PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło



gemboj_ILTG
04-11-08, 12:56
Witam
Chciałbym poruszyć mały problem który nie jest zarazem chyba aż tak duży mianowicie chodzi mi o sprzęgło bo zauważyłem że łapie ono dopiero przy samej górze tzn nie aż tak przy samej ale na pół sprzęgle praktycznie dodając gazu autko nie jedzie dopiero jak minę połowę zaczyna łapać , pytanie nasuwa się czy jest potrzebna wymiana całego sprzęgła czy istnieje inny prostszy i tańszy sposób by coś z tym problemem zrobić ??

Cysiek
04-11-08, 13:36
może wystarczy sama tarcza, ale jest jedno ALE
co zrobisz jak za miesiąc zacznie Ci szumieć łożysko ? znów tylko je wymienisz ?

a za robociznę skasują 2 razy :/

jedyne wyjście od razu całość !

nike69
04-11-08, 14:14
hmm ja tez tak mam ale nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo wymieniac tylko po prostu tak jest wysoko ustawione :)

Skoti
04-11-08, 15:47
Wymieniasz całość za jednym zamachem. Nie opłaca sie robić na raty. Bo nigdy nie wiesz ile ta 2 cześć wytrzyma

skolopendra
04-11-08, 16:27
Wymieniasz całość za jednym zamachem. Nie opłaca sie robić na raty. Bo nigdy nie wiesz ile ta 2 cześć wytrzyma

tak jak kolega napisał
lepiej doskładać i wymienić całość za jednym zamachem ,za dużo zabawy aby to robić po dwa razy ,no chyba że samemu w garażu dla czystej przyjemności ;)

purol 1.3
06-11-08, 08:00
Moze to się wyda komus głupie , ale czy ... płynu masz wystarczająco ?? może jest tylko małóop płynu i tak przyczyna

dariusz.srokosz
25-03-09, 13:54
8 miesiecy temu założyłem nowe sprzegło w mojej Hani(D15B2)3D- problem jest taki że bierze przy samej górze a tak nie powinno być. Co nalezy zrobić aby było poprawnie?

stashek
25-03-09, 14:00
masz tam regulacje na srobce pedała.

marcocivic1
25-03-09, 14:41
Dopoki nie ciagnie jest ok a ze bierze wysoko to nie ma sie czym przejmowac tylko jezdzic. To jest sprzeglo hydrauliczne regulacji jako takiej nie ma.

teg
25-03-09, 16:28
No więc jest regulacja, czy nie ma? :)

sava_1124
25-03-09, 19:30
regulacja jedyna jaka jest to na pedale...

piotrek-mi
26-03-09, 16:19
"marcocivic1" jest regulacja na pedale sprzęgła i tym sposobem można DUŻO wyregulować (podnieść/opuścić) wspomniany pedał. Pierw to trzeba sprawdzić stan/poziom płynu, ustawienie pedału sprzęgła, odpowietrzyć układ i jak to nie pomoże to wtedy kupować cały zestaw sprzęgła (nigdy samej tarczy, czy samego docisku). Na 99% jestem pewien, że regulacja na pedale Ci pomoże.
Tak na marginesie to ten temat był WIELE razy poruszony, poszukaj w szukajce a na pewno znajdziesz wiele interesujących wątków.

marcocivic1
26-03-09, 18:52
Jest tam sruba ale nie wydaje mi sie zeby to cos zmienilo zawsze mozesz sprobowac. Nie wiem czy i czujnik od stopu sie nie przestawi. Ale jak biegi chodza i nie ciagnie to po co ruszac:) z tego co wiem to sprzeglo z czasem jak sie zuzywa to bierze coraz nizej.Ja bym jezdzil:)

cor7ez
29-03-09, 23:34
witam

podepne sie pod temat sprzegła zeby nie zakladac nastepnego.
Moj problem jest nastepujacy: raz na jakis czas (dluzsze trasy ok 60-80km) zdarza mi sie ze sprzeglo sie obniza/zapada :/ mam wrazenie ze wtedy cos gorzej/ciezej chodzi to sprzeglo ale biegi wchodza normalnie. po odstaniu jakis czas wszystko wraca do normy. orientuje sie ktos co to moze byc ?

spychu
30-03-09, 02:47
Jest tam sruba ale nie wydaje mi sie zeby to cos zmienilo zawsze mozesz sprobowac. Nie wiem czy i czujnik od stopu sie nie przestawi. Ale jak biegi chodza i nie ciagnie to po co ruszac:) z tego co wiem to sprzeglo z czasem jak sie zuzywa to bierze coraz nizej.Ja bym jezdzil:)
Nie niżej a wyżej.

Chyba logiczne jest, że jeśli tarcza sprzęgła się wyciera to docisk musi przebyć większą drogę aby tą tarcze zacząć dociskać do zamachu a co za tym idzie sprzęgło bierze coraz wyżej.

marcocivic1
30-03-09, 20:57
Sprzeglo hydrauliczne nie wymaga zadnych regulacji w czasie eksploatacji tylko na lince trzeba podciagac ale nie w tym przypadku