jest do twojego silnika

piero77
04-11-08, 19:15
Powiem ci że zmartwiło mnie to co piszesz bo jestem na kupnie takiej samej chłodnicy już miałem ją kupować ale skoro mówisz że nie pasuje korek to się zastanowie nad zakupem myślałem że wystarczy przełożyć korek ze starej chłodnicy i bedzie git

KERMIT!!!
04-11-08, 19:34
a jaki to problem kupic inny korek roznia sie tylko wysokocia tej czesci ze sprzezynka i albo da sie go zalozyc albo nie i wszystkie przy takim samym cisnieniu sie otwieraja choc nie spotaklem jeszcze osoby ktorej by sie otworzyl

serwal4
04-11-08, 19:53
Mam bodajże ten zamiennik, ew. podobnie wyglądający i faktycznie seryjny korek nie pasuje - ten drugi typ za to bez problemu.

A nie miałem dołączonego innego korka do zestawu, więc trzeba było dokupić.

karpik85
04-11-08, 20:49
i wszystkie przy takim samym cisnieniu sie otwieraja choc nie spotaklem jeszcze osoby ktorej by sie otworzyl

Nie wiem jak w Twoim CTR ale w V Gen są korki chyba na 0,8 i 1,2 bar i otwierają się za każdym razem kiedy jedzie się autem. Jak się silnik rozgrzewa, podnosi się ciśnienie w układzie, korek się otwiera i puszcza płyn do zbiorniczka wyrównawczego.

KERMIT!!!
04-11-08, 23:10
no u mnie jest 1.2 bara ale jak by mial sie tak za kazdym razem otwierac i plyn mial by sie przelewac do wyrownawczego to zmienial by mi sie poziom w wyrownawczym a zawsze jest taki sam no i jak niby mial by plyn wrocic do chlodnicy jak jest tylko jeden werzyk ??

karpik85
05-11-08, 07:54
Wydaje mi się, że korek puszcza z chłodnicy przy określonym ciśnieniu, a w stronę powrotną z wyrównawczego jest otwarty chociaż to tylko moje przypuszczenia, bo też się zastanawiałem jak to działa.
U mnie jest tak, że mam w zbiorniczku wyrównawczym płyn na minimum, jak sie silnik rozgrzeje to poziom podnosi się powyżej połowy, pod max prawie, a jak ostygnie to znów jest na minimum. I tak od zawsze jest.

KERMIT!!!
05-11-08, 09:57
no to jakos musi wracac spowrotem ciekawe jak ?? jak bede gdzies w aso to sie podpytam

civicmag2
05-11-08, 12:44
a co z tym korkiem ,luzy ma czy jest nadwymiarowy,

KERMIT!!!
05-11-08, 13:47
podejzewam ze nie da sie zakrecic na chlodnicy zeby nie uciekal plyb chodzacy