PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelka pod glowica



belas
02-11-08, 15:02
mam pytanie czy po wymianie uszczelki pod glowica w ek4 b16a2 po przejechaniu 1000km powinno sie dokrecac uszczelke ????

skolopendra
02-11-08, 15:06
w żadnym silniku takiej operacji się nie powtarza bo niby po co?

no chyba że np sugerujesz że masz np wyciek do cylindrów? ale to raczej by nie pomogło na długo

Hondata
02-11-08, 15:51
w żadnym silniku takiej operacji się nie powtarza bo niby po co?
W zadnym silniku ale silniku Hondy...??
Ja na codzien składam silniki do sam.ciężarowych i sie dokreca po przejechaniu pewnych km...

Dario
02-11-08, 16:23
Wtrącę się do tematu dokręcania uszczelki, nie wiem czy na wszystkich uszczelkach czy nie ale na niektórych jest napisane z jakim momentem mamy ja dokręcać, spotkałem się z taką co były podane dwa momenty. Teraz jak to wygląda od strony mechaników z jakimi rozmawiałem na ten temat: jeden mi powiedział że najpierw się dokręca słabszym momentem wszystkie śruby a potem mocniejszym momentem i wszystko jest cacy, drugi powiedział tak samo ale dodał że tak na prawdę super było by drugi raz dokręcić po przejechaniu iluś tam kilometrów bo to wszystko się układa i potem jeszcze raz przydało by się to dokręcić większym momentem, więc jak naprawdę jest??
Moim zdaniem ten drugi miał rację ale nie jestem mechanikiem i mogę się mylić.

Lcfr
02-11-08, 16:23
w manualach hondy nie piszą o takiej potrzebie

QowaX
02-11-08, 16:26
bo niema takiej potrzeby
wystarcza fabryczne 2 momenty
niespotkalem sie z wydmuchana uszczelka przez niedokreceie ponowne

Dario
02-11-08, 16:27
w manualach hondy nie piszą o takiej potrzebie

Wiele rzeczy nie jest napisanych a się je robi, dodam tylko że ten drugi mechanik zajmuje się silnikami hondy i mazdy.

Lcfr
02-11-08, 17:05
Wiele rzeczy nie jest napisanych a się je robi, dodam tylko że ten drugi mechanik zajmuje się silnikami hondy i mazdy.
przekonałeś mnie....
tylko kim jest ten "drugi mechanik" który wie wszystko najlepiej?
i poakż mi jaka z ważnych rzeczy nie jest opisana w manualu?
i co jest ważne- zalecenia fabryczne czy jakis mechanik?
a to że ludzie piszą:


niespotkalem sie z wydmuchana uszczelka przez niedokreceie ponowne
to bzdura pewnie...
ludzie składają... ja sam złożyłem chyba z 6szt i jakoś żadnej nie wydmuchało
pewnie przypadkiem....

a całkiem w temacie to dokręcenie może nie zaszkodzic (jeżeli nie urwie sie srub) ale nie musi pomóc...
szczególnie gdy składanie było dobrze zrobione...

EDIT:
i jak przepatrzyłeś jakieś manuale to w niektórych znajdziesz że zaleca sie dokręcanie własnie na 2 razy
tyle, że nie ma tam mowy o dokręcaniu po jakiejś ilości kilometrów...

Dario
02-11-08, 20:10
Lcfr
Po pierwsze ja nie powiedziałem że ten mechanik wie wszystko najlepiej.
Po drugie nie napisałem nigdzie że jak się nie dokręci drugi raz to wydmucha uszczelkę.
Jeśli chodzi o zalecenia fabryczne to faktycznie są one ważne ale jeśli chodzi o jakie kolwiek przeróbki to fabryka chyba nic na ten temat nie pisze.
Spotkałem się osobiście z przypadkiem wymiany uszczelki gdzie po przejechaniu nie pamiętam dokładnie teraz jakiej ilości kilometrów trzeba było ponownie wymieniać uszczelkę bo jakiś gigant z warsztatu nie takiego od Pana Gienka z podwórka założył nową uszczelkę bez planowania głowicy i w dodatku złożył to na silikon nawet śruby były w silikonie upaciane.
Co do dokręcania sam piszesz że może nie zaszkodzić pod warunkiem że się nie pourywa śrub i tego właśnie się chciałem dowiedzieć jak powinno być najlepiej a w manualu faktycznie nie ma mowy o dokręcaniu po iluś kilometrach. Jak sam piszesz że złożyłeś już wcześniej parę silników to powinieneś już jakieś doświadczenie w tym mieć, więc wypowiedz się proszę na ten temat jak jest najlepiej bo o to tylko w tym temacie chodzi. Sorki że się tak rozpisałem.

Lcfr
02-11-08, 20:32
Ale ja nie jestem jakimś wymiernikiem-robie to co w manualu opisane i działa

Przy uszczelce jak splanujesz głowice+dasz dobrą uszczelkę (dla mnie dobra to OEM i wyżej-czyli nie tacoma nie erling, ni inny badziew)+dokręcisz jak w manualu to musi grac...
Musi- chyba że blok jest wadliwy (miałem tak w mojej staruszczce z 1983 roku kiedys)ale to sie zdarza bardzo rzadko(blok)
Podsumowują,c nie wiedzę powodu by skłądajac silnik hondy tak jak jest zalecone w manualu (a nawet niestety z ustepstwami bo nigdy nie kupowałem śrub a wiem, że powinienem ) to nadal wszystko wytrzymuje...
I przy OEM uszczelce wytrzymuje nawet 40KM wiecej niż seria...(mimo iż często róznica kompresji)
Więc przy seryjnych mocach to juz całkiem spoko
I nie tylko mnie się udało coś takowego osiagnąc-na forum wiele osób zrobiło podobnie i tez się nie wysr..ło...


Lcfr
Spotkałem się osobiście z przypadkiem wymiany uszczelki gdzie po przejechaniu nie pamiętam dokładnie teraz jakiej ilości kilometrów trzeba było ponownie wymieniać uszczelkę bo jakiś gigant z warsztatu nie takiego od Pana Gienka z podwórka założył nową uszczelkę bez planowania głowicy i w dodatku złożył to na silikon nawet śruby były w silikonie upaciane.

dlatego nie daje auta takim ludziom do składania.....
a w temacie mówimy o normalnej wymianie a nie o tjuningach badziewnych mechaników...

skolopendra
02-11-08, 20:55
W zadnym silniku ale silniku Hondy...??
Ja na codzien składam silniki do sam.ciężarowych i sie dokreca po przejechaniu pewnych km...



Wiele rzeczy nie jest napisanych a się je robi, dodam tylko że ten drugi mechanik zajmuje się silnikami hondy i mazdy.


kolega co składa silniki do ciężarówek to niech składa sobie dalej silniki do ciężarówek,i broń boże żebyś się brał za silniki hondy :rolleyes:

a drugi kolega niech powie swojemu drugiemu mechanikowi aby z silników honda i mazda przesiadł się za składanie silników ciężarówek tam jest brak specjalistów w swojej dziedzinie :rolleyes:

co zaś się tyczy tematu wszystko pozostało już powiedziane powyżej:cool:

Rafkodc2
02-11-08, 21:53
Ponowne dokręcenie to chyba nieopłacalna sprawa,no chyba że ktoś ma za dużo kasy,czasu i nie szkoda mu gwintów.Jak się odpowiednio skręci to nie trzeba poprawiać bo nic to nie da,a i tak potem nie idzie odkręcić,to nie te silniki,żeby się nad nimi znęcać.Napewno zalecane ponowne ustawienie zaworów.

Dario
02-11-08, 23:10
Ja się dowiedziałem to co oczekiwałem i chyba założyciel tematu też, manual przy tej operacji to podstawa.
Dzięks.

belas
03-11-08, 14:49
do LCFR dlaczego twierdzisz ze uszczelka erlinga jest slaba ja slyszalem pozytywne komentarze o niej??

Motyl
03-11-08, 16:32
opinii na temat różnych uszczelek było wiele i tematów z tym związanych również. proponuje poszukać.