PDA

Zobacz pełną wersję : wspomaganie kierownicy



Krzysztof 1987
03-11-08, 20:40
panowie i panie zakupiłem hanie 94 rok 1,5 jest bez wspomagania ale co ciekawe inne modele i ten sam rocznik i starsze mają wie ktos moze czym to jest spowodowane a moze da się coś z tym zrobić ,z gór dzięki maniacy mam nadzieje ze i ja nim sie stane.Ma ktos przy okazji link do strony z ktorej mogłbym sie dowiedziec wszystkiego o budowie tego autka.

iglica
03-11-08, 20:42
moze ktos wymontowal pompe od wspomagania :):):) widziales czy jest pompa ? :)

Krzysztof 1987
03-11-08, 20:45
nie nie ma pompy

czy to znaczy ze poprzedni koles mógł ja specjalnie wymontować

bo auto dobrze sie sprawuje na drodze bez trudniej jak trzeba z miejsca gdzies zawrucic trzeba sie wtedy troche na krecic

iglica
03-11-08, 20:54
moze mechanikiem nie jestem....troszke tylko grzebie przy swoim aucie, wiec moja wypowiedz moze nie byc az tak prawdomowna...(jesli ktos sie zna to niech mnie poprawi) wedlug mnie mozliwe jest ze masz usunieta pompe....moze poprzedni wlasciciel cos pogrzebal..nie wiem........powiedz mi jaki masz model silnika ?? D12... ? wez sciagnij sobie sam naprawiam - honda civic (znajdziesz to tutaj na forum)...poczytaj sobie troszke.....powiedz mi jaki masz model silnika ?? D12... ???podaj mi wiecej szczegolow....moze da sie zamontowac wspomaganie bez wiekszych problemow....

karpik85
03-11-08, 21:03
Nie ma w naszych furach silnika o symbolu D12.
Odnośnie tematu to rozejrzyj się czy masz pod maską jakieś dodatkowe przewody hydrauliczne dochodzące do maglownicy (przekładni kierowniczej), możesz też mieć dodatkową "chłodniczke" płynu wspomagania, która ma kształt podkowy, taka cienka rurka zagięta w kształcie U powinna się znajdować pod przednim zderzakiem.
Ale jest opcja, że masz auto bez wspomagania bo i takie wychodziły, chociaż jeśli faktycznie masz silnik 1,5 to ja o takim bez wspomagania nie słyszałem, no ale ja ogólnie stosunkowo mało słyszałem.

Krzysztof 1987
03-11-08, 21:03
1,5 16v 90 KM

iglica
03-11-08, 21:08
a symbol silnika???.....(karpik85, podalem tylko przykladowy symbol silnika z serii D.....np. D15B2)....

stashek
04-11-08, 10:57
Jeśli masz coupe to mozliwe ze nie ma wspomagania. Albo masz hb z 1.3 zeswapowane na 1.5 i ktos nie złozył wspomagania

gfy
08-11-08, 21:10
nie nie ma pompy

czy to znaczy ze poprzedni koles mógł ja specjalnie wymontować

bo auto dobrze sie sprawuje na drodze bez trudniej jak trzeba z miejsca gdzies zawrucic trzeba sie wtedy troche na krecic

Obadaj jak wyglada maglownica, po tym od razu poznasz czy powinna miec wspome czy tez nie. Jesli bedziesz dalej jezdzil bez pompy /jesli oczywiscie masz owa wspome/ zetrzesz zebatki na maglownicy i taki bedzie final niestety.. :|
pozdro

ShiroiTokage
29-06-10, 20:49
Ja nie posiadam wspomagania, czy jest możliwość założenia??

Exspider
29-06-10, 21:08
Witam mam Basica hB genV i nie mial wspomagania////odp..Pewnie ze mozesz zamontowac wspomaganie...Potrzebujesz swap:> Maglownica przewody Pompa z uchwytem i kola pasowe na 3 paski oczywiscie

Aciulek
01-07-10, 08:15
Witam mam Basica hB genV i nie mial wspomagania////odp..Pewnie ze mozesz zamontowac wspomaganie...Potrzebujesz swap:> Maglownica przewody Pompa z uchwytem i kola pasowe na 3 paski oczywiscie

i jeszcze "sanki"

PlushaQ
29-08-10, 16:31
Od jakiegoś czasu jest dostępny cały zestaw na allegro za 515zł.

teg
30-08-10, 13:47
Tylko znajdźcie na tą przekładkę tak starą maglownicę która nie będzie miała luzów ;) Ogólnie bez wspomagania na pewno prowadzi się "dokładniej".

PlushaQ
31-08-10, 18:08
Zawsze można maglownicę do regeneracji oddać ;] Cholera wie na ile to trwałe jest, ale zawsze coś.

teg
31-08-10, 22:14
Tak i jeszcze proponuję do największego w Polsce i najbardziej rozreklamowanego zakładu w Łodzi. Dzisiaj dostałem od nich pismo zwrotne w odpowiedzi na moje roszczenia do nich wysłane przez Rzecznika Praw Konsumenta, prawdopodobnie skończy się sądem, możecie poszukać, kiedyś opisywałem sprawę i tłumaczyłem, dlaczego w Hondzie "regeneracja" przekładni która ma luzy wyczuwalne na kole kierownicy to zwykłe oszustwo. Tego się nie da naprawić, to jest zużycie materiału, listwy i wałka zębatego. Kiedyś wszelkiej maści "regeneratorzy" robili chromowanie listwy, pomagało na kilka miesięcy. Teraz dokręcają śrubę regulacyjną i puszczają z warsztatu ze słowami "po regeneracji ciężej chodzi bo się musi ułożyć". Można zawsze listwę i wałek w przekładni wymienić, ale kosztują tyle ile nowa oryginalna przekładnia TRW - jakieś 1800zł (w ASO pytałem to 4900zł).

Zastanawiam się, czy w maglownicach z Anglii jest taka sama listwa i wałek, szrociarze tną to i oddają na złom bo kto kupi magiel do kierownicy po drugiej stronie :) Może by się udało przełożyć. Mam tą "super-zregenerowaną" z Łodzi, jak się sprawa z nimi skończy a magiel mi zostanie, to spróbuję.