PDA

Zobacz pełną wersję : Mikser (gazownia) do D13B2 (gaźnik) co pasuje?



miskuamakus
07-12-04, 14:52
Witam! przepraszam od razu wszystkich których uczucia obraziłem wsadzając gazownie do civa ale cóż ekonomia, jaki mikser pasuje do tego cuda ?wsadzili mi jakieś świństwo z otworem o śr. 30 mm chcą zabić mi motorek padalce czy ma ktoś gazownie w tym modelu i jaki mikser pasuje na dwa przepusty.
Pozdrawiam

rem36
07-12-04, 15:17
Zmierz srednice rury dolotowej i dobierz mikser tak aby w zewnetrzna srednice wchodziłą tylklo metalowa częścć z dysza a reszta niech wystaje na zewnątrz. Wymaga to rozcięcia rury ale to jedyny prawidłowy sposób zamontowania. Aha sa dwa rodzaje mikserow z tego co widziałem takie przelotowe z dysza w kształcie pierscienia i takie ktore maja jakies kanały ( dokłądnie nie wiej jak zbudowane bo sie nie mialem z tym do czynienia widziałem tylko) no ale jesli masz ten drugi typ to kup inny. Kolega mial kiedys w dwulitrowej prawie 160 konnej celice mikser ktory zabierał ponad połowe przekroju kanłu dolotwego!!!!! taragedja!!! zero mocy na wysokich obrotach i na benzynie i na gazie.

miskuamakus
07-12-04, 15:27
To podobnie jak u mnie z tymi osiągami, tyle że ja mam gaźnik (mikser to nakładka na gaźnik o śr 85 mm a w niej palnik o śr 30 mm, podczas gdy jeden wlot ma taką średnicę drugi jest w prostokąt) , wydaje mi się że ten opis jest do wtrysku (mylę się?)
Pozdrawiam

Tomo
07-12-04, 15:48
mozesz zrobic zdjecie jak masz zrobione?

miskuamakus
07-12-04, 16:05
ze zdjęciem mały kłopot ale wysilę się i opiszę po zdjęciu filtra powietrza (wszystkie obudowy i sitko) pozostają dwie nagie gardziele gażnika na to jets nłożony okrgły mikser o średnicy 84 mm, wysokość ok. 25 mm w mikserze jest palnik (otwór który leci gaz) o średnicy 30 mm umieszczonycentralnie na to nakłada się filtr i sitko i całość jest wyższa o 25 mm, i to tyle ale nie polecem z takim mikserem porażka albo jest za mała średnica palnika albo mam problemy z przepustnicą
Pozdrawiam

rem36
07-12-04, 23:55
Wydaje mi sie ze mowimy o takim samym mikserze ale opisze jeszce raz, jest to plastikowy pierścien o wyskosci(roznicy miedzy R min i R max ) około 1,5-2 cm i grugosci około 3 cm w wewnetrznej cześci miksera jest mniejszy metalowy pierscien wystajacy w głąb miksera na około 0,5 cm pierscien ten na całym obwodzie ma otwory ktorymi dostarczany jest gaz. Prawidłowa instalacja to taka kiedy dobierzesz srednice tak aby wewnetrzna plastikowa czesc miksera pokrywala sie z wewnetrzna srednica kanłu dolotowego a czesc metalowa wnikała w jego głab ( nieco zmniejszajac pole przepływu ale jest to konieczne aby uzyskac własciwe podcisnienie do pobierania gazu). To jak to zainstalujesz to juz niestety twoj problem, nie wiem jak wszystko jest rozwiazane w twoim samochodzie wiec nie pomoge :(

no1tasman
08-12-04, 08:52
ja mam d13 i mikser przerabiany od czegos...dowiem sie dzisiaj albo jutro i napisze...zadnych klopotow z predkosciami, stratami mocy, itp. wiec i mikser chyba prawidlowy i prawidlowo zalozony...

miskuamakus
08-12-04, 08:54
Mikser jest aluminiowy otwór którym leci gaz to szczelina nie dziurki, tak myślę czy mówimy o tym samym, we wszelkich zakładach nie bardzo mają co dobrać (gaźnik kehin), są tacy magicy że chcą przebić filtr powietrza i puścić wąż przez wlot powietrza do filtra.Makabra. Ale jeśli też masz kehina to jest nadzieja.
Pozdrawiam

miskuamakus
08-12-04, 09:36
Fajnie by było widzieć co tam wpasować.
Pozdrawiam

no1tasman
08-12-04, 09:44
mikser jest podpasowany od VW 1,8...jak sie okazalo brat ma taki sam w golfie I :shock: co prawda troche instalacje przerobilem po odebraniu od gazownika, ale :P ...mikser zostal w zasadzie ten sam :D

miskuamakus
08-12-04, 12:28
jakie przeróbki instalki? VW 1,8 I czy II (wtrysk, gaźnik)
Pozdrawiam

no1tasman
08-12-04, 17:27
dokladniejsze zamocowanie miksera, tzn. bez szczelin ktore byly po odebraniu :evil: i skroceniu weza zasilajacego o jakies 1m20cm, przeniesieniu parownika, itd....musialem to zrobic po swojemu i jest git :D
VW I 1,8 gaznik...podobno zwie sie on "duzy Pierburg" by byly dwa typy gaznikow w VW...

miskuamakus
09-12-04, 09:39
1m20 cm ? to ile ma teraz wąż 5 cm ? W które miejsce przeniosłeś parownik? Mikser jaką ma średnicę palnika? Coraz ciekawsze patenty :smile: , jak Vmax?na gaziku? A gazik jaki? Shell Power? :) Autko zwalnia po górkę? Mam trochę wrażenie że drugi gardziel mi się nie otwiera (albo bardzo póżno) planuję pokombinować z podciśnieniem drugiej gardzieli żeby szybciej się otwierała (jest możliwość usunięcia ogranicznika otwarcia i będzie się otwierać na full)

no1tasman
09-12-04, 21:14
waz ma teraz jakies 40cm...gazownik wpadajac na genialny pomysl okrazyl nim caly silnik i od parownika przy prawym reflektorze wszedl w puszke filtr pow. od strony reflektora lewego...palnik miksera chyba ma srednice ok. 3cm, bo dzisiaj mialem okazje mu sie przyjrzec, wiec tak na oko wymiar...gazik leje jaki podejdzie i autko nie zwalnia pod gorke...nie wiem jak Vmax ale 160 na gazie lecialem za CRVem spod swiatel... :D potem dalem spokoj, bo to jak dla mnie i d13 stanowczo za duzo..

miskuamakus
10-12-04, 09:49
palnik miksera chyba ma srednice ok. 3cm, bo dzisiaj mialem okazje mu sie przyjrzec, wiec tak na oko wymiar...
Właśnie rozchodzi się o średnicę bo u mnie jest 30 mm z wyliczeń wynika że przy średnicy 35-36 mm powierzchnia okręgu byłaby większa o ok.50% mam wrażenie że civek ma za mało powietrza (może nie?)
Pozdrawiam

no1tasman
10-12-04, 16:17
nie wiem....mowie co mam pod maska...w najblizszym czasie zmierze dokladnie srednice zeby zaspokoic twoja ciekawosc...;)

jamal
20-12-04, 23:44
d13b2 a mi zato dali jakies "mikser" palec czy jakos tak to nazwali jest ona zamocowany do skrzynki filtra paliwa od gory to wyglada jak jakas rurka wsadzona w niego prosto do gardziela gaznika no oczywiscie nie do kaca :P ino tam jakies 2cm na dol schodzi ale jazda na tym to czysta porazka:| 2 przepustnica to mi wogole niechce sie otworzyc chyba ze przytkam reka dolot powietrza to chodzi jak marzenie :D jezdzilem tak ino raz :] spalil mi 14l na 100km przy normalnej jezdzie wiec zdjolem i teraz ok 10 ale ino na jednej przepustnicy jezdzic jezdzi ale niewkreca sie w obroty tak jak na bedzynie wiec jak wyprzedzam to na shell v-power czeba przelaczyc :D i nikt nieumi tego zrobic juz mi 2 instalacje wlozyli bo mysleli ze ona jest zla ale nic :( no i tak se jerzdze

miskuamakus
21-12-04, 10:16
Witam! a więc założyłem mikser do pierburga skróciłem rurę przestawiłem parownik,pojeździłem pokręciłem (kombinacje z dawką powietrza i gazu w tej chwili jest 8 litry w trasie,(szpule ma dosyć 60km/h na 1 biegu bez piłowania po tym dwójeczka jeszce z buksowaniem, daje rade! z uwagi na brak czasu dalsze kombinacje w następny week (planuję docelowo zejść do 7 literków gazu)
Pozdrawiam

jamal
21-12-04, 10:29
a gdzie sie ustawai dawke powietrza ?

Tomo
21-12-04, 10:52
Wiesz... tylko jest jeszcze kwestia doboru mieszanki bo to nie jest dizel ;)

rem36
21-12-04, 11:02
dokładnie, nie przesadz z tym spalaniem bo jak bedziesz jezdził na zubożonej mieszance to dlugo tego twoj silnik nie wytrzyma.

miskuamakus
21-12-04, 12:13
dokładnie, nie przesadz z tym spalaniem bo jak bedziesz jezdził na zubożonej mieszance to dlugo tego twoj silnik nie wytrzyma.
Ha! mieszankę tak ustawię co by sonda nie ocipiała (praca w zakresie 0,1-0,9 V) (planuję wyciągnąc z ECU leda na pulpit bo się kiedyś rozwalę zaglądając ( w czasie jazdy) na puchę czy ledzik błyska.Panowie pytanko ECU (D13B2) ledzik rejestruje kod usterki i zaczyna błyskać, błyksa cały czas, czy zapamiętany kod może sie sam skasować? W oplach jest motyw że kasuje sam po dwudziestu uruchomieniach silnika w czasie których nie zarejestrowano błędu. I pytanko drugie jak zarejestrował kod to czy przełączył się w tryb awaryjny, czy nie ?
Pozdrawiam
PS. Dzięki za odzew

miskuamakus
21-12-04, 12:26
a gdzie sie ustawai dawke powietrza ?
Zmniejszałem dawkę gazu, przesłaniałem wlot powietrza(zdjąłem rurę z obudowy fitra i tam zrobiłem zasłone na połowie przekroju otworu,założyłem rurę. Pojeździłem zajechałem na ten sam CPN i znowu zatankowałem, i tak kilka razy (po kręceniu gazownią trza kulnąc się przynajmniej 50 kilosów bo pompa na CPN odbije), to był patent z forum, na ile skuteczny okaże sie po zakończeniu testów. Aha ważna sprawa po kręceniu gazem mogą wariować obroty na jałowym, trzeba to przejeździć albo wyjąć (w skrzynce w komorze silnika) bezp. Back-Up 7,5 A po tym szybko się adoptują

duchu
21-12-04, 12:49
a gdzie sie ustawai dawke powietrza ?
Zmniejszałem dawkę gazu, przesłaniałem wlot powietrza(zdjąłem rurę z obudowy fitra i tam zrobiłem zasłone na połowie przekroju otworu,założyłem rurę. Pojeździłem zajechałem na ten sam CPN i znowu zatankowałem, i tak kilka razy (po kręceniu gazownią trza kulnąc się przynajmniej 50 kilosów bo pompa na CPN odbije), to był patent z forum, na ile skuteczny okaże sie po zakończeniu testów. Aha ważna sprawa po kręceniu gazem mogą wariować obroty na jałowym, trzeba to przejeździć albo wyjąć (w skrzynce w komorze silnika) bezp. Back-Up 7,5 A po tym szybko się adoptują

witam pyknoł byś jakąś fotkę i zapuścił na forum albo na priva bo mam taki sam silnik i gaz chciałbym zobczyć jak ci to wyszło bo ja też musiałem u siebie podłubać co by jakoś się kulała i może coś poprawie

pozdrawiam

miskuamakus
21-12-04, 13:35
witam pyknoł byś jakąś fotkę i zapuścił na forum albo na priva bo mam taki sam silnik i gaz chciałbym zobczyć jak ci to wyszło bo ja też musiałem u siebie podłubać co by jakoś się kulała i może coś poprawie

pozdrawiam
Chętnie bym pyknał ale cienizna z cyfrakiem, ale jak się dorobie tych 7 literków na 100/km to postaram się wykombinować fotki, póki co możemy się ew. zdzwonić mam tele. bez limitu (co by pogdać) jakby co daj namiar
Pozdrawiam

Tomo
21-12-04, 13:55
7literków na 100km to prędzej sie dorobisz spalania detonacyjnego :P

miskuamakus
21-12-04, 14:11
7literków na 100km to prędzej sie dorobisz spalania detonacyjnego
Już kiedyś to przerabialiśmy Opel 1,6 na punkcie Vmax 180 na gazie(na banie 190) spalanie w trasie 6,4 przy prędkości 110 km/h w zakresie 115-130 kod 42: zbyt uboga mieszanka poza tym zakresem bez usterek, a jak twoje doświadczenie z instalacjami LPG Tomo?Może jakaś sugestia poparta doświadczeniem?
Pozdrawiam

Tomo
21-12-04, 14:23
Nie trzeba być szerlokiem żeby wiedzieć że w całym zakresie obrotów nie będzie dobrze. Lepiej kieruj się wskazaniami obrotomierza a nie prędkościomierza bo będzie to dokładniejszy wyznacznik.

Pozatym przegrzewanie silnika zbyt ubogą mieszanką zaowocuje przyśpieszonym remontem silnika, bo jak pewnie wiele osób słyszało "gaz zabija" - a mi się wydaje że nie gaz tylko złe instalacje lub złe zestrojenie.

miskuamakus
21-12-04, 14:54
Ze spalaniem stukowym zgoda, jest niebezpieczeństwo ale jak ustawię mieszankę na sondę lambda powinno być ok. Czy się mylę? Sonda powinna dynamicznie zmieniać wartość napięcia w zakresie jw. więc jeśli będzie utrzymany zakres pracy czyli nie będzie w dolnym zakresie napięcia (mieszanka uboga) lub też w górnym (mieszanka bogata) nie powinno być spalania stukowego, zgadza sie czy nie? Oczekuję konkretów a nie pseudo technicznego "gaz zabija".
Pozdrawiam

Tomo
21-12-04, 17:02
Wiem jak jest z benzyna i jak wyglądają efekty jazdy na ubogiej mieszance. Gaz z ma wyższą temperaturę spalania od benzyny więc powinno się go podawać więcej żeby tą temperaturę obniżyć. Tak zresztą głoszą wszystkie zalecenia że auto powinno palić więcej gazu. Co do odczytów z sondy to bym im tak nie ufał bo mogą to być wartości krytyczne. Myśle że warto żebyś pojeździł z sondą szerokopasmową w wydechu i sprawdził to dokładnie.

rem36
21-12-04, 18:01
Spalania stukowego raczej nie bedzie bo ma gaz sporo wyższa liczbe oktanową, miesznka spala sie najszybciej przy lambda rownym 0,8-0,9 zubożenie lub wzbogacenie mieszanki powoduje jej wolniejsze spalnie i tym zmniejsza intensywność stuku (dlatego stosuje sie lambda ~1). Ponadto dla ubogich wolno spalajacych sie miesznek proces spalania znacznie sie przedłuża przezco wydzielane jest wiecej ciepła i przegrzaniu ulegaja najbardziej wrazliwe częsci silnika( denka tłoków, zawór wydechowy i elektrody świec) działaja one wtedy jak zródłą zapłonu. GAZ jak pisał tomo ma wieksza temeperatura spalnia tak wiec silnik jest na to jeszcze bardziej narazony daltego miesznaki musza byc bogatrze niz benzynowe. NIE wiem kiedy wyskakuej błąd sondy lambda ale jesli dzieje sie to w momecie kiedy w spalinach zostanie przekroczona graniczna ilość tlenu, to dla silnika zasilanego gazem jest juz zapoźno!!!!!! Naprawde lepiej ztym nie przeginaj.

jamal
22-12-04, 10:43
a moze ktos poradzi gdzie sie to reguluje ?:)

Toms
22-12-04, 19:52
Ja mam mikser wlasnie taki aluminiowy okragly w ktorym jest mnostwo dziurek, a ragulacja jest na wezu do miksera, ciekawe co to jest i w ktora strone co daje? A ogolnie chodzi ok, przepal 11l w miescie a na trasie tata schodzi do 8l, hmm ale autko jest slabsze zdecydowanie na gazie niz na benzynie.

rem36
22-12-04, 20:53
No regulacja w weżu od miksera to zwykłą śruba ktora zmniejszasz albo zwiekszasz ilosc podawanego gazu. Samo pokrętło to jednak nie wszystko nalezy jescze dobrac ilość zasysanego powietrza( odpowiednio zmniejszyc srednice dolotu). Mysle ze nawet gazownicy nie wiedza jak to poprawnie zrobic :D Zabawa z sondą lambda wydaje sie dobrym pomyslem jednak trzeba wiedziec co dane napiecie sobą reprezentuje i wyregulowac tak aby miesznak była cały czas lekko zabogata.

Toms
23-12-04, 01:15
hmm, napisze tak, chcialbym troszke pogrzebac przy tym lae nie do konca czaje co panowie pisza, wiec moze to zostawie jak jest :cry:

jamal
23-12-04, 01:21
ja mam gaznik i niemam pojecia jak umnie ta sonda lambda dziala :D i reguluje na tym werzyku i dolocie ale nigdy nieudalo mi sie znalesc odpowiedniego ustawienia a przy prrowniku sa tam jeszcze takie 2 lub 3 pokretla jezeli ktos wie do czego sluza to poprosze o odp

miskuamakus
23-12-04, 09:31
ja mam gaznik i niemam pojecia jak umnie ta sonda lambda dziala :D i reguluje na tym werzyku i dolocie ale nigdy nieudalo mi sie znalesc odpowiedniego ustawienia a przy prrowniku sa tam jeszcze takie 2 lub 3 pokretla jezeli ktos wie do czego sluza to poprosze o odp
Witam! jest dobrze! Pokrętła na parowniku jedno jest do ustawienia obrotów na jałowym (wystająca śruba) drugie to sruba na imbus, zwiększa ilość podawanego gazu, jest jeszcze śruba do spuszczania syfu z parownika (najczęściej pod spodem), sonda lambda (ja mam jedno przewodową są jeszcze kilku przewodowe z grzałką) zmienia zakres napięcia od 0,1-0,9V czyli prostym językiem wyprowadzasz ze złącza lambdy przewód pomiarowy podłączasz do tego woltomierz drugi przewód woltomierza do masy np. silnika i mierzysz w czasie biegu jałowego powinna wartość napięcia "wędrować" czyli zmieniać w zakresie 0,1-0,9 V jeśli jest w zakresie ok. 0,2 to mieszanka zbyt uboga jeśli w zakresie 0,9 zbyt bogata regulujesz śrubą na wężu i obserwujesz woltomierz, jest taki zakres że sonda zaczyna pracować i zaczyna dynamicznie zmieniać się napięcie (raz jest np0,3 póżniej 0,7 itp. tak sobie skacze) doświadczalnie potwierdzone ale to nie decyduje o sukcesie trzeba jeździć i krącić dawką gazu, przesłaniać dolot powietrz zminiejszać ilość gazu a jak już jest gicior (wyszło mnie 8 litry na 110 km z czego 60 przez trójmiasto) i wtedy trza jechać na analizator CO2 co by jak koledzy uprzedzali nie mieć detonatora w silniku, psie rozpisałem
Pozdrawiam

Toms
23-12-04, 10:26
pieknie, to teraz w miare czaje co i jak, hehe, a jak sie nie ma takowej sondy to co wtedy?

miskuamakus
23-12-04, 10:39
pieknie, to teraz w miare czaje co i jak, hehe, a jak sie nie ma takowej sondy to co wtedy?
Wtedy metodą prób i błędów czyli przesłaniasz dolot przykręcasz gaz i jeździsz (zatankujesz i pojeździsz), jak już spalanie będzie w miarę dobre a osiągi nie mocno pogorszone (np. na 1 wciskam i patrzę do ilu dojdzie jak w okolicy 60km/h, bez długiego piłowania to już daje radę) (tankowanie polecam po ok. 100km bo po mniejszym dystansie mała dokładność) to wtedy trza pojechać na analiztor spalin (w każdej diagnostyce mają dać do łapki na browara) i sprawdzić spaliny ewentualnie delikatnie wzbogacić lub zubożyć miesznkę . Ważne! nie kręć tą śrubą imbusową i na wężu zbyt żwawo delikatnie po max pół obrotu. No i przesłona na dolocie, ja mam w tej chwili przesłonięte ponad połowę średnicy dolotu.
pozdrawiam

duchu
23-12-04, 14:17
witam pyknoł byś jakąś fotkę i zapuścił na forum albo na priva bo mam taki sam silnik i gaz chciałbym zobczyć jak ci to wyszło bo ja też musiałem u siebie podłubać co by jakoś się kulała i może coś poprawie

pozdrawiam
Chętnie bym pyknał ale cienizna z cyfrakiem, ale jak się dorobie tych 7 literków na 100/km to postaram się wykombinować fotki, póki co możemy się ew. zdzwonić mam tele. bez limitu (co by pogdać) jakby co daj namiar
Pozdrawiam

dzięki za odzew myśle że po nowym roku możemy się spyknąć na jakąś konferencję bo teraz mało czasu na dłubanie
zrobię foty u siebie jak to u mnie wygląda i podeśle na PW albo na @

pozdrawiam i Wesołych Świąt

Toms
23-12-04, 14:17
a mam takie pytanko: a jezeli przy obecnych ustawieniach gazu nie ma juz regulacji wolnych obrotow, sa na maxa, krecenir sruba powoduje tylko spadanie obrotow, to co jest nie tak? Gdzie ta sruba imbusowa co pisales wyzej?

duchu
23-12-04, 14:25
a mam takie pytanko: a jezeli przy obecnych ustawieniach gazu nie ma juz regulacji wolnych obrotow, sa na maxa, krecenir sruba powoduje tylko spadanie obrotow, to co jest nie tak? Gdzie ta sruba imbusowa co pisales wyzej?

oj imbusa bym nie ruszał bez spalinomierza
bo jak cie pieczarki złapią i włożą bagnet to bankowo po dowodzie rejestracyjnym
powiedzą ci że masz kata zwalonego i nie ma tłumaczenia koleś tak miał
nie pomaga żadne tłumaczenie

miskuamakus
23-12-04, 15:38
A ja bym ruszał! W poprzednim aucie kręciłem patrząc tylko na lambdę i moc (troche to żmudna metoda) ale jak pojechałem na przegląd diagnostyczny gościu zapodał analizator i wyszło że delikutaśnie za bogata (ale w normie). Kwestia wyczucia, powiem tak: że od września zmagam się z obecną instalacją (jestem na dobrej drodze) teraz wyszło 7,2 na trasie (beny palił 6, przy normalnej jeździe 120) czyli 20% więcej gazu pali ale jestem w stanie to przeżyć, a nie jak po założeniu instalacji dycha na trasie, dycha w mieście, tylko dycha i dycha, ciałem dycha, na emeryta dycha, już myślałem że to magiczna liczba),
A na gazowników to bym nie liczył za bardzo, jeszce nie spotkałem geniusza, ale widziałem mechaniora (byłem w czasie wymiany) który w moim cifie zmieniał pasek i napinacz, zrobił to w jedną godzinę! i wzioł 50 peelenów, to był geniusz bez chamskich zgrywów w stylu bicia młotem cifka po serduchu
Pozdrawiam cierpliwych

Toms
23-12-04, 16:36
to po co krecic imbusem jak mozna krecic sruba na wezu i mowicie ze to samo?

Tomo
23-12-04, 17:27
A ja bym ruszał! W poprzednim aucie kręciłem patrząc tylko na lambdę i moc (troche to żmudna metoda) ale jak pojechałem na przegląd diagnostyczny gościu zapodał analizator i wyszło że delikutaśnie za bogata (ale w normie). Kwestia wyczucia, powiem tak: że od września zmagam się z obecną instalacją (jestem na dobrej drodze) teraz wyszło 7,2 na trasie (beny palił 6, przy normalnej jeździe 120) czyli 20% więcej gazu pali ale jestem w stanie to przeżyć, a nie jak po założeniu instalacji dycha na trasie, dycha w mieście, tylko dycha i dycha, ciałem dycha, na emeryta dycha, już myślałem że to magiczna liczba),
A na gazowników to bym nie liczył za bardzo, jeszce nie spotkałem geniusza, ale widziałem mechaniora (byłem w czasie wymiany) który w moim cifie zmieniał pasek i napinacz, zrobił to w jedną godzinę! i wzioł 50 peelenów, to był geniusz bez chamskich zgrywów w stylu bicia młotem cifka po serduchu
Pozdrawiam cierpliwych

Wybacz że to napisze ale twoje metody są rodem z średniowiecza. Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach gdzie sondy szerokopasmowe są dostępne od ręki w każdym warsztacie tuningowych ustawianie mieszanki na czuja jest "średnim" pomysłem.

Najlepiej , najbezpieczniej i najłatwiej będzie jak wypożyczysz sobie taką sondę i ustawisz auto pod jej wskazania AFR czyli stosunek paliwa do powietrza. Z teori najlepszy stoichiometryczny stosunek paliwa do powietrza to 14,7:1 dla benzyny bezołowiowej 95-98. Co oznacz że na 14,7 jednostek wagowych powietrza potrzeba 1 jednostkę wagową paliwa. W przypadku tak dobranego AFR mieszanka ulegnie całkowitemu spaleniu więc teoretycznie zostanie najlepiej wykorzystana. Jednakże przy stoichiometrycznym ustawieniu mieszanki silnik nie będzie miał maksymalnej swojej mocy ani nie będzie najbardziej ekonomiczny. Jak mówimy o LPG to stoichiometryczny skład mieszanki będzie wynosił 9,5:1 w zależności od jakości gazu. Jak chcecie ograniczyć spalanie to musicie celować w okolice 10,5:1 ale z tym to bardzo ostrożnie bo może być już za ciepło dla silnika.

Toms
23-12-04, 23:32
lepiej nie bede sie za to bral niech pali mi 10l, chyba ze znacie kogos panowie a slasku albo w Krakowie co jest dobry w tym temacie i mi zrobi to do porzadku? zyli zeby palil mniej niz 10l

jamal
24-12-04, 00:01
albo w katowicach ? :D bo tez wszystko musze do pozadku zrobic?:)

duchu
24-12-04, 00:11
lepiej nie bede sie za to bral niech pali mi 10l, chyba ze znacie kogos panowie a slasku albo w Krakowie co jest dobry w tym temacie i mi zrobi to do porzadku? zyli zeby palil mniej niz 10l

jeśli pali 10 w mieście przy silniku 1.3 i osrtrej jeżdzie bo mniemam że o tym mówimy :wink: to nie szukał bym specjalnie kwadratowych jaj żeby zgubic 0.5 -1.0 litra na 100 kilosów to tylko 2 pln
no chyba że strasznie zmulona jest ale podejżewam ze przysłonięcie wlotu powietrza (jesli jeszcze tego nie zrobiłes) powinno pomóc u mnie pomogło potem podjechałem na diagnostyke i wszystko poustawiali
pali w mieście 8,5-9.0 a wtrasie koło litra mniej zleży jaka jakość gazu
pozdarwiam

Toms
24-12-04, 00:19
no ja mam nietypowy silnik bo 1.5 i na gazniku, takie wypuszczano na Polske w tamtejszych latach. Myslsz ze gdybym wziol na probe folie i zakleil polowe tego wlotu powietrza o sciagnieciu sitka to bedzie mniej palil? a co z wolnymi obrotami?

jamal
24-12-04, 01:16
mi pali do 14l w miescie przy 1,3 silniczku wiec chyba cosik nietak :D

miskuamakus
24-12-04, 09:05
Wybacz że to napisze ale twoje metody są rodem z średniowiecza. Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach gdzie sondy szerokopasmowe są dostępne od ręki w każdym warsztacie tuningowych ustawianie mieszanki na czuja jest "średnim" pomysłem.
Wybaczam! :grin: Stary! jakie to proste pojechać pożyczyć sondę, każdy kolo ma :) Jestem pod wrażeniem epistolarnego taletu okraszonego fachowym słownictwem, niestety nic to nie wniosło do tematu (można zapodać całą znaną teorię zasilania silnika tylko jeszce trzeba ja wykorzystać w praktyce) Ustawię sobie gazik i pojadę na analizator (a propo warsztatów to nie lubię jeździć tam gdzie mogę spotkać cwaniaków którzy tylko patrzą żeby frajer przyjechał którego trzeba skroić) Z całym szacunkiem zostanę przy swojej metodzie, a przy okazji nauka

Tomo
24-12-04, 11:58
Poparłem moje wcześniejsze posty teorią pracy silnika (której bynajmniej nie wymyśliłem sam) :roll:

Nie wiem o co chodzi z analizatorem... Z sondą możesz jeździć i robić pomiary w różnych zakresach obrotów i w zmiennym obciążeniu. Mam nadzieje ze wiesz o tym że jak silnik na biegu jałowym ma dobrze ustawioną mieszankę to przy dużym obciążeniu przy 4000obr/min może (w przypadku LPG będzie) być już na granicy spalania detonacyjnego? Wypożyczenie sondy to ok. 50zł jak wiesz do czego służy to sam sobie zbadasz skład i ustawisz samochód odpowiednio...
Nie wiem o co chodzi z tym frajerem i krojeniem :?

Chciałem tylko podpowiedzieć jak to wygląda z mojego punktu widzenia 8)

duchu
24-12-04, 14:03
no ja mam nietypowy silnik bo 1.5 i na gazniku, takie wypuszczano na Polske w tamtejszych latach. Myslsz ze gdybym wziol na probe folie i zakleil polowe tego wlotu powietrza o sciagnieciu sitka to bedzie mniej palil? a co z wolnymi obrotami?

ja zatkałem i siebie dolot zaraz na początku rury
sitka nie ruszałem
postaram się zrobić jakieś foty i podesłać

pozdrawiam

jamal
24-12-04, 23:27
jupi moj problem z gazem ruszyl w dobra strone :D dzis postanowilem zobaczyc ten mikser"rurke wsadzona od groy do obudowy filtra powietrza" no i na dole byla bardzo mocno zagnieciona przesco niedostawala odpowiednio duzej dawki gazu no i odgniotlem ja zrobilem jej serdnice okolo0,5mm na 0,2mm takie jajko zagniecione co sie okazalo ze samochod wogole niechcial zapalic co mnie zdziwilo :| pozbylem sie zwerzki z dolotu powietrza ktora mi wsadzili i zapalil ale sie dlawil no i zaczlem regulacje tym pokretlem na przewodzie doprowadzajacym gaz do miksera :D i zaczlo chodzic dosyc dobrze :) ale powstaje jeden problem jak go odkrecam obroty mi spadaja ale uzyskuje wiecej mocy a jak go zakrecam to obroty ida w gore ale moc jest mniejsza tak mi sie zdaje ze dostaje zbyt duzo gazu no i go zamula no i mam pytanko jakim pokretlem mam krecic zeby z parownika dostawac mniej gazu tam na parowniku sa 2 pokretla jedno jest na plaski srubokret a 2 jest na kluczyk chyba 10 ale tez z otworem na srubcyk no i ktorym mam krecic ?:) zeby regulacja bylla wieksza na tym pokretle doprowadzajacym gaz do miksera ?? ale teraz przynajmniej na 1biegu 50km/h to spokojnie wyciaga :D <jupi> hmm ciekawe ile teraz bedzie na 100 palil moj silniczek d13b2 :D

miskuamakus
27-12-04, 10:54
hmm ciekawe ile teraz bedzie na 100 palil moj silniczek d13b2 :D
Witam po najnowszych kombinacjach wyszło 6,1 na 100 km przy jeździe ok 100km/h, jazda mieszana czyli kilka zatrzymań startów na zimnym silniku itd, o zgrozo! taki chciwy to ja nie jestem, od razu odkręciłm zawór bo mnie silnik na różowo będzie świecił jak się rozpali (ale można zjechać ze spalaniem). niech będzie 7 literków bedzie git (dolot załoniety w 3/4), wypadało by teraz uzyskać powtarzalność tych wyników.
Pozdrawiam

jamal
27-12-04, 20:50
no i mnie wcielo na 60km polowa baku poszla z dymem :| no ale autko sie teraz przynajmniej zbiera :D ale nie natym gaz ma polegac ;/ no i musze jechac go wyregulowac :( bo niecche na 28l przejechac 150km ;/ jak teraz :( no a co najlepsze z tego wszystkiego dzisiaj kupilem w kapitanie filtr powietrze :D 28zl :P no i na gazie niechcial zapalic a na bedzynce chodzi jak lala :D no i probbowalem regulowac pokretlem na werzu i niema nic wogole niechce na tym filtrze palic :| zalorzylem stary i pyk od 1 razy zapalil :| to mnie calkiem zaskoczylo a mi teraz na 100 wyszlo ok 19l :| to ciutek duzo :D

jamal
28-12-04, 21:55
a teraz mam pytanie do posiadaczy d13b2 majacych lpg bo pojechalem dzisiaj na regulacje gazu i powiedzial ze nieda rady wyregulowac go a od samego zalozenia instalacji chodzi jak mul podwodny i montowali mi juz 2 instalacje i to samo chyba 7 mikserow roznych i nic co sie okazalo ze w tym silniczku tak jak on mi to powiedzial ze robil juz taki model z tym silnikiem i mikser to ma byc orginalny wloski koszt ok 150-200zl sprowadzenie bo musi byc jakis na zamowienie bo na innych ten silniczek niebedzie sie sprawowal celujaco:| puzniej ze wzgledu na duzo ilosc podcisnieniowych to usuniecie silnika krokowego co mnie zatkalo :| ale mowil ze to jedyne rozwiazanie zeby autko chodzilo jak igla no i pojechalem tam wkacu gdzie mi go montowali (bo jeszcze gwarancje mam:] ) no i ze mozliwe i najlepsze haslo "no ale on chyba bedzie brogi " chodzilo o mikser wiec mam pytanie czy z tym mikserem i silniczkiem krokowym to prawda ?

miskuamakus
29-12-04, 09:32
Witam! kombinacji co niemiara nie wiem jak będzie to auto chodziło bez silniczka krokowego, u mnie nic nie jest odłączone tylko przesłona na dolocie na 3/4 mikser duży pierburg (pozaklejane wszelkie otwory tylko palnik tak co by całe podciśnienie zebrało gaz ) nie daj cię wciąć na te drogie miksery, pytanie jest co znaczy że zamulony? słaby? podaj przykład np. jak się zbiera na 1 biegu itd. Goście niestety mają marne doświadczenie szczególnie jesli chodzi o takie wózki jak honda, ja darowałem sobie wizyty (instalacja też na gwarancji) bo nic nie wnosiły.

jamal
29-12-04, 13:46
ogolnie wogole niechcialo jechac :] po zatkaniu dolotu cos niecos jechalo aleznaczy sie bylo tak na jalowym chodzil jak rakieta ja mu gaz a on mi obroty do gory i tak powinno byc a na 1 ja mu gaz a on mi mulil i mulil ruczyl powoli i jechal :D ja mu gaz a on znow mulil:| obroty na jalowym chodzily jak chcialy czasami wolno a czasami jak by mu sie ssanie wlaczalo na parowniku zakrecona na maxa srobka wolnych obrotow a on swoje na najwyzsze i tak caly czas ;/
a mam pytanie bo piszesz ze masz podcisnieniowe zaklejone ? czy co ? a na mikser to oni mi z budrzetu gwarancji kupia :D tak ze ja nic $ niezaplace:) no a jesli chodzi o silnik krokowy to sam sie dziwie czemu ale tez sam sie dziwie czemu jest w tym silniku d13b2 bo ogulnie myslac on jest niepotrzebny :|

miskuamakus
29-12-04, 15:03
Silnik krokowy niepotrzebny?Przecież ten typ zasilania to hybryda pomiędzy wtryskiem punktowym a tradycyjnym gaźnikiem to, silnik krokowy uchyla przepustnicę co by wolne były(na podstawie czujnika położenia przepustnicy), mam pozaklejane wszelkie otwory w mikserze, silnik zasysa powietrze tylko przez palnik miksera, dolot przysłonięty w 3/4. Może masz za dużo gazu w mieszance i nie idzie a jak śruba na węzu? odkrecona ?zakrecona? Zreguły jak wyje to trochę za mało gazu, śruba do obrotów powinna reagowć.

duchu
29-12-04, 18:17
a teraz mam pytanie do posiadaczy d13b2 majacych lpg bo pojechalem dzisiaj na regulacje gazu i powiedzial ze nieda rady wyregulowac go a od samego zalozenia instalacji chodzi jak mul podwodny i montowali mi juz 2 instalacje i to samo chyba 7 mikserow roznych i nic co sie okazalo ze w tym silniczku tak jak on mi to powiedzial ze robil juz taki model z tym silnikiem i mikser to ma byc orginalny wloski koszt ok 150-200zl sprowadzenie bo musi byc jakis na zamowienie bo na innych ten silniczek niebedzie sie sprawowal celujaco:| puzniej ze wzgledu na duzo ilosc podcisnieniowych to usuniecie silnika krokowego co mnie zatkalo :| ale mowil ze to jedyne rozwiazanie zeby autko chodzilo jak igla no i pojechalem tam wkacu gdzie mi go montowali (bo jeszcze gwarancje mam:] ) no i ze mozliwe i najlepsze haslo "no ale on chyba bedzie brogi " chodzilo o mikser wiec mam pytanie czy z tym mikserem i silniczkiem krokowym to prawda ?

witam podaj adres @ to podeślę zdjęcia mojej instalki gazowej
i zobaczysz jak to u mnie wygląda

instalka BRC

jamal
29-12-04, 19:25
kurcza kiedys wezna aparat i zrobie foty :D zobaczysz jaki mikser a sruba na werzu jest ino w jednym stopniu dobra no i regulacja -/+ 3/4 obrota duchu dzieki za foty :D poczekam i zobacze jak to w srodku wyglada:)

PuDeL
06-11-05, 13:43
cześć w zwiazku z tym ze dział Krakow zostal zamkniety opisze to moj problem oraz zadam kilka pytanek :)

mam Civica 92 z gazem, od niedawna mam same problemy z instalacja gazowa :( kilka dni temu padl rekord - 13l gazu na 100 w miescie, z tego co slyszalem powinno byc kolo 10. Poza tym 2 dni temu nie mogel wogole zapalic na gazie :( wkoncu sie udało ale silnik pracuje na ok 500 obrotach, co chwila gasnie jak nie dodaje mu sie gazu. Znajomy polecił przegladnac instalacje a w szczegolnosci filtr.

Chcialbym zatemzapytac osoby z Krakowa czy nie znaja jakiegos serwisu godnego polecenia ????

Jesli juz znajdzie sie ktos z Krk moze zna tez jakiegos dobrego i taniego lakiernika :)

pozdrawiam wszystkich :)

scoo
09-12-06, 00:52
ja CI szczerze powiem ze w miescie 1 to jakas straszna nowina nie jest, mam podobne auto ten sam rocznik, najbardziej z*****a chyba z mozliwych instalacji BINGO chyba S, pali normalnie w miescie koło 12 na trasie z 10, ustawiony mam nie zaden ekonomiczny ani nic podobnego, raczej bogata mieszanke, i szczerze powem ze mimo iz tu koledzy pisza ze jak do 60 sie rozpedza na 1 biegu zwawo to jest spoko to i tak jak mam cos wyprzedzic na szybko to zmieniam na shell V power :) poza tym chyab czesciej jezdze na paliwie bo gaz generalnie mnie w****ia w tym aucie :)

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 ]
dzis wymyslilem sobie plan taki, wyjąłem mixer z dolotu i umiesciłem go dokładnie nad wlotem powietrza do gaznika czy jak to nazywacie w D15B2 :) niewazne , rurke wpusciłem z boku , jutro postaram sie wkleic kilka foto, auto przestało gasnac jak wyrzucam teraz na luz czy wciskam sprzeglo a mialem tego juz dosyc, czy bardziej dynamiczne nie wiem ocenie jak pojezdze, pozdrawiam